Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Projekty książkowe forumowiczów..., planowane bądź realizowane
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.873
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 9/08/2012, 8:00 Quote Post

QUOTE
1. "Konstantyn Wielki". W zamierzeniu ma to być popularnonaukowa biografia tego cesarza, w której dość dużo miejsca zostanie poświęconym sprawom wojskowym. Na razie jestem w fazie gromadzenia brakujących mi pozycji i pisania wstępnych szkiców.

2. "Synowie Masynissy. Jazda numidyjska w służbie Kartaginy i Rzymu (218-146 p.n.e.)". W przypadku tego projektu na razie poszukuję literatury.

Świetnie, że pojawią się prace kładące większy nacisk na tematykę militarną. Życzę powodzenia i zaczynam czekać smile.gif .




 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 9/08/2012, 8:58 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 8/08/2012, 22:50)


2. "Synowie Masynissy. Jazda numidyjska w służbie Kartaginy i Rzymu (218-146 p.n.e.)". W przypadku tego projektu na razie poszukuję literatury.


Pozdrawiam serdecznie,
Damian
*


Ten tytuł idealnie pasowałby do serii "Wojownicy" Infortu.
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 9/08/2012, 12:36 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 9/08/2012, 9:00)
QUOTE
1. "Konstantyn Wielki". W zamierzeniu ma to być popularnonaukowa biografia tego cesarza, w której dość dużo miejsca zostanie poświęconym sprawom wojskowym. Na razie jestem w fazie gromadzenia brakujących mi pozycji i pisania wstępnych szkiców.

2. "Synowie Masynissy. Jazda numidyjska w służbie Kartaginy i Rzymu (218-146 p.n.e.)". W przypadku tego projektu na razie poszukuję literatury.

Świetnie, że pojawią się prace kładące większy nacisk na tematykę militarną. Życzę powodzenia i zaczynam czekać smile.gif .
*



Dziękuję Rafale, jak co będę informował czy coś się ruszyło z tymi projektami.

O pierwszej miłości pamięta się zawsze wink.gif W przypadku "Konstantyna" to mam trochę dylematów. Jest to na tyle ciekawa postać, że jedna praca to za mało, a przydałoby się jej poświęcić przynajmniej kilka tomów, poruszających różne aspekty z jej życia: wojskowość, kwestie religijne, budownictwo itp.

Jest to jednak już praca na lata, a ja nie chciałbym się tylko ograniczać do jego postaci wink.gif

QUOTE(Lord Mich @ 9/08/2012, 9:58)
QUOTE(Damian W. @ 8/08/2012, 22:50)


2. "Synowie Masynissy. Jazda numidyjska w służbie Kartaginy i Rzymu (218-146 p.n.e.)". W przypadku tego projektu na razie poszukuję literatury.


Pozdrawiam serdecznie,
Damian
*


Ten tytuł idealnie pasowałby do serii "Wojownicy" Infortu.
Pozdrawiam!
*



Jak ją skończę, to pomyślę nad tym wink.gif

Pozdrawiam,
DW

Ten post był edytowany przez Damian W.: 9/08/2012, 19:18
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 18/09/2012, 18:17 Quote Post

QUOTE
A korzystając z okazji czy planuje Pan następne książki w serii HB?

Raczej nie w HB. Z bardzo różnych względów. Na razie piszę dla Stratusa (o "Sino-French Naval War 1884-1885" pisałem, w przygotowaniu jest "Sino-Japanese Naval War 1894-1895). Poza tym skrobię coś na temat działań morskich podczas wojny Francji z Ligą Augsburgską (1688-1697) - być może jeszcze w tym roku w "Okrętach" wyjdzie artykuł będący odpryskiem tego tematu. Ale ze względu na dość idiotyczne przepisy dot. "punktowania" prac naukowych będę ją musiał wydać chyba w jakimś uczelnianym wydawnictwie. Zapewne na AMW (choć nie przesądzam jeszcze). Mało rzeczy mnie tak denerwuje jak te nowe przepisy (z całym szacunkiem dla wyd. AMW) - wydawnictwa "punktowane" bowiem na ogół nie są zbyt popularne i czyta je nieporównanie mniej osób niż te popularne. Czyli ceną za zdobywanie punktów będzie mniej czytelników. nie wiem czy ministerstwu o to chodziło. Moim zdaniem historyk powinien przede wszystkim pisać dla ludzi i popularyzować dane dziedziny historii. Cała ta "punktomania" zaś wypacza naszą (historyków) działalność. Wręcz prowadzi do jej degeneracji (to jest już jednak temat na osobną dyskusję). No, ale może nie będzie aż tak źle...

QUOTE
Niestety to HBek, który czeka w kolejce do czytania... Ale Lissa podobała mi się bardzo.

Ale Lissa to opis całej kampanii. Czesma też - w zasadzie opis całej wojny morskiej (na tle lądowej).

Posty nr 34-38 zostały przeniesione z tematu "Plany wydawnicze w serii Historyczne Bitwy".
wysoki



Ten post był edytowany przez wysoki: 19/09/2012, 9:33
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 18/09/2012, 18:24 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 18/09/2012, 18:17)
QUOTE
A korzystając z okazji czy planuje Pan następne książki w serii HB?

Raczej nie w HB. Z bardzo różnych względów. Na razie piszę dla Stratusa (o "Sino-French Naval War 1884-1885" pisałem, w przygotowaniu jest "Sino-Japanese Naval War 19894-1895). Poza tym skrobię coś na temat działań morskich podczas wojny Francji z Ligą Augsburgską (1688-1697) - być może jeszcze w tym roku w "Okrętach" wyjdzie artykuł będący odpryskiem tego tematu. Ale ze względu na dość idiotyczne przepisy dot. "punktowania" prac naukowych będę ją musiał wydać chyba w jakimś uczelnianym wydawnictwie. Zapewne na AMW (choć nie przesądzam jeszcze). Mało rzeczy mnie tak denerwuje jak te nowe przepisy (z całym szacunkiem dla wyd. AMW) - wydawnictwa "punktowane" bowiem na ogół nie są zbyt popularne i czyta je nieporównanie mniej osób niż te popularne. Czyli ceną za zdobywanie punktów będzie mniej czytelników. nie wiem czy ministerstwu o to chodziło. Moim zdaniem historyk powinien przede wszystkim pisać dla ludzi i popularyzować dane dziedziny historii. Cała ta "punktomania" zaś wypacza naszą (historyków) działalność. Wręcz prowadzi do jej degeneracji (to jest już jednak temat na osobną dyskusję). No, ale może nie będzie aż tak źle...

To gdyby praca miała się ukazać w jakimś niszowym, naukowym wydawnictwie, trudno dostępnym dla czytelnika, to liczę, że dasz znać choćby tu na forum, gdzie można ją nabyć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
ConradP
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 782
Nr użytkownika: 13.815

Zawód: inzynier
 
 
post 18/09/2012, 20:07 Quote Post

QUOTE
Poza tym skrobię coś na temat działań morskich podczas wojny Francji z Ligą Augsburgską (1688-1697) - być może jeszcze w tym roku w "Okrętach" wyjdzie artykuł będący odpryskiem tego tematu. Ale ze względu na dość idiotyczne przepisy dot. "punktowania" prac naukowych będę ją musiał wydać chyba w jakimś uczelnianym wydawnictwie.


Proszę tylko dać znać kiedy i gdzie wyjdzie. Na pewno kupię smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Wlad
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.164
Nr użytkownika: 20.015

W³odzimierz Konefa³
 
 
post 19/09/2012, 7:49 Quote Post

QUOTE
w przygotowaniu jest "Sino-Japanese Naval War 1894-1895

Czy ta książka to będzie rozszerzone angielskie wydanie Pana Wojny japońsko-chińska na morzu 1894-1895 wydanej kiedyś przez Lamparta, czy zupełnie nowa praca? Pytam bo mam już tą starą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 19/09/2012, 8:23 Quote Post

Wojna jak wojna - w nowej pracy wyniku nie zmienię wink.gif Ale na pewno będzie to coś innego. Jak zawsze w tej serii będzie dużo ilustracji. Układ podobny - krótkie rozdziały (może nawet podrozdziały) z podziałem na części: Ku wojnie, Yalu, Port Artur ,Weihaiwei, Mandżuria (krótki opis działań na lądzie). Będą też oczywiście załączniki (tabelaryczne, w stylu Russo-Japanese Naval War czy Sino-French Naval War). Mapek powinno być trochę więcej, zestawień tabelarycznych może też. Reszta to kwestia nowych materiałów - a tych trochę mam.
Liczę na to, że po wersji angielskiej Wydawca puści też z jakimś rocznym opóźnieniem wersję polską.



Ten post był edytowany przez wysoki: 19/09/2012, 9:31
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 19/09/2012, 17:32 Quote Post

Jak napiszesz i wydasz french-sino i sino-japanese war to daj znac. Jestem zainteresowany ta tematyka, jeszcze w Twoim wykonaniu, jak zawsze. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 19/09/2012, 17:55 Quote Post

QUOTE
Jak napiszesz i wydasz french-sino i sino-japanese war to daj znac.

Sino-French Naval War 1884-1885 już wyszła - jest do kupienia na Amazonie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 23/02/2016, 21:21 Quote Post

Po latach odświeżam ten trochę zapomniany temat. W tym roku powinienem zakończyć prace nad Mostem Mulwijskim 312. Wbrew tytułowi to nie będzie HB-ek. Potem wezmę się za jedną z wrzuconych parę lat temu zapowiedzi. Bo wypada dotrzymać autorskiego słowa i sfinalizować rzucone zapowiedzi. Po drodze powstaje inna rzecz, ale to przy innej okazji.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.873
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/02/2016, 13:08 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 23/02/2016, 22:21)
Po latach odświeżam ten trochę zapomniany temat. W tym roku powinienem zakończyć prace nad Mostem Mulwijskim 312. Wbrew tytułowi to nie będzie HB-ek. Potem wezmę się za jedną z wrzuconych parę lat temu zapowiedzi. Bo wypada dotrzymać autorskiego słowa i sfinalizować rzucone zapowiedzi. Po drodze powstaje inna rzecz, ale to przy innej okazji.

Pozdrawiam,
DW
*


Jak nie HB-ek to gdzie zamierzasz wydać tę pracę?

I moje tradycyjne pytanie - jak z mapami?


 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 24/02/2016, 16:06 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 24/02/2016, 14:08)
QUOTE(Damian W. @ 23/02/2016, 22:21)
Po latach odświeżam ten trochę zapomniany temat. W tym roku powinienem zakończyć prace nad Mostem Mulwijskim 312. Wbrew tytułowi to nie będzie HB-ek. Potem wezmę się za jedną z wrzuconych parę lat temu zapowiedzi. Bo wypada dotrzymać autorskiego słowa i sfinalizować rzucone zapowiedzi. Po drodze powstaje inna rzecz, ale to przy innej okazji.

Pozdrawiam,
DW
*


Jak nie HB-ek to gdzie zamierzasz wydać tę pracę?

I moje tradycyjne pytanie - jak z mapami?
*



Nad tym będę się zastanawiał jak skończę. Pochwalę się zaś jak wszystko się sfinalizuje i będzie się zbliżało wydanie wink.gif

Co do map. To nie przewiduję, a jak już to jedną ogólną.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Kizior
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 691
Nr użytkownika: 94.156

Michal
Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: automatyk
 
 
post 24/02/2016, 16:30 Quote Post

QUOTE(redbaron @ 1/12/2011, 23:39)
1. "Marna 1918" w serii "Historyczne Bitwy" - w zasadzie jestem na etapie zbierania materiałów (to trwa w sumie przez cały czas pracy nad książką), choć zasadniczy zrąb już mam zebrany i co nieco napisane. Termin wydania będzie pewnie odległy - pisanie skończę w przyszłym roku, ale ukaże się dopiero po Marnie 1914.

Rozumiem, że projekt już zmarł śmiercią naturalną?
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
redbaron
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.421
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk
 
 
post 24/02/2016, 17:01 Quote Post

He he wyciągnąłeś trupa z szafy wink.gif

"Marnę 1914" miał napisać śp. Andrzej Nieuważny. Niestety On już nie napisze. Myślę nad tym, by Go zastąpić. A potem "Marna 1918", ale najpierw muszę skończyć co innego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej