Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Celtowie Vs Germanie
     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 18/04/2006, 14:46 Quote Post

Cześć smile.gif
Jakie według was jakie były przyczyny tego że Germanie zaczeli pokonywać Celtów.Według mnie Germanie pod każdym względzie nie mieli szans.A przecież Germanie stali się chyba najbardziej pożądanymi najemnikami.Na poczatku tak nie było jak pisze Juliusz Cezar że kiedyś Celtowie przewyższli Germanów męstwem.
Czy może siła Germanów polegała na tym że byli wychowywani w trudniejszych warunkach. confused1.gif

Pozdrawiam wszystkich.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
chariot rider
 

Monarchista podstępnie knujący przeciw republice i demokracji
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 582
Nr użytkownika: 15.636

Panie, pan nie wie kto ja jestem
Stopień akademicki: Zmasakrowany
Zawód: Herszt banitów
 
 
post 18/04/2006, 16:01 Quote Post

Celtycka kultura słabła w zetknięciu z każdą cywilizacją, zatem słabła też ich dominacja...
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 18/04/2006, 17:45 Quote Post

Nie rozumiem tego w czym ta słaboś się objawiała. confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 18/04/2006, 18:50 Quote Post

Masz rację - na "jakość" Germanów na pewno wpływały trudne warunki, oddalenie od cywilizacji i kult siły i sprawności.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 18/04/2006, 19:27 Quote Post

Czyli można powiedzeć że gdy Celtowie uspokoili to odbiło się na ich stylu życia.Ale przecież podczas ekspanscji u Celtów też istniał kult siły,wojownika nie możliwe że to wszystko zanikło confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 18/04/2006, 19:45 Quote Post

Na rozwój cywilizacji Celtów wpłynęła porażka z Rzymianami i utrata Galii, gdzie istniały najsilniejsze tendencje państwowotwórcze. Germanowie po prostu dobili umierających...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 18/04/2006, 20:22 Quote Post

QUOTE
Na rozwój cywilizacji Celtów wpłynęła porażka z Rzymianami i utrata Galii, gdzie istniały najsilniejsze tendencje państwowotwórcze. Germanowie po prostu dobili umierających...


Może jestem nie douczony ale wydaje mi się że Galiia była prawie ostatnim włączając Brytanie terenem przebywania Celtów.Ale np.najazd Ariowista mocno odczuły to niektóre plemiona.To pokazuje słabość Celtów byli łatwym łupem.Tak swoją drogą ciekawe jak często odbywały się takie rajdy Germanów. confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 18/04/2006, 20:52 Quote Post

Chyba nie cała Galia, tylko Armoryka, zwana także Bretanią. Celtowie łatwym łupem? Szczególnie przekonali się o tym Saksoni pod Badon...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
agema
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 166
Nr użytkownika: 16.488

 
 
post 18/04/2006, 21:04 Quote Post

[quote=Sewer,18/04/2006, 22:22]
[quote]Na rozwój cywilizacji Celtów wpłynęła porażka z Rzymianami i utrata Galii, gdzie istniały najsilniejsze tendencje państwowotwórcze. Germanowie po prostu dobili umierających...[/quote]

I tu jest chyba "pies pogrzebany"... Celtowie padli bo byli zbyt rozproszeni ( osadnictwo celtyckie od Karpat po Orkady) Przegrana w Galii z agresywnym Imperium zniszczyła ich centra kulturowe i co za tym idzie tożsamość .
Agema "prosi i żąda" byw tym temacie wypowiedzieli sie archeologowie i etnografowie!



 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Jasnogród
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 861
Nr użytkownika: 50

 
 
post 18/04/2006, 21:12 Quote Post

QUOTE
Na rozwój cywilizacji Celtów wpłynęła porażka z Rzymianami i utrata Galii, gdzie istniały najsilniejsze tendencje państwowotwórcze. Germanowie po prostu dobili umierających...(carantuhill)

Co ty pleciesz ? Przecież to Arowist rozpoczął podbój Galii,przerwany interwencją Cezara.Galia mogła być germańska lub rzymska.

QUOTE
Chyba nie cała Galia, tylko Armoryka, zwana także Bretanią. Celtowie łatwym łupem? Szczególnie przekonali się o tym Saksoni pod Badon...(carantuhill)

Wszystkie tereny zamieszkałe przez Celtow w starożytności,w Europie i Azji,oprócz Irlandii, zostały podbite przez Rzymian i Germanów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 18/04/2006, 21:23 Quote Post

QUOTE(Jasnogród @ 18/04/2006, 22:12)
Co ty pleciesz ? Przecież to Arowist rozpoczął podbój Galii,przerwany interwencją Cezara.Galia mogła być germańska lub rzymska.
Wszystkie tereny zamieszkałe przez Celtow w starożytności,w Europie i Azji,oprócz Irlandii, zostały podbite przez Rzymian i Germanów.
*



Jasne. Rzymianie podbili Szkocję, wyspę Mann. Gdyby nie porażka Celtów w Italii z Rzymianami i późniejszy podbój Galii przez Cezara to cywilizacja Celtów nie dałaby się Germanom. Była na wyższym poziomie ewolucyjnym. Jeśli nie pokonała by Germanów to by sobie ich kulturowo podporzadkowała. Niestety podbój Galii spowodował, że Celtom pozostały peryferia ich cywilizacji - wyspy brytyjskie, Bohemia...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 18/04/2006, 21:29 Quote Post


QUOTE
I tu jest chyba "pies pogrzebany"... Celtowie padli bo byli zbyt rozproszeni ( osadnictwo celtyckie od Karpat po Orkady)


Wiesz co o tym jeszcze nie myślałem,to ciekawa teoria.


QUOTE
Przegrana w Galii  z agresywnym Imperium zniszczyła ich centra kulturowe i co za tym idzie tożsamość .
Agema "prosi i żąda" byw tym temacie wypowiedzieli sie archeologowie i etnografowie!


Przydało by się
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Jasnogród
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 861
Nr użytkownika: 50

 
 
post 18/04/2006, 21:46 Quote Post

W Szkocji mieszkali Piktowie,nie wiadomo czy byli Celtami.
Man ? Nie wiem,to się nie wypowiem.
QUOTE
Gdyby nie porażka Celtów w Italii z Rzymianami

Nie wiem co ma porażka Celtów italskich z Rzymianami do "nie dania się Germanom".
QUOTE
Bohemia...

Bohemia im nie została,bo Bojowie zostali pobici przez Markomanów.
QUOTE
późniejszy podbój Galii przez Cezara to cywilizacja Celtów nie dałaby się Germanom

Gdy Cezar wkroczył na tereny na północ od rzymskiej Galii "Provincii",Galia Comata właśnie podlegała podbojowi i osadnictwu germańskiemu.Cezar wyparł Germanów i sam zajął ich miejsce.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 18/04/2006, 21:53 Quote Post

QUOTE
Gdy Cezar wkroczył na tereny na północ od rzymskiej Galii "Provincii",Galia Comata właśnie podlegała podbojowi i osadnictwu germańskiemu.Cezar wyparł Germanów i sam zajął ich miejsce.


No właśnie Galowie byli w trudnej sytuajcji jak nie germanie to rzymianie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 18/04/2006, 22:59 Quote Post

Mons Badon to już mocno zromanizowani Celtowie, a ich przeciwnicy początkowo byli najemnikami chroniącymi ich przed... irskimi piratami i piktami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

5 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej