Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ogólny temat dot. zbiórki
     
Nauka
 

TechAdmin
***
Grupa: Administrator
Postów: 228
Nr użytkownika: 1

 
 
post 20/12/2006, 21:21 Quote Post

Temat z listą darczyńców znajduje się tutaj.

Z historii rachunku wynika, że dzięki najwierniejszym użytkownikom jego stan jest coraz bardziej pokaźny, co mnie osobiście niezmiernie cieszy.

W chwili obecnej saldo wynosi 705zł, przy czym najmniejsza wpłata była dokonana na kwotę 10zł, a największa na 150zł.

Wyjeżdżam jutro na święta i na razie nie będę w stanie zbyt często podawać zmian salda, ale proszę wpłacać - od siebie mogę zapewnić, że pieniądze zostaną spożytkowane najlepiej jak tylko można. Jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, że przekroczylibyśmy niezbędną kwotę można założyć jakąś bezpieczną lokatę na "czarną godzinę" lub wyposażyć forum w galerię, support języka angielskiego etc. Dobre oprogramowanie i design w końcu sporo kosztuje.

Dziękuję Wam i życzę wesołych świąt!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Nauka
 

TechAdmin
***
Grupa: Administrator
Postów: 228
Nr użytkownika: 1

 
 
post 27/12/2006, 15:16 Quote Post

Jak tak dalej pójdzie to szybko uzbieramy na serwer, do tego dorzucimy galerię i niewykluczone, że również miejsce na publikację artykułów użytkowników historycy.org. Ostateczne saldo rachunku podamy po finale akcji, który przewidujemy po pierwszych dwóch tygodniach stycznia (dokładny termin ogłoszę tuż po Sylwestrze). Obecnie najhojniejsza wpłata wyniosła 374.52 PLN, chociaż długo prym utrzymywał (250 PLN) znany moderator ze swoją wybranką serca.

Znikam na parę dni i wrócę do Was po nowym roku. Jednocześnie dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpłaty i życzę hucznej zabawy sylwestrowej!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 28/12/2006, 15:00 Quote Post

QUOTE(Nauka @ 27/12/2006, 15:16)
i niewykluczone, że również miejsce na publikację artykułów użytkowników historycy.org.


Z tymi artykułami to świetny pomysł. Dobry artykuł mógłby być znakomitym źródłem informacji i tematem do późniejszej dyskusji.
 
Post #3

     
s2nto
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 2.846

Zawód: student
 
 
post 31/12/2006, 1:41 Quote Post

Drugiego stycznia, wtedy i kasa i więcej czasu człowiek ma. Więc, proszę o wyrozumiałość do nowego roku.

P.S
Szybkiego łącza, konkstruktywnych dyskusji, aktywności userów. Tego życze naszemu ulubionemu serwisowi www.historycy.org Oby się spełniło w nadchodzącym nowym roku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Marcin R.
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 467
Nr użytkownika: 15.023

Stopień akademicki: magister historii
 
 
post 31/12/2006, 13:43 Quote Post

Ile już zebraliśmy?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 2/01/2007, 9:38 Quote Post

idzie chyba dobrze, acz jeszcze 26.847 użytkowników nie wpłaciło sleep.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 2/01/2007, 11:01 Quote Post

QUOTE(Anakin @ 2/01/2007, 9:38)
idzie chyba dobrze, acz jeszcze 26.847 użytkowników nie wpłaciło  sleep.gif
*



Jak by dali chociaż po zylu zrzuty, to Kultura & Nauka załatwili by taki serwer z PC - tem, że temu sławetnemu "szachiście" Deep Blue spaliłyby się z zazdrości obwody... wink.gif

pzdr.
 
Post #7

     
Nauka
 

TechAdmin
***
Grupa: Administrator
Postów: 228
Nr użytkownika: 1

 
 
post 2/01/2007, 14:49 Quote Post

Mamy już ponad 4 tysiące złotych (największa wpłata została dokonana na 500zł), ale do takiego porządnego serwera jak napisał Ciekawy nam jeszcze parę tysięcy brakuje - UMCS wymaga maszyny w kompaktowej obudowie typu RACK, które są dużo droższe od zwykłych. Na sprzęt poleasingowy nas już stać, ale kto by nie chciał, aby forum śmigało jak google? Do tego potrzebujemy 2gb RAMu, dyski na SCSI i dobry, sprzętowy kontroler, a to kosztuje. Laikom komputerom przedstawię to w ten sposób, że zmierzamy do tego, aby na forum mogło kliknąć jednocześnie 300 osób i wszystkim od razu zaczął wyświetlać się serwis. Jednym zdaniem: plan minimum jest już prawie spełniony, ale zbieramy dalej na lepszy sprzęt.

Dyrektor ds. informatyzacji zasugerował też, że będziemy musieli załatwić sobie dodatkowo UPS (zasilacz awaryjny). Nie jest to rzecz absolutnie niezbędna, ale zagwarantowałaby, że forum będzie online 24h/dobę, a serwer będzie pracował ogólnie stabilniej.

Pieniądze zbieramy do 26 stycznia, natomiast forum najwcześniej zostanie przeniesione 14 (o ile do tego czasu zbierzemy odpowiednią kwotę). Może się tak zdarzyć, że w międzyczasie serwis przestanie działać - wtedy postaram się szybko przedelegować domenę na serwer, na którym będzie można umieścić jakiś komunikat.

Proszę o pełną mobilizację i udanie się do banku, bo bez tego w obecnej sytuacji postowanie na forum przypomina grę orkiestry na Titanicu.

Chciałbym także zakomunikować tym wszystkim, którzy są głęboko przekonani, że administracja część pieniędzy przeleje na prywatne konta na Bahamach, iż w lutym, po ostatecznym finale akcji, będzie istniała możliwość otrzymania billingu od banku (bez jakichkolwiek danych osobowych i pseudonimów użytkowników).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Filimer
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 528
Nr użytkownika: 15.410

Stopień akademicki: (jeszcze) magistrant
Zawód: archeolog
 
 
post 3/01/2007, 10:47 Quote Post

Hmmm, może akcję przedłużyć do połowy lutego, kiedy spłukanym po świętach użytkownikom wpłynie więcej pieniążków? W najgorszym razie można wziąć lepszy serwer na raty... Mam nadzieję, że do 14-ego wszystko będzie ok wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Nauka
 

TechAdmin
***
Grupa: Administrator
Postów: 228
Nr użytkownika: 1

 
 
post 3/01/2007, 11:16 Quote Post

Miejmy nadzieję, ale sugeruję trzymać się terminu. Na razie brakuje nam jeszcze całkiem sporo pieniędzy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Tymoteusz Bojczuk
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 745
Nr użytkownika: 12.235

Tymoteusz Bojczuk
Stopień akademicki: mgr
Zawód: pisarz
 
 
post 3/01/2007, 13:04 Quote Post

Chciałem się zapytać o adres, na który można wysłać pieniądze w kopercie, bo wysłanie pieniędzy na konto z tego miejsca gdzie jestem, kosztuje drugie tyle co suma, którą chce wpłacić (50 zł)?
Czy może mam wysłać koperte na podany adres banku..?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 3/01/2007, 13:40 Quote Post

Regularnie zapisujemy bazę danych forum. Jeśli forum nagle przestałoby działać to odzyskamy stan sprzed kilku dni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Nauka
 

TechAdmin
***
Grupa: Administrator
Postów: 228
Nr użytkownika: 1

 
 
post 3/01/2007, 15:34 Quote Post

QUOTE(Tymoteusz Bojczuk @ 3/01/2007, 13:04)
Chciałem się zapytać o adres, na który można wysłać pieniądze w kopercie, bo wysłanie pieniędzy na konto z tego miejsca gdzie jestem, kosztuje drugie tyle co suma, którą chce wpłacić (50 zł)?
Czy może mam wysłać koperte na podany adres banku..?
*



A pasowałoby Ci wpłacić przez PayPal, kartą kredytową lub debetową?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Stonewall
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.591
Nr użytkownika: 15.117

Marcin Suchacki
Stopień akademicki: magister
 
 
post 4/01/2007, 11:40 Quote Post

Szanowna Administracjo!
Czy ze słów Qltury mam wnosić, iż w razie raptownego załamania się Forum powtórzy się sytuacja z początków listopada ubiegłego roku? Wtedy doszło do podobnej sytuacji i "z dymem poszły" posty z ostatnich dni przed awarią i dotąd nie powróciły. Szanowny Administrator raczył wszak zauważyć, iż "odzsykamy posty sprzed kilku dni" w stosunku do "załamiania", czyli w razie kolejnego spodziewanego kryzysu znów będziemy mieć powtórkę z rozrywki i część postów jednak, ku zmartwieniu Ramonda, "uleci w powietrze"? Czy moja interpretacja wywodów Qltury jest słuszna?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 4/01/2007, 12:23 Quote Post

Podpisuję się pod obawami Ramonda i Stonewalla. Kolejna utrata postów, PMek itd. podobna do awarii bazy danych z 2-5 listopada to czarny koszmar dla sporej części aktywnych forumowiczów. Czy tamte posty zostały bezpowrotnie utracone i czy w kontekście zbiórki na serwer nie warto pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu forum przed takimi nieprzyjemnymi zdarzeniami?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej