Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

22 Strony « < 20 21 22 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czy chrzescijanstwo powoli umiera ?, Ocena czasow

Prawy Książę Sarmacji

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 98.849

post 2/11/2017, 21:20 Quote Post

QUOTE(polaris32 @ 2/11/2017, 15:57)
Trzeba naprawdę być niewidomym, by nie widzieć, że to koniec epoki tej religii. Co chwile w świecie słychać coś z rodzaju wyprowadzeniu religii szkól czy zerwaniu konkordatu. No i systematycznie liczby wiernych wszędzie spadają.
*

Za łatwo klawiatura przyjmuje takie "prognozy". Zwłaszcza ze źle dobranymi kwantyfikatorami.

QUOTE(Sghjwo @ 2/11/2017, 17:19)
QUOTE(szczypiorek @ 2/11/2017, 22:00)
szykuje się niezła reaktywacja

Może Ci chodzi o wzrost nastrojów nacjonalistycznych w ostatnich latach? Ale nie wiem czy to można łączyć z falą powrotu do religii. Bo taki narodowy skręt w prawo niekoniecznie idzie w parze z kwestią wiary. Przynajmniej w Polsce. Tak mi się wydaje.

Nasi forumowi narodowcy deklaruja sie jako ateisci.

Ci slabo wierzacy odejda, pozostanie sllnie wierzaca grupa, duzo mniej liczna, ale bardziej religijna
*

Dokładnie. Oddałeś dość prawdopodobny scenariusz, wskazują na niego chociaźby statystyki Kościoła w Polsce (dominicantes i comunicantes). Pewnie podobnie to będzie wyglądać w reszcie Europy.

User is offline  PMMini Profile Post #316

Sghjwo

V ranga
Nr użytkownika: 97.523

post 3/11/2017, 1:14 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 2/11/2017, 23:20)
W Europie generalnie. Twardych danych nie mam. Tak mi wyszło. Czas pokaże dość szybko, czy mam rację. "Dość szybko" czyli w obrębie jednego, dwóch pokoleń. A być może szybciej- w najbliższych latach.

Troche malo przekonywujacy dowod i nieweryfikowalny dla naszego pokolenia. Mnie wychodzi cos innego, popatrz jak laicyzacja nastapila w ciagu ostatnich 60 lat, myslisz ze trand sie odwroci? Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci. To ze bedzie to pod "sztandarami Chrystusa" nie oznacza bedzie oznaczac wiary w niego.

User is offline  PMMini Profile Post #317

gregski

Pirat of the Carribean
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO

post 3/11/2017, 2:51 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 3/11/2017, 1:14)
Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci.
*

Niech tylko zaczną latać pociski to też i się zaczną masowe cudowne nawracania. Ateiści będą klepać pacierze aż miło.

User is offline  PMMini Profile Post #318

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 3/11/2017, 3:18 Quote Post

Troche malo przekonywujacy dowod i nieweryfikowalny dla naszego pokolenia.
Nie jest to żaden dowód i nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Obstawiam jednak, że zostanie to zweryfikowane szybciej niż myślisz.
Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci. To ze bedzie to pod "sztandarami Chrystusa"  nie oznacza bedzie oznaczac wiary w niego.
Nie doceniasz według mnie ludzkiej przypadłości, która werbalizuje się w przysłowiu- "Jak trwoga to do Boga" rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #319

szczypiorek

VIII ranga
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr

post 3/11/2017, 8:11 Quote Post

QUOTE(gregski @ 3/11/2017, 3:51)
Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci.
*

Niech tylko zaczną latać pociski to też i się zaczną masowe cudowne nawracania. Ateiści będą klepać pacierze aż miło.
*

Faktem jest, że strach to najlepsza pożywka dla wszelkich religii. O ile ewentualna wojna ateistów raczej nie przekona do zmiany poglądów i zachowań, to zapewne wielu "wierzących ale niepraktykujących" znów stałoby się "wierzącymi i praktykującymi".

User is offline  PMMini Profile Post #320

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 3/11/2017, 11:23 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 3/11/2017, 4:18)
Zalew Islamu moze i zjednoczy Europe do "walki", ale wiary juz nie przywroci. To ze bedzie to pod "sztandarami Chrystusa"  nie oznacza bedzie oznaczac wiary w niego.
Nie doceniasz według mnie ludzkiej przypadłości, która werbalizuje się w przysłowiu- "Jak trwoga to do Boga" rolleyes.gif
*

Ponieważ już od lat straszono tym to już dawno powinny być widoczne efekty nawrócenia w Europie.
A są?
http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci...ocent,11989971/
http://niedziela.pl/artykul/10660/Religijnosc-w-Europie
W Niemczech liczba katolików spada - http://www.dw.com/pl/zaskakuj%C4%85ce-dane...zech/a-39848464

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 3/11/2017, 11:24

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #321

Sapiens

Samiec reakcjonista
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Asystent

post 3/11/2017, 11:44 Quote Post

QUOTE(Sghjwo @ 3/11/2017, 2:14)
To ze bedzie to pod "sztandarami Chrystusa"  nie oznacza bedzie oznaczac wiary w niego.
*

Jak będzie to "Chi Rho" (nawet jeśli pierwotnie był to znak solarny) to ja się pod taki sztandar garnę z sentymentu do cesarstwa rzymskiego (tylko nie wiem czy wobec zachodniego czy wschodniego), chociaż niepraktykujący jestem smile.gif

Ten post był edytowany przez Sapiens: 3/11/2017, 11:51

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #322

Ribenotow

IV ranga
Nr użytkownika: 101.792

post 3/11/2017, 12:05 Quote Post

Ja myślę, że z Katolicyzmem stanie się to samo co z parwosławiem to znaczy dominującą grupą staną się ateiści, agnostycy i deiści szanujący kościół i się z nim ustożsamiający.

User is offline  PMMini Profile Post #323

Elfir

V ranga
Nr użytkownika: 80.708

OK
Zawód: ogrodnik

post 3/11/2017, 14:47 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 3/11/2017, 8:11)

Faktem jest, że strach to najlepsza pożywka dla wszelkich religii. O ile ewentualna wojna ateistów raczej nie przekona do zmiany poglądów i zachowań, to zapewne wielu "wierzących ale niepraktykujących" znów stałoby się "wierzącymi i praktykującymi".

Albo agnostycy zaczną praktykować "na wszelki wypadek" smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #324

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 4/11/2017, 15:11 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 3/11/2017, 11:23)
QUOTE(emigrant @ 3/11/2017, 4:18)
*

Ponieważ już od lat straszono tym to już dawno powinny być widoczne efekty nawrócenia w Europie.
A są?
*

Żadne "już dawno". Na Zachodzie nie ma jeszcze powszechnego poczucia strachu. To dopiero przed nimi. Najwyraźniej dźganie nożami i wjeżdżanie taksówkami czy vanami w tłum to jeszcze za mało.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #325

22 Strony « < 20 21 22 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej