Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JACEK ŻAKOWSKI, Ocena postaci
     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 26/03/2015, 14:16 Quote Post

QUOTE(nowy2002 @ 26/03/2015, 11:08)
Któż jest więc tym siewcą zła? Dla Pana Żakowskiego to były prezydent USA George W. Bush ( a pośrednio Pani Monica Lewinsky, która rzekomo spowodowała porażkę wyborczą niejakiego A. Gore- dla Pana redaktora naj naj polityka amerykańskiego ).

Nie wiedziałem, że seks oralny ma taką moc ... confused1.gif
Kto by pomyślał?

QUOTE
Zaiste wizja historii głęboka i świadcząca o wielkiej wiedzy i dużym intelekcie autora wink.gif

Może ten Żakowski za bardzo przejął się historią wojny trojańskiej? Tam też poszło o kobietę, jak powszechnie wiadomo.
 
Post #16

     
WunderWaffel
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 557
Nr użytkownika: 66.118

Stopień akademicki: licencjat
Zawód: BANITA
 
 
post 26/03/2015, 15:50 Quote Post

Jestem w ogóle pod wrażeniem, że ktoś czyta wypociny tego grafomana. Jak studiowałem na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa (szlachta nie pracuje), to tam właśnie co niedziela przyjeżdżał ten "salonowy" publicysta wyrażając swoje opinie nt. dzisiejszego świata. Są nagrania gdzieś na YT gdzie można spojrzeć jakie mgliste, bylejakie i nieusystematyzowane przemyślenia ma ów naczelny grafoman "Polityki".

Tylko Miecugow, który też bywa na tej uczelni przebił jegomościa w twierdzeniu andronów o współczesnych mediach. Niestety, nie nagrałem przemowy do studentów odnośnie wartych uwagi mediów, ale pozwolę sobie wskazać Wam, że półtorej godziny nie gadał o niczym innym jak o "mistrzowskim" opanowaniu przez Onet sztuki "zainteresowania czytelnika materiałem". I jakimś dziwnym trafem się składa, że Onet należy do ITI...
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Mawr
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 717
Nr użytkownika: 90.773

 
 
post 26/03/2015, 15:58 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 26/03/2015, 14:08)
wiceprezydent Al Gore – który był pewnie najinteligentniejszym, najbardziej dalekowzrocznym amerykańskim politykiem epoki i który wydawał się absolutnym pewniakiem – przegrał ze słabiutkim, chwilami groteskowym G.W. Bushem, który wierzył w gusła, interesował się głównie futbolem i miał bardzo mgliste pojęcie o świecie. Bush został prezydentem, bo Gore prowadził kampanię w cieniu afery Clinton-Lewinsky, prezydent nie mógł go skutecznie poprzeć, a demokraci nie mogli się skutecznie przeciwstawić oszustwom republikanów, gdyż ich kapitał moralny został zdewastowany.

Te slowa o Al Gore to chyba najwiekszy bullshit jaki czytalem w ciagu ostatnich 30 lat.

N_S
*


Mówimy o tym samym Al Gore, co to stwierdził, że w Polsce na lekcjach prowadzi się dzieci do kopalni, by tam mogły pooddychać świeżym powietrzem?
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 26/03/2015, 16:25 Quote Post

Mawr:
innego nie bylo - i jak na razie, nie ma. Ten sam przyglup ktory wkrotce po inauguracji Clintona na prezydenta, oprowadzany po Bialym Domu byl w uprzejmy sposob instruowany przez przewodniczke, ze na dwoch portretach ze zbioru obrazow wiszacych na jednym z korytarzow, sa namalowane takie osoby jak Benjamin Franklin i Thomas Jefferson. Wieloletni senator do Kongresu USA nie rozpoznal twarzy Ojcow Zalozycieli Narodu ... Pokazano to w wieczornych wiadomosciach w TV.
Nie wspominajac juz o tym, ze tlusty Al mianowal siebie wynalazca Internetu (!).

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Mawr
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 717
Nr użytkownika: 90.773

 
 
post 26/03/2015, 16:30 Quote Post

Musiałem się spytać, po prostu pojęcie "najinteligentniejszy" i Al Gore wydało mi się tak bardzo odrealnione, że aż uznałem, że jest jeszcze jakiś jeden.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 14/07/2015, 11:47 Quote Post

Po ostatnich przepowiedniach, co do wyborów prezydenckich (które kosztowały go malucha), i potem "arcygłębokiej" analizie przegranej Gajowego, Żakowski zabrał się za analizowanie przyczyn wieprzowego ataku na meczet. I wyszła mu krótka piłka: winne są wiejskie korzenie mieszkańców Warszawy, "bo miasto jest pluralistyczne, a wieś nie." Oraz dodał zatroskany, że potrzeba jeszcze wielu pokoleń, żebyśmy się stali tak tolerancyjni jak Niemcy czy Francuzi".
http://www.stefczyk.info/publicystyka/opin...zet,14302875583

Śledzenie przemyśleń tego myśliciela salonowego, to czysta przyjemność...

Ten post był edytowany przez emigrant: 14/07/2015, 12:07
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 14/07/2015, 12:06 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 14/07/2015, 11:47)
Śledzenie przemyśleń tego myśliciela salonowego, to czysta przyjemność...

Tak, jest to sui generis postać nietuzinkowa, że tak powiem. biggrin.gif

Ten post był edytowany przez jur: 14/07/2015, 12:07
 
Post #22

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 25/09/2015, 11:06 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 26/03/2015, 14:08)
wiceprezydent Al Gore – który był pewnie najinteligentniejszym, najbardziej dalekowzrocznym amerykańskim politykiem epoki i który wydawał się absolutnym pewniakiem – przegrał ze słabiutkim, chwilami groteskowym G.W. Bushem, który wierzył w gusła, interesował się głównie futbolem i miał bardzo mgliste pojęcie o świecie. Bush został prezydentem, bo Gore prowadził kampanię w cieniu afery Clinton-Lewinsky, prezydent nie mógł go skutecznie poprzeć, a demokraci nie mogli się skutecznie przeciwstawić oszustwom republikanów, gdyż ich kapitał moralny został zdewastowany.

Te slowa o Al Gore to chyba najwiekszy bullshit jaki czytalem w ciagu ostatnich 30 lat.

N_S
*



Wielki szefie zza Wielkie Wody, mamy nowy hit tego myśliciela:
W trakcie rozmowy dziennikarz TOK FM zdążył wypowiedzieć jeszcze bardziej kuriozalne słowa.

Jakoś Niemcy istniały bez Polski, a Polska bez Niemiec niepodległa nie była

— stwierdził Jacek Żakowski

http://wpolityce.pl/polityka/266461-kurioz...lupany?strona=2

TADAM. Można zbierać szczękę z podłogi rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/09/2015, 14:26 Quote Post

QUOTE(Alcarcalimo @ 25/09/2015, 11:06)
W trakcie rozmowy dziennikarz TOK FM zdążył wypowiedzieć jeszcze bardziej kuriozalne słowa.

    Jakoś Niemcy istniały bez Polski, a Polska bez Niemiec niepodległa nie była

— stwierdził Jacek Żakowski

http://wpolityce.pl/polityka/266461-kurioz...lupany?strona=2

TADAM. Można zbierać szczękę z podłogi  rolleyes.gif
*


To jest absolutny hit. Nie tylko jako historyczny idiotyzm roku czy nawet dekady, ale może śmiało protendować do idiotyzmu historycznego wszechczasów.
Żakowski dumnie sie wpisuje na listę autorów takowych. I to od razu na czółowe miejsce, dystansując młodego Stuhra z jego "Pod Cedynią przywiązywaliśmy dzieci jako tarcze..."
Poziom wiedzy historycznej salonowego wicegóró (no, jakie środowisko, takie góró) Słusznie też zwrócono uwagę na syndrom postkolonialny naszych, pożal się Boże elit... A ludzie z Mikkego się śmieją...

Ten post był edytowany przez emigrant: 26/09/2015, 16:01
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 26/09/2015, 16:00 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 26/03/2015, 14:08)
[i]wiceprezydent Al Gore [...]
*


Swoją drogą... Ten sam Al Gore wiązany z ekologią, któremu parę lat temu media wytknęły hipokryzję pokazując jego wielką chatę łamiącą wszelkie standardy ekologii (chyba chodziło o oszczędzanie energii)?

Tak, ten sam samozwanczy "wynalazca Internetu".
N_S


QUOTE(Alcarcalimo)

    Jakoś Niemcy istniały bez Polski, a Polska bez Niemiec niepodległa nie była

— stwierdził Jacek Żakowski

TADAM. Można zbierać szczękę z podłogi  rolleyes.gif
*



Ja zbierałem przez 5 minut. I pisząc te słowa nadal się krztuszę ze śmiechu... biggrin.gif
Jaki "Salon", takie "elity" tongue.gif

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 2/10/2015, 10:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 29/09/2015, 15:26 Quote Post

No dobra, polityczne antypatie i gimnazjalne dowcipy na bok, ale co jest nie tak w zdaniu Żakowskiego? Nie jesteśmy na onecie/mówinicy, więc konkret proszę?
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Delwin
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.951
Nr użytkownika: 30.421

 
 
post 29/09/2015, 16:44 Quote Post

QUOTE
Jakoś Niemcy istniały bez Polski, a Polska bez Niemiec niepodległa nie była


Jakby liczyć od 1870 (bo wcześniej to jakoś tak inaczej) to faktycznie - Niemcy bez Polski były a Polska była niepodległa jak tylko jak Niemcy istniały. Jakoś mam jednak wrażenie, że niekoniecznie to było zgodne z intencjami Niemiec laugh.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 2/10/2015, 9:31 Quote Post

QUOTE(OGUREK @ 29/09/2015, 15:26)
No dobra, polityczne antypatie i gimnazjalne dowcipy na bok, ale co jest nie tak w zdaniu Żakowskiego? Nie jesteśmy na onecie/mówinicy, więc konkret proszę?
*



Ogórku, z całym szacunkiem. Wiem, że masz inne poglądy i sympatyzujesz z lewą stroną sceny mediów, ale jesteś na forum historycznym.

Jak taka Lichocka czy Karnowski czasami coś powiedzieli głupiego to nie próbowałem ich bronić za wszelką cenę.
Czasami lepiej przemilczeć...

A odpowiadając na twoje pytanie, to wydaje mi się że wiesz kto był inicjatorem rozbiorów oraz kto nas zaatakował w 39?

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 2/10/2015, 9:40 Quote Post

Alcarcalimo
QUOTE
Ogórku, z całym szacunkiem. Wiem, że masz inne poglądy i sympatyzujesz z lewą stroną sceny mediów, ale jesteś na forum historycznym.

Jak taka Lichocka czy Karnowski czasami coś powiedzieli głupiego to nie próbowałem ich bronić za wszelką cenę.
Czasami lepiej przemilczeć...

bla bla bla

o tu jest konkret:
QUOTE
A odpowiadając na twoje pytanie, to wydaje mi się że wiesz kto był inicjatorem rozbiorów oraz kto nas zaatakował w 39?

W XVIIIw. Prusy, a w 1939 III Rzesza, oba państwa zmilitaryzowane, niedemokratyczne, agresywne. Niepodlegli możemy być tylko jeżeli na zachodzie jest demokratyczne/quasi-demokratyczne państwo niemieckie (np. HRE jak w średniowieczu, lub Republika Weimarska). Myślę, że o to chodziło Żakowskiemu. W wielu innych wywiadach i artykułach wypowiadał się o UE jako przeciwwadze dla niemieckiej hegemonii, która jest dla nas szkodliwa.

Ten post był edytowany przez OGUREK: 2/10/2015, 9:42
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 2/10/2015, 9:45 Quote Post

QUOTE(OGUREK @ 29/09/2015, 15:26)
No dobra, polityczne antypatie i gimnazjalne dowcipy na bok, ale co jest nie tak w zdaniu Żakowskiego? Nie jesteśmy na onecie/mówinicy, więc konkret proszę?
*



Można różnie patrzeć na kwestię tego, co określa się jako "niepodległe Niemcy", ale realnie rzecz biorąc od średniowiecza do 1870 Niemcy zaliczyły odpowiednik polskiego rozbicia dzielnicowego, w ramach którego większość księstw pozostawała niezależna od siebie, a często zależna właśnie od obcych mocarstw. Niepodległe to wtedy były Bawaria, Saksonia, Austria, często podległe - Pomorze, Hesja, Prusy. Czy ktoś na poważnie określił kiedyś chaos jaki mieliśmy od Krzywoustego do Łokietka mianem "niepodległej Polski"? rolleyes.gif

Zaś akurat w okresie największej świetności niepodległej Rzeczpospolitej państwa niemieckie przeżywały wielki kryzys polityczny, większość z nich poszukiwała zagranicznej protekcji przeciw sobie (i tytularnemu zwierzchnikowi w Austrii)nawzajem, a zgodności pomiędzy nimi nie było za grosz. Tak, jestem w stanie sobie wyobrazić (bo był taki okres trwający kilkaset lat) niepodległą Polskę bez niepodległych Niemiec.

Żakowski po prostu miał na myśli późny wiek XIX, dalej w przeszłość jego historizoficzne przemyślenia sięgnąć nie zdołały.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 2/10/2015, 9:49
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

8 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej