Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Zamknięcie wątków w Bazie Bibliograficznej
     
skrzypol1
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 192
Nr użytkownika: 43.431

Piotr Skrzypczyk
Zawód: ekonomista
 
 
post 18/02/2015, 19:19 Quote Post

Mam pytanie do administracji o przyczyny zamknięcia tematów w dziale "Baza bibliograficzna"? Myślałem, że uzupełnienia do poszczególnych wątków będzie można uzupełniać bez ograniczeń (chyba czasowych), bo jest to z korzyścią nie tylko zakładającego dany temat, ale również dla innych użytkowników.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 18/02/2015, 19:56 Quote Post

Uzytkownik skrzypol1:
Podzielam Twoja opinie, ale zycie dyktuje inne rozwiazania.
Przez dluzszy okres czasu czyscilem dzial "Baza Bibliograficzna".
Duza ilosc watkow zostala usunieta bo nie zawierala jakichkolwiek konkretnych informacji wymaganych w tym dziale.
Podczas czyszczenia (a musialem sie wtedy zapoznac z zawartoscia KAZDEGO wpisu, wez pod uwage, ze dzial liczyl 17 stron) odkrylem, ze wielokrotnie rozni "zartownisie" czy tez zwykle lobuzy dokonywali wpisow o czesto odrazajacej tresci. Przez dziesiec lat nazbieralo sie tego sporo.
Ten dzial w zasadzie nie byl monitorowany. W tej sytuacji, aby zabezpieczyc watki dzialu ktore np. powstaly 8 czy 6 lat temu, jedynym sposobem bylo - po wyczyszczeniu - zamkniecie watkow celem zabezpieczenia zawartosci.
Jak sam widzisz, w dziale tym, po grupie watkow dotyczacych danej osoby (imie tej osoby jest pisane duzymi literami) znajduje sie grupa watkow ktore nie zostaly jeszcze zamkniete. Te watki czekaja na swoja kolej do wyedytowania i zamkniecia.
Co w takim razie ma robic uzytkownik ktory chce dodac dodatkowe informacji bibliograficzne w temacie ktory juz ma kilka lat i jest zamkniety ? Otoz uzytkownik ten pisze nowy watek z informacjami zaznaczajac, ze temat ten jest juz obecny w dziale. Kiedy ten watek doczeka do momentu w ktorym ma przejsc sprawdzenie i zamkniecie, zostanie on dolaczony do istniejacego juz od lat watka tej samej tematyki, w ten sposob powiekszajac zasob informacji zawartych w starszym istniejacym watku.
Zwroc uwage, ze niewielka ilosc watkow otwartych pozwoli na dogodne monitorowanie wpisow co zapobiegnie inwazjom ze strony roznych "dowcipnisiow".
Juz w tej chwili moge stwierdzic, ze jest pewna ilosc watkow dublujacych temat. Dla dociekliwego poszukiwacza bibliografii nie powinno to stanowic zadnego problemu.

Supermoderator N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.872
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 18/02/2015, 20:39 Quote Post

QUOTE(skrzypol1 @ 18/02/2015, 20:19)
Mam pytanie do administracji o przyczyny zamknięcia tematów w dziale "Baza bibliograficzna"? Myślałem, że uzupełnienia do poszczególnych wątków będzie można uzupełniać bez ograniczeń (chyba czasowych), bo jest to z korzyścią nie tylko zakładającego dany temat, ale również dla innych użytkowników.
*


Tak jak napisał Net - baza była budowana przez lata. Kiedy dostałem ją pod opiekę liczyła już 8 stron i niestety nie była jakoś szczególnie monitorowana. Zgłosiłem więc do Administracji, że aby nią sprawnie kierować trzeba koniecznie podzielić dział wg jakiegoś wewnętrznego systemu,choćby np. chronologicznego. Niestety, nie stało się tak do dzisiaj, mimo jej dużego rozrostu. Wobec braku czasu można więc było co najwyżej dbać o przerzucanie na bieżąco do subforum wszelkich tematów bibliograficznych z innych działów i zmieniać tytuły tematów.
Wraz z kolejnymi stronami coraz większym problemem stało się znalezienie w tym dziale czegokolwiek...

Teraz działem zajął się Net, musiał na to poświęcić naprawdę mnóstwo prywatnego czasu, więc zrozumiałe, że będzie zorganizowany tak, jak on to zrobił wink.gif.

Jak pojawi się wreszcie szansa na jakiś wewnętrzny podział, który pozwoli usprawnić korzystanie z działu, to go przeorganizujemy, na razie musi być tak jak jest.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
skrzypol1
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 192
Nr użytkownika: 43.431

Piotr Skrzypczyk
Zawód: ekonomista
 
 
post 18/02/2015, 21:33 Quote Post

Panowie, rozumiem i dziękuję za odpowiedź.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej