Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wielki labirynt,
     
szparki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 12.172

Jakub Prokopczuk
Zawód: uczen
 
 
post 26/01/2006, 0:04 Quote Post

Jak myślicie, czy ta budowla może istniec. Nie chciałbym się ośmieszać, ale podobno odnlezienie tego czegoś ma zapobiec zagładzie świata, choć sam w to nie wierzę. Czy można ufać pismom Herodota na temat tego labiryntu. I ogólnie co myślicie o projekcie "Cheops" i "Proroctwach Oriona na rok 2012" wink.gif

Chyba , że nie interesują was takie tabloidowe "bzdury"...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 27/01/2006, 16:58 Quote Post

Raczej nie interesują. Ja wolę historię tongue.gif A labirynt minosa (o ile o ten chodzi) jest interpretowany jako podziemia pałacu w Knossos.

http://www.adiutrix.za.pl

http://www.mojeforum.net/adiutrix
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 27/01/2006, 17:29 Quote Post

No cóż jak Strabon podaję taki labirytnt był w Hawara. Była to prawdopodobnie świątynia grobowa Amenemhata III. Natomiast mnie osobiście interesuję archeologia i historia (a nie para nauka)
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Seyrun
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 15.203

Ma³gorzata
Stopień akademicki: nie ma
Zawód: uczennica
 
 
post 20/03/2006, 14:35 Quote Post

[Proponuję przeczytac "Faraona" B. Prusa i "Imię Róży" Eco. To pomoże z "ogarnięciem" terminu Labirynt. A w zasadzie o jaki Ci chodzi konkretnie? Minosa? Cheopsa? Co widzisz w terminie labirynt?
A z końcem świata to się nie martw. Juz miał byc kilk razy i zawsze imprezę odwoływali. Trzymaj się! rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
menes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 314
Nr użytkownika: 2.388

 
 
post 21/03/2006, 3:13 Quote Post

Jak napisał już Buszmen, Labirynt to rozległa budowla będąca prawdopodobnie świątynią grobową Amenemhata III znajdująca się na południe od piramidy władcy w Hawara. Obiekt zajmował w starożytności 28 tys m kw., dziś doszczętnie zrujnowany. Przekazy o labiryncie znamy nie tylko od Strabona i Herodota, ale również dzięki Pliniuszowi i Diodorowi Sycylijczykowi.

Żenujące są niektóre wypowiedzi...
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
antracyt
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 596
Nr użytkownika: 4.698

 
 
post 12/04/2006, 4:48 Quote Post

A moze to nie budowla? labirynt byl w dawnych kulturach calkiem pozytywnym symbolem. Labirynt chronil przed zlymi duchami bo te, podobno, potrafily poruszac sie tylko po prostej. Zle skojarzenia z labiryntem pochodza z o wiele pozniejszych czasow. Moze to tylko idea?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
sabreman
 

Wielki Seneszal
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 803
Nr użytkownika: 15.565

Zawód: z³o wcielone
 
 
post 12/04/2006, 5:21 Quote Post

Skąd info o tym że demony ruszają się tylko po prostej?
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
antracyt
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 596
Nr użytkownika: 4.698

 
 
post 12/04/2006, 6:27 Quote Post

Ogladalam kiedys film o historii labiryntu i stad to info o demonach.Niestety wieki temu i konkretow juz nie przytocze. Historia labiryntu jako symbolu jest bardzo ciekawa i warto przynajmniej pogooglowac. Pierwotne symbole nie mialy slepych odgalezien i jedna droga prowadzila do centrum.
Podobno w labiryncie mozesz spotkac siebie?
Do celu dojdzie tylko ten kto idzie. W labiryncie nie mozna stanac w miejscu.
Byc moze egipski labirynt to jeszcze jedna mityczna historia jak Atlantyda czy wieza Babel. Symboliczna, oczywiscie.
Pierwszy z brzegu link:
http://www.labyrinthos.net/firstlabs.htm
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Leski
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 16.049

 
 
post 27/04/2006, 21:17 Quote Post

Ja osobiście jestem skłonny uznać Wielki Labirynt za fakt. Jestem racjonalistą i między innymi dlatego w to wierzę. Jeśli prawdą jest, że zawiera on wiedzę starożytnych to może jesteśmy na dobrej drodze do wyjaśnienia pochodzenia kolejnej Wielkiej rzeczy - Piramidy. Ona nie jest mitem czy zamglonej treści przekazem filozofa-alkoholika. Gdyby Piramida uległa(a miała by kiedy)zniszczeniu i świat usłyszał by o blisko 140-sto metrowej kupie wielotonowych bloków kamienia, o wymiarach wprawiających w zadumę, ustawionych w podobnie zaskakującym miejscu, i na dodatek zbudowane w czasach kiedy Bóg nie miał Jezusa w planach - zareagowałby jak WY smile.gif

Co do zagłady ludzkości - może to jeden wielki wał, ale czytując coraz więcej literatury na ten temat, spotykając się z informacjami z zupełnie innych żródeł,mówię tu np. o zbliżającej się wzmożonej aktywności słońca, której apogeum szacowane jest na 2010 lub 2011 rok(może 2012, a ktoś nie chce wywoływać paniki:) ) jest dla mnie powodem do ,jak ktoś tu się ładnie wyraził, googlowania na ten temat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Młoda M.
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 34.701

martyna kaczmarzyk
Zawód: uczen
 
 
post 14/09/2007, 21:15 Quote Post

QUOTE(Leski @ 27/04/2006, 21:17)
Co do zagłady ludzkości - może to jeden wielki wał, ale czytując coraz więcej literatury na ten temat, spotykając się z informacjami z zupełnie innych żródeł,mówię tu np. o zbliżającej się wzmożonej aktywności słońca, której apogeum szacowane jest na 2010 lub 2011 rok(może 2012, a ktoś nie chce wywoływać paniki:) ) jest dla mnie powodem do ,jak ktoś tu się ładnie wyraził, googlowania na ten temat.
*



Może to głupie ale wierze w to. Nie jako koniec świata ale naszej cywilizacji. rolleyes.gif
Pewnie właśnie się ośmieszyłam w waszych oczach ale liczę na wyrozumiałość. mellow.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
skryba.
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 39.767

 
 
post 8/01/2008, 11:54 Quote Post

zanim będziemy mówić co kolwiek na temat labiryntu, myslę,że powinniśmy najpierw przecztać książkę A.Slosmana o tłumaczeniu "Księgi Umarłych" a w jego tłumaczeniu hieroglifów "Księgi Światła" bo to co pisze jest rewolucją w świecie egiptologicznym i wywraca całą historię Egiptu do góry nogami, co zaś tyczy się labiryntu to z pewnością był i wg. mnie istnieje i czeka na odkopanie, labirynt zawiera "złoty krąg", pomieszczenie, o którym mówi "Księga Umarłych".Są tam z pewnością dokumenty dot. dziejów Egiptu i ogromnej wiedzy astronomicznej a co za tym idzie i wiedzy matematycznej i architektonicznej....warto przecztać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Humerus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 305
Nr użytkownika: 35.251

 
 
post 8/01/2008, 12:25 Quote Post

Albert Slosman należy do autorów alternatywnych, więc nie powinien się tu w ogóle pojawić.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
wally57
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 45.944

 
 
post 28/05/2008, 9:50 Quote Post

QUOTE
Natomiast mnie osobiście interesuję archeologia i historia (a nie para nauka)
Pozdrawiam


Przez takich jak wy nikt nie szuka tego labiryntu a Wielka Piramide nazywamy piramidą Cheopsa

juz nie bede wspominal o waszych "naukowych" teoriach na temat NAZCA...
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
SebaG
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 46.204

 
 
post 8/06/2008, 11:23 Quote Post

Przypomnę tylko, iż w każdej legendzie, bajce jest ziarno prawdy...
Taki labirynt może naprawdę istnieć, za dużo na tym świecie rzeczy dziwnych i niesamowitych... Wiele z nich z racjonalnego punktu widzenia nie powinno istnieć, np. przytoczone już piramidy egipskie. Dodatkowo na świecie tym jest zbyt wiele niewyjaśnionych zagadek...
Trzeba mieć umysł otwarty na nowe idee i wierzyć iż coś nie powinno istnieć istnieje.
Patrzecie na Heinricha Schliemanna, przecież Troja też miała nie istnieć, miała być wymysłem literatów, a jednak Schliemann nie poddał się krytyce, wyzywaniu od szaleńców i szedł do celu, odkopał "nieistniejącą" Troję...
Kto wie, może ten labirynt również istnieje, biorąc od uwagę zdolności budownicze starożytnych Egipcjan.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
mieszkoch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 973
Nr użytkownika: 37.201

mieszko ch.
Zawód: bezrobotny zawodowy
 
 
post 8/06/2008, 16:19 Quote Post

Herodot pisał chyba o podziemnym jeziorze pod Pyramidą Chejhopsa.
No a ja natomiast, kiedy mam napady chandry i postanawiam że pora nieuczciwie się wzbogacić, mam zamiar (już raz nawet zacząłem, alem urwał gdy chandra przeszła) pisać książki dla naiwniaków o Wielkich Tajemnicach Starozytności, POwszechnej Zagładzie Przepowiedzianej w Biblii albo Czarnej Magiji wedle Słowiańskich Run z Kaukazu.
Wiem bowiem, że setki bezrobotnych humanistów nędzą doprowadzeni do ostateczności w ten sposób wzroslo w krezusowy majątek - choćby Dan Brown.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej