Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Co mnie irytuje na Forum...
     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 22/02/2005, 10:15 Quote Post

BŁENDY cool.gif ORTOGRAFICZNE.

Sam je czasami popelniam ale nie az tak... "zaczołem" "zginoł". Tez was to denerwuje czy tylko ja tak mam ? tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 22/02/2005, 11:10 Quote Post

Mnie wszystko jedno aby wiedzieć o co chodzi osobiście staram się pisać w Word żeby poprawił pisownię
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Barkida
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 1.074

Stopień akademicki: mgr
Zawód: stroiciel
 
 
post 22/02/2005, 13:06 Quote Post

Wiesz co? Jeszcze te przykłady, które podałeś są do zniesienia bo przynajmniej wiadomo o co chodzi. Ale zdarza się, że nie dość, że są błędy ortograficzne to jeszcze lirtey wink.gif są pposzetsawiane.. blink.gif i wtedy już nic nie wiadomo. Nie mówiąc już o nieumiejętnym składaniu zdań. Denerwuje mnie też nagminne nie używanie liter ęóąśłżźćń. A przecież jest napisane w regulaminie, żeby pisać albo przynajmniej starać się pisać poprawnie bez błędów.

Wystarczy przeczytać raz swojego posta przed umieszczeniem go na forum. Jest przecież podgląd posta i ewentualnie edycja posta.

Nie trzeba się ponadto ścigać przy wysyłaniu postów. Dodatkowe 15 - 30 sek. na przejrzenie tego co się napisało chyba nikogo nie zbawi a wpłynie pozytywnie na odbiór forum przez gości.

Bo kto bedzie chciał korzystać z forum, na którym nagminnie pojawiają się błędy ortograficzne confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
sarna23
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Nr użytkownika: 1.981

 
 
post 22/02/2005, 16:51 Quote Post

ja często piszem specialniem tak ja tera tongue.gif
fakt ludzie mogliby szanować swój język rodzimy i choć odrobinę pisać poprawniej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Mała Marika
 

Asinus Asinorum
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 576
Nr użytkownika: 1.905

Marika Przyby³
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Skrzypaczka
 
 
post 22/02/2005, 18:44 Quote Post

QUOTE
Tez was to denerwuje czy tylko ja tak mam ?

Nie tylko Ty biggrin.gif Mnie też to wkurza na maaaxa.
A tak pozatym to jeszcze niesamowicie denerwują mnie "martwi" użytkownicy - niby są, a na swoim koncie mają 0 postów !! To jest masakryczne ! I nie mówcie mi, że zaczną je pisać, skoro ostatni raz zarejestrowali się w październiku 2004 !! Szkoda gadać...to mnie chyba najbardziej irytuje...
I jeszcze coś ! Ludzie którzy się przemądrzają, a wchodząc w ich dokładny opis czytamy, że mają po 10-11 lat tongue.gif Albo mówią, że ich rodzice wiedzą "wszystko o II W.Ś" itp. bzdury...szkoda gadać.

Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 22/02/2005, 19:48 Quote Post

Dziwaczne ankiety w stylu "jaki macie kolor skarpetek" które co najwyżej pozwalają poznać "preferencje" użytkowników a z historią nie mają wiele wspólnego

Ludzie z ideologicznym podejściem do historii.

Leniwce które traktują forum jako łatwy sposób znalezienia odpowiedzi na nawet najprostsze pytania.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
josip
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 244
Nr użytkownika: 3.146

 
 
post 22/02/2005, 20:03 Quote Post

Pewna sztywność niektórych postów,gdzie dyskutuje się na zasadzie:książka-autor,autor-książka,i tak naprawdę nic od siebie.
To wygląda jak przepisywanie historii,a chyba nie o to chodzi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 22/02/2005, 20:59 Quote Post

QUOTE("Filip II")
BŁENDY  ORTOGRAFICZNE.

Sam je czasami popelniam ale nie az tak... "zaczołem" "zginoł". Tez was to denerwuje czy tylko ja tak mam ?


Co do ortografii to od czasu do czasu te bardziej rażące są poprawiane przez moderatorów a sami ddelikwenci nakłaniani do używania worda lub bardziej tradycyjnie - słownika ortograficznego. Nie tylko Ciebie jednego to denerwuje, jednak gdy poszperasz to okaże się, że 30% ma "ortografy". Poprawianie tego wszystkiego jest syzyfową pracą. Jednak jeśli znajdujecie pod czyimiś postami notkę "edytowane przez..." lub "[ed: bł. ort.]" znaczy, że zadziałała karząca ręka moderatora wink.gif

QUOTE("sarna 23")
ja często piszem specialniem tak ja tera


To staraj się tego specyficznego stylu nie nadużywać.

QUOTE("Rado")
Dziwaczne ankiety w stylu "jaki macie kolor skarpetek" które co najwyżej pozwalają poznać "preferencje" użytkowników a z historią nie mają wiele wspólnego


Dopóki to nie jest na forach stricte historycznych do pewnego stopnia można to tolerować (do tego służy podstawowy dział "mównica").
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Cynik
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 208

 
 
post 22/02/2005, 21:04 Quote Post

Wreszcie ktoś zaczął krytykowac te forum... :>
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 22/02/2005, 21:56 Quote Post

Indywidua logujące się tylko po to, aby uzyskać odpowiedź na pytanie w stylu "jak miał na imię Tadeusz Kościuszko", twierdzący przy tym bezczelnie, że nigdzie nie mozna znaleźć takich wiadomości.
Element logujący się tylko w celu zamieszczenia prośby w stylu "napiszcie za mnie wypracowanie na wczoraj".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Barkida
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 1.074

Stopień akademicki: mgr
Zawód: stroiciel
 
 
post 22/02/2005, 22:18 Quote Post

Wiesz?? ja często piszem specialniem tak ja tera tak to ja piszem ale smsy do dziewczyny. Owszem jak się ma dobry humor to wiele przychodzi do głowy. Ale takie coś można odróżnić od pisania z błędami. Bo jakby nie patrzeć dodanie m na końcu wyrazu jednak jest specyficzne.. więc takie coś można wybaczyć. Byle nie za często wink.gif

fakt ludzie mogliby szanować swój język rodzimy i choć odrobinę pisać poprawniej Fakt!!


Dziwaczne ankiety w stylu "jaki macie kolor skarpetek" które co najwyżej pozwalają poznać "preferencje" użytkowników a z historią nie mają wiele wspólnego

wink.gif dzisiaj może nie dużo ale za kilkadziesiąt lat będzie to swiadectwo, że kiedyś ktoś takie coś produkował, ktoś pracowa ciężko żeby to kupić a ktoś kupił i nosił. wink.gif
Gdyby np. mnisi zakonnicy czy kto kolwiek inny nie przepisywał kiedyś jakich starych ksiąg (a robili to najprawdopodobniej dla zabicia czasu a nie dla potomności) to o ile dzisiaj mielibyśmy mniejszą wiedzę?? Czyli taka ankieta o skarpetkach bardzo się przyda kiedyś. Przecież zwróć uwagę jak bardzo cieszą się archeolodzy jak znajdą sobie jakiś kawałek starej szmatki.... tongue.gif


Indywidua logujące się tylko po to, aby uzyskać odpowiedź na pytanie w stylu "jak miał na imię Tadeusz Kościuszko", twierdzący przy tym bezczelnie, że nigdzie nie mozna znaleźć takich wiadomości.
Element logujący się tylko w celu zamieszczenia prośby w stylu "napiszcie za mnie wypracowanie na wczoraj".


To też jest denerwujące ale ja szczerze mówiąc zazwyczaj olewam takie posty i takich ludzi..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 25/02/2005, 21:36 Quote Post

Co mnie denerwuje? Niech no ja pomyślę. Już wiem. Błędy ortograficzne (jak znamienitą większość), znikanie grafik/avatarów, używanie krzykiliwych kolorów (najlepiej gdyby wszystko byłoby czarnym, ale to jest niemożliwe), licznik postów, martwe konta, średnia postów < 20.0/dzień. To już chyba wszystko biggrin.gif

QUOTE
Dziwaczne ankiety w stylu "jaki macie kolor skarpetek" które co najwyżej pozwalają poznać "preferencje" użytkowników a z historią nie mają wiele wspólnego

Jeśli mam być szczery to na taką nie trafiłem, ale nie wiem, może gdzieś jest. Takie ankiety pozwalaja poznać współużytkowników forum i "zletczyć" atmosferę...
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 26/02/2005, 14:58 Quote Post

QUOTE
Błędy ortograficzne


Znakomita większość for ma z tym problem. Ale postaramy się podleczyć tę dolegliwość na forum.

QUOTE
znikanie grafik/avatarów


J.w. A to wina serwera, który nie zawsze doładuje obrazek (problem techniczny).

QUOTE
używanie krzykiliwych kolorów (najlepiej gdyby wszystko byłoby czarnym, ale to jest niemożliwe)


Ustrój forum nie zakłada socjalizmu, gdzie wszystko jest takie same. smile.gif

QUOTE
licznik postów


Nie każdego zadowolimy...
QUOTE
martwe konta

J.w.
P.S Zajrzyj TUTAJ
QUOTE
średnia postów < 20.0/dzień

Za jakiś czas przedstawie statystyki, poki co mówilbym o około 100 na dzień.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 26/02/2005, 16:46 Quote Post

Tez denerwuja mnie idiotyczne ankiety (chociaz niektorzy je lubia),martwe dusze z jednym pytajacym postem .
Ale chcialbym tu wziac w obrone niektorych, popelniajacych bledy.Moj komputer posiada tylko pisownie i Mikrosoft Word w jezyku angielski czyli wszystkie polskie znaki musze zastepowac podobnymi angielskimi i nie wiem jak bym to edytowal,to wyglada to brzydko.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 26/02/2005, 17:06 Quote Post

Jeszcze coś mnie denerwuje, oprócz osób logujących się tylko po to, by zadać podstawowe pytanie, na które odpowiedź jest w podręcznikach i encyklopediach. Mianowicie denerwują mnie osoby, które na te pytania odpowiadają.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

9 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej