Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najnudniejszy dla was okres,
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 7/04/2009, 17:18 Quote Post

QUOTE(keraunos @ 7/04/2009, 16:50)
Dla mnie od XVIII wieku do dziś.
*



O gustach się nie dyskutuje...ale nie jest powiedziane, że nie można ich nie rozumieć. Ja nie rozumiem jak np. epokę napoleońską można nazwać nudną... confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 7/04/2009, 17:22 Quote Post

QUOTE
No nie wiem... Zależy pod jakim względem, ale całokształt raczej mało ciekawy...

Dla mnie bardzo ciekawy, ale to już naprawdę rzecz gustu... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Spartakus1987
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 77
Nr użytkownika: 51.275

Zawód: student
 
 
post 7/04/2009, 17:23 Quote Post

QUOTE(rycymer @ 7/04/2009, 17:22)
QUOTE
No nie wiem... Zależy pod jakim względem, ale całokształt raczej mało ciekawy...

Dla mnie bardzo ciekawy, ale to już naprawdę rzecz gustu... wink.gif
*


No ok, niech będzie wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 7/04/2009, 17:37 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 7/04/2009, 18:18)
O gustach się nie dyskutuje...ale nie jest powiedziane, że nie można ich nie rozumieć. Ja nie rozumiem jak np. epokę napoleońską można nazwać nudną... confused1.gif


W zasadzie od Oświecenia nie bardzo rozumiem mentalnośc ludzi, motywacje i nie przepadam za historią dalszych czasów, zupełnie mi nie podchodzi.

Lubię wszytsko do mniej więcej końca XVII wieku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 8/04/2009, 15:59 Quote Post

QUOTE(keraunos @ 7/04/2009, 18:37)

W zasadzie od Oświecenia nie bardzo rozumiem mentalnośc ludzi, motywacje i nie przepadam za historią dalszych czasów, zupełnie mi nie podchodzi.

Lubię wszytsko do mniej więcej końca XVII wieku.
*



Acha. W/g mnie takie podejście można zrozumieć. Choć ja akurat twierdzę ( za Wasowskim, tym od Kabaretu Starszych Panów), że świat przestał być normalny w 1914 roku... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Fikus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 125
Nr użytkownika: 34.989

Grzesiek
 
 
post 8/04/2009, 21:19 Quote Post

Brak okresu który mnie jednoznacznie odrzuca, ale rozbicie dzielnicowe pozostawia wiele do życzenia wink.gif

A no przydało by się takich 200 "nudnych" lat

pozdrawiam wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Janusz Radziwiłł
 

Janusz I Radziwiłł, rex Lituaniae et defensor fidei ;)
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.100
Nr użytkownika: 52.111

Tomasz G.
Stopień akademicki: primus inter pares
Zawód: juz student
 
 
post 9/04/2009, 9:05 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 7/04/2009, 17:18)
O gustach się nie dyskutuje...ale nie jest powiedziane, że nie można ich nie rozumieć. Ja nie rozumiem jak np. epokę napoleońską można nazwać nudną... confused1.gif

W moim wypadku można rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 9/04/2009, 11:30 Quote Post

W historii nie ma nudnych okresów ani nudnych wątków. Wszystko jest ciekawe, jeżeli tylko wejdzie się stopień wyżej z poziomu wiedzy powierzchownej i zacznie się zgłębiać temat. Jeżeli jakiejś części dziejów nie lubię, to dlatego, że mnie coś w tym okresie/wątku/problemie wkurza. A w historii Polski najbardziej wkurza mnie wiek XIX. Okres, w którym elity naszego narodu postanowiły zafundować temu narodowi samobójstwo na raty. Na szczęście im się nie udało, ale strat, szkód, łez i bólu było z tego co niemiara...
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
OverHaul
 

duc
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.361
Nr użytkownika: 15.760

 
 
post 9/04/2009, 11:37 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 9/04/2009, 11:30)
W historii nie ma nudnych okresów ani nudnych wątków. Wszystko jest ciekawe, jeżeli tylko wejdzie się stopień wyżej z poziomu wiedzy powierzchownej i zacznie się zgłębiać temat.
*


Nie zgodzę się. Przecież można danego okresu nie lubić wyłącznie z osobistych preferencji, ja na przykład nie lubię średniowiecza i uważam, że to nudne. Ale powtarzam - dla mnie, bo patrząc na liczbę wydawanych pozycji i postów na forum widać, że jest sporo zainteresowanych.
QUOTE
Jeżeli jakiejś części dziejów nie lubię, to dlatego, że mnie coś w tym okresie/wątku/problemie wkurza. A w historii Polski najbardziej wkurza mnie wiek XIX. Okres, w którym elity naszego narodu postanowiły zafundować temu narodowi samobójstwo na raty. Na szczęście im się nie udało, ale strat, szkód, łez i bólu było z tego co niemiara...

No co Ty, XIX wiek to najciekawszy okres w historii Polski: napoleońska epopeja i najlepsza literatura w naszej historii. smile.gif Ale z tym ratalnym samobójstwem się zgadzam ofkoz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 9/04/2009, 11:42 Quote Post

QUOTE(Fikus @ 8/04/2009, 22:19)
ale rozbicie dzielnicowe pozostawia wiele do życzenia wink.gif



A mnie ciekawi czemu już kilka osób rozbicie dzielnicowe wskazywało jako nudne.
Dla mnie to jeden z najciekawszych okresów Polski. Zamieszanie straszne, mordy, skrytobójstwa wojny domowe, wszytsko tak zagmatwane i splątane, że można czytać czytać i czytać a zawsze coś zaskoczy smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 9/04/2009, 11:44 Quote Post

No może masz rację, że to kwestia osobistych preferencji i być może patrzę przez pryzmat moich własnych. Po prostu zawsze kiedy pochylałem się nieco niżej nad jakimś zagadnieniem, to zawsze okazywało się, że jest ono bardzo ciekawe. Dotyczy to zresztą nie tylko historii, ale również (Bogu dzięki!) mojej pracy zawodowej wink.gif
Także nie jestem niestety w stanie zrozumieć tego, iż ktoś twierdzi, że coś w historii jest dla niego nudne. Napisałeś drogi OverHaulu o średniowieczu. Tymczasem w temacie równoległym przyznałeś się, że o Piastach nie masz jakiejś wielkiej wiedzy. Jak nie masz, to skąd możesz wiedzieć, że to nudy? wink.gif Jakbyś to zgłębił, to być może zmieniłbyś zdanie. Dla mnie rozbicie dzielnicowe jest fascynujące i żałuję, że ostatni raz zajmowałem się nim w zasadzie 6 lat temu. Kiedyś mam nadzieję jeszcze do tego wrócić.
A wracając do XIX wieku - nie przeczę, że jest fascynujący. Nie zienia to w niczym faktu, że mnie wkurza na potęgę. Dlatego wolę historię powszechną tego okresu - historia powszechna jest w ogóle bardziej neutralna emocjonalnie niż dzieje własnego narodu smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 9/04/2009, 11:49 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 9/04/2009, 11:30)
W historii nie ma nudnych okresów ani nudnych wątków. Wszystko jest ciekawe, (...)
*



Zawsze to powtarzałem rolleyes.gif Każdy okres historyczny coś ze sobą niesie - własną specyfikę, własną metodologię badań, własny język, terminologię i wreszcie nauki na przyszłość (bla, bla, bla). Dla mnie mentalność ludzi oświecenia nie jest bardziej pogmatwana niż mentalność filozofów ateńskich. Wojna w okopach I w św nie jest ani trochę "nudniejsza" (choć to słowo cokolwiek niefortunne) niż wojny XVII-w RON, a postać Ludendorffa nie mniej ekscytująca niż np. postać Cezara czy Bonapartego. Świat po 1914 r. stał się nienormalny - ale czy był normalny np. w okresie konkwisty czy podczas wędrówki ludów? A już w ogóle nie rozumiem postawy w której próbuje się "wygrywać" jedne epoki przeciwko innym, albo np. wskazywać wyższość metodologii badań starożytności np. nad metodologią badań nad czasami najnowszymi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
OverHaul
 

duc
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.361
Nr użytkownika: 15.760

 
 
post 9/04/2009, 11:56 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 9/04/2009, 11:44)
Napisałeś drogi OverHaulu o średniowieczu. Tymczasem w temacie równoległym przyznałeś się, że o Piastach nie masz jakiejś wielkiej wiedzy. Jak nie masz, to skąd możesz wiedzieć, że to nudy? wink.gif Jakbyś to zgłębił, to być może zmieniłbyś zdanie.
*


Wiedzę o Piastach mam lepszą niż średnia krajowa, ale na pewno nie taką, by wystarczyła mi do dyskusji. Średniowiecze nudzi mnie ogólnie jako okres w historii powszechnej, mając lat kilka strasznie to lubiłem, ale potem jednak zwróciłem się ku nowożytności. Po prostu okres średniowiecza nie pasuje mi pod względem mentalności, prądów, nawet sposób prowadzenia wojen mi nie pasuje. Znacznie bardziej wolę już starożytność.

Ale to - jak w wielu ważkich kwestiach - rzecz gustu. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 11/04/2009, 19:35 Quote Post

W mniejszym lub większym stopniu lubię całą Historię Polski poza okresem od 1950 r. wzwyż, czyli od czasu likwidacji podziemia niepodległościowego przez komunistów. Od tego momentu robi się z roku na rok coraz nudniej, nadchodzą wreszcie lata 90., czasy mafii i cwaniactwa. Ta beznadzieja ciągnie się niestety do dziś. Najpiękniej było chyba w XIX wieku. rolleyes.gif

Co do rozbicia dzielnicowego, to nawet dla mnie ( speca od spraw zawiłych i pogmatwanych wink.gif) jest ono zbyt skomplikowane i obsiane jedynie garstką pewnych faktów, ale tak w wersji dla amatorów to i ono nawet może być.
Na tym samym mniej więcej poziomie traktuję RON-nawet ciekawe. Wprawdzie to "łykam", lecz tylko od czasu do czasu, bez zagłębiania się w szczególiki i przedstawione w odpowiedniej, przystępnej formie. Cała reszta naszej Historii jest świetna i za bardzo nie wybrzydzam. rolleyes.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Czarny Smok
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.283
Nr użytkownika: 51.589

Zawód: BANITA
 
 
post 11/04/2009, 21:47 Quote Post

Dla mnie historia od czasów II wojny światowej do dziś jest nudna. W tym okresie ciekawa jest tylko historia piłki nożnej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

9 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej