Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dlaczego Ziemie Odzyskane zostały odzyskane?, Czyli: gdzie powinien być Śląsk?

Monteregnum

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 46.376

post 16/10/2008, 2:32 Quote Post

QUOTE(Thiodorow @ 14/04/2008, 12:35)
Przecież NPD tak naprawdę realizuje tylko jeden z artykułów konstytucji BRD. Ciekawe dlaczego Niemcy NIE CHCĄ podpisać traktatu pokojowego z Polską?
*

Zasugerowałbym, że nie muszą, skoro już podpisali układ o przyjaźni i granicy (1990), z którego jasno wynika, że stan wojny między Niemcami a Polską ustał biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #31

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Grupa: Supermoderator
Nr użytkownika: 48.576

post 16/10/2008, 17:59 Quote Post

QUOTE(Monteregnum @ 16/10/2008, 2:32)
QUOTE(Thiodorow @ 14/04/2008, 12:35)
Przecież NPD tak naprawdę realizuje tylko jeden z artykułów konstytucji BRD. Ciekawe dlaczego Niemcy NIE CHCĄ podpisać traktatu pokojowego z Polską?
*

Zasugerowałbym, że nie muszą, skoro już podpisali układ o przyjaźni i granicy (1990), z którego jasno wynika, że stan wojny między Niemcami a Polską ustał biggrin.gif
*

Nie tyle co stan wojny, tylko Niemcy (zjednoczone) uznały ostatecznie granicę Polski na Odrze i Nysie Łużyckiej (konferencja 4+2). Skoro rząd RFN popiera NDP to znaczy, że chciałby rewizji traktatu, a to dla nich wcale nie wesołe rozwiązanie.

User is offline  PMMini Profile Post #32

Noitar

II ranga
**
Nr użytkownika: 47.242

Jakub Rowinski
Zawód: Wloczykij

post 25/10/2008, 21:25 Quote Post

Przestańcie pitolić o autonomiach !!! Jesteśmy wszyscy POLAKAMI !!! A nie nie wiadomo czym nie ma w Polsce Pomorzan czy Ślązaków są tylko Polacy i te ziemie które odzyskaliśmy należały się tylko nam !!! A gdyby komuś kiedyś szajba odbiła i by powstała w Polsce jakaś autonomia to ja jako POLAK (prababka,dziadek Ukraińcy) zebrałbym ludzi i dosłownie tam pojechał i takiej rozróby bym narobił, żeby autonomii im się odechciało raz na zawsze... A oprócz tego ty <<siristru>> nie obrażaj mnie jako Polaka i nie obrażaj innych swymi ironijnymi wypowiedzeniami bo nigdy nie będzie czegoś takiego jak autonomia Pomorzan czy Ślązaków !!! TYLKO I WYŁĄCZNIE POLSKA !!! A jak się nie podoba to na zmywak do Anglii, na truskawki do Norwegii lub do Niemiec bo oni to lubią bardzo Polakom ubliżać...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

Jestem

Nowicjusz
Nr użytkownika: 47.611

post 25/10/2008, 21:51 Quote Post

QUOTE(Noitar @ 25/10/2008, 21:25)
Przestańcie pitolić o autonomiach !!! Jesteśmy wszyscy POLAKAMI !!! A nie nie wiadomo czym nie ma w Polsce Pomorzan czy Ślązaków są tylko Polacy i te ziemie które odzyskaliśmy należały się tylko nam !!! A gdyby komuś kiedyś szajba odbiła i by powstała w Polsce jakaś autonomia to ja jako POLAK (prababka,dziadek Ukraińcy) zebrałbym ludzi i dosłownie tam pojechał i takiej rozróby bym narobił, żeby autonomii im się odechciało raz na zawsze... A oprócz tego ty <<siristru>> nie obrażaj mnie jako Polaka i nie obrażaj innych swymi ironijnymi wypowiedzeniami  bo nigdy nie będzie czegoś takiego jak autonomia Pomorzan czy Ślązaków !!! TYLKO I WYŁĄCZNIE POLSKA !!! A jak się nie podoba to na zmywak do Anglii, na truskawki do Norwegii lub do Niemiec bo oni to lubią bardzo Polakom ubliżać...

Nie wszystcy jesteśmy Polakami. Twoje słowa to obraza mniejszości narodowych. Wszystkich.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

carantuhill

Bieskidnik
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz

post 25/10/2008, 22:01 Quote Post

Przestańcie pitolić o autonomiach !!

A niby czemu?

Jesteśmy wszyscy POLAKAMI

To fakt, co nie znaczy, że nie można być Ślązakiem, Kaszubem, Łemkiem itp

nie obrażaj innych swymi ironijnymi wypowiedzeniami bo nigdy nie będzie czegoś takiego jak autonomia Pomorzan czy Ślązaków

Spodobało mi się to Twoje słowo smile.gif Zresztą Śląsk już miał autonomię. Ja proponuję federację

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

Noitar

II ranga
**
Nr użytkownika: 47.242

Jakub Rowinski
Zawód: Wloczykij

post 26/10/2008, 19:28 Quote Post

Powiem tak: Jeśli kiedykolwiek ktoś w czynie (bo w słowie wszyscy to robią) zechce zniszczyć lub odebrać Polsce ziemie choćby na autonomię to na to nie pozwolimy i mówię to w imieniu Polaków... Może w tym co napisałem wczoraj obraziłem mniejszości narodowe, ale nie będzie mi jakiś zgermanizowany flejtuch który nawet nie jest potomkiem Ślązaków tylko wysiedleńców z Mazur mówił o autonomii, a jak mu się tak bardzo Niemcy podobają to niech się do nich przeprowadzi jak najszybciej bo tam Niemców coraz mniej a Turków coraz więcej... Mam w dupie Unię Europejską przed wstąpieniem mówiono nam, że to tylko pomoc gospodarcza i wielka współpraca, a wyszło na to, że my nawet nie możemy decydować o naszych stoczniach, wyszło na to, ze Niemiecka policja zapuszcza się głęboko na nasz teren,wyszło na to,że granicę z Niemcami otwarto i Ślązacy(według ostatnich badań 40 tys. osócool.gif poczuli smród z zachodu i chcą za nim iść jako autonomia...Nie lubię nacjonalistów lecz coraz bardziej ich popieram, nie chcę by moje dzieci żyły w Polsce i bały się wyjść na ulicę tak jak to dzieje się we Francji lub coraz większymi krokami w Niemczech(obcy niech przyjedzie do nas na wycieczkę, a nie niszczyć nasze dziedzictwo)...Może przed wojną była autonomia Śląska lecz w czasie wojny i po niej wiele się zmieniło...Śląsk to tereny Polskie tak jest i tak będzie na zawsze nie pozwolimy zrobić tego co zrobiono Serbii z Kosovem...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Grupa: Supermoderator
Nr użytkownika: 48.576

post 26/10/2008, 19:40 Quote Post

No widzisz ale w Kosowie mieszkają Albańczycy a na Śląsku górnicy.

Czy oni mają w ogóle mają jakieś uzasadnione argumenty co do autonomii oprócz ich węgla?

User is offline  PMMini Profile Post #37

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2021 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej