Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Psy", Film twórcy "Krolla"

emigrant

Antykomunista
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 28/11/2019, 19:12 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 28/11/2019, 18:45)
QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 27/11/2019, 21:32)

Czarno widzę...
Ale też jakoś szczególnie nie oczekiwałem/nie oczekuję tego filmu.
*

A Frycz to kim tam ma być?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

Fuser

VII ranga
Nr użytkownika: 15.418

post 31/12/2019, 18:22 Quote Post

Widziałem zwiastun trójki. Jak dla mnie niezbyt zachęcający do obejrzenia całości.
Jedna rzecz mnie po jego obejrzeniu zastanowiła - czemu bohater grany przez B. Lindę mówi w taki sposób. Nie wiem, czy to specjalnie, ale brzmi dla mnie jakoś nienaturalnie, jak słabo odgrywany sposób mówienia.

User is offline  PMMini Profile Post #17

Fuser

VII ranga

post 15/01/2020, 19:56 Quote Post

Jest popremierowa recenzja:
"Psy 3. W imię zasad", czyli czołg z dykty.
Właściwie zgodna z moimi przypuszczeniami co do filmu.

User is offline  PMMini Profile Post #18

petroCPN SA

V ranga
Nr użytkownika: 104.458

Stopień akademicki: doktor
Zawód: wyk³adowca

post 15/01/2020, 20:23 Quote Post

QUOTE(Fuser @ 26/10/2019, 19:29)
QUOTE(emigrant @ 26/10/2019, 17:45)
QUOTE(Fuser @ 26/10/2019, 15:09)
QUOTE(Pimli @ 26/10/2019, 13:39)
QUOTE(petroCPN SA @ 5/10/2019, 19:15)
Angela: "Jak ci się podoba moje siedemnastoletnie ciało?"
Franz: "Ty stara dupa jesteś."

Ciekawostka: aktorka grająca Angelę, miała w czasie zdjęć do filmu 13-14 lat. rolleyes.gif
*

A skąd taka informacja?
*

Z Filmwebu np.
Psy są z 92 roku a rok urodzenia Jaskółki podają 78.
*

Jej rok urodzenia, nie mówiąc już o dokładnej dacie, nie jest pewny. Aż dziwne, że nikomu nie przyszło do głowy tego ostatecznie zweryfikować "u źródła".
*

Boomslang76
Boomslang76
w odpowiedzi na post: yadin | 2 gru 2012 0:24

Jodie Foster w "Taksówkarzu" miała 14 lat. Grała prostytutkę i proponowała seks oralny na początek. Od tego są aktorzy / aktorki.

User is offline  PMMini Profile Post #19

Fuser

VII ranga

post 15/01/2020, 20:30 Quote Post

QUOTE(petroCPN SA @ 15/01/2020, 21:23)
QUOTE(Fuser @ 26/10/2019, 19:29)
QUOTE(emigrant @ 26/10/2019, 17:45)
QUOTE(Fuser @ 26/10/2019, 15:09)
QUOTE(Pimli @ 26/10/2019, 13:39)
QUOTE(petroCPN SA @ 5/10/2019, 19:15)
Angela: "Jak ci się podoba moje siedemnastoletnie ciało?"
Franz: "Ty stara dupa jesteś."

Ciekawostka: aktorka grająca Angelę, miała w czasie zdjęć do filmu 13-14 lat. rolleyes.gif
*

A skąd taka informacja?
*

Z Filmwebu np.
Psy są z 92 roku a rok urodzenia Jaskółki podają 78.
*

Jej rok urodzenia, nie mówiąc już o dokładnej dacie, nie jest pewny. Aż dziwne, że nikomu nie przyszło do głowy tego ostatecznie zweryfikować "u źródła".
*

Boomslang76
Boomslang76
w odpowiedzi na post: yadin | 2 gru 2012 0:24

Jodie Foster w "Taksówkarzu" miała 14 lat. Grała prostytutkę i proponowała seks oralny na początek. Od tego są aktorzy / aktorki.
*

Rozumiem, że skopiowałeś skądś jakiś post. Tylko co z niego wynika odnośnie ustalenia daty urodzin A. Jaskółki?

User is offline  PMMini Profile Post #20

orkan

IX ranga
Nr użytkownika: 58.347

Stopień akademicki: mgr

post 18/01/2020, 15:20 Quote Post

Byłem. Niebyło źle. Nic więcej nie powiem żeby nie psuć innym zabawy. Ten od Bodo starszego dostał w końcu rolę prawdziwego skubanego.

A cha. Co to błędów do jeden z bohaterów Kozioł jest tytułowany aspirantem a na dyżurce gdy męczył Morawca miał na naramiennikach podkomisarza. Pani kostiumolog która pokazywał Wujek Czarek na blogu niech się douczy policyjnych rang.

Film będzie gradką dla tych co nie lubią Policji.

Ten post był edytowany przez orkan: 18/01/2020, 15:21

User is offline  PMMini Profile Post #21

Krzysztow

V ranga
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen

post 20/01/2020, 13:59 Quote Post

Nic więcej nie powiem żeby nie psuć innym zabawy

Prócz tego iść czy nie iść do kina? Podobno jednak lepszy niż Psy II.

User is offline  PMMini Profile Post #22

pejotlbis

III ranga
Nr użytkownika: 97.178

Piotr Jakubowski

post 14/02/2020, 14:02 Quote Post

Nie widziałem filmu, ale wydaje mi się że warto podzielic się pewnym spostrzeżeniem:
W światowym kinie akcji nie ma nowych twarzy i bohaterów: stąd biorą się reanimacje franczyz "Niezniszczalni","Rambo ","Terminator","Mad Max" itd.
Nie ma młodych aktorów którzy dorównywaliby charyzmą Stallonemu, Schwarzeneggerowi, van Damme,czy nawet Gibsonowi z czasów Mad Maxa i "Lethal weapon"
Podobnie jest u nas , nie ma aktorów młodego pokolenie którzy byliby w stanie przebić kreacje Pazury, Lindy,czy Lubaszenki, Kozłowskiego, Zbrojewicza,Żmijewskiego z lat 90-tych.
Stąd też Psy 3, a wcześniej beznadziejny powrót "Pitbulla", czy słaba kontynuacja "Odwróconych"

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

Baszybuzuk

VIII ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 14/02/2020, 14:22 Quote Post

QUOTE(pejotlbis @ 14/02/2020, 14:02)
Podobnie jest u nas , nie ma aktorów młodego pokolenie którzy  byliby w stanie przebić kreacje Pazury, Lindy,czy Lubaszenki, Kozłowskiego, Zbrojewicza,Żmijewskiego z lat 90-tych.
Stąd też Psy 3, a wcześniej beznadziejny powrót "Pitbulla", czy słaba kontynuacja "Odwróconych"

To obejrzyj może "Jak zostałem gangsterem"?

Film nie jest idealny, ale na tle vegowskiej (wegańskiej?) rutyny i nierównego Pasikowskiego to całkiem świeże powietrze.

Oczywiście postacie z tego filmu nie są bohaterami, ale to już bardziej kwestia trudności sprzedania widowni typowego protagonisty. Współcześni bohaterowie to zawsze postacie jakoś skrzywione - John Wick Reeves'a czy postacie z filmów akcji Denzela Washingtona.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 14/02/2020, 15:00

User is offline  PMMini Profile Post #24

emigrant

Antykomunista

post 14/02/2020, 14:47 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 14/02/2020, 14:22)
QUOTE(pejotlbis @ 14/02/2020, 14:02)
Podobnie jest u nas , nie ma aktorów młodego pokolenie którzy  byliby w stanie przebić kreacje Pazury, Lindy,czy Lubaszenki, Kozłowskiego, Zbrojewicza,Żmijewskiego z lat 90-tych.

To obejrzyj może "Jak zostałem gangsterem"?

Film nie jest idealny, ale na tle vegowskiej (wegańskiej?) rutyny i nierównego Pasikowskiego to całkiem świeże powietrze.

Oczywiście postacie z tego filmu nie są bohaterami, ale to już bardziej kwestia trudności sprzedania widowni autentycznie pozytywnej postaci. Współcześni bohaterowie to zawsze postacie jakoś skrzywione - John Wick Reeves'a czy postacie z filmów akcji Denzela Washingtona.
*

No, tak, już zajawki widać, że to polska wersja "Chłopaków z ferajny", czyli takie "Chłopaki z ferajny" dla ubogich. Trzeba będzie przy najbliższej okazji sprawdzić czy rzeczywiście i ewentualnie porównać.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

Baszybuzuk

VIII ranga

post 14/02/2020, 15:04 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 14/02/2020, 14:47)
No, tak, już zajawki widać, że to polska wersja "Chłopaków z ferajny", czyli takie "Chłopaki z ferajny" dla ubogich.

Nie no, dlaczego zaraz ubogich. To bardziej takie słowiańskie, własne klimaty. biggrin.gif

Film sypie się pod koniec, ale pierwsza połowa to bardzo zgrabnie zbudowana opowieść na motywach tego, co było po Pruszkowie. Montaż, muzyka i postacie bardziej w stylu Guy'a Ritchie, choć inspiracja "Chłopakami" jest oczywista. Całkiem dobre.

User is offline  PMMini Profile Post #26

emigrant

Antykomunista

post 14/02/2020, 15:23 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 14/02/2020, 15:04)
Całkiem dobre.
*

Przepraszam, ale jak gangus deklaruje, że stworzył grupę przestępczą kierującą się zasadami polegającymi m. in. na nie tykaniu kobiet i dzieci to tego nie można traktować poważnie. rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

Baszybuzuk

VIII ranga

post 14/02/2020, 15:30 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 14/02/2020, 15:23)
(…)ale jak gangus deklaruje(…)

Jak partia mówi że da, to mówi. wink.gif

Monologi głównego bohatera przedstawiają głównie jego wyobrażenia, a nie rzeczywistość.

Ale miało być o "Psach". No nie widziałem ostatniej części, jakoś nie mogę się zmusić. Czasem tak jest, że pojawia się intensywnie reklamowany film, na który nigdy nie czekałeś i który nie jest ci do niczego potrzebny. biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #28

emigrant

Antykomunista

post 14/02/2020, 15:44 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 14/02/2020, 15:30)
Monologi głównego bohatera przedstawiają głównie jego wyobrażenia, a nie rzeczywistość.
Mówi: "Stworzyłem..." więc tu nie ma mowy o wyobrażeniach.
Ale miało być o "Psach". No nie widziałem ostatniej części, jakoś nie mogę się zmusić. Czasem tak jest, że pojawia się intensywnie reklamowany film, na który nigdy nie czekałeś i który nie jest ci do niczego potrzebny. biggrin.gif

Oglądnąłem i to w irlandzkim kinie (!) (Nota bene- sala pełna, czego nie widziałem na żadnym hicie amerykańskim. Oczywiście zapełniona Polakami (nie wiem czy znalazłby sie jeden Irlandczyk). Ale nie szkodzi- grunt, że kino zarobiło i to porządnie i może się zdecydują na takie pokazy z innymi polskimi filmami, co oby).
Szczerze mówiąc zachodzi tu rzadki wypadek, kiedy film jest lepszy od zwiastuna. Po zwiastunie spodziewałem się badziewia właśnie w stylu: "My to byliśmy wierni zasadom a dzisiaj, panie to...". (Brakowałoby tylko zapalenia wódki w kieliszkach ku pamięci poległych esbeków). Ale nie; okazało się jednak, że film ratuje raczej pozbycie się złudzeń, dość duża doza humoru i zgrabna klamra spinająca (kawa w więzieniu, rolleyes.gif ) Uczłowieczenie Maurera tez pomaga. Ogólnie- niezła rozrywka, nieco lepsza niż się spodziewałem.

Ten post był edytowany przez emigrant: 14/02/2020, 15:50

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

2 Strony < 1 2 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej