Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Antysemityzm Hitlera, Z czego wynikał?
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 4/10/2016, 13:15 Quote Post

Może taka krótka rzecz w temacie: http://www.academia.edu/7916909/Korzenie_a...a._Fakty_i_mity
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Filip August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 358
Nr użytkownika: 100.018

Zawód: BANITA SPAMER
 
 
post 4/10/2016, 15:09 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 1/10/2016, 14:26)
Bo wychodziło by coś takiego, że on narzucił większości Niemców niechęć do Żydów.
Ja to widzę odwrotnie.
*

A czy ktoś prześladował żydów w Niemczech przed dojściem do władzy Hitlera ? Z tego co wiem jak najbardziej dyskryminowano już w tedy Romów.

Ten post był edytowany przez Filip August: 4/10/2016, 15:09
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 4/10/2016, 15:27 Quote Post

A Sinti i po prostu Cyganów nie?
W Polsce przedwojennej nie było jakiegoś Adolfa u władzy, ani Ustaw Norymberskich, jednak przedsięwzięcia, mające na celu szykanowanie polskich Żydów przez polską władzę, miejsce miały.
Konkretny przykład - http://www.jhi.pl/psj/oboz_przejsciowy_w_Zbaszyniu
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Filip August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 358
Nr użytkownika: 100.018

Zawód: BANITA SPAMER
 
 
post 4/10/2016, 15:36 Quote Post

QUOTE
W latach 20-tych XX stulecia, opresyjność prawa wobec Romów w Niemczech  uległa znaczącej intensyfikacji, wbrew oficjalnemu statusowi prawnemu Republiki Weimarskiej, mającej egalitarny charakter. Od 1920 roku Romowie mieli zakaz wchodzenia do parków i łaźni publicznych; pięć lat później na konferencji na temat „kwestii romskiej” powzięto decyzję o kierowaniu bezrobotnych Romów do obozów pracy z powodu „bezpieczeństwa publicznego” oraz rejestrowaniu wszystkich Romów w kartotekach policyjnych. Po 1927 roku wszyscy Romowie, łącznie z dziećmi musieli nosić dokumenty tożsamości tzw karty identyfikacyjne zawierające odciski palców i fotografie. W 1929 roku w Monachium założono Centralne Biuro do zwalczania Cyganów w Niemczech; w 1933 roku, zaledwie kilka dni po dojściu w Niemczech nazistów do władzy, władze lokalne w Burgenlandzie wezwały do pozbawienia Romów wszystkich praw cywilnych.


http://www.kultiwarium.pl/10-07-2016-romsk...ys-historyczny/

Ten post był edytowany przez Filip August: 4/10/2016, 15:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 4/10/2016, 16:29 Quote Post

QUOTE
w 1933 roku, zaledwie kilka dni po dojściu w Niemczech nazistów do władzy, władze lokalne w Burgenlandzie wezwały do pozbawienia Romów wszystkich praw cywilnych.
Burgenland to kraj związkowy Austrii, zamieszkały wówczas w większości przez Węgrów.
Przypominam że na Romach świat cygański się nie kończy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Filip August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 358
Nr użytkownika: 100.018

Zawód: BANITA SPAMER
 
 
post 6/10/2016, 15:54 Quote Post

Wracając do tematu to znalazłem taką teorię że Hitler będąc zawsze z zamiłowania architektem bardzo kochał sztukę antyczną a zwłaszcza architekturę Cesarstwa Rzymskiego natomiast nienawidził Chrześcijaństwa które według niego ją zniszczyło i zastąpiło znienawidzonym gotykiem. Winą za tą w jego mniemaniu katastrofę obarczał właśnie Judaizm w łonie którego zrodziło się Chrześcijaństwo.

Ten post był edytowany przez Filip August: 6/10/2016, 15:58
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
ku 250622
 

Unregistered

 
 
post 6/10/2016, 16:03 Quote Post

@Filip August
Źródło ?
 
Post #22

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 6/10/2016, 16:11 Quote Post

QUOTE(Karghul @ 6/10/2016, 16:03)
@Filip August
Źródło ?
*


"Najcięższym ciosem, jakiego doznała ludzkość, było powstanie chrześcijaństwa. Bolszewizm jest nieślubnym synem chrześcijaństwa, a oboje - wytworem Żydów. Przez chrześcijaństwo przyszło na świat świadome kłamstwo w sprawach religii. Tak samo kłamie bolszewizm, głosząc, że przynosi wolność, choć chce widzieć tylko niewolników.
W świecie antycznym stosunek człowieka do bogów był przepojony przeczuwającym szacunkiem -jego hasłem była tolerancja. Chrześcijaństwo zastrzegło sobie możliwość okrutnego zabijania mas ludzi w imię miłości- jego hasłem jest nietolerancja.Bez chrześcijaństwa nie byłoby islamu. Rzesza rzymska pod germańskim przywództwem rozwinęłaby się i rozszerzyła w mocarstwo światowe, ludzkość nie zostałaby cofnięta w rozwoju o półtora tysiąca lat."
- Adolf Hitler, 11/12 lipca 1941 r.

strona nr 4 "Rozmowy przy stole", do przeczytania tutaj:
www.bhpoland.org/strona/ksiazki/RPS%20AH.pdf

O sztuce antycznej jest napisane tam dalej...

Ten post był edytowany przez marc20: 6/10/2016, 16:18
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 6/10/2016, 19:19 Quote Post

QUOTE
Adolf Hitler, 11/12 lipca 1941 r.

Trochę późno a ludziom poglądy się przez lata zmieniają, krystalizują itd., więc to co myślał w 1941 wcale nie musi być zgodne z tym, co myślał np. w 1921...
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 6/10/2016, 20:15 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 6/10/2016, 19:19)
QUOTE
Adolf Hitler, 11/12 lipca 1941 r.

Trochę późno a ludziom poglądy się przez lata zmieniają, krystalizują itd.,
*


Żeby odpowiedzieć na to pytanie pewnie trzeba by przeczytać Mein Kampf Tam powinno być wszystko wyjaśnione. Ktoś przeczytał ?
QUOTE
więc to co myślał w 1941 wcale nie musi być zgodne z tym, co myślał np. w 1921...

Raczej myślał mniej więcej to samo.W wikicytatach jest taka myśl:

" Moje uczucia jako chrześcijanina wskazują mi mojego Pana i Zbawcę jako wojownika. Wskazują mi człowieka, który kiedyś w swej samotności, otoczony przez garstkę uczniów, rozpoznawał w Żydach, czym naprawdę są, i zebrał ludzi, by walczyć przeciwko nim, i który był największym nie jako męczennik, ale jako wojownik. W nieograniczonej miłości jako chrześcijanin i jako człowiek czytam ustępy, które mówią, jak Pan wystąpił w swej mocy i pochwycił bicz, by wypędzić ze świątyni ten ród węży i żmij. Jak wspaniała była jego walka w obronie świata przeciwko truciźnie żydowskiej. Dziś, po dwu tysiącach lat, z głębokim uczuciem rozpoznaję wyraźniej niż kiedykolwiek, że w tym właśnie celu rozlał On swoją krew na krzyżu. Jako chrześcijanin nie mam obowiązku, by przyzwalać na oszukiwanie mnie, lecz obowiązkiem moim jest być wojownikiem o prawdę i sprawiedliwość… I jeśli jest cokolwiek, co potwierdzałoby, że działamy właściwie, jest to ucisk, który codziennie wzrasta. Jako chrześcijanin mam też obowiązek wobec mojego własnego narodu. Kiedy wychodzę rano i widzę tych ludzi stojących w kolejkach i patrzę na ich ściśnięte twarze, wierzę, że byłbym nie chrześcijaninem, ale samym diabłem, gdybym nie odczuwał żalu, gdybym nie zwrócił się, jak nasz Pan dwa tysiące lat temu, przeciwko tym którzy do dziś wykorzystują i grabią tych biedaków."

Opis: 12 kwietnia 1922 w Monachium.
Źródło: The Speeches of Adolf Hitler. April 1922-August 1939, red. Norman H. Baynes, Oxford University Press, Londyn 1980.


https://pl.wikiquote.org/wiki/Adolf_Hitler
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 6/10/2016, 20:20 Quote Post

QUOTE
Żeby odpowiedzieć na to pytanie pewnie trzeba by przeczytać Mein Kampf Tam powinno być wszystko wyjaśnione. Ktoś przeczytał ?

Emigrant podobno kawałki, i chyba tylko on.

QUOTE
Opis: 12 kwietnia 1922 w Monachium.

To dużo lepsze smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Filip August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 358
Nr użytkownika: 100.018

Zawód: BANITA SPAMER
 
 
post 7/10/2016, 16:10 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 6/10/2016, 21:20)
QUOTE
Opis: 12 kwietnia 1922 w Monachium.

To dużo lepsze smile.gif.
*

Raczej gorsze bo to fragment przemówienia nie ma więc gwarancji że Hitler mówił w tedy to co naradę myślał.

Ten post był edytowany przez Filip August: 7/10/2016, 16:10
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Biernat
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 446
Nr użytkownika: 98.256

 
 
post 7/10/2016, 17:59 Quote Post

QUOTE(exel @ 30/09/2016, 16:44)
Wiem że to jest pytanie raczej do psychologa, ale jak myślicie dlaczego Hitler tak obsesyjnie i żywiołowo nienawidził żydów ?
*



Nie, to nie jest temat dla psychologa, lecz dla odważnego historyka (w Polsce takich oczywiście nie ma). Dlaczego ich nienawidził? Nie wiem, ale nigdzie na świecie nie lubi się lichwiarzy czy zajmujących się podobnymi dziedzinami. "Dla (...) hien gospodarczych i wyzyskiwaczy żydowskich nie będzie jednak miejsca w obszarze stojącym pod zwierzchnictwem niemieckim" (Hans Frank). Myślę, że tutaj należy w ogóle szukać przyczyn tzw. antysemityzmu (w języku polskim jest całkiem sporo literatury na ten temat, wydaje ją między innymi krzeszowicka Ostoja; jeśli kogoś to interesuje powinien po nią sięgnąć, zwłaszcza że w przeważającej mierze są to teksty źródłowe, tzn. reprinty publikacji np. międzywojennych).
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 7/10/2016, 18:54 Quote Post

Problem polega na tym, że z Mein Kampf stosowne urywki podać mogę.
Boję się jednak o podejrzenie o rozpowszechnianie treści podpadających pod artykuł 256 Kodeksu Karnego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 10/10/2016, 20:21 Quote Post

Jednoznacznie przyczyny antysemityzmu Hitlera nie da się stwierdzić, o wczesnym jego okresie jego życia mamy zbyt mało informacji. Spotkałem się najczęściej chyba z opinią że decydującym momentem na ukształtowanie się światopoglądu Hitlera miał okres zaraz po IWŚ, i jak już bym miał cokolwiek tu stwierdzać to właśnie ten moment.

master:
QUOTE
W sumie, to nie tyle Hitler narzucił antysemityzm Niemcom, co raczej przyjął w celach wizerunkowych retorykę antysemicką modną w samych powojennych Niemczech...


To jest dla mnie jakieś dziwne, i chyba sprzeczne z prawdą sformułowanie. Ale to lepiej abyś je rozwinął, bo właśnie do końca nie jest dla mnie zrozumiałe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej