Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

216 Strony « < 214 215 216 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ANDRZEJ DUDA, Prezydent RP

Napoleon7

VIII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 58.281

post 29/09/2018, 15:48 Quote Post

CODE
Sprawę wielokrotnie wyjaśniano - to nie jest wina Trumpa, ani tym bardziej Dudy.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Ja się nie pytam o wyjaśnienie!!! smile.gif Ja się pytam o hejt jaki by spadł na Komorowskiego czy Kwaśniewskiego! Uważacie, że by hejtu nie było? wink.gif
A tu proszę! Pytam się i od razu mam tłumaczenie! Uderz w stół a nożyce się odezwą... rolleyes.gif
biggrin.gif

Jesteście Panowie rozbrajający!!! smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3226

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 29/09/2018, 16:11 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 29/09/2018, 15:48)
CODE
Sprawę wielokrotnie wyjaśniano - to nie jest wina Trumpa, ani tym bardziej Dudy.

laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif
Ja się nie pytam o wyjaśnienie!!!  smile.gif   Ja się pytam o hejt jaki by spadł na Komorowskiego czy Kwaśniewskiego! Uważacie, że by hejtu nie było? wink.gif 
A tu proszę! Pytam się i od razu mam tłumaczenie! Uderz w stół a nożyce się odezwą... rolleyes.gif
biggrin.gif

Jesteście Panowie rozbrajający!!!  smile.gif
*

Nic dziwnego, że się nie pytasz o wyjaśnienia i nie lubisz wytłumaczeń. Skoro wyjaśniona i wytłumaczona rzeczywistość jest najczęściej biegunowo odległa od twojego matrixa, w którym żyjesz, to i nie dziwota, że unikasz tego jak ognia. Ta histeryczna biegunka z emotikonami też jest symptomatyczna.

Ostrzeżenie za przechylenie czary goryczy.
Czasami lepiej jest czegoś nie pisać, nawet jeżeli chęć dowalenia adwersarzowi jest zbyt silna.
Ponieważ jest to recydywa, 30 dni urlopu na przemyślenie swojego zachowania.
Piegziu

Ten post był edytowany przez Piegziu: 30/09/2018, 10:25

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3227

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 29/09/2018, 16:31 Quote Post

@emigrancie skoro raczyłeś przemówić w temacie to może powrócisz do własnych słów - No, ale nasi ekszperci forumowi od stosunków pl-USA już podsumowali, że to upokorzenie i lekceważenie.

Żeby chociaż jakaś próba analizy podpisanego dokumentu- gdzie tam- brak flagi, pochylenie stojącego Dudy i mina Trumpa na żart Dudy o "Forcie Trump" najważniejsze...
(3185) ,bo w kontekście tych słów - Skoro wyjaśniona i wytłumaczona rzeczywistość jest najczęściej biegunowo odległa od twojego matrixa, w którym żyjesz, to i nie dziwota, że unikasz tego jak ognia. potrafisz uratować z matrixa dokonując analizy dokumentu, który podpisał stojąc prezydent. wink.gif Co w nim było takiego doniosłego, ważnego, że należało podpisać go na stojąco i wciskać go do podpisu Trumpowi akurat wtedy? wink.gif

Abyś nie musiał męczyć się i go szukać to podam Ci pomocną dłoń, a dokładniej cytatem z mojego wcześniejszego postu, gdzie już o to prosiłem. smile.gif

Ja się w pełni podpisuję pod słowami @Sghjwo i liczę, że po za biadoleniem, że nikt nie zrobił analizy potrafisz dokonać czegoś więcej. wink.gif

Dla ułatwienia podrzucę Ci do analizy deklarację podpisaną przez Sikorskiego i Rice z 2008, abyś miał do czego porównać obecną.

https://www.bbn.gov.pl/ftp/dok/01/deklaracj...racy_pl_usa.pdf
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarz...ategicznym.html

Mam nadzieję, że podołasz i dokonasz analizy, a nie będziesz unikał odpowiedzi, jak diabeł święconej wody. wink.gif

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 29/09/2018, 16:32

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3228

1234

Wielki Wuj
Nr użytkownika: 4.636

post 29/09/2018, 16:41 Quote Post

Czyli ktoś ośmieszył majestat Rzeczypospolitej bo to była oficjalna wizyta głowy państwa a nie prywatna wizyta pana Dudy. W normalnym państwie normalny prezydent wywaliłby takiego pracownika na zbity ryj. Ale czego to wymagać od...
A propo tych oczywistych wyjaśnień, to wypada przypomnieć wizytę Komorowskiego w japońskim parlamencie. Czy ci którzy dziś mówią o oczywistych wyjaśnieniach wtedy też byli skłonni do przejścia nad incydentem do porządku dziennego? Czy trzeba szukać postów sprzed trzech lat?

User is online!  PMMini Profile Post #3229

ciekawy

"osobowość autorytarna"
Nr użytkownika: 12.449

post 29/09/2018, 16:49 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 29/09/2018, 17:31)
Żeby chociaż jakaś próba analizy podpisanego dokumentu- gdzie tam- brak flagi, pochylenie stojącego Dudy i mina Trumpa na żart Dudy o "Forcie Trump" najważniejsze...

Czy TW widział kiedykolwiek jakąś wrażą flagę w tym Gabinecie ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gabinet_Owaln...Covaloffice.jpg

User is offline  PMMini Profile Post #3230

1234

Wielki Wuj
Nr użytkownika: 4.636

post 29/09/2018, 17:03 Quote Post

Wiem że nieładnie się powtarzać ale mógłby ktoś zidentyfikować to coś pod ścianą? Nie mówię że to koreańskie tylko pytam.
https://www.upi.com/Report-North-Koreas-Kim.../9481528208551/

User is online!  PMMini Profile Post #3231

ciekawy

"osobowość autorytarna"

post 29/09/2018, 17:59 Quote Post

"To coś pod ścianą" koreańską flagą nie jest. Zdjęcie przedstawia Kim Yong Chol, wiceprzewodniczącego Komitetu Centralnego Partii Robotniczej podczas oficjalnej wizyty w Białym Domu. Rozmowa dotyczy budowy kasyna i rozwoju turystyki w KRLD. I co w związku z tym ?

User is offline  PMMini Profile Post #3232

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania

post 29/09/2018, 18:14 Quote Post

Ech, żebyś jeszcze wiedział, co oznacza skrót TW rolleyes.gif ,a nie sugerował się tym, co podsuwa Ci ciasnota wyobraźni byłoby fajnie. wink.gif Ech, żebyś @ciekawy jeszcze czytał ze zrozumieniem i wiedział kogo cytujesz przypisując mi czyjeś słowa byłoby miło. wink.gif

Dziennikarz zwrócił także uwagę na brak polskich flag w gabinecie. - Zastanawiałem się, dlaczego akurat to zdjęcie ukazało się w przestrzeni publicznej, na stronach amerykańskich. To nie jest zdjęcie z oficjalnego podpisywania tej deklaracji - podkreślił.

Na pytanie, czy podpisywanie deklaracji odbywało się w innych warunkach (na siedząco) Szczerski nie odpowiedział. - Ja nie będę opowiadał panu, gdzie, kiedy i jak prezydent siedział czy stał. Ważne jest to, co jest w deklaracji. Zdjęcie nie odzwierciedla charakteru tej deklaracji.

Zdjęcie przedstawia Kim Yong Chol, wiceprzewodniczącego Komitetu Centralnego Partii Robotniczej podczas oficjalnej wizyty w Białym Domu.

Nasz "ukochany" prezydent podczas "nieoficjalnej" wizyty podpisał na stojąco nieoficjalny dokument i dlatego też nieoficjalnie zabrakło dla niego krzesła. wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3233

Napoleon7

VIII ranga
Nr użytkownika: 58.281

post 29/09/2018, 19:51 Quote Post

Tu nie ma co dywagować, bo aby rozpętać falę hejtu wobec Komorowskiego wystarczył popełniony przez niego niewinny błąd ortograficzny. Lub skądinąd dostosowany do sytuacji żart z użyciem słowa "shogun". Albo rzeczy, które nigdy nie miały miejsca jak z tym "wejściem na krzesło". to dało powód hejterom z prawej strony do prawdziwej nagonki. Gdy jednak nasz obecny prezydent kompromituje Polskę i w sumie daje się raz po raz poniżać (nie przepadam za dudą, ale to jest jednak nasz prezydent, reprezentuje RP i NALEŻY MU SIĘ SZACUNEK!!!) to po prawej stronie jest cisza. I stwierdzenie, że nic się tak w sumie nie stało. A nawet jest całkiem dobrze!
Ludzie, czy wy już wstydu w ogóle nie macie?! Ani elementarnej przyzwoitości?!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3234

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Audytor

post 29/09/2018, 20:41 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 29/09/2018, 14:23)
QUOTE(Napoleon7 @ 29/09/2018, 13:17)
Po takich numerach jak brak krzesła dla naszego prezydenta przy podpisywaniu porozumienia z Trumpem
*

Sprawę wielokrotnie wyjaśniano - to nie jest wina Trumpa, ani tym bardziej Dudy. Dokument miał być podpisany w zupełnie innym miejscu: podczas konferencji prasowej obu prezydentów. Deklaracja miała trafić do stojących przy pulpicie polityków. W trakcie wizyty, ktoś z polskich urzędników zmienił decyzję. Strona amerykańska przystała na propozycję, ale nie była do niej przygotowana - to cała tajemnica. Winą za zaistniałą sytuację ponosi prawdopodobnie Szczerski.
*

No widzisz, a według prezydenckiego ministra Andrzeja Dery (jednego z nielicznych w otoczeniu strażnika długopisu którego można słuchać bez grymasu zażenowania) to właśnie dziwnogrzywy Donald zaproponował zmianę planu wizyty. A dr Janusz Sibora przyznaje że nie słyszał żeby jakiekolwiek ważne deklaracje w formie dokumentu podpisywano na znanych, typowych mównicach podczas konferencji prasowych.

Nie musisz poprawiać rzeczywistości jak jest ona niezgodna z deklaracją prezydenckiego ministra. Mleko się rozlało. Za dwa lata jest gotowiec do spotów wyborczych z oficjalnej wizyty.

User is offline  PMMini Profile Post #3235

ciekawy

"osobowość autorytarna"

post 30/09/2018, 6:20 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 29/09/2018, 19:14)
Ech, żebyś jeszcze wiedział, co oznacza skrót TW  rolleyes.gif

Tajny Współpracownik ? rolleyes.gif

Nie było moderacji przez chwilę i zrobił się pasztet. Ale czego można było spodziewać się po wątku politycznym?
Jest to jednak jakby nie patrzeć dział historyczny na forum, więc nie będzie typowej dla Mównicy litości za głupotę.

TW to skrót od forum, z którego przywędrowali do nas Gajusz i Tytus. Total War.
Jeżeli ta prowokacja i sugerowanie, że ktoś był tajnym współpracownikiem, nie zostanie ucięta, obiecuję, że nie tylko koledzy Emigrant i Napoleon udadzą się na zasłużone urlopy, ale także kolejni chętni do pyskówek.

Piegziu

User is offline  PMMini Profile Post #3236

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania

post 30/09/2018, 18:09 Quote Post

Duda udzielił wywiadu tygodnikowi w "Sieci". Część zamieścił na swojej stronie portal wpolityce.pl.

CODE
Jak było naprawdę? Prezydent Duda wyjawił kulisy spotkania w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”, która ukaże się w najbliższy poniedziałek.

Tygodnik „SIECI”: Po spotkaniu z prezydentem Trumpem była sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ i pana pogawędka z Donaldem Tuskiem. I dużo spekulacji, co oznaczała. Eksperci czytający z ust twierdzą, że padło tam słowo „emerytura”. A naprawdę?
PREZYDENT ANDRZEJ DUDA: Nie ma tu żadnej tajemnicy. Proszę sobie wyobrazić następującą sytuację: macie panowie reprezentować Polskę na sesji ONZ poświęconej misjom pokojowym. Dostajecie kartkę z porządkiem obrad na której jest napisane, że najpierw przedstawiciel Nepalu, potem Portugalii, a następnie Polski. Czekacie, aż podchodzi pani z obsługi i mówi, że za chwilę będzie wasza kolej wystąpienia. Przesiadacie się zatem. Tak zrobiłem. Obok siedział przedstawiciel Nepalu, przedstawiłem się, przywitałem. Wtedy wszedł pan przewodniczący Donald Tusk. Przywitałem się. Nie było dla niego krzesła, chwilę stał, a potem usiadł trochę dalej. Po czym przedstawiciel Nepalu poszedł wygłaszać przemówienie, a pani z obsługi poprosiła pana przewodniczącego Tuska, by usiadł na zwolnionym miejscu. Czyli obok mnie.
A kamery idą w ruch.
Dokładnie. A to nie była żadna demonstracja ani ze strony przewodniczącego Tuska, ani mojej. Mamy inne poglądy, różnimy się bardzo poważnie, ale jesteśmy z jednego kraju, na międzynarodowym gruncie. Mieliśmy udawać, że się nie znamy? Zamieniliśmy kilka zdań, rozmowa była grzecznościowa, całkowicie prywatna. I taką niech pozostanie.
I nic o wyborach prezydenckich?
Nic. Ale powtarzam – dla mnie rozmowy prywatne, pozostają prywatnymi, nie mówię o ich treści publicznie.

Tyle o tej drobnej sprawie. A co poza tym? To ważny wywiad - o szansach na stałe bazy amerykańskie w Polsce, o znaczeniu zyskiwanym przez Polskę, o ewentualnej walce o II kadencję, o relacjach z premierem Morawieckim, o prezydenckiej ocenie rządów obozu Jarosława Kaczyńskiego i opozycji, o referendum konstytucyjnym.

https://wpolityce.pl/polityka/414143-duda-i...lisci-spekuluja

CODE
TW to skrót od forum, z którego przywędrowali do nas Gajusz i Tytus. Total War.

Nie tylko my dwaj, ale tylko my używamy tego skrótu. wink.gif

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 30/09/2018, 18:11

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3237

Sarissoforoj

Kwatermistrz Generalny
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1.265

post 30/09/2018, 19:20 Quote Post

QUOTE(1234 @ 29/09/2018, 16:41)
Czyli ktoś ośmieszył majestat Rzeczypospolitej bo to była oficjalna wizyta głowy państwa a nie prywatna wizyta pana Dudy. W normalnym państwie normalny prezydent wywaliłby takiego pracownika na zbity ryj. Ale czego to wymagać od...
*

Jak się należy zachować wobec ważniejszego, mamy przykład w naszym znanym filmie :P o t o p - rozmowa Kmicica z ks. Bogusławem Radziwiłłem (Trzeba tohę poczekać bo fragment dziwnie startuje) Czasami warto by politycy obejrzeli nawet film ze zrozumieniem. Co by się przydało Prezydentowi i jego urzędnikom.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3238

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania

post 30/09/2018, 21:19 Quote Post

W wywiadzie Andrzej Duda wspomina, że rozmowa z Trumpem była "mocna, szczera, konkretna (...) a potem puentująca to deklaracja". - Każdy bierze po egzemplarzu i działamy dalej. Liczyła się dla nas siła tego dokumentu, potwierdzenie strategicznego sojuszu w nowych okolicznościach. Przecież˙ świat po tych 10 latach jest inny - zaznaczył. - Donald Trump – jak może – unika niepotrzebnej celebry, dąży do pozytywnego domykania spraw. Ja tez˙. I tak to zbudowaliśmy, tak miało być - mówi prezydent.

Zdaniem Andrzeja Dudy rozmowa między nim a prezydentem Stanów Zjednoczonych "była tak dobra, że znacząco się przeciągnęła". - Cel osiągnąłem. Jak ktoś woli się skupiać się na tym, że nie siedziałem na złotym tronie, to trudno - podkreśla dalej prezydent. - Obiecywałem Polakom prezydenturę skuteczna?, a nie celebrującą. Słowa dotrzymuję.

W wywiadzie prezydent podkreśla, że: "zależało nam, by nie był to pusty dokument, by był tam podpis i prezydenta Rzeczypospolitej, i prezydenta USA, by to miało tę moc osobistego stempla, osobistej decyzji, która dla Donalda Trumpa, w przeszłości dynamicznego biznesmena, jest bardzo ważna". Wskazał również, że deklaracja z 2008 roku "nie była podpisana przez prezydentów ani nawet przez ministrów. Była po prostu przyjęta". I jak mówi z tego powodu "zaraz potem się okazało, że jednak nie będziemy mieli tarczy antyrakietowej w Polsce". - Takiego błędu popełnić nie chciałem. I nie popełniłem - dodał.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-dud...binecie/s1w3jj7

CODE
W wywiadzie prezydent podkreśla, że: "zależało nam, by nie był to pusty dokument, by był tam podpis i prezydenta Rzeczypospolitej, i prezydenta USA,

Zawsze będzie można później wystawić go na aukcji, bo to chyba będzie jedyna wartość podpisanej deklaracji pełnej doniosłych, aczkolwiek pustych słów.

CODE
Wskazał również, że deklaracja z 2008 roku "nie była podpisana przez prezydentów ani nawet przez ministrów.

wallbash.gif
Radosław Sikorski od 2007r. minister SZ
Condoleezza Rice od 2005 do 2009 Sekretarz stanu

CODE
Była po prostu przyjęta". I jak mówi z tego powodu "zaraz potem się okazało, że jednak nie będziemy mieli tarczy antyrakietowej w Polsce". - Takiego błędu popełnić nie chciałem. I nie popełniłem - dodał.

Z podpisanego dokumentu -

Uznając znaczenie wzmocnionej i dostosowanej wysuniętej obecności NATO na wschodniej flance oraz europejskiej inicjatywy odstraszania autorstwa Stanów Zjednoczonych, Polska i Stany Zjednoczone zobowiązują się do rozważenia wariantów wzmocnienia militarnej roli Stanów Zjednoczonych w Polsce. W toku wzmożonych konsultacji dokonamy analizy wykonalności tej koncepcji.

Ciekaw jestem, jak będzie się tłumaczył, gdy rozważania nie pójdą po jego myśli. rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3239

kmat

Podkarpacki Rabator
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr

post 2/10/2018, 11:31 Quote Post

Swoją drogą tak mi się rzuciło w oczy - póki Łapiński siedział w pałacu prezydenckim, to Duda sprawiał takie wrażenie mądro-głupie. A odkąd Łapiński poszedł w prywatne biznesy, to pierwszy człon tego wrażenia jakoś tak się rozmył. Czyżby nikt już nie chronił PADa przed samym sobą?

User is offline  PMMini Profile Post #3240

216 Strony « < 214 215 216 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej