Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gra o tematyce Września 1939, Dyskusja o stworzeniu gry o Kampanii '39
     
Pawko
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 99.563

Pawel L.
Zawód: uczen lo
 
 
post 24/04/2016, 20:29 Quote Post

Witam,
To mój pierwszy post i temat więc proszę wybaczyć styl, jestem raczej mówcą a nie pisarzem wink.gif
Tak więc zacznę od początku, uczę się grafiki 3D i jako pierwszy model wykonałem "szkielet" pistoletu wz.35 "VIS". Pomyślałem, że mimo początków mogę już zapytać o to, jak mogłaby wyglądać przyszła gra o kampanii wrześniowej i czy ktoś by chciał ze mną założyć zespół.
Dlaczego chcę to zrobić ? Otóż złości mnie tworzenie kultury historycznej w XXI wieku bez tych "prawdziwych gier" tylko jakiś modyfikacji do zagranicznych gier albo "patriotycznych" zżeraczy kasy bez dania czegoś w zamian. A już o przekoloryzowanych filmach lub animacjach już nie wspominając. W latach 90. powstała gra FW 1939, czyli bardzo rozbudowana strategia o Wrześniu '39 (dalej posługuję się skrótem '39) to był pierwszy krok. Jednak nie dość że pierwszy to tak naprawdę była to ostatnia z normalnych gier.
Już kończąc dzisiejszy post bo zaraz idę do spania. Panowie, mamy 2016 rok. 10 lat minęło od tej jedynej normalnej gry. Ludzie chcą tych gier, stać już nas na takie gry. Będzie trudno, te 10 lat musimy "dogonić" zachód. Nic jednak straconego, kończę ten post i zapraszam do dyskusji. Co jakiś czas będe dodawał tu moje przemyślenia nawet jak nikt nie napisze.

PS: Moim zdaniem można zrobić coś ala Battlefield 1942, jednak można to jeszcze omówić.

Pozdrawiam,
Paweł L.

 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/04/2016, 22:43 Quote Post

Może będą chętni, ale jakby co zachęcam do zajrzenia na specjalistyczne forum "graczy": http://www.strategie.net.pl/ .
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Pawko
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 99.563

Pawel L.
Zawód: uczen lo
 
 
post 25/04/2016, 17:52 Quote Post

Znalazłem tam wątek o '39. Jednak jest to (o ile się nie mylę) gra planszowa. Natomiast zaciekawiła mnie ilość zainteresowanych i twórców. Kto wie co z tego będzie ??? PS: Dzięki za info, zawsze coś smile.gif

WPIS o 21:31
Założyłem temat na tej drugiej stronie
LINK: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=30&t=15787

Treść (wg mnie ciekawsza) :
"Wyobraź sobie, że wracasz do domu i oglądasz jeden z wielu patriotycznych filmów, oglądasz rekonstrukcje o Wrześniu'39. Rozmarzasz się, chciałbyś iść do sklepu i w przypływie patriotycznej dumy kupić grę. TĄ GRĘ. Witold Kowalski pracownik biurowy, a teraz losowy żołnierz Armii II RP rozpoczyna szkolenie, nagle rozpoczyna się wojna i musi iść bronić swój kraj. Z karabinem 98a i VIS-em w kieszeni rusza na żołnierzy niemieckich. Obserwuje niszczenie młodej Polski i swoimi siłami broni jej aż do wyjazdu przez Rumunię do Anglii...
itd. itp.
A teraz czas powrotu na ziemię. Mamy 2016 rok, ponad 70 lat minęło od polskiej walki o wolność Europy. Zagraniczne produkcje rozpływają się nad Brytyjczykami, Amerykanami, Rosjanami, FRANCUZAMI, FINAMI, WŁOCHAMI. Rynek pęka w szwach. A u nas ? CISZA. Dzieciaki wiedzą więcej o bitwie o Tobruk czy pod Kurskiem niż o bitwie nad Bzurą. Jeżeli ktoś robi grę, to robi kasogniota o charakterze patriotycznym. Po co to wszystko? Czy teraz jest czas na przebudzenie ? Czy w końcu zostanie stworzona normalna gra o chociaż tej tematyce. To będzie kropla w morzu historii, ale będzie.
Panowie, mamy szansę na stworzenie gry o Wrześniu 1939. Nie musi być piękna, może przez pierwszy rok będzie to nauka i eksperymentowanie, ale od czegoś trzeba zacząć.
Paweł L."

Ten post był edytowany przez Pawko: 25/04/2016, 20:33
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej