Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
403 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zapowiedzi w serii Historyczne Bitwy
     
corvinus
 

Googlomaniak
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.360
Nr użytkownika: 324

 
 
post 2/05/2005, 9:14 Quote Post

Własnie wyszedł "Babilon 729-648", w planach na maj "Pola Kataluńskie", a syłszalem już coś o Łojowie, Białej Górze i Pawii do końca roku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 5/05/2005, 18:25 Quote Post

QUOTE(corvinus @ May 2 2005, 10:14 AM)
Własnie wyszedł "Babilon 729-648
*


Mam te ksiazeczke. Napisal ja Piotr Biziuk ten od Hattin. Jeszcze jej nie czytalem, ale zapowiada sie bardzo interesujaco.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 28/05/2005, 14:35 Quote Post

No,no ładnie... Bellona wydała : POLA KATALAUNIJSKIE 451 r, BABILON 729-648 P.N.E. i planowany jest : LAS TEUTOBURSKI 9 R.N.E. Wreszcie Bellona wzięła się za starożytność ! Niedawno wyszła książka Paula Cartledge'a o Sparcie, czytał ktoś ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
KSIĄŻĘ
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 264
Nr użytkownika: 1.097

Zawód: Marechal d'Empire
 
 
post 28/05/2005, 15:44 Quote Post

QUOTE
i planowany jest : LAS TEUTOBURSKI 9 R.N.E.


Już jest nawet dostępna.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52778645
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
friedrich
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 353
Nr użytkownika: 115

 
 
post 28/05/2005, 15:59 Quote Post

QUOTE(KSIĄŻĘ @ May 28 2005, 04:44 PM)
Już jest nawet dostępna.
*



Tak jeśli chodzi o ścisłość, to nie "już":

QUOTE
UWAGA: książka w przedsprzedaży

Planowany termin sprzedaży: czerwiec 2005
O terminie wymaganej wpłaty za książkę poinformuję indywidualnie e-mailem każdego zwycięzcę licytacji w przededniu wysyłki książki.


Swoją drogą, zauważyłem, że od pewnego czasu takie "przedsprzedaże" HB Bellony pojawiają się regularnie na Allegro. Prawdę mówiąc, ja osobiście nie widzę w tym sensu, ale o dziwo, ludzie to kupują...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 5/06/2005, 8:01 Quote Post

QUOTE(friedrich @ 28/05/2005, 16:59)
Swoją drogą, zauważyłem, że od pewnego czasu takie "przedsprzedaże" HB Bellony pojawiają się regularnie na Allegro. Prawdę mówiąc, ja osobiście nie widzę w tym sensu, ale o dziwo, ludzie to kupują...
*



Ja kupiłem sobie jedną HB w przedsprzedaży i książka doszła bardzo szybko (zapłaciłem 5 zł, za wysylke - ksiazka doszla na drugi dzien ), nie bylo jej jeszcze w sklepach... Wydaje mi sie,ze nieprzeplacilem... Poza tym na allegro kupuję najczęściej kilka książek od jednego sprzedawcy - tak było,też w tym wypadku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 30/06/2005, 13:52 Quote Post

Kolejne zapowiedzi : POŁONKA-BASIA 1660 i MAGENTA I SOLFERINO 1859 widzę,że Bellona nie próżnuje smile.gif Co do ostatnich wydanych to : Las... Bardzo dobry, Pól Katalaunijskich jeszcze nie czytałem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 20/01/2006, 15:12 Quote Post

Siema, byłem dzisiaj w bellonie i kupiłem " Orsza 1514 ". Dostałem przy tym katalog bellony na styczeń-czerwiec 2006 i jest tam wykaz jakie HB ukażą się do końca czerwca bądź już ukazały. Są to:
GRUNWALD 1410
CAJAMARCA 1532
HAMMERSTEIN 1627
WARSZAWA 1656
DETROIT 1763 ( już wyszła, widziałem dzisiaj w sprzedaży )
RASZYN 1809
CHANCELLORSVILLE data nie podana
DUBLIN 1916
CAMBRAI 1917
Myślę, że kilka osób to zainteresuje
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 20/01/2006, 15:16 Quote Post

Widze,ze przy okazji wznowienia Grunwaldu i Warszawy... Wreszcie Bellona sie stara :]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 20/01/2006, 17:13 Quote Post

Ok, dzieki. Bitwe pod Czarnem już bez problemu znalazłem .

A co do planow bellony to kilka pozycji na prawde świenych np Cajamarca, reedycja Raszyna i Warszawy, ale ma też sporo zastrzeżeń.

1. Po co kolejny Grunwald skoro 2 lata temu był, a i 4 lata temu również.
2. czyżby znów zapomniano o średniowieczu i straozytności.
3. Dlaczego istnieją tematy, których bellona nie porusza wogóle. To skandal że nie ma nic z wojny XXX letnie, czy też wojen włoskich.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 20/01/2006, 17:21 Quote Post

A bitwa pod Cajamarca - pierwsze o niej słysze, ale to chyba jakies starcie Hiszpanów co...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 20/01/2006, 17:22 Quote Post

Tak. W skrócie to pizarro vs Atahualpa, o ironio, wczoraj mialem o tym wyklad.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 20/01/2006, 17:27 Quote Post

Kolejny raz cytuję z katalogu bellony.
Cajmarca 1532 :
" Książka przybliżająca okoliczności i przebieg bitwy, jaką w XVI w. stoczył Francisco Pizzaro z Inkami. W 1532 r. ten hidalgo z Estremadury, krainy niegościnnej, rodzącej największych awanturników w całej Hiszpanii, wyruszył na czele 180 podobnych mu śmiałków z zamiarem podbicia ogromnego imperium. Już na początku podróży, u wybrzeża Oceanu Spokojnego, drogę zagrodziły im niebotyczne Andy. Trudno było powiedzieć, co i kogo spotkają po ich przebyciu. Dotarli do ziem należących do władcy imperium Inków, Athualpy. To on zagrodził im drogę pod Cajamarcą. Mimo licznych przewag Indian w czasie bitwy, ostatecznie musieli się pogodzić z dotkliwą porażką. Pizzaro zaś zajął Cuzco i położył kres istnieniu " królestwa złotych łez ".
Autor książki - Andrzej Tarczyński
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 20/01/2006, 17:28 Quote Post

Jakby Ci się chciało to zamieśc też opisy pozostałych książek.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 21/01/2006, 0:16 Quote Post

Trochę mnie to będzie kosztowało, ale czego się nie robi dla historii tongue.gif.
Wszystkie opisy z katalogu Bellony smile.gif
GRUNWALD 1410 - Andrzej Nadolski :
Ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem, każdorazowo uzupełniana i modyfikowana monografia, poświęcona wielkiemu polskiemu zwycięstwu nad zakonem krzyżackim. Andrzej Nadolski w bardzo umiejętny sposób weryfikuje podejście tradycyjnej historii do tematu i w obiektywny, daleki od propagandowych uproszczeń sposób, opisuje zarówno przygotowania do batalii, jak i samo starcie polsko-krzyżackie. Jego tezy, które dotyczą np. składu walczących wojsk, winny być brane pod uwagę przez każdego badacza problematyki bitwy pod Grunwaldem.
WARSZAWA 1656 - Mirosław Nagielski :
Publikacja prezentująca przebieg ważnej, trzydniowej bitwy pod Warszawą, stoczonej 28-30 lipca 1656 r. przez wojska Jana Kazimierza ze sprzymierzonymi siłami szwedzkimi i brandenburskimi. Mimo zwycięstwa w tej największej bitwie doby " Potopu ". Sprzymierzeni nie zdołali już odzyskać inicjatywy w działaniach wojennych. Na wynik bitwy w większym stopniu nie wpłynęła ani szarża husarii, która poczyniła spustoszenie w szeregach szwedzko-brandenburskich, ani dywersja Tatarów na tyłach Sprzymierzonych.
DETROIT 1763 - Aleksander Sudak :
Książka przybliżająca realia wojny lat 1763-1765, nazywanej wojną Pontiaka, która indiańskie plemiona znad Wielkich Jezior i z doliny Ohio wydały Anglikom - największej ówczesnej potędze w Ameryce Północnej. Autor ukazuje te zmagania na szerokim tle społecznym epoki. Przedstawia metody prowadzenia walk w puszczach, taktykę i strategię stosowaną przez Indian i ich przeciwników. Udowadnia, że Indianie mieli w niej pełne szanse na zwycięstwo. Zrywa też ze stereotypem, jakoby ustępowali oni intelektualnie i kulturowo przybyszom z Europy. Zgodnie z prawdą historyczną przedstawia rzeczywisty przebieg wydarzeń i rolę jaką odegrały w nich czołowe postaci tego okresu, w tym Pontiak, wódz plemienia Ottawa, któremu do niedawna powszechnie przypisywano wyłączną zasługę zorganizowania największego w dziejach zbrojnego wystąpienia Indian północnoamerykańskich.
RASZYN 1809 - Romuald Romański :
Książka przybliżająca bardzo ważną z punktu widzenia państwa, które w wyniku rozbiorów straciło niepodlegość, bitwę. Na przedpolach Warszawy po raz pierwszy od dnia upadku Rzeczypospolitej wojsko polsko dowodzone przez księcia Józefa Poniatowskiego samodzielnie walczyło z przeciwnikiem. Dzięki ogromnej waleczności i bardzo dobrej taktyce zdołało stawić czoło prawie trzykrotnie liczniejszej i znacznie lepiej uzbrojonej armii austriackiej. Mimo, że Polacy musieli opuścić stolicę, książe Józef Poniatowski zdołał przenieść działania na teren zaboru austriackiego i ostatecznie zwycięsko zakończyć kampanię.
CHANCELLORSVILLE brak daty - Jan Szkudliński :
Książka przedstawia najbardziej błyskotliwe zwycięstwo najsłynniejszego generała skonfederowanych Stanów, Roberta E. Lee. Sukces udało się osiągnąć dzięki perfekcyjnemu wcieleniu w życie zasady ekonomii sił i żelaznej konsekwencji w trzymaniu się raz powziętej decyzji. Został on jednak okupionymi dużymi stratami w ludziach. Armia Północnej Wirginii dowodzona przez Lee cierpiała na braki w zaopatrzeniu. Była rozproszona na znacznym obszarze. Po odłączeniu dwóch dywizji generała Longstreeta liczyła około 65 tysięcy ludzi. Nic dziwnego, że śmiały atak ze strony ok. 120-tysięcznej federalnej Armii Potomaku gen. Josepha Hookera mocno ją zaskoczył. Lee w ciągu kilku dni zdołał jednak przejąć inicjatywę i zmusił przeciwnika do odwrotu, zadając mu duże straty.
DUBLIN 1916 - Grzegorz Swoboda :
Książka opisująca przebieg bynajmniej nie najkrwawszego i nie najsławniejszego, ale za to najbardziej brzemiennego w skutki spośród licznych powstań w wielowiekowej historii zmagań Irlandczyków z Koroną Brytyjską o niepodległość. Tzw. Powstanie Wielkanocne pod wodzą Rogera Casementa, przybyłego do kraju z uchodźstwa w Niemczech, gdzie zabiegał o pomoc, zakończyło się wprawdzie dla Irlandczyków klęską, a jego przywódcy zostali straceni, ale kilka lat później Irlandia - a ściślej mówiąc południowa część wyspy - odzyskała upragnioną niepodległość.
CAMBRAI 1917 - Włodzimierz Delekta :
Książka przybliżająca okoliczności i przebieg jednej z najważniejszych bitew I wojny światowej na froncie zachodnim. Niezmiennie uchodzi ona za symbol okrutnych, krwawych i co gorsza bezsensownych działań. Leżące we francuskiej części Flandrii Cambrai Niemcy zajęli już w 1914 r. W listopadzie i grudniu 1917 r. prowadzący natarcie na tzn. pozycję Zygfryda Anglicy, po raz pierwszy na tak dużą skalę użyli czołgów ( około 400 ). Mimo to nie udało im się doprowadzić do przełamania i wojna pozycyjna trwała nadal. Miasto zostało zdobyte przez wojska kanadyjskie dopiero w październiku 1918 roku, kiedy I wojna światowa zbliżała się ku końcowi.
No cóż, nie powiem, poświęciłem się, ale czego się nie robi, by propagować książki, w dodatku historyczne smile.gif. Mam nadzieję, że ktoś to doceni sad.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

403 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej