Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Potomkowie Piastów, Czy żyją dziś ?
     
tompo79
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 40.665

Tomasz P.
Stopień akademicki: magister
Zawód: belfer
 
 
post 2/09/2009, 6:31 Quote Post

Znając chuc naszych władców, którzy co i rusz "spółkowali" z kobietami różnego stanu śmniało możemy rzec, że potomkowie Piastów nadal żyją i... każdy z nas może takim potomkiem byc. Nie na darmo Piettrzak śpiewa, żeśmy wszyscy "hen od Piasta, Kraka, Lecha"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
DrKiusz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 61.618

Dariusz Galowski
Zawód: Uczen
 
 
post 28/12/2009, 13:54 Quote Post

Witam wszystkich jestem nowy i właśnie mam pytanie do tego tematu od jakiegoś czasu szukam informacji na temat mojego rodu nazwiska : Galowski jest tego bardzo mało ale coś jest jeśli można chciałbym sie czegoś dowiedzieć na temat mojego rodu jak w temacie smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
kudel
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 61.631

 
 
post 28/12/2009, 20:37 Quote Post

Z całą pewnością żyją potomkowie Piastów, m.in. Lech i Jarosław Kaczyńscy i ja ;]
Jestem w stanie wykazać wszystkich przodków w prostej lini, aż do samego Mieszka I. Udało mi się to dzięki pracy mojego kuzyna Marka Minakowskiego - "Wielka genealogia Minakowskiego Ci wielcy Polacy to nasza rodzina" www.wielcy.pl
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Klaudia Felicyta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 164
Nr użytkownika: 61.558

Klaudia Felicyta Habsburg
 
 
post 14/01/2010, 23:08 Quote Post

Elżbieta II jest potomkinią Ruprechta Legnickiego.
Otto Habsburg jest potomkiem Kazimierza Wielkiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
GenerosusZawadzki
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 68.251

von dem Zawaden
 
 
post 18/10/2010, 0:05 Quote Post

Witam..
A więc ja to widzę tak..
Chromosom Ydna przekazywany jest tylko po mieczu podobno..
Więc jesli wyodrębniono by DNA np Bolesława Chrobrego badając jego szczątki.. to myślę że mogło by się znaleźć dużo potomków bezpośrednio pochodzących od niego w lini męskiej...smile.gif)
Z dozą prawdopodobieństwa 99% w zależności od ilości zbadanych markerów...
A zapewne gdyby się okazało że którys z Panów dyskutujacych tutaj na 99% jest bezpośrednim genetycznym potomkiem pierwszego Króla Polski to... Zapewne miałby gdzieś zasady genealogii..smile.gif)
To tak samo jak 50% dzisiejszych arystokratycznych rodów nie ma nic wspólnego z przodkiem z przed 300lat. A napewno na włościach należących do tego arystokraty można by spotkać jego bezpośrednich potomków którzy wiernie służyli jako chłopi czy tez lokaje niby potomkowi tego protoplasty...
To dopiero ironia losu...smile.gif)))
Ale to jest kara dla znanych rodów za odrzucanie dzieci ze zwiaku poza małzeńskiego...
Taka ironia losu:))
Ja bym nie chciał aby moje nazwisko itp odziedziczył ktoś nawet w 10 pokoleniu kto nie jest ze mną spokrewniony a mój prawowity potomek był u niego parobkiem...
pozdro:))
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Piast anonim
 

Młody Lisek dla odmiany
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.749
Nr użytkownika: 55.424

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 18/10/2010, 0:58 Quote Post

QUOTE(GenerosusZawadzki @ 18/10/2010, 1:05)
Witam..
A więc ja to widzę tak..
Chromosom Ydna przekazywany jest tylko po mieczu podobno..
Więc jesli wyodrębniono by DNA np Bolesława Chrobrego badając jego szczątki.. to myślę że mogło by się znaleźć dużo potomków bezpośrednio pochodzących od niego w lini męskiej...smile.gif)
Z dozą prawdopodobieństwa 99% w zależności od ilości zbadanych markerów...
A zapewne gdyby się okazało że którys z Panów dyskutujacych tutaj na 99% jest bezpośrednim genetycznym potomkiem pierwszego Króla Polski to... Zapewne miałby gdzieś zasady genealogii..smile.gif)
To tak samo jak 50% dzisiejszych arystokratycznych rodów nie ma nic wspólnego z przodkiem z przed 300lat. A napewno na włościach należących do tego arystokraty można by spotkać jego bezpośrednich potomków którzy wiernie służyli jako chłopi czy tez lokaje niby potomkowi tego protoplasty...
To dopiero ironia losu...smile.gif)))
Ale to jest kara dla znanych rodów za odrzucanie dzieci ze zwiaku poza małzeńskiego...
Taka ironia losu:))
Ja bym nie chciał aby moje nazwisko itp odziedziczył ktoś nawet w 10 pokoleniu kto nie jest ze mną spokrewniony a mój prawowity potomek był u niego parobkiem...
pozdro:))
*


U większości badanych Rurykowiczów wykryto ten sam fiński Y więc z ironią losu tu bym nie przesadzał w tym jednym przypadku gdzie tego nie dokonano przypuszcza się że mogła to być adopcja jakiegoś piasta z matką z domu R. Co do głównego tematu to wielu Rurykowiczów żeniło się z Piastównami a potem między sobą na wzajem więc jeśli komuś się w rodowodzie zapląta jakieś nazwisko rodziny wywodzącej się od Ruryka to z dużym prawdopodobieństwem wywodzi się również od Piasta.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
JA.
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 67.870

Jerzy Ardzinski
 
 
post 18/10/2010, 10:25 Quote Post

I sporymi szansami na Czyngis Chana.
Prawe lewe łoże, a co to niby za różnica? Tylko taka, że matką z prawego jest poślubiona kobieta? Tylko brak przekazania nazwiska - w chwili obecnej.
Jeżeli umieram bezpotomnie z prawego łoża, a mam syna z "nielegalnego" i on to udowodni, to on dziedziczy po mnie, majątek, ma prawo do nazwiska itp.
W Wielkiej Brytanii jest normalna kolejka do tronu. A komedia o nagłym tragicznym zejściu całej rodziny królewskiej i poszukiwaniu jakiegoś kandydata?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
marlon
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.912
Nr użytkownika: 16.079

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 18/10/2010, 10:36 Quote Post

QUOTE
Chromosom Ydna


nie ma czegoś takiego jak termin chromosom YDNA - każdy chromosom jest bowiem zbudowany z DNA. Jednym z chromosomów jest męski chromosom Y.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
GenerosusZawadzki
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 68.251

von dem Zawaden
 
 
post 18/10/2010, 12:38 Quote Post

Witam..
Jasne że mogła nastąpić adopcja.. Ale nie jest to udowodnione...smile.gif
Mówisz o Rurykowiczach a ja piszę sytuacji faktycznej.
Wielu potomków znanych rodów nie chce robić badań bo się po prostu boi..
W rodach szlacheckich tez mogą znaleźć się takie przypadki.
A co nie uważasz za ironie faktu gdyby takie zdarzenie miało miejsce?smile.gif)
Ja uważam..
Jest wiele znanych przykładów takich sytuacji.
Grabowscy , Walewscy, Akurat potomkowie ci szczycili się że pochodzili o króla i Cesarza a ile było sytuacji że sługa domu pięknie sprawił Panią domu..smile.gif
Mało jest przypadków i w znanych rodach arystokratycznych i królewskich ze miał 5 zon bo nie mogła dać mu potomka.. i nagle ta 5 gdy miał 60 lat takiego mu urodziła.. hehe:)
mysle że gdyby zbadać potomków takich udowodnionych genealogicznie sytuacji to... wyniki mogły by być nader zaskakujące..
Ale jak to sie mówi nie wazne kto zrobił ważne kto wychowałsmile.gif))
Poza tym..
Był np. Zbigniew brat Krzywoustego po którym sie nie spodziewam by nie zostawił po sobie sladu.. Były dzieci w tym mescy potomkowie Mieszka I i Ody po których zaginął słuch Mieszko, Świętopełk i Lambert.. Takich nie wyjaśnionych zniknięć niekoniecznie śmierci było wiele w genealogi Piastów zwłaszcz tej początkowej fazy.. Dlatego sądzę że chodzą na 100% dziś po świecie potomkowie Piasów po świecie..

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
GenerosusZawadzki
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 68.251

von dem Zawaden
 
 
post 18/10/2010, 14:01 Quote Post

QUOTE(JA. @ 18/10/2010, 10:25)
I sporymi szansami na Czyngis Chana.
Prawe lewe łoże, a co to niby za różnica? Tylko taka, że matką z prawego jest poślubiona kobieta? Tylko brak przekazania nazwiska - w chwili obecnej.

Odp.
Mylisz się obecnie jesli kobieta tzn kochanka urodzi twoje dziecko a masz zonę i rodzinę to po genetycznym badaniu to dziecko ma prawo nosić nazwisko ojca od chwili narodzin..
Inną kwestia jest fakt że kobietą na tym nie zależy.. A


Jeżeli umieram bezpotomnie z prawego łoża, a mam syna z "nielegalnego" i on to udowodni, to on dziedziczy po mnie, majątek, ma prawo do nazwiska itp.

Odp. Tu tez się mylisz.. Dziecko z nieprawego łoża ma prawo do wszystkich dóbr osobistych i majatkowych po swoim ojcu nawet jeśli ten miał potomków legalnych..
Ciesze się że żyję w XXI wieku. Gdzie dzieci juz nie odpowiadaja za grzechy swych ojców..

W Wielkiej Brytanii jest normalna kolejka do tronu. A komedia o nagłym tragicznym zejściu całej rodziny królewskiej i poszukiwaniu jakiegoś kandydata?
*


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
GenerosusZawadzki
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 68.251

von dem Zawaden
 
 
post 18/10/2010, 14:11 Quote Post

QUOTE(kudel @ 28/12/2009, 20:37)
Z całą pewnością żyją potomkowie Piastów, m.in. Lech i Jarosław Kaczyńscy i ja ;]
Jestem w stanie wykazać wszystkich przodków w prostej lini, aż do samego Mieszka I. Udało mi się to dzięki pracy mojego kuzyna Marka Minakowskiego - "Wielka genealogia Minakowskiego Ci wielcy Polacy to nasza rodzina" www.wielcy.pl
*


Witam.
Z tego co wiem Pan Marek nie może od dłuższego czasu połączyć swojej linii Minakowskich ze szlachecką linia Minakowskich choć prawdopodobieństwo że to jedna rodzina podobno jest bardzo dużo..Lecz połączyć nie można ...
No cóż nie umniejsza to w żadnym stopniu Jego wielkich osiągnięć.
Chylę czoło..
Prosiłem Go również 1,5 roku temu aby w Potomkach Sejmu Wielkiego przy mojej rodzinie poprawił herb gdyż jest nie poprawny a herb dalej się wyświetla..Smutne..
Błędy trzeba korygować na bieżąco..
pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
JA.
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 67.870

Jerzy Ardzinski
 
 
post 18/10/2010, 14:38 Quote Post

QUOTE
Odp. Tu tez się mylisz.. Dziecko z nieprawego łoża ma prawo do wszystkich dóbr osobistych i majatkowych po swoim ojcu nawet jeśli ten miał potomków legalnych.

Ależ oczywiście. Użyłem zbyt daleko idącego skrótu myślowego. Miałem na myśli, że bękart po prostu dziedziczy po ojcu i tyle. Jeżeli chce oczywiście.

BTW. Kto zostanie królem Anglii w sytuacji.
Pierworodny bękart. I dopiero kolejny z prawego łoża?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
GenerosusZawadzki
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 68.251

von dem Zawaden
 
 
post 18/10/2010, 14:55 Quote Post

QUOTE(JA. @ 18/10/2010, 14:38)
QUOTE
Odp. Tu tez się mylisz.. Dziecko z nieprawego łoża ma prawo do wszystkich dóbr osobistych i majatkowych po swoim ojcu nawet jeśli ten miał potomków legalnych.

Ależ oczywiście. Użyłem zbyt daleko idącego skrótu myślowego. Miałem na myśli, że bękart po prostu dziedziczy po ojcu i tyle. Jeżeli chce oczywiście.

BTW. Kto zostanie królem Anglii w sytuacji.
Pierworodny bękart. I dopiero kolejny z prawego łoża?
*


Z Prawego łoża.. Niestety..
Nie uzywaj takego brzydkiego wyrażenia.. Dziecko z nieprawego łoza brzmi lepiej..smile.gif
Dynastie panujące, Ordynacje i rody arystokratyczne kierują się innymi zasadami ale i one dziś nie mogą olać dzieci z nieprawego łoża..
Zajmują się nimi i wpisuja do tablic genealogicznych..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
JA.
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 67.870

Jerzy Ardzinski
 
 
post 18/10/2010, 16:12 Quote Post

Tak myślałem, że z "prawego"

Bez negatywnych emocji. Bękart brzmi krócej. Tak jak cham.
Ale ok. nie muszę pisać krótko, to nie sms-y.
biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Piast anonim
 

Młody Lisek dla odmiany
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.749
Nr użytkownika: 55.424

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 18/10/2010, 21:00 Quote Post

QUOTE(GenerosusZawadzki @ 18/10/2010, 13:38)
Witam..
Jasne że mogła nastąpić adopcja.. Ale nie jest to udowodnione...smile.gif
Mówisz o Rurykowiczach a ja piszę sytuacji faktycznej.
Wielu potomków znanych rodów nie chce robić badań bo się po prostu boi..
W rodach szlacheckich tez mogą znaleźć się takie przypadki.
A co nie uważasz za ironie faktu gdyby takie zdarzenie miało miejsce?smile.gif)
Ja uważam..
Jest wiele znanych przykładów takich sytuacji.
Grabowscy , Walewscy, Akurat potomkowie ci szczycili się że pochodzili o króla i Cesarza a ile było sytuacji że sługa domu pięknie sprawił Panią domu..smile.gif
Mało jest przypadków i w znanych rodach arystokratycznych i królewskich ze miał 5 zon bo nie mogła dać mu potomka.. i nagle ta 5 gdy miał 60 lat takiego mu urodziła.. hehe:)
mysle że gdyby zbadać potomków takich udowodnionych genealogicznie sytuacji to... wyniki mogły by być nader zaskakujące..
Ale jak to sie mówi nie wazne kto zrobił ważne kto wychowałsmile.gif))
Poza tym..
Był np. Zbigniew brat Krzywoustego po którym sie nie spodziewam by nie zostawił po sobie sladu.. Były dzieci w tym mescy potomkowie Mieszka I i Ody po których zaginął słuch Mieszko, Świętopełk i Lambert.. Takich nie wyjaśnionych zniknięć niekoniecznie śmierci było wiele w genealogi Piastów zwłaszcz tej początkowej fazy.. Dlatego sądzę że chodzą na 100% dziś po świecie potomkowie Piasów po świecie..
*


Czy tobie naprawdę się wydaje że arystokratki rodziły bastardów na prawo i lewo jeśli do czegoś takiego dochodziło był to raczej wyjątek o czy świadczy przykład Rurykowiczów. Życzliwi donosiciele, kalendarzyki i wiadro z wodą były rzeczami znanymi i stosowanymi bardzo długo.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej