Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najlepsze państwo w Hearts of Iron II
 
Najlepsze państwo w Hearts of Iron II
Wielka Brytania [ 15 ]  [6.88%]
Stany Zjednoczone [ 32 ]  [14.68%]
Francja [ 6 ]  [2.75%]
Polska [ 45 ]  [20.64%]
Niemcy [ 77 ]  [35.32%]
Włochy [ 2 ]  [0.92%]
Japonia [ 11 ]  [5.05%]
ZSRR [ 18 ]  [8.26%]
Kanada [ 3 ]  [1.38%]
Australia [ 0 ]  [0.00%]
Nacjonalistyczne Chiny [ 6 ]  [2.75%]
Komunistyczne Chiny [ 3 ]  [1.38%]
Suma głosów: 218
Goście nie mogą głosować 
     
Vokun
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 32.179

Tomek
 
 
post 6/05/2007, 16:41 Quote Post

Ja na początku grałem Polską zatakowałem litwe i zawiązałem sojusz z niemcami.
Francja padła w 35 dni a do moskwy niecały rok. Nawet przez jakiś czas byłem na wyspach brytyjskich.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
raffal
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 18.838

 
 
post 13/05/2007, 10:41 Quote Post

dokładnie zrobilem to samo zatakowalem litwe łotwe i co tam jest niemcy proponuja sojusz no i w dwojke podzielilismy sie europa na pół ja cały wschod z rosja i bałkany a niemcy zachod aha no ja wzialem jeszcze szwajcarie i było w sumie to najtrudniejsze bo prowincje sa strasznie mocne smile.gif ale da sie a USA i WB nie lubie grac bo wole walke na ziemi i powietrzu nie lubie morza
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
yrus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 375
Nr użytkownika: 20.444

 
 
post 20/08/2007, 20:04 Quote Post

a ja mam swoje dwa ulubione państwa
1.Kanada-dużo surowców i bez zagrożenia wewnętrznego-po podpakowaniu przemysłu dostaje się miejsce na 3 zespół badawczy. Nie rozwijam piechoty ani floty, tylko przemysł, atomistykę i techn. rakietowe. Wynik: bomba atomowa w 1944r+ międzykontynentalna rakieta balistyczna w 1946 wink.gif

2. Turcja-początkowo jest ciężko (słaby przemysł), ale przy uwikłaniu Brytów i Francuzów w wojnę z Rzeszą daje się podbić Persję, Irak i resztę Bliskiego Wschodu. Szybki sojusz z Gjermańcami w odpowiednim momencie pozwala na podbój Egiptu wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Tancred_de_Beauville
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 49.267

Miroslaw Kusnierz
Zawód: student
 
 
post 18/05/2009, 17:51 Quote Post

Z sentymentu oddałem głos na II RP którą najczęściej grałem w Hearts of Iron:2 (i zawsze na najgorszych poziomach, co najczęściej kończyło się klęską do grudnia`39/stycznia`40). Nie jeden raz zaczynałem nią grać, zanim udało mi zarówno obronić przed III Rzeszą jak i nieco później uderzyć na Związek Radziecki.

Po wielu nieudanych próbach postanowiłem znaleźć Polsce wcześniej "sojuszników". Kiedy tylko miałem możliwość (było to dość szybko, bowiem większość moich dywizji miała uzbrojenie z roku 1918)uderzyłem na Czechosłowację, z której zrobiłem państwo marionetkowe, zyskałem paręnaście dywizji. Kolejne były Węgry oraz Austria. Z tymi marionetkami wstąpiłem do aliantów. Oczywiście w tych krajach alianckich, w których mogłem przejąłem kontrolę militarną, były to Kanada, Nowa Zelandia, Australia, RPA oraz jakimś cudem po pokonaniu Niemców Francja (dzięki marionetkom musiałem mieć większą siłę i dlatego oddali swe wojska w moje ręce). Wszystkie podbite kraje wyzwalałem robiąc z nich marionetki. Na ZSRR ruszyłem z około 300 dywizjami alianckimi, z czego z 20% było polskich. Gra jeszcze się nie skończyła, ale nie ma w niej już Niemców, a ZSRR została Syberia, w Moskwie siedzi nowy marionetkowy rząd. Pozostała wyłącznie Japonia. Kolejny raz spróbuję zagrać inaczej, bez historycznych anomalii.

Pozdrawiam wszystkich fanów serii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
riva
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 56.527

 
 
post 28/05/2009, 9:05 Quote Post

według mnie jednym z najciekawszych i najtrudniejszych lecz najlepszych państw do gry jest Polska w grze w 1936 jest możliwość wydarzenia w którym francja wypowiada wojne niemcom wtedy ja jako polska (od początku sprzymierzam sie z alintami ) przejmuje kontrole militarną na d francją .Całe wojsko niemieckie rusza na granice z francją gdzie winiszcz a się walcząc z francuzami a moje armie zdobywają bezbronne niemcy smile.gif od wtedy polską gra sie bardzo dobrze
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
dachomeju
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 83
Nr użytkownika: 48.733

Krzysiek Majewski
Zawód: Student
 
 
post 5/08/2009, 10:15 Quote Post

Pytanie - Grywa ktoś przez internet? Jest jakieś forum związane z grą?

Mój głos na Niemców bo nimi da się i to łatwo prosto i przyjemnie na wsiech poziomach. Polakami też się da, ale kombinacji sporych trzeba. Ciekawie natomiast gra się Brazylią, Finlandią, Szwecją, czy Etiopią, ale to już trzeba się uzbroić w cierpliwość i być gotowym na raczej niewielkie zdobycze terytorialne. Jak sprawnie pokieruje się belgią to można niemcw zatrzymać a wtedy francuzy z linii w końcu do roboty się biorą, tyle, że może wam się wcześniej skromniusi manpower skończyć
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Szer.Klys
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 110
Nr użytkownika: 51.825

Stopień akademicki:
Zawód: niestety uczen...
 
 
post 6/08/2009, 11:10 Quote Post

najlepsi są Niemcy, mają świetną gospodarkę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
arrowman
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 54.722

 
 
post 31/12/2009, 15:24 Quote Post

QUOTE(kopciuch1939 @ 25/04/2006, 19:51)
puściłem nimieckie dywizje ładnie w głąb kraju pozostawiając własne główne siły na skrzydłach . Niemcy zapędzili się aż do granicy z ZSRR , a ja ich wówczas okrążyłem , nie powiem przy wydatnej pomocy wojsk francuskich wcześniej przerzuconych do polski , ale zawsze później wraz z sojusznikami ruszyłem na ZSRR i na koniec została Polska 321 PP
*



czyli załatwiłeś Niemców ich własną taktyk: blitzkriegiem, tylko takim defensywnym:-) o jest najlepsza taktyka. Tylko trzeba mieć siły, aby utrzymać taki "korek", bo trochę, to trwa zanim wojska bez zaopatrzenia stracą morale. Muszę spróbować Polską w taki sposób, do tej pory wybierałem raczej USA, albo Polskę zmieniałem w edytorze:-) Jakoś bolała mnie niesprawiedliwość i niehistoryczność wartości bojowej Polski. Może była niewielka, ale nia aż tak, a najgorsze, jak nas szwedzkie Paradox potraktowało z technologiami... ALe jak, ktoś grał we wcześniejsze wersje Europy Uniwersalis, to zapewne zauważył, że Polaków, to oni nie lubią, jak wielu Szwedów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Przemyslav55
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 202
Nr użytkownika: 57.776

Stopień akademicki: brak
Zawód: uczen
 
 
post 30/01/2010, 20:18 Quote Post

W Hearts of Iron II najbardziej opłacalni są Niemcy, bo mają świetną gospodarkę i bardzo dobre zespoły badawcze i technologię. Ja jednak zawsze gram Polską i próbuję się jakoś wybronić lub nie dopuścić do wojny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Monsieur_Joseph
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Nr użytkownika: 65.436

 
 
post 12/05/2010, 18:28 Quote Post

Wielka Brytania, fajnie jest troszczyc sie o Imperium i kolonie
chociaz Wielka Brytania ma latwo, warto probowac z roznymi krajami

ja gralem wszystkimi krajami nawet takimi jak Lusemburg ( ale odpuscilem po 40 minutach )

raz jak gralem Polska udalo mi sie zawrzec sojusz z Wielka Brytania i kupic Jamajke, oczywiscie 1939 wybuchla wojna i przegralem ale rzad ewakuowal sie na Jamajke i II RP przetrwala smile.gifsmile.gifsmile.gif

szkoda, ze w grze nie ma Watykanu
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
stardust1984
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 66.932

Zawód: zolnierz
 
 
post 29/07/2010, 11:53 Quote Post

Niemcy smile.gif
Niemiecka maszyneria pancerna wymiata. Sojusz z USA jest najlepsza strategia na podbicie calego globu. Najpiękniejsza wojna jest jednak na froncie wschodnim za uralem kończy sie juz smak tej gry:/ aahh te okrążanie na bagnach po 50dywizji radzieckich hehe pozdrawiam wszystkich strategow:D

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 31/07/2010, 0:22 Quote Post

Ja grajac WB wykupiłem Syrie od Francji i wyzwoliłęm Fedrację Arabską (minimum to Syria, Jordania i Egipt), potem ją oswobodziłem i dalej grałem jako Arabowie (w sierpniu 1939 wystąpiłęm z sojuszu i poszerzałęm terytorium samodzielnie - z internetu ściagnąłem event o Afryce, poszerzyłem go i miałęm cory na całą Saharęsmile.gif ). Napisałem tez event o transformacji Arabii Saudyjskiej w Federację po zajęciu Jerozolimy, Damaszku i Kairu, potem eventy o nowych ziemiach, przenosinach stolicy itp. - gra sie łątwo, bo wszyscy chcą Cie kupić - siedzisz na ropie, graniczysz w znacznej części z każdą z potęg (jak podbijesz Turcje i/lub Persje to z CCCP, zaś z WB poprzez kolonie, a z Osią... Libia, a jak zajmiesz Libię, to morze;) ). Co do kanady faktycznie łatwo - w 1944 zrzuciłęm pierwszą kanadyjska bombę A na Brest smile.gif. Zawsze zaczynam w 1936, czasem np Węgrami... tyle, że sie potrafi sp... gra - np Pl jest sama, oddaje Gdańsk, a dzień później i tak wojna... potem Niemcy obstawiaja wszystkei granice i tak siedzą, bo z nikim wojny nie mają... albo SOV wypowiada wojnę Bułgarii i tylko urządza naloty, bo desantów robic nie umie... dry.gif

Ten post był edytowany przez matigeo: 31/07/2010, 0:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
KDG
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 60.328

 
 
post 5/08/2010, 10:16 Quote Post

Ja teraz gram właśnie Węgrami, jest maj 39' i mój plan jest taki że po wstąpieniu do Osi z użyciem Słowacji zajmę Rumunie i Jugosławię, zobaczymy czy wypali. Ale musiałem grać drugi raz, bo rzeczywiście czasem coś nie wychodzi i np. Czechosłowacja nie zgodziła si na oddanie sudetenlandu, niemcy zostawiły ich w spokoju i w czasie wybuchu wojny nadal tam są.

Próbowałem grać parę razy Polską, ale kończyło się na tym, że jak napadałem na Litwę, w jej obronie wystąpiły Łotwa i Estonia, z kolei w mojej Niemcy, które zaprosiły mnie do sojuszu. Przyjąłem, rozwaliliśmy kraje bałtyckie, po czym wojnę wypowiedziała nam najpierw Francja, potem ruscy, z tego wszystkiego komp nie wytrzymał i się zawiesił i dałem spokój.

A najlepiej jest of course USA, w 1940 włączyłem się do wojny i w 1941 podbiłem Niemcy. Tylko zdeneerwowało mnie ustalanie porządku w europie przez ruskich, bo stworzyli polskę tylko z prowincjami centralnymi, zachód mój, południe czeskie, a Czechy z mojego satelity zrobili swoim. Ciekawy jestem czy jakbym im wcześniej wypowiedział wojnę toby było inaczej. Na drugim miejscu WB.

Ma ktoś jakąś radę na sytuację, w której prawie 40 nowoczesnymi ruskimi dywizjami nie moge pokonac 5 dywizji japonskich z 36'?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Jožin z bažin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 248
Nr użytkownika: 65.125

Usama ibn Ladin
Zawód: przedszkolak
 
 
post 9/03/2011, 19:41 Quote Post

Najlepszy oczywiście ZSRR i Niemcy najlepiej w 1936
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Czarkos
 

Wielki Mistrz Zakonu Templariuszy
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 765
Nr użytkownika: 49.291

Stopień akademicki: student
 
 
post 24/03/2011, 20:01 Quote Post

Tyle głosów na Polskę to chyba jakiś żart rolleyes.gif
Nie wiem jakim cudem uważacie, że piechotą z 1918 r. można pokonać Niemców z 1939. A co tu dopiero mówić o tym, że jest "najsilniejsza". Życzę powodzenia w podbijaniu np. Związku Radzieckiego wink.gif
Ja rozumiem patriotyzm, ale jednak trzeba byc obiektywnym wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej