Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

16 Strony « < 14 15 16 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Skandale pedofilskie w Kościele Rzymsko-Katolickim

jur

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 14.401

post 20/04/2020, 11:07 Quote Post

QUOTE(Grapeshot @ 20/04/2020, 8:05)
Atak na Kościół Katolicki, wydaje się, to wprost przyjemność dla grup lewackich.
*

Na nieprawidłowości w KRK wskazują też ludzie, którzy nie mają mózgów wypranych do cna, i potrafią dostrzec różnicę pomiędzy kościołem rzymskokatolickim a Panem Bogiem. Do tego nie trzeba być lewakiem, jak ty to nazywasz.

Ten post był edytowany przez jur: 20/04/2020, 11:09

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #226

Alexander Malinowski 3

VIII ranga
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk

post 20/04/2020, 11:14 Quote Post

QUOTE(jur @ 20/04/2020, 11:07)

Na nieprawidłowości w KRK wskazują też ludzie, którzy nie mają mózgów wypranych do cna, i potrafią dostrzec różnicę pomiędzy kościołem rzymskokatolickim a Panem Bogiem. Do tego nie trzeba być lewakiem, jak ty to nazywasz.
*

To nie są przecież żadne nieprawidłowości, tylko system.

Kościół wybrał celibat, żeby nie doprowadzić do formowania dynastii księży.

Z jednej strony księża cieszą się wysokim prestiżem, co przekłada się na pożądanie kobiet, z drugiej strony są normalnymi mężczyznami z libido. Efektem jest hipokryzja i zamiatanie pod dywan.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #227

jur

VII ranga
Nr użytkownika: 14.401

post 20/04/2020, 11:24 Quote Post

QUOTE(Alexander Malinowski 3 @ 20/04/2020, 11:14)
QUOTE(jur @ 20/04/2020, 11:07)

*

To nie są przecież żadne nieprawidłowości, tylko system.

Przecież wiem, że to system - chciałem być delikatny, żeby nikogo nie urazić.

Kościół wybrał celibat, żeby nie doprowadzić do formowania dynastii księży.

Kościół rzymskokatolicki tak, ale są też inne kościoły, które traktują seksualizm normalnie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #228

Grapeshot

VI ranga
Nr użytkownika: 79.211

Steven Murphy
Zawód: Marine Engineer

post 20/04/2020, 12:16 Quote Post

jur
CODE
QUOTE(Grapeshot @ 20/04/2020, 8:05)
Atak na Kościół Katolicki, wydaje się, to wprost przyjemność dla grup lewackich.
*

Grupy lewacki wstawiłem tak dla przykładu, a Ty mnie prowokujesz żebym wymieniał dalej. Nienawiść do Kościoła Katolickiego mają w swoich programach, i głoszą go, niektóre mniejszości chrześcijańskie. Nie chcę wymieniać z nazwy, a trochę o tym wiem. Jest to na zasadzie, że oni wyznają prawdę i tylko prawdę, a inni są w błędzie. Są też tacy ateiści z obsesyjną nienawiścią do Kościoła Katolickiego. Różne męty społeczne mogą niekiedy wykazywać agresję w stosunku do kościoła. Widziałem przypadek zbezczeszczenia ołtarza. Nieprawidłowości w Kościele Katolickim zauważa też wielu katolików. Mam na myśli nieprawidłowości w stosunku do Biblii. Każde wyznanie chrześcijańskie je posiada.
Co do pedofili w Kościele Katolickim, to jest ona dla samego kościoła ogromnym problemem. Może przez wzgląd na specyfikę zawodu dostało się tam wielu ludzi, którzy tam nie powinni być. Mnie się to też nie podoba. Nie wiem jak te negatywne cech mają się procentowo do innych grup społecznych, bo takich statystyk nie ma, ale w kościele nie powinno ich być wcale.

AM3
CODE
Z jednej strony księża cieszą się wysokim prestiżem, co przekłada się na pożądanie kobiet, z drugiej strony są normalnymi mężczyznami z libido. Efektem jest hipokryzja i zamiatanie pod dywan.  

O, nie. Pożądanie kobiety można uznać za naturalne, a pedofilia to dewiacja. Dla duchownego, utrzymywanie kontaktu z kobietą nie jest wbrew prawu państwowemu, a pedofilia jest przestępstwem dla każdego.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #229

misza88

VIII ranga
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.

post 20/04/2020, 12:56 Quote Post

ChochlikTW
CODE
Skoro zapytałeś się o pedofilię wśród nauczycieli cytując konkretne zdanie to uważam, że tak.

Nie zapytałem czy fakt że komisja ds. pedofilii wśród nauczycieli nie powstała ma znacznie, ale o to jakie ma znaczenie - w kontekście naszej dyskusji.

Przypomnę jak to mniej więcej było: napisałem że nie można powiedzieć że pedofilia wśród księży jest masowa, podobnie jak nie można powiedzieć że jest masowa wśród nauczycieli. Ty tymczasem chciałeś abym na dowód tego (?) przedstawił przykłady komisji badania pedofilii wśród nauczycieli. W jakim celu? Czy pedofilia wśród księży Twoim zdaniem jest masowa? Czy Twoim zdaniem pedofilia wśród księży występuje częściej niż w innych grupach zawodowych? Są to pytania istotne z punktu widzenia oceny księży i skandali pedofilskich.

Grapeshot
CODE
Ja nie neguję. Wierzę w obecność dewiantów w każdej z grup społecznych. W kościołach też. Uważam jednak, że człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni się mu tej winy w sądzie, i ponad wszelką wątpliwość. To, co się obecnie dzieje w sądach w związku z daleko idącą poprawnością polityczną, woła o pomstę do nieba. Wiele z tych spraw nie trafia jednak w ogóle do sądu. Atak na Kościół Katolicki, wydaje się, to wprost przyjemność dla grup lewackich.

Zgadzam się z powyższym w dużej mierze. Niejednokrotnie mam wrażenie że niektóre grupy/osoby wręcz cieszą się z faktu iż okazało się że gdzieś tam ksiądz zrobił jakiemuś dziecku krzywdę. Walka z kościołem ma często większe znaczenie niż krzywda wyrządzona tym ludziom. O czym świadczy nieproporcjonalne nakłady czasu jakie się temu problemowi poświęca. Z drugiej jednak strony KRK nie jest bez winy, bywało że ukrywał sprawców, a i również nie słyszałem aby w jakiś specjalny sposób skupiał się np. na pomocy dla pokrzywdzonych.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #230

Grapeshot

VI ranga
Nr użytkownika: 79.211

Steven Murphy
Zawód: Marine Engineer

post 20/04/2020, 23:32 Quote Post

Co do polityki, to czy ktoś kazał duchownym seksualnie molestować dzieci?
Jakie to było otwarcie KK na homoseksualistów? Oficjalne? Czy tak wyszło z braku lepszej jakości kandydatów do seminariów?

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 22/05/2020, 21:10

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #231

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 21/04/2020, 7:01 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 20/04/2020, 13:56)
ChochlikTW
CODE
Skoro zapytałeś się o pedofilię wśród nauczycieli cytując konkretne zdanie to uważam, że tak.

Nie zapytałem czy fakt że komisja ds. pedofilii wśród nauczycieli nie powstała ma znacznie, ale o to jakie ma znaczenie - w kontekście naszej dyskusji.

Przypomnę jak to mniej więcej było: napisałem że nie można powiedzieć że pedofilia wśród księży jest masowa, podobnie jak nie można powiedzieć że jest masowa wśród nauczycieli. Ty tymczasem chciałeś abym na dowód tego (?) przedstawił przykłady komisji badania pedofilii wśród nauczycieli. W jakim celu? Czy pedofilia wśród księży Twoim zdaniem jest masowa? Czy Twoim zdaniem pedofilia wśród księży występuje częściej niż w innych grupach zawodowych? Są to pytania istotne z punktu widzenia oceny księży i skandali pedofilskich.

*

Odnosząc się do konkretnego zdania porównałeś przypadki pedofilii wśród nauczycieli i duchownych Kościoła, więc w odpowiedzi zadałem pytanie. W jakim celu zrównałeś przypadki wśród obu tych grup społecznych? Jeżeli komuś się będzie chciało i bardzo nudziło i zbierze dane o pedofilach nauczycielach i porówna je do pedofilii duchownych i wyjdzie mu, że druga grupa jest bardziej reprezentatywna wówczas będzie można mówić o masowości wśród osób należących do KK?
Określenie "masowości" będzie zawsze subiektywna, a nie obiektywna. Dla jednych sto przypadków będzie, a dla innych będzie to zaledwie kropla, która nie rzutuje na całość.
Nie wiadomo jaka jest skala pedofilii oraz ogólnie ujmując przestępstw seksualnych w Kościele Katolickim. Raz, że Kościół nie raczył dzielić się tą wiedzą przez całe dziesięciolecia i musiały powstać cywilne komisje rządowe, aby zba dać problem, dwa, że powstały tylko w niektórych krajach, trzy, że Kościół zapewne nigdy nie udostępni swoich archiwów, gdzie zapewne są teczki z odpowiednimi dokumentami. Nauczyciele nie tuszowali i nie ukrywali systemowo takich przypadków (wypowiedz ks. Kobylińskiego) i nawet nie mają takich możliwości ze względu na rotację oraz brak przynależności organizacyjnej wymuszającej posłuszeństwo.
Nie natrafiłem na badania porównujące skale pedofilii wśród różnych grup zawodowych, więc skąd mam wiedzieć, czy występują częściej? Wiem natomiast, że Kościół sam zapracował na opinię o masowości (jak to ujmujesz) pedofilii wśród swoich członków. Czy jest ona prawdziwa, czy też nie nie można stwierdzić jednoznacznie. Powody wymieniłem wyżej. Skali tego zjawiska w KK nigdy tak naprawdę nie poznamy, bo jest to środowisko hermetyczne, hierarchizowane i nie podlegające władzom cywilnym, które pozwalałyby na swobodny dostęp do archiwów.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #232

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 22/05/2020, 19:38 Quote Post

Z góry pragnę zaznaczyć, że jest to tylko część artykułu. Wrzuciłem tylko ten fragment z racji tego, że odnosi się do tematu wątku.

"Mafia lawendowa" a ukrywanie pedofilii

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" autor "Sodomy" wskazywał: - Księża pedofile mogą szantażować przełożonych, którzy żyją w stałych, hetero- lub homoseksualnych związkach, ujawnieniem ich sekretów - ocenił. Na to, że "lawendowa mafia" jest jednym z elementów zmowy milczenia w Kościele, wskazywali też w filmie "Zabawa w chowanego" ks. Isakowicz-Zaleski i Tomasz Terlikowski. Tak tłumaczyli to również Marek i Tomasz Sekielscy.

Mówiąc o przypadkach tuszowania pedofilii w Kościele, prof. Stempin twierdzi, że "wyjaśnienie pedofilii w Kościele poprzez istnienie »lawendowej mafii« i nieformalnych powiązań homoseksualnych zakładałoby, że spora część biskupów ma skłonności homoseksualne i to ona kryje księży pedofilów. To jest statystycznie niemożliwe (według raportu John Jay College of Criminal Justice z 2012 r. 30 proc. wśród księży katolickich to homoseksualiści - red.), a pedofilię wśród podwładnych kryją biskupi niezależnie od tego, czy mają orientację homoseksualną, czy heteroseksualną". - Biskupi kierują się dobrem korporacyjnym instytucji, w tym przypadku reprezentującej porządek prawdy objawionej, transcendentalny, i obawiają się jej desakralizacji - powiedział w rozmowie z Onetem.

- Widzimy teraz, na tle ujawnień kolejnych przypadków księży z deliktem pedofilskim, że biskupi, których absolutnie nie przypisalibyśmy do "lawendowej mafii" - i to nie tylko w Polsce - a którzy kierowali się dobrem korporacji, dopiero teraz, pod presją opinii publicznej mają odwagę walczyć z pedofilią we własnych szeregach, bo rozumieją, że mimo wszystko obrona za wszelką cenę bardziej szkodzi Kościołowi, niż przyznanie się do deliktu - dodał.

Prof. Stempin zastrzega też, że tuszowanie pedofilii nie może być wyjaśnione skłonnością homoseksualną duchownych, "tylko możliwościami, jakich nie posiada żadne inne środowisko". - Kościół dysponuje dwoma fundamentalnymi kanałami umożliwiającymi krycie pedofilii duchownych - to własna jurysdykcja, niezależna od cywilnego wymiaru sprawiedliwości, a także sieć "bunkrów", czyli parafii, rozsianych po całym świecie. Przerzut księdza pedofila jest możliwy nie tylko z parafii do parafii w obrębie jednego kraju, ale i z kontynentu na kontynent. Porównywanie pedofilii duchownych z jakimikolwiek innymi środowiskami jest więc ułomne - ocenia.

Prof. Stempin dodaje też, że "nie ma badań, na które rzekomo powołują się konserwatyści, a które dokumentowałyby związek przyczynowo-skutkowy między homoseksualizmem a pedofilią. Tak jak nie ma takiego związku między heteroseksualną orientacją a gwałtem seksualnym". - Większy związek przyczynowy zachodzi między seksualnie niedojrzałym księdzem, który swoją seksualność, także homoseksualność, postrzega represyjnie - mówi.

https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualno...a-mafia/zxtp20b

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #233

16 Strony « < 14 15 16 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej