Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony « < 6 7 8 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najbardziej "zwariowani" władcy, Czyli: kto był najokrutniejszy ?
     
słomka
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 37
Nr użytkownika: 46.246

Kacper slomka
Zawód: uczen
 
 
post 27/01/2009, 20:45 Quote Post

QUOTE(werwer.pl @ 22/01/2008, 16:19)
Np. Piotr I
Pojechał na polowanie, a wcześniej kazał zabić kilka osób. Czekali na niego, myśląc, że się zlituje, ale ten jak zobaczył, że nie wykonano wyroku chwycił za topór i sam poodrąbywał głowy skazańcom (może był to Iwan Groźny, ale chyba Piotr I).
Albo okrutnikiem był Jeremi Wiśniowiecki herbu Korybut, który, delikatnie mówiąć, krwawo stłumił powtanie na Ukrainie...
*


Nie rób z tych wściekłych Kozaków niewiniątek.Oni też rżnęli jak nie wiem.Ich okrucieństwa świetnie opisuje ,,Ogniem i Mieczem''.
Zasłużyli sobie nie tylko zbrodniami na naszym narodzie.Swoich rodaków też zabijali,Jak na przykład tych 2 Atamanów których imion
już sobie nie przypomne.Toż oni ich totalnie zmasakrowali.Jednak szkoda że w tym tłumieniu musiało paść tyle chłopstwa sad.gif .Jeremi przyznaje był okrutny ale Kozacy nie Lepsi.Solidnie sobie zasłużyli na takie postępowanie.A wiecie co się stało z posłem Kocackim ?
Wbili go na pal.I tak miał szczęście bo jakiś dureń mu przyspieszył drogę do Stwórcy[który pewnie wysłał go do wszystkich Diabłów biggrin.gif ]
strzelając mu w łeb.[Dureń].
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #106

     
słomka
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 37
Nr użytkownika: 46.246

Kacper slomka
Zawód: uczen
 
 
post 27/01/2009, 20:52 Quote Post

QUOTE(słomka @ 26/01/2009, 11:46)
QUOTE(Mała Marika @ 17/12/2004, 19:41)
Hmmm...a dlaczego wszyscy zapomnieli o Adolfie Hitlerze, i Józefie Stalinie ?? tongue.gif

Pozdrawiam smile.gif
*


Dokładnie.Najgorszy był Hitler i tyla .Kto to widział tyle ludzi zabić.Te jego komory, ,,łaźnie'',krematoria itp.-straszne.Zamordował nawet własną matkę co przy bratobujstwie Nerona jest niczym.
chciałem poprawić to bratobujstwo Nerona przy matkobujstwie Hitlera jest niczym.Po prostu żle sforułowałem
Wariat gorszy od Kaliguli,Nerona,Heliegobala,Karakali,Maksymina,Domicjana,Iwana Groźnego i cara Mikołaja II razem wziętych.Przy okazji-trochę to Filozoficzne ale każde okrucieństwo ma jakieś źródło .Źródłem okrucieństwa Hitlera była jego rasistowska ideologia i poglądy,źródłem okrucieństw Kaliguli,Nerona,Heliegobala i Karakalli było to że ci niedoświadczeni młodzieńcy znieprawili się wśród przepychu cesarskiego dworu.Z kolei źródłem okrucieństw Maksymina był strach przed pogardą,zaś dla Domicjana, Iwana Groźnego i cara Mikołaja tym źródłem był również strach z tym że przed utratą władzy.
*


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #107

     
marszalek113
 

Król-Lew
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 903
Nr użytkownika: 54.021

Slawek
Stopień akademicki: Dopiero w 2017r. :D
Zawód: BANITA
 
 
post 13/05/2009, 19:56 Quote Post

Maria Antonina oczywiście smile.gif - "Nie mają chleba?! Niech jedzą ciastka!" wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #108

     
tuliusz1971
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 408
Nr użytkownika: 52.937

Pawel Hrankowski
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 13/05/2009, 22:33 Quote Post

To cynizm,albo głupota marszałku.Ale okrucieństwo?Ja bym się skłonił ku Czyngiz-Chanowi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #109

     
marszalek113
 

Król-Lew
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 903
Nr użytkownika: 54.021

Slawek
Stopień akademicki: Dopiero w 2017r. :D
Zawód: BANITA
 
 
post 15/05/2009, 20:09 Quote Post

QUOTE(tuliusz1971 @ 13/05/2009, 22:33)
To cynizm,albo głupota marszałku.Ale okrucieństwo?Ja bym się skłonił ku Czyngiz-Chanowi.
*



Prosze nie traktować tego postu poważnie smile.gif tymbardziej, że nie wiadomo czy to słynne zdanie padło z ust "Królowej Rokoka" bo podobno były to słowa Marii Teresy Hiszpańskiej, a Marii Antoninie przypisała je prawdopodobnie Madamme du Barry lub inna osoba sceptycznie nastawiona do "tej Austriaczki". Jak było naprawde? Nie jestem pewny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #110

8 Strony « < 6 7 8 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej