Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Niemieckie marsze wojskowe i piosenki
     
CZECZOS
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 198
Nr użytkownika: 12.027

zastrzezone
Zawód: Student UWr
 
 
post 2/02/2006, 21:02 Quote Post

podaje linka do marszy i piosenek wojskowych ZSRR

http://www.sovmusic.ru/english/download.php?fname=saintwar
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
marios
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 16.595

Mario Pi
Zawód: techniker
 
 
post 13/04/2006, 18:58 Quote Post

O ile pieśn Horsta Wessel'a (Horst Wessel Lied) jest faktycznie hymnem Waffen SS i nie wiedzieć czemu? dalej pokutuje przez film "Zakazane piosenki" dziwne wyobrażenie, że "Ajli, ajlo..." (Ein Heller und ein Batzen) nim było. W sumie lubię "Panzer lied" bo zawiera w sobie swoistego ducha i nieraz mi pomogła przejść życiowe burze i sztormy niekoniecznie w wojsku w cywilu też smile.gif - szkoda że w inecie można znaleźć tylko 1 zwrotkę. Heheh -> melodia z "Czterech pancernych i jakiegoś psa" to nie to!
A więc nucąc Heli Hajlo i Panzer Lied pozdrawiam wszystkich forumowiczów
chociaż jako marynarz też lubię Kriegsmarine lieds ... also Torpedo ... los!!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
kuba_ss
 

Unregistered

 
 
post 14/04/2006, 20:38 Quote Post

ostatnio słucham też nowych melodii w wykonaniu Luftwaffenmusikkorps 4 der Bundeswehr tongue.gif wiecie nowa jakość nagrań, np nowo grany Badenweiler (Badonviller) brzmi 100 razy lepiej tongue.gif dla wszystkich zainteresowanych podaję hash emula:

ed2k://|file|Die%20Sch%C3%B6nsten%20Deutschen%20M%C3%A4rsche%20-%20Luftwaffenmusikkorps%204%20Der%20Bundeswehr%20&%20Cover.rar|70123391|1F11EDFBA160D7AF9CD3EC0A905A9CB2|/

naprawdę polecam - brzmi pięknie tongue.gif biggrin.gif


hmm a co do panzerlieda - mam wszystkie zwrotki chyba pięć ich było tongue.gif chce Pan??
 
Post #18

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 15/04/2006, 5:18 Quote Post

Z tymi piosenkami to raczej uważaj Kubo. Gdzieś kiedyś natknąłem się na wzmiankę z powojennego wymiaru sprawiedliwości: obywatel (...) został ukarany grzywną na kolegium, ponieważ jechał na rowerze i GWIZDAŁ PO NIEMIECKU"! wink.gif
Ponieważ z tego co wiem prawo nie zmieniło się w tej materii (no może doszły jeszcze melodie stalinowskie)od 60 lat, to radziłbym uważać...
pzdr.
 
Post #19

     
kuba_ss
 

Unregistered

 
 
post 22/04/2006, 8:12 Quote Post

poniewz mam bardzo słaby transfer podaję linka do strony z marszami i piosenkami za darmo. ok 800 tytułów polecam. uwaga czasem zdarza się ze mają wyłączony serwer! http://wahm.no-ip.com/music/music.htm prawdziwa skarbnica tongue.gif


hmm a ze spiewanim to sie troche powstrzymalem tongue.gif więc nic m i nie gorzi
 
Post #20

     
Witold
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 16.849

 
 
post 16/05/2006, 11:41 Quote Post

Na stronie:

http://www.zelazny.krzyz.org/

można zapoznać się z historią niemieckich pieśni żołnierskich i marszów wojskowych, a także wojennych kronik filmowych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
.Mariusz.
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 17.933

Hanz Lagme
Zawód: Werhmacht
 
 
post 17/05/2006, 13:31 Quote Post

Drogi Kubo ss.Czytałem twoje posty i bardzo mnie zaciekawiły jesteś człowiekiem mojego pokroju uczysz sie pieśni wojskowych czasu okupacji i jeżeli chcesz możemy wymienić sie piosenkami mam ich bardzo dużo a co do panzerlied uwielbiam to

Ob's stürmt oder schneit,
Ob die Sonne uns lacht,
Der Tag glühend heiß
Oder eiskalt die Nacht.
Bestaubt sind die Gesichter,
Doch froh ist unser Sinn,
Ist unser Sinn;
Es braust unser Panzer
Im Sturmwind dahin.

A co do Die fachne hoch tfu pieśni horsta wessela mam ją na płycie i znam ją na pamieć jeżeli ktoś chce jakiś marsz bądź piosenke to prosze do mnie dryndać na gg ponieważ z e-maila nie korzystam.A i jakiś kolega napisał dlaczego horst wessel lied jest było raczej hymnem waffen ss jusz ci odpowiadam Wessel mieszkał w berlińskiej taniej dzielnicy, ze swoją towarzyszką, prostytutką (Erna Jänicken). 14 stycznia 1930 roku, po gwałtownej kłótni Wessela z kobietą wynajmującą mu mieszkanie na tle czynszu, zwróciła się ona o interwencję do lokalnych komunistów, po czym grupa komunistów (wśród nich Albrecht Höhler, Salomon Epstein) naszła na jego mieszkania, raniąc Wessela strzałem w głowę. Na skutek postrzału, Wessel zmarł 23 lutego 1930.

Natychmiast po jego śmierci Joseph Goebbels, szef nazistowskiej propagandy, ogłosił Horsta Wessela męczennikiem za narodowy socjalizm. Wśród jego zasług podnoszono między innymi, że miał jakoby wyciągnąć Ernę Jänicken z prostytucji przez wciągnięcie jej do partii nazistowskiej. Komuniści z kolei przedstawiali obraz Wessela jako sutenera. Wesselowi urządzono uroczysty pogrzeb, przerwany przez komunistów, którzy zaatakowali procesję kamieniami. Höhler został skazany na karę więzienia za morderstwo, lecz w 1933 r. szturmowcy z SA uprowadzili go z celi i zlinczowali.

Wessel stał się bohaterem SA. Pieśń "Die Fahne hoch" ("Horst Wessel Lied") była, zaraz po oficjalnym hymnie Niemiec "Das Lied der Deutschen" ("Deutschland, Deutschland über alles"), najczęściej śpiewaną pieśnią na uroczystościach państwowych. Powstała także dywizja Waffen-SS jego imienia.
Mam nadzieje że pomogłem
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
kuba_ss
 

Unregistered

 
 
post 22/05/2006, 21:59 Quote Post

QUOTE(xArchonX @ 26/10/2005, 20:23)
Może macie jakies filmy defilad wojsk Niemieckich/ Rosyjskich jak znacie jakies linki to podajcie ...
*





hmm co do tego.. mam cos takiego ale duzy rozmiar. podam hashset de emule/edonkey i innych:

ed2k://|file|Die%20Deutsche%20Wochenschau%20-%20Parade%20der%20SS%20und%20SA.mpg|99319808|A1AD1EDEBA0983DBFD72A1F8E3DFE918|/



nowa stronka z marszami: http://marsches.narod.ru/deutsch-de.html nawet duży wybór ale mają powolny transfer więc się sciąga dłuuuuuuugo
 
Post #23

     
Premislaus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 8.534

 
 
post 1/06/2006, 18:44 Quote Post

Jak chcesz się zapoznać z marszami wojskowymi, polecam Ci stronę

http://www.sovmusic.ru/index.php

Jest tam spory wybór mp3 z pieśniami rosyjskimi, niemieckimi, jest też trochę polskich wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
kuba_ss
 

Unregistered

 
 
post 9/06/2006, 22:41 Quote Post

QUOTE(Premislaus @ 1/06/2006, 19:44)
Jak chcesz się zapoznać z marszami wojskowymi, polecam Ci stronę

http://www.sovmusic.ru/index.php

Jest tam spory wybór mp3 z pieśniami rosyjskimi, niemieckimi, jest też trochę polskich wink.gif
*



danke za stronke bede sciagal zaaraz
 
Post #25

     
heilig
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 23.082

paul klimowitz
Zawód: arbeiter
 
 
post 15/10/2006, 0:49 Quote Post

to polecam tobie film unser wehrmacht, masz tam pełno marszy, i tego typu pieśni, ia film jest o
żołnierza dniu normalnym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
barti2012
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 33.517

 
 
post 6/06/2007, 22:35 Quote Post

Mam 2 pytania:
1. Czy słuchanie "Die Fahne hoch" jest czymś złym i wiąże ze sobą jakieś konsekwencje?
2. Czy jakbym ustawił "Die Fahne hoch" jako dzwonek, czy będzie to coś złego i będzie niosło konsekwencje?
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 6/06/2007, 23:50 Quote Post

A może coś z innej beczki: http://www.youtube.com/watch?v=mEKUtus5LlQ? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
roksolana
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 55
Nr użytkownika: 24.969

Zawód: studentka
 
 
post 23/07/2007, 23:18 Quote Post

http://pl.youtube.com/watch?v=KfbNsEvahRA

Panzerlied po hiszpańsku, to dopiero cuda-wianki (chociaż wykonanie średnie)

Niemieckie marsze... mam tego ładnych parę godzin na komputerze. Mój ulubiony- "Die Wacht am Rhein" (dobra, wiem, że to nie całkiem II WŚ wink.gif), lubię jeszcze Ich hatt einen Kamraden(w alternatywnych wersjach językowych też, szczególnie w hiszpańskiej- El Camarada), Bombenfliegermarsch der Legion Condor, Stuka-Lied no i wspomnianą Panzerlied.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Motorek.2006
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 18.465

Piotrek
Zawód: student
 
 
post 28/10/2007, 13:29 Quote Post

Witam
Poszukuje marsze fińskie. Czy wie ktoś o jakiś stronach lub mp 3 z marszami fińskimi
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej