Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nietypowe pomniki
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 9/02/2012, 20:01 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 9/02/2012, 20:35)
Tu macie pomnik pt. Płomienne ptaki. W Koszalinie. Rzeźba (konstrukcja, kompozycja) Hasiora. Każda jego kompozycja jest nietypowa...
*


A jest to pomnik... Niby czego?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
przemchelm
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 901
Nr użytkownika: 54.885

Przemys³aw
Zawód: Zarobiony cz³ek
 
 
post 9/02/2012, 20:02 Quote Post

Ech, jakby to trudno było kliknąć na wykopie w tytuł - następuje przekierowanie rolleyes.gif http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zo...lsce-pomnik-upa
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 9/02/2012, 20:02 Quote Post

Tu macie pomnik piosenkarki Lale Andersen tej, która wylansowała przebój LiLi Marlene w czasie wojny:
user posted image
Jak należy, pod latarnią... rolleyes.gif

QUOTE(Tromp)
A jest to pomnik... Niby czego?

Nazwę Płomienne ptaki przemianowano na... (uśmiejecie się) Tym, co walczyli o polskość i wolność ziem Pomorza rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 9/02/2012, 20:12
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.514
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 9/02/2012, 21:17 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 9/02/2012, 19:13)
Witam!
Ukraińcy chcą ponoć postawić pomnik zbirom z UPA. Prawda li to?



Ech, A czy to nie miał być pomnik internowanych żołnierzy armii URL? Obóz był koło Łańcuta.

QUOTE
Bo jeśli tak, to ja proponuję aleję sław-obok wstawimy Adiego, Stalina, Trockiego, paru szefów SS, Bieruta, jakiegoś szefa SB z jakiegoś wyjątkowo "atrakcyjnego" okresu... Bo niby czemu nie?


Takie coś stoi już przecież: http://www.google.com/imgres?q=%C5%9Bwierc...s:0&tx=65&ty=94
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 10/02/2012, 8:32 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 9/02/2012, 18:20)
Mogą sobie planować , mogą sobie zbudować , zobaczymy ile postoi .... wink.gif
*


Proszę nie prowokuj Ukraińców. Są zwarci i czujni. Userzy for byli już przesłuchiwani w sprawie zniszczenia pomnika na Chryszczatej. Wśród nich byłam ja, zadano mi pytanie czy wzięłabym udział w niszczeniu następnego pomnika gloryfikacji UPA. Chcę mieć czyste sumienie, gdy będę zeznawać w przyszłości. Na pytanie czy znam itd będę musiała powołać się na tę dyskusję. Ewidentnie nawołujesz do waśni na tle narodowym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 10/02/2012, 8:51 Quote Post

Jakie waśnie na tle narodowym? To, że ktoś nie życzy sobie pomnika dla zbrodniarzy to waśnie międzynarodowe? Wystawmy więc w Polsce pomnik SS, Gestapo bo przecież nie można prowokować Niemców. Tak w imię przyjaźni z Niemcami. Co to za bzdury?!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 10/02/2012, 8:54 Quote Post

Mamy w warszawie pomnik Piotra Wysockiego. Mordercy. I nikomu jakos nie przeszkadza.
A internowanym żołnierzom URL ma przeszkadzać. I nawet mnie to nie dziwi.

Ten post był edytowany przez balum: 10/02/2012, 9:01
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 10/02/2012, 9:19 Quote Post

QUOTE(lucyna beata @ 10/02/2012, 8:32)
QUOTE(lancaster @ 9/02/2012, 18:20)
Mogą sobie planować , mogą sobie zbudować , zobaczymy ile postoi .... wink.gif
*


Proszę nie prowokuj Ukraińców. Są zwarci i czujni. Userzy for byli już przesłuchiwani w sprawie zniszczenia pomnika na Chryszczatej. Wśród nich byłam ja, zadano mi pytanie czy wzięłabym udział w niszczeniu następnego pomnika gloryfikacji UPA. Chcę mieć czyste sumienie, gdy będę zeznawać w przyszłości. Na pytanie czy znam itd będę musiała powołać się na tę dyskusję. Ewidentnie nawołujesz do waśni na tle narodowym.
*


Droga Lucyno ,
nijak nie nawołuje do waśni na tle narodowym , nie uznaje bowiem winy wszystkich Ukraińców za zbrodnie i bestialstwa jakich bandy UPA na Polakach i innych Narodach wspólne ziemie zamieszkujących dokonały .
Tyle w kwestii odpowiedzi , coby kompletny OT nie był przykłady nie typowych pomników :
http://www.youtube.com/watch?v=N3YZzL6XkWo&feature=related
IMHO Licheń jest budowlą pomnikową , a właściwie pomnikiem ludzkiej siły i woli , nie oceniam tego miejsca jako symbolu kultu ( jako innowierca nie czuje się do tego powołany ) , ale miejscowy proboszcz , miał wizje zbudowania w malej podłożonej pod Koninem zapuszczonej wiosce monumentalnej budowli , i to mu się udało .
Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej - to największy budynek sakralny w Polsce , nie jestem architektem ale IMHO prezentujący się koszmarnie , typowy przerost formy nad treścią , jednak monumentalny i robiący wrażenie ( przeraza - poraża ).
Trafił jednak w gusta części naszych rodaków , o czym świadczą tłumy odwiedzających i ich pełne zachwytu wypowiedzi na temat tego Centrum Religijnego .
Dla mnie jest to pomnik ludzkiej woli , uczynienia czegoś niezwykłego z niczego , a twórcy tego obiektu i jego animatorowi , miejscowe władze winny wybudować rzeczywisty pomnik , jako ze miejscowa wioska stała się atrakcją turystyczną , a jej mieszkańcy rosną w sile i dostatek smile.gif

 
Post #23

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 10/02/2012, 10:48 Quote Post

QUOTE(Tomekarcheo @ 10/02/2012, 8:51)
Jakie waśnie na tle narodowym? To, że ktoś nie życzy sobie pomnika dla zbrodniarzy to waśnie międzynarodowe? Wystawmy więc w Polsce pomnik SS, Gestapo bo przecież nie można prowokować Niemców. Tak w imię przyjaźni z Niemcami. Co to za bzdury?!
*


O to musisz się spytać Ukraińców, ktoś skierowali sprawę do prokuratury. Śmiałam w internecie napisać o samowolce pomniku poświęconemu UPA na Chryszczatej (samowolnie go Ukraińcy postawili, samowolnie Polacy go zniszczyli), że to jest gloryfikacja zbrodniarzy, którzy dopuścili się ludobójstwa.

Najfajniejsze pomniki to moim zdaniem są drzewa. Na naszym terenie mamy Dęby Papieskie sadzone w miejscach, gdzie przybywał Jan Paweł II, w Sanoku i okolicy posadzono Dęby Pamięci z tabliczkami upamiętniające Oficerów, Synów Ziemi Sanockiej zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Twerze http://www.historycy.org/index.php?showtopic=73168&st=210 Mamy też Las Medialny.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 10/02/2012, 10:59
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 10/02/2012, 11:38 Quote Post

Vitam

następuje przekierowanie http://www.kresy.pl (Przemchelm)

To źródło jakoś tak bardziej budzi zaufanie. Ale nadal pozostaje otwarta kwestia formalno-prawna. Ktoś tam na Ukrainie złożył deklarację, że wybuduje w Polsce pomnik. Zaś Zagłoba złożył deklarację, że przekaże Karolowi Gustawowi Niderlandy. Ktoś się może orientuje, czy te sytuacje jakoś się różnią?
Bo jeśli niczym, to chyba szkoda czasu na komentowanie sprawy...
To tak na marginesie, bo widzę że sprawa wciąż powraca w dyskusji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 10/02/2012, 12:22 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 10/02/2012, 11:38)
Vitam

następuje przekierowanie http://www.kresy.pl  (Przemchelm)

To źródło jakoś tak bardziej budzi zaufanie. Ale nadal pozostaje otwarta kwestia formalno-prawna. Ktoś tam na Ukrainie złożył deklarację, że wybuduje w Polsce pomnik. Zaś Zagłoba złożył deklarację, że przekaże Karolowi Gustawowi Niderlandy. Ktoś się może orientuje, czy te sytuacje jakoś się różnią?

Moim zdaniem różnią. Na terenie Polski z tego co wiem stoi około 80 pomników poświęconych UPA. Są to w przeważającej mierze samowolki, część postawiona w miejscu rzekomych grobów. Mówię rzekomych, gdyż nie są to upamiętnienia postawione na grobach ludzi, którzy zginęli. Najbardziej znanym nielegalnie postawionym pomnikiem był ten z Chryszczatej. Postawiony nielegalnie, miejsce to na pewno nie był grób, za to mogę ręczyć, prowadzono śledztwo, które oczywiście nie wykazało kto złamał prawo. Podniosły się głosy m.in. urzędników państwowych aby tę nielegalkę usankcjonować, prowadzono nawet rozmowy polsko-ukraińskie na ten temat. Tego było już za dużo, tym bardziej, że Ukraińcy wrzucili film z uroczystości postawienia pomnika, potem mówiono iż z uroczystości nabożeństwa za zmarłych. Dla mnie to był szok, bo bez trudu rozpoznałam kilka osób (ponoć pomnik postawili Kanadyjczycy pochodzenia ukraińskiego), w internecie zawrzało. Pomnik została zniszczony przez nieznanych sprawców, znowu prowadzono śledztwo i to przez długie miesiące w które wplątano interneutów. Mnie z tego powodu iż ktoś do mnie zadzwonił z informacją iż pomnik został zniszczony, a ja informację mieściłam na forum bieszczadzkim.
Najsmutniejsze jest to, że dzięki takiej hucpie jak pod Chryszczatą cześć Polaków jest przeciwna remontowi cmentarzy, gdzie spoczywają Ukraińcy, w tym partyzanci. Teraz burza trwa w Przemyślu, gdzie duże pieniądze pójdą na renowacje Ukraińskiego Cmentarza Wojskowego w Przemyślu. Ma też powstać grób ludzi z UPA zabitych w okolicy Birczy.
Nie wiem czy to dobre źródło, na pewno odzwierciedla nastroje dużej części mieszkańców Przemyśla http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=394 Przemyśl jest naprawdę antyukraińskim miastem.
Powód? Strona na forum prezentująca dokumenty i zdjęcia ofiar http://www.jednodniowka.pl/forum/viewthrea...id=9&rowstart=0 Wchodzicie na własną odpowiedzialność.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 10/02/2012, 12:43
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 10/02/2012, 12:59 Quote Post

Warto by naprawdę skończyć wątki UPA poświęcone , lub je poprzenosić gdzie indziej , bo otwierając lodówkę obawiam się ujrzeć rezuna z skrwawionym toporem na głowę niepokornego internauty się szykującego .
Obawy Lucyny jednak rozumiem , mieszka na pograniczu na lwowscy Ukraińcy bajdurzą o Ukrainie po staroukrainski gród Kraków confused1.gif
Podobne opinie budziły stawiane lat temu kilkanaście pomniki niemieckich żołnierzy z WWI i WWII spotykane na Opolszczyźnie , dzid już nie budzą i dobrze .
Ok , porzucam OT i wracamy do nietypowych pomników , bez czepialstwa ale jak zwykle bratni Kościół Rzymski dostarczy mi przykładów :
1 ) Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie - na razie nie istnieje ( w budowie ) ale ma to być wotum narodu i pomnik wdzięczności za konstytucje III Maja , na renderingu komputerowym przypomina śliczny meczet zobaczymy jak to wyjdzie wink.gif
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=kosc...fX0sFjA&cad=rja
2 ) Radosna inicjatywa pewnego proboszcza z Świebodzina , który postanowił zbudować : ...Pomnik Chrystusa Króla – Wotum wdzięczności (Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata )... , pomnik dość duży liczący 52,5 m - wiec tak duży , ze aż nietypowy jak na polskie warunki . smile.gif
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=pomn..._xo-1-Q&cad=rja
BTW - OCZYWIŚCIE ODDZIELAM ZAGADNIENIA DUCHOWE ZWIĄZANE Z WW OBIEKTAMI , A ODNOSZĘ SIĘ JEDYNIE DO ICH STRONY ZWIĄZANEJ Z ARCHITEKTURĄ I PLANOWANIEM PRZESTRZENNYM .
 
Post #27

     
00Lukas00
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 78.666

£ukasz
 
 
post 10/07/2012, 11:37 Quote Post

A ja chce pomnik Bolesława Chrobrego w Kijowie biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.514
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 10/07/2012, 11:52 Quote Post

Tak jak mi się wydawało i jak pisałem w lutym. Więc wracając do postu otwierającego:

QUOTE(Tromp @ 9/02/2012, 19:13)
Witam!
Ukraińcy chcą ponoć postawić pomnik zbirom z UPA. Prawda li to?
Bo jeśli tak, to ja proponuję aleję sław-obok wstawimy Adiego, Stalina, Trockiego, paru szefów SS, Bieruta, jakiegoś szefa SB z jakiegoś wyjątkowo "atrakcyjnego" okresu... Bo niby czemu nie?
Ale za to ja chcę we Lwowie pomnika Jeremiego Wiśniowieckiego, a w Kijowie-Stefana Czarnieckiego!
*



i kolejnych:

QUOTE
Jakie waśnie na tle narodowym? To, że ktoś nie życzy sobie pomnika dla zbrodniarzy to waśnie międzynarodowe? Wystawmy więc w Polsce pomnik SS, Gestapo bo przecież nie można prowokować Niemców. Tak w imię przyjaźni z Niemcami. Co to za bzdury?!


Źródło pierwotne (czyli Kresy):

Oświadczenie

Wskutek niedopatrzenia redakcyjnego zamieściliśmy wczoraj błędne tłumaczenie artykułu pt. "Ukraińcy chcą postawić w Polsce pomnik UPA", zmieniając jego prawdziwą wymowę. W źródłowym tekście nie było informacji o budowie w Polsce pomnika Ukraińskiej Powstańczej Armii, lecz armii Ukraińskiej Republiki Ludowej.

Przepraszamy naszych czytelników i wszystkich zainteresowanych. Zapewniamy, że powyższa pomyłka nie wynikła ze złej woli oraz że zawsze staramy się podawać rzetelne i sprawdzone informacje, zdając sobie sprawę z delikatności i złożoności tematyki poruszanej na naszym portalu, a szczególnie kwestii stosunków polsko-ukraińskich. Zrobimy wszystko, aby nigdy tego typu pomyłka się nie powtórzyła.

Redakcja Portalu Kresy.pl


http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zo...lsce-pomnik-upa

Więc? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Anton92
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.175
Nr użytkownika: 57.966

 
 
post 10/07/2012, 12:04 Quote Post

Tutaj (rzekomy) pomnik Jana Pawła II.

Natomiast tu dwa leśne skrzaty i Kim Im Ser przebrany za Papieża.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej