Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
253 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2008: wszystko zwiazane z tematyka
     
alime
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 35.822

emila kochanowska
Zawód: uczeñ
 
 
post 15/10/2007, 17:58 Quote Post

rzeczywiście z tego co wiem to bardzo dobre jest repetytorium Chmaja(trochę ciężko je dostać) Greg zawiera błędy
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 16/10/2007, 15:59 Quote Post

Ja polecam do matury jak i na egzaminy książke które juz na forum wspomniałem przy okazji innego tematu a mianowicie książke autorstwa Romana Tusiewicza, Historia Polski od A do Z. Repetytorium, Warszawa 2001
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
michal0700
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 35.901

 
 
post 16/10/2007, 17:58 Quote Post

QUOTE(alime @ 15/10/2007, 17:58)
rzeczywiście z tego co wiem to bardzo dobre jest repetytorium Chmaja(trochę ciężko je dostać) Greg zawiera błędy
*



Rozumiem, że chodzi Ci o repetytorium z wyd.Branta, które nie jest już wydawane.
Teraz jest ono wydawane przez wydawnictwo Difin. Autorzy są ci sami.

Zastanawiam się, czy to repetytorium jest równo wartościowe, może ktoś wie?

http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...t/1,481401.html
tu można kupić
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
creep
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 35.586

Zawód: uczen
 
 
post 16/10/2007, 19:21 Quote Post

Ww. repetytorium jest moim zdaniem średnie, jest naprawdę sporo błędów, są w nim opisane rzeczy raczej na poziom podstawowy.
Myślę, że lepsze jest repetytorium nowa matura wyd. Park Edukacja. Nie jest nic wytłuszczone, to mały mankament, ale jest w nim naprawdę dużo informacji, często więcej niż w podręczniku.

Mam oba, więc mogę porównać, zdecydowanie polecem repetytorium wyd. Park smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
marrtyna
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 9.299

 
 
post 17/10/2007, 18:50 Quote Post

QUOTE(creep @ 16/10/2007, 19:21)
Ww. repetytorium jest moim zdaniem średnie, jest naprawdę sporo błędów, są w nim opisane rzeczy raczej na poziom podstawowy.
Myślę, że lepsze jest repetytorium nowa matura wyd. Park Edukacja. Nie jest nic wytłuszczone, to mały mankament, ale jest w nim naprawdę dużo informacji, często więcej niż w podręczniku.

Mam oba, więc mogę porównać, zdecydowanie polecem repetytorium wyd. Park smile.gif
*



Błędów? Chodzi Ci o naturę rzeczowa czy literówki, które faktycznie są, natomiast merytorycznych ja przynajmniej nie widziałam. I uważam, ze jest szczegółowe, jeśli chodzi o fakty, no bo taka jest jego natura. zależy, czego oczekujesz od repetytorium, jeśli chcesz po prostu krótszy podręcznik to faktycznie, to akurat nie spełni tej roli. A jeśli przegląd faktów przy założeniu, że wiesz, co się działo czemu, to jest super. Moim skromnym zdaniem smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
creep
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 35.586

Zawód: uczen
 
 
post 17/10/2007, 19:50 Quote Post

A moim zdaniem tylko średnie, ale to takie piękne, że każdy ma swoje zdanie tongue.gif Każdemu odpowiada co innego, dlatego przed kupnem samemu trzeba zobaczyć w sklepie jak dane książki wyglądają w środku smile.gif

Repetytorium Branty, czy jakiego teraz wydawnictwa jest, zawiera sporo błędów w datach dziennych. Nie poleca go także mój historyk, ale kogo to obchodzi tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
dzastineczka
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 252
Nr użytkownika: 22.310

Justyna P.
Zawód: gastronomka ;P
 
 
post 17/10/2007, 20:14 Quote Post

eee daty dzienne na maturze wcale a wcale nie sa potrzebne, a te które mogłyby się przydać zna chyba każdy typu 29/30 listopada, 3 maj itp. dlatego ja nie zasmiecam sobie mojej główki dziennymi za to daty same w sobie sa moim dużym atutem, gorzej ze szczególikami
no i z powszechnej póki co leżę i kwiczę
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
creep
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 35.586

Zawód: uczen
 
 
post 18/10/2007, 15:36 Quote Post

Daty dzienne może nie mają znaczenia na maturze podst., ale chyba od zdających historię rozszerzoną powinno się czegoś wymagać. Pewnie, każdy zna datę 3 maja, ale czy zna np. datę powstania Rady Regencyjnej? Pytanie retoryczne tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
michal0700
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 35.901

 
 
post 19/10/2007, 21:03 Quote Post

A ja ostatnio spotkałem się ze stwierdzeniem, że matura podstawowa jest trudniejsza niż rozszerzona. Jak to jest wg Was?
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Stanisław August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 386
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student
 
 
post 20/10/2007, 13:09 Quote Post

Byłaby trudniejsza gdyby nie wypracowanie na rozszerzonej...
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
creep
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 35.586

Zawód: uczen
 
 
post 20/10/2007, 19:03 Quote Post

Jak matura podstawowa może być trudniejsza od rozszerzonej? biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
dzastineczka
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 252
Nr użytkownika: 22.310

Justyna P.
Zawód: gastronomka ;P
 
 
post 20/10/2007, 19:42 Quote Post

porównując maturkę 2007 to część sprawdzająca wiedzę było chyba trudniejsza na podstawie ale my za to mamy wypracowanko, a to jest dopiero ruletka...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
pearlybutton
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 36.367

Zawód: uczen
 
 
post 27/10/2007, 12:53 Quote Post

My mamy podręczniki z WSiPu "Człowiek i historia", nie jestem zadowolona. Fakt poziom rozszerzony, ale do tej pory trudno mi sie odnaleźć w sposobie w jaki jest napisany ten podręcznik.
Nadal zastanawiam się, podstawowa, czy rozszerzona... do lutego mogę zmienić.
pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Aleksandra Wielka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 36.384

 
 
post 27/10/2007, 21:16 Quote Post

witam;)
mam pytanie związane z wyborem repetytorium (nie ja pierwsza i nie ostatnia:), mianowicie co myślicie o vademecum maturalnym 2008 operonu? jest naprawde spore i naladowane różnorodnymi dodatkami (tylko czy aby nie przeładowane?). Zastanawiam się też nad repetytorium dla kandydatów na studia prawnicze etc. wyd. Difin, słyszałam, że jest dobre. Zalezy mi na przejrzystosci tekstu i rzetelnym ujęciu najistotniejszych zagadnień; zdaję historię na poziomie rozszerzonym i chciałabym się naprawde solidnie przygotowac.

będę wdzięczna za opinie i rady! smile.gif
pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
dzastineczka
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 252
Nr użytkownika: 22.310

Justyna P.
Zawód: gastronomka ;P
 
 
post 28/10/2007, 12:47 Quote Post

i z tych dwóch dla mnie osobiście jest repetytorium dla kandydatów, podkreślam, że to moje odczucie, swego czasu bardzo mi się przydało i czyta się go jednym tchem, moja rada weź obydwa do rączki wybierz sobie jedno zagadnienie np. demokracja ateńska i przeczytaj z jednego i drugiego źródła i w ten sposób sama ocenisz z którego łatwiej będzie "wchodziło" lub poprostu jest pisane bardziej przejrzyście
ostatnio wyszykuję tematów maturalnych popularnych na "giełdach przedmaturalnych" żeby przekonać czego można się spodziewać a także z nadzieją, że skoro nie wykorzystano tego przed laty to może teraz..... ożesz szkoda, że nie jestem jasnowidzem...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

253 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej