Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pomoc Dla Kolegi.

Panhistoryk

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 83.634

Artur Dêbicki
Zawód: uczeñ

post 29/04/2017, 19:32 Quote Post

O tym na ile trafionym pomysłem jest wymyślenie interwencji chirurgicznej tam na miejscu, czy czas czekania na noszowych skrócony teraz do około 15 min. jest realistyczny?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #76

Grapeshot

VI ranga
Nr użytkownika: 79.211

Steven Murphy
Zawód: Marine Engineer

post 29/04/2017, 23:24 Quote Post

Panhistoryk
CODE
O tym na ile trafionym pomysłem jest wymyślenie interwencji chirurgicznej tam na miejscu, czy czas czekania na noszowych skrócony teraz do około 15 min. jest realistyczny?

Interwencja chirurgiczna tam na miejscu? Wybacz, ale głupie pytanie. Czas czekania na noszowych? Zero. Najlepiej, aby tam już byli, gdy sanitariusz przykłada tampon i patrzy czy ona gdzieś jeszcze nie krwawi. Zastrzyk morfiny może być, ale nie sądzę, że oni tam w Powstaniu mieli tyle morfiny, że napychali nią torby sanitariuszy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #77

Panhistoryk

VI ranga

Artur Dêbicki

post 29/04/2017, 23:32 Quote Post

Wiem głupotę wymyślili. Noszowi przyjdą za jakiś kwadrans. Opatrzy tak jak pisałem ranna i kilka minut zaczekają na transport.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #78

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Zawód: Audytor

post 29/04/2017, 23:52 Quote Post

Ja to widzę tak: przebiegający powstaniec widzi upadająca sanitariuszkę obok, przystaje i widzi że dostała postrzał (trzyma się ofiara za brzuch, krew etc), przymus wewnętrzny karze mu pomóc dziewczynie lecz ponieważ robi to na otwartym terenie (na co mamy pierwszorzędny dowód) raczej bez ceregieli, nie patrząc czy ma władne nogi etc, stara się ją wynieść/wyczołgać (zależnie czy są oboje nadal pod ostrzałem) za węgieł kamienicy. Dalej pozostawiam końcowym wnioskom na czym stanęła dyskusja. Dokładne badanie na otwartym terenie pod ostrzałem to postawa godna VM co nie było zdaje się powszechne.

PS Kto zadecydował że to sanitariuszka zostaje ranna? To jak najbardziej prawdopodobne a okazywanie pomocy rannemu przez sanitariuszkę byc może byłoby zbyt "nudne" (przepraszam za określenie) dla widzów, lecz jak ktoś z GRH tak zadecydował co do scenariusza rekonstrukcji to powinien pomóc członkowi wyznaczonemu na pomagającego rannej.

User is online!  PMMini Profile Post #79

Panhistoryk

VI ranga

Artur Dêbicki

post 11/05/2017, 10:19 Quote Post

Dobrze, dziękuję wszystkim za pomoc, na pewno kolega wypadnie fajnie na tym pokazie. Gajuszu masz rację, w końcu też trzeba pokazać, że medyk ryzykuje życie dla ratowania żołnierzy, a tutaj będzie odwrotnie. Ale rekonstruktor prosi o 2-gą pomoc z pokazem części bombardowania i poszkodowanymi cywilami, aby pokazać, że nie tylko powstańcy cierpieli udrękę walk. Otóż po spadnięciu bomb przedzierająca się ulicą grupa cywili zostaje raniona odłamkami z rozwalonej kamienicy, bomba trafia, wybuch rozpryskuje różne elementy konstrukcji. Jedna z ciężarnych kobiet zostaje ranna ( 7 - 8 tydzień ) tylko w tym przypadku znów nie za bardzo wiedzą jak to pokazać. Okazuje się, że wbił jej się w brzuch jakiś wyrwany przez wybuch kawał drewna, jakieś 10 - 15 cm około, jak można pomóc? Ja ma się symulantka zachowywać? Uciskać ranę, rozciąć odzież? Do szpitala przez na razie nie będzie przejścia, wytrzyma ranna? Jest szansa na ratunek? Wiem, że to już zagadnienie z profesjonalnego ratownictwa, ale skoro w 1 pomogliście może w 2 się uda. A potem zmuszę kolegę, że by pokazał nagranie z tej rekonstrukcji jak to wyszło.

Ten post był edytowany przez Panhistoryk: 11/05/2017, 10:20

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #80

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Zawód: Audytor

post 11/05/2017, 11:01 Quote Post

A ten rekonstruktor-scenarzysta to kto? Zaproś go do nas, bo jak wymyśla takie scenariusze a nie ma kontaktu z kompetentną osobą z branży lekarskiej, to widzę tu amatorszczyznę pierwszej wody.

User is online!  PMMini Profile Post #81

Panhistoryk

VI ranga

Artur Dêbicki

post 11/05/2017, 13:06 Quote Post

Pogadam, ale tymczasem jak się komuś wydaje jak by to wyglądało?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #82

6 Strony « < 4 5 6 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej