Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Postsowieckie "wiezienie "narodów, Komunistyczne granice święte są i basta
     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 27/03/2014, 15:34 Quote Post

QUOTE
czyli poską narodowość podałeś jako pierwszą, to nie to samo.

A nic , zupelnie nic , podawali Ślązak/Polak smile.gif , i cóż to znaczy narodowość Ślązak , regionalna przynależność Polak rolleyes.gif , IMHO granice historyczne mojej ukochanej dzielnicy są pod Tyńcem , ale nie na Bugu smile.gif
Normalnie Polacy / Ślązacy i Ślązacy / Polacy ( jedno i to samo ) sleep.gif musisz Emigrancie znaleźć inny straszak może Kaszubi , albo Kurpie ( kto wie co po puszczach knują ).
QUOTE
A co z tymi "lancasterami" co podali tylko "Śląskie"? też jest ich kilkaset tysięcy. Zapewniam cię, że jak na początek wystarczy.

Pisałem ze jest ich niespełna 400 000 dużo mniej niż 10% mieszkancow regionu , zapewniam ze nie wystarczy .
 
Post #31

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/03/2014, 15:42 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 27/03/2014, 15:34)
...musisz Emigrancie znaleźć inny straszak może Kaszubi , albo Kurpie ( kto wie co po puszczach knują ).
Pisałem ze jest ich niespełna 400 000 dużo mniej niż 10% mieszkancow regionu , zapewniam ze nie wystarczy .
*


Czyżby? To dopiero początek, sytuacja kiedy Niemcy nie zaczęli jeszcze pakować prawdziwych pieniędzy w ten ruch (czy raczej w tę tendencję).
Twoje posty grzeszą coraz większą naiwnością a kpinami o Kurpiach nie odpędzisz problemu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 27/03/2014, 15:54 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 27/03/2014, 15:42)
QUOTE(lancaster @ 27/03/2014, 15:34)
...musisz Emigrancie znaleźć inny straszak może Kaszubi , albo Kurpie ( kto wie co po puszczach knują ).
Pisałem ze jest ich niespełna 400 000 dużo mniej niż 10% mieszkancow regionu , zapewniam ze nie wystarczy .
*


Czyżby? To dopiero początek, sytuacja kiedy Niemcy nie zaczęli jeszcze pakować prawdziwych pieniędzy w ten ruch (czy raczej w tę tendencję).
Twoje posty grzeszą coraz większą naiwnością a kpinami o Kurpiach nie odpędzisz problemu.
*


Taaa.... mam pewna przewagę nad Twoimi "nie naiwnymi , a zapewne wyrosłymi z doswiadczenia słowami " , ja Śląsk znam , jestem Ślązakiem , mam tam rodzinę , i zaprawdę powiadam Ci smile.gif szpetnie fanzolisz , i masz o nas takie pojecie jak ja o Papuasach w Zachodnim Irianie ( coś słyszałem , ale w sumie wiem niewiele ), i tu ende bo popadasz w abstrakcje , a mi się nie chce o tym godac rolleyes.gif
 
Post #33

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/03/2014, 16:10 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 27/03/2014, 15:54)
Taaa.... mam pewna przewagę nad Twoimi "nie naiwnymi , a zapewne wyrosłymi z doswiadczenia słowami " , ja Śląsk znam , jestem Ślązakiem , mam tam rodzinę , i zaprawdę powiadam Ci  smile.gif szpetnie fanzolisz , i masz o nas takie pojecie jak ja o Papuasach w Zachodnim Irianie ( coś słyszałem , ale w sumie wiem niewiele ), i tu ende bo popadasz w abstrakcje , a mi się nie chce o tym godac  rolleyes.gif
*


OK, pożyjemy, zobaczymy...
Na razie, jestem przeciwny plebiscytom narodowościowym na postsowieckim terytorium UE z powodów, które podałem wyżej.

Ten post był edytowany przez emigrant: 27/03/2014, 16:11
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 27/03/2014, 16:53 Quote Post

QUOTE
Na razie, jestem przeciwny plebiscytom narodowościowym na postsowieckim terytorium UE z powodów, które podałem wyżej.

A ja popieram plebiscyty narodowościowe na obszarze postsowieckich państw , z powodów które już wyłożyłem smile.gif
 
Post #35

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/03/2014, 17:27 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 27/03/2014, 16:53)
QUOTE
Na razie, jestem przeciwny plebiscytom narodowościowym na postsowieckim terytorium UE z powodów, które podałem wyżej.

A ja popieram plebiscyty narodowościowe na obszarze postsowieckich państw , z powodów które już wyłożyłem smile.gif
*


Tak, już wiemy. Na zasadzie:
-Jakby to fajnie było, gdyby się ograniczyły tylko do tego regionu...
-A dlaczego mają się ograniczyć?
-Bo byłoby fajnie, a poza tym tak jest w temacie...

Ten post był edytowany przez emigrant: 27/03/2014, 17:29
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 27/03/2014, 17:43 Quote Post

QUOTE
Jakby to fajnie było, gdyby się ograniczyły tylko do tego regionu...

A dlaczego nie ?
QUOTE
A dlaczego mają się ograniczyć?

Dlatego ze regulujemy ten kawałek świata , a nie cały świat .
QUOTE
Bo byłoby fajnie, a poza tym tak jest w temacie...

Achaaaa , to jak przyjmujemy za zadanie uregulowanie problemów na Bałkanach , to automatycznie przekłada się to na resztę globu , hmmm ... jakoś nie zauważyłem by "uporządkowanie " kwestii narodowych w Bośni , czy Kosowie , lub Sudanie przełożyło się automatycznie , na Osetię , Karabach , Wileńszczyznę .
Zdaje się , ze Twoje głębokie i nie-naiwne widzi mi się , przezywa szokowe zderzenie z faktami confused1.gif

Ten post był edytowany przez lancaster: 27/03/2014, 17:44
 
Post #37

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/03/2014, 19:01 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 27/03/2014, 17:43)
L:Jakby to fajnie było, gdyby się ograniczyły tylko do tego regionu...
A dlaczego nie ?
Bo nie ma takiego logicznego wytłumaczenia, żeby miało sie to tylko odnosić do Polaków na Litwie.
QUOTE
E:A dlaczego mają się ograniczyć?
Dlatego ze regulujemy ten kawałek  świata , a nie cały świat.
Jacy: my? My, Polacy? Co i gdzie regulujemy?
QUOTE
Achaaaa , to jak przyjmujemy za zadanie uregulowanie problemów na Bałkanach , to automatycznie przekłada się to na resztę globu , hmmm ... jakoś nie zauważyłem by "uporządkowanie " kwestii narodowych w Bośni , czy Kosowie , lub Sudanie  przełożyło się automatycznie , na Osetię , Karabach , Wileńszczyznę .
Zdaje się , ze Twoje głębokie i nie-naiwne widzi mi się , przezywa szokowe zderzenie z faktami  confused1.gif
Czyżby? Chyba przeoczyłeś taki mały drobiazg jak niezwykle okrutna i krwawa wojna domowa w każdym z tych regionów. Chcesz wojny domowej w Pribałtyce? I jeszcze jedno: na Łotwie i w Estonii mają potężne mniejszości rosyjskie. Czemu wtedy im odmówić plebiscytów?
Co zaś do takich regionów jak Osetia czy Karabach, to tam plebiscyty są jeszcze mniej prawdopodobne. No, chyba, że takie na warunkach Rosjan. A taki plebiscyt z normalnym ma tyle wspólnego, co krzesło z krzesłem elektrycznym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 27/03/2014, 20:50 Quote Post

QUOTE
Czyżby? Chyba przeoczyłeś taki mały drobiazg jak niezwykle okrutna i krwawa wojna domowa w każdym z tych regionów. Chcesz wojny domowej w Pribałtyce? I jeszcze jedno: na Łotwie i w Estonii mają potężne mniejszości rosyjskie. Czemu wtedy im odmówić plebiscytów?
Co zaś do takich regionów jak Osetia czy Karabach, to tam plebiscyty są jeszcze mniej prawdopodobne. No, chyba, że takie na warunkach Rosjan. A taki plebiscyt z normalnym ma tyle wspólnego, co krzesło z krzesłem elektrycznym.

post # 11 " ....czy to przyniesie jakieś korzyści ?
Oczywista , primo znika pretekst Rosji do ingerencji w sprawy wewnętrzne państw ościennych ,
secundo czysto ludzki czynnik , ustanowienie trwałych granic opartych o czynnik etniczny .
Ile dziś jest na Wschodzie bytów parapaństwowych , stanowiących zarzewie konfliktów , czy przyczynek do agresji rosyjskiej vide Krym ( IMHO z punktu polskiej polityki nie do zaakceptowania , ale etnicznie chol....a całkowicie racjonalnej i uzasadnionej ) dry.gif
Czas ten Puff uporządkować , o ile nie chcemy umierać za Krym czy inne Suchumi ...."
QUOTE
Bo nie ma takiego logicznego wytłumaczenia, żeby miało sie to tylko odnosić do Polaków na Litwie.

Bo i nie ma takiego założenia , ze ma się odnosić jedynie od Polaków na Litwie , powtarzam to po raz enty-( confused1.gif ) czy czytałeś post wprowadzający ? Obszarem na którym stosunki narodowościowe winny być uporządkowane , to obszar wszystkich byłych republik sowieckich .
QUOTE
Jacy: my? My, Polacy? Co i gdzie regulujemy?

A kto zwykle takie sprawy reguluje ? Krasnoludki , My Polacy , mniejszość śląska , Kurpie co złowrogie antypolskie plany w puszczach knują ????
Wspólnota międzynarodowa , czyli w rzeczywistości UE + USA + Rosja + miejscowi .
 
Post #39

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/03/2014, 21:10 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 27/03/2014, 20:50)
Bo i nie ma takiego założenia , ze ma się odnosić jedynie od Polaków na Litwie , powtarzam to po raz enty-(  confused1.gif ) czy czytałeś post wprowadzający ? Obszarem na którym stosunki narodowościowe winny być uporządkowane , to obszar wszystkich byłych republik sowieckich .
Jeśli chodzi o byłe republiki, które są w UE, to żądasz od nich, żeby zrezygnowały praktycznie z własnej państwowości. Plebiscyty by te państwa załatwiły. (W tym Rosja wraca na Łotwę i Estonię) Jak to chcesz osiągnąć bez wojny?
QUOTE
E:Jacy: my? My, Polacy? Co i gdzie regulujemy?

L:Wspólnota międzynarodowa , czyli w rzeczywistości UE + USA + Rosja + miejscowi .

Czyli jak wspólnota międzynarodowa (Niemcy z Rosją i miejscowi) będzie chciała potem "uregulować" prawy narodowościowe na Śląsku, to powiemy... co właściwie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 27/03/2014, 21:29 Quote Post

QUOTE
Czyli jak wspólnota międzynarodowa (Niemcy z Rosją i miejscowi) będzie chciała potem "uregulować" prawy narodowościowe na Śląsku, to powiemy... co właściwie?

Post # 33 nie mam zamiaru się powtarzać , Quatsch( jako podejrzana opcja niemiecka celowo wprowadzam germanizmy do postów ) .
QUOTE
Jeśli chodzi o byłe republiki, które są w UE, to żądasz od nich, żeby zrezygnowały praktycznie z własnej państwowości. Plebiscyty by te państwa załatwiły. (W tym Rosja wraca na Łotwę i Estonię) Jak to chcesz osiągnąć bez wojny?

Naprawdę , to co są warte "Państwa " , o ile nie są oparte na woli ich mieszkancow ?
IMHO plebiscyty raczej umocnią Estonię i Łotwę ( ostatnie referendum w/s języka rosyjskiego na Łotwie , jest tu przykładem ) . Szczerze wątpię by rosyjskojęzyczna ludność Pribaltyki zechciałaby wracać do Rosji , utraciłaby obywatelstwo UE . Zwycięskie plebiscyty na Łotwie i Estonii pozbawiałby Rosję możliwości do ingerencji , pretekstu do Anschlußu , co więcej zmuszałby tzn"państwa bałtyckie "do równego traktowania własnych obywateli .
Same plusy , zero minusów i zero niebezpieczeństwa , ze nasze dzieci w przyszłości będą umierać za Narwę .

Ten post był edytowany przez lancaster: 27/03/2014, 21:31
 
Post #41

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/03/2014, 22:01 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 27/03/2014, 21:29)

IMHO plebiscyty raczej umocnią Estonię i Łotwę...

Jasne: zwłaszcza, że np. w przypadku takiej Estonii mniejszość rosyjska to ponad 1/4 ludności, a jeśli chodzi o Łotwę to 1/3...
OK, wymiękam. To groch o ścianę. wallbash.gif Chcesz, to rób plebiscyt gdzie Ci pasuje...

Ten post był edytowany przez emigrant: 27/03/2014, 22:04
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 29/03/2014, 18:53 Quote Post

QUOTE
Tylko, że nie jest ważne co tobie gwiżdże, tylko jak ta sprawa wygląda w praktyce. A w praktyce jest tak, że o tym czy dana grupa jest mniejszością narodową czy nie, decyduje ten, kto potrafi przeforsować swoje zdanie.

Ekhem... Zauważyłeś może, że Twoja wypowiedź wcale nie przeczy mojej?

QUOTE
Hmmm..... co prawda nie do mnie ta uwaga adresowana , ale jedynie w kwestii porządkowej - niekoniecznie

Zależy w czyich definicjach się obracamy. wink.gif Tak np. u nas Romowie są mniejszością etniczną.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
jandługosz
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 120
Nr użytkownika: 63.297

 
 
post 14/04/2014, 14:01 Quote Post

A nie jest przypadkiem tak, że rosyjska interwencja na Krymie jako podważenie ładu pojałtańskiego, który oderwał od Polski Kresy Wschodnie, jest nam na rękę?
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 16/04/2014, 20:34 Quote Post

QUOTE(jandługosz @ 14/04/2014, 15:01)
A nie jest przypadkiem tak, że rosyjska interwencja na Krymie jako podważenie ładu pojałtańskiego, który oderwał od Polski Kresy Wschodnie, jest nam na rękę?
*


Ład pojałtański na Krymie to naruszony został w momencie przekazania go Ukraińskiej SRR. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej