Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

602 Strony « < 600 601 602 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aktualne wojsko polskie

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 18/07/2018, 11:50 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 18/07/2018, 12:36)
Na małe okręty to mogą sobie pozwolić np. Finowie czy Szwedzi - do obrony swych wód przybrzeżnych pokrytych szkierami, pomiędzy którymi takie małe jednostki o ograniczonych możliwościach obrony plot mogą się jakoś uchować.
*

Wiesz co, tylko im się chyba odwidziało - Finom marzy się coś wpół drogi między korwetą a fregatą (tu masz trochę o ich wymaganiach), a i Szwedom się Visby nie podobają, m. in. z racji braków w wykonaniu (ponoć kadłuby się zużywają szybciej, niż powinny wg. założeń), ale też małej dzielności morskiej czy niedoborów w wyposażeniu. Tam też się mówi o potrzebie zakupu większych okrętów. Czyli wychodzi, że jednak szkiery i Grypki/Horrory oraz artyleria nadbrzeżna jako "plecy" to nie wszystko nawet u nich smile.gif

Co do reszty to x2.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #9016

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post 18/07/2018, 12:23 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 18/07/2018, 12:24)
QUOTE(ChochlikTW @ 18/07/2018, 12:10)
Można jaśniej? Bo odnoszę wrażenie, że sugerujesz, że artykuł w Rzepie powstał na zamówienie i nie jest w pełni zgodny z prawdą.
*

Twoje prawo, że takie wrażenie odnosisz, a odnoszenie świadczy o tym, że słusznie mam cię za osobnika rozumnego smile.gif
Sorry, więcej nie mogę. Tyle tylko, że Tytan w testach jest. Z mundurami rzeczywiście jest problem, o czym pisałem, za to co do hełmów stalowych to wbrew pozorom ma to trochę sensu - po prostu nie zużywa się nowocześniejszego wyposażenia w czasie ćwiczeń. Akurat tu na serio (poza mundurami) nie ma aż tak wiele do czepiania się.

Orkan - można też zrobić tak, jak ja napisałem: 3-4 fregaty wielozadaniowe jako rdzeń i 3 fregaty-logistyki, co przy okazji załatwi nam i problem okrętów logistycznych (pk. Bałtyk chyba?). Albo np. 3-4 fregaty OPL i tyleż korwet (ale korwet, nie MOR) ZOP do działań w parach.
*

Czyli jedyna bida to tylko z mundurami. O tyle dobrze.
Dzięki za wyjaśnienie. smile.gif

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #9017

orkan

VIII ranga
Nr użytkownika: 58.347

Stopień akademicki: mgr

post 18/07/2018, 12:27 Quote Post

Tromp. Jeśli chodzi o Fregaty-Logistyki to wg koncepcji Oskarma. Jak ma być logistykiem to ma kilkadziesiąt metrów bieżących jak nie więcej (chyba do 200 metrów bieżących w dwóch kolumnach)ładowni/hangaru. Jak ma być fregatą zop to dwa lądowiska dla śmigalków i cztery miejsca postojowo-serwisowe w ładowni oraz winda na pokład lotniczy. Do tego odpowiednia OPL i ZOP. Mając na morzu tak skonfigurowany okręt daje nam to istotne atuty w ZOP.

Ten post był edytowany przez orkan: 18/07/2018, 12:28

User is offline  PMMini Profile Post #9018

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 18/07/2018, 13:08 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 18/07/2018, 13:23)
Czyli jedyna bida to tylko z mundurami. O tyle dobrze.
*

No jedyna to może nie - problem z Tytanem jak najbardziej istnieje, ale nie jest winą MON, a podobno (choć 100% pewności nie mam) także nie przemysłu. Inni szatani są tutaj czynni. Acz ponoć Tytan działa i może w końcu zadziała. Najpierw chyba musi być jednak wprowadzony BMS wyższego szczebla, skoro nikt nie chce wdrażać Tytana etapami.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #9019

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Zawód: Audytor

post 18/07/2018, 14:41 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 18/07/2018, 11:31)
(...) Gajusz Mariusz TW - komentować nikt wam nie zabroni, ale chociaż wiecie, co komentujecie?

Przypomnę że będąc pod wrażeniem artykułu o modernizacji owych australijskich fregat w MSiO rozpocząłem ich wątek w temacie (w wolnej chwili poszukam jak chcesz). I zdaje się to Ty byłeś od początku raczej negatywnie nastawiony. Ja jestem za tymi fregatami bo jak widać krajowe zakupy idą jak po grudzie (i to tylko dzięki prywatnym stoczniom) lecz z pełnymi, a nie oszczędnymi opcjami. Bo jak znowu zakupimy po kilka rakiet na jednostkę to równie dobrze powinniśmy zakupić 2-3 okręty szkolne uzbrojonych w kilka pojedynczych współczesnych systemów uzbrojenia, coś na wzór starego Deutschlanda https://pl.wikipedia.org/wiki/Deutschland_(1960) i uczyć się pływania w szyku z sojusznikami, wkuwać nawigację i prawo morskie (czym zawstydzimy US NAVY) etc. Duda i na te jednostki wyśle mega banderę. Na jedno wyjdzie. Bo teraz to oszukujemy siebie i sojuszników ze mamy dwie operacyjne fregaty. Nie mam zachcianki posiadać oceaniczną flotę, bo nas nawet na kermity nie stać, uzdrawiamy wz 67 (tak w nawiasie - autor artykułu myli się, orzeszki to całkowicie inne hełmy, a w zasadzie na dobrą sprawę - kaski) lecz wolę ich zakup niż reaktywowanie jednych z pierwszych jednostek typu które mamy.

User is online!  PMMini Profile Post #9020

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 18/07/2018, 14:47 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 18/07/2018, 15:41)
QUOTE(Tromp @ 18/07/2018, 11:31)
(...) Gajusz Mariusz TW - komentować nikt wam nie zabroni, ale chociaż wiecie, co komentujecie?

Przypomnę że będąc pod wrażeniem artykułu o modernizacji owych australijskich fregat w MSiO rozpocząłem ich wątek w temacie (w wolnej chwili poszukam jak chcesz). I zdaje się to Ty byłeś od początku raczej negatywnie nastawiony. Ja jestem za tymi fregatami bo jak widać krajowe zakupy idą jak po grudzie (i to tylko dzięki prywatnym stoczniom) lecz z pełnymi, a nie oszczędnymi opcjami. Bo jak znowu zakupimy po kilka rakiet na jednostkę to równie dobrze powinniśmy zakupić 2-3 okręty szkolne i uczyć się pływania w szyku z sojusznikami, wkuwać nawigację i prawo morskie (czym zawstydzimy US NAVY) etc. Duda i na te jednostki wyśle mega banderę. Na jedno wyjdzie. Nie mam zachcianki posiadać oceaniczną flotę, bo nas nawet na kermity nie stać, uzdrawiamy wz 67 (tak w nawiasie - autor artykułu myli się, orzeszki to całkowicie inne hełmy, a w zasadzie na dobrą sprawę - kaski) lecz wolę ich zakup niż reaktywowanie jednych z pierwszych jednostek typu które mamy.
*

Poszperaj. Acz jesli nawet bylem przeciw (w co watpie, ale moze masz lepsza pamiec-spr prosze) to ze wzgledu na to, ze lepszy bylby zakup nowych okretow. I to nie korwet... no, ale jak sie nie ma, co sie lubi...

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #9021

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post 18/07/2018, 15:03 Quote Post

Tu ów artykuł http://www.magnum-x.pl/artykul/fregaty-rak...ynarki-wojennej

Post 7916 http://www.historycy.org/index.php?showtopic=15338&st=7905

Przepraszam, wycofuję się, nie byłeś negatywnie nastawiony. Jak widać pamięć mnie zawiodła.

User is online!  PMMini Profile Post #9022

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 18/07/2018, 15:21 Quote Post

tyskie.gif
smile.gif
Luz, nie ma co przepraszać smile.gif BTW nie musisz pisać, który post, bo da się uzyskać link do konkretnego postu jakby co. Klikasz nr posta w prawym dolnym rogu i wyskoczy smile.gif

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #9023

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post 18/07/2018, 15:59 Quote Post

http://www.historycy.org/index.php?showtop...dpost&p=1658827

Faktycznie, eh, dinozaurem się jest i tyle...

User is online!  PMMini Profile Post #9024

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post Dzisiaj, 08:10 Quote Post

Wyjasnienie ws Tytana: https://iu.wp.mil.pl/aktualnosci.aktualnosc.265.0.html

A pod pierwszym komentarzem ciekawa dyskusja o mapie.

Bardzo ładnie, dobri mudżin z Bolanda.

Ten post był edytowany przez Tromp: Dzisiaj, 17:07

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #9025

602 Strony « < 600 601 602 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2018 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej