Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
126 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wybory parlamentarne 2015, Prognozy, sondaże, rezultaty
     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 26/05/2015, 21:13 Quote Post

No cóż. Ma chłop rację. PO wygrała w 2007, bo ludzie mieli nadzieję na zmianę. Że przyjdzie wreszcie ktoś kto będzie myślał o ludziach, a nie prywatnych wojenkach czy kręceniu lodów.

W sumie nawet nie chodzi o decyzje PO, ale zwykły stosunek do ludzi. A ten jest po prostu skandaliczny. Władza uderzyła do głowy...
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
czwartek12ego
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 329
Nr użytkownika: 61.377

 
 
post 26/05/2015, 21:28 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 26/05/2015, 21:01)
QUOTE("Czwartek12ego")
Nie wiem co złego w rządach technokratów

Nad wąsko myślącymi specjalistami od różnych dziedzin muszą stać wizjonerzy, stratedzy, których pomysły spajają poczynania technokratów w jedną strategię, mającą ręce i nogi. Sami technokraci-pragmatycy nie wystarczą, bo nie potrafią kalkulować dla kraju w dalekiej perspektywie, gdyż takie zamiary byłyby za dalekie od nastawienia pragmatycznego. Gdyby ktoś z nich się pokusił na coś takiego, nie byłby zwykłym technokratą. Technokrację średnio-udaną mamy w obecnym systemie: polityką zawiadują głównie zawodowi bossowie partyjni, debatą polityczną sterują zawodowcy od propagandy, w administracji państwa rządzą zawodowi urzędnicy, ministrami zdrowia są prawie zawsze zawodowi lekarze, a podobno i spec-służby też robią co chcą. Jest sporo różnych partykularnych "specjalistycznych" i technokratycznych grup rwących co się da w swoją stronę i w rezultacie polskie państwo jest zdezorganizowane, "istnieje tylko teoretycznie", jak powiedział jeden z twoich ulubieńców.

I to jest złego w rządach technokratów.
*



Wydaje mi się, że spłycasz pojęcie technokracji, do zarządzania, albo wręcz nadzoru. A to niekoniecznie tak. Technokraci też mogą spojrzeć w przyszłość, przecież to specjaliści opracowują nowe techniki choćby w medycynie, to ich pomysły i wyobraźnia pchają świat do przodu.
Wizjonerów w polityce było sporo i przedstawie najbardziej skrajne postacie: Hitler, Stalin, Mao. W ogóle większość władców ZSRR aktywnie brało udział w pracach specjalistów. Na kremlu sobie coś ubzdurali a owi specjaliści pozbawieni wizji musieli zrobić (szczególnie Chruszczow zapadł mi w tej kwestii w pamięci).
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 26/05/2015, 21:46 Quote Post

Kampania już trwa a PO pędzi ku przepaści.
1. Komorowski "uwala" swój pomysł ze zmianami emerytalnymi.
2. Kopacz wpierw obiecuje (styczeń 2015):
QUOTE
Kopacz: w tej kadencji projekt PO dot. związków partnerskich

Jeszcze w tej kadencji Sejm zajmie się projektem ustawy dotyczącej związków partnerskich autorstwa PO - zadeklarowała w środę premier Ewa Kopacz na konferencji podsumowującej 100 dni rządów.

http://wyborcza.pl/1,91446,17221261,Kopacz...rtnerskich.html

A dzisiaj:
QUOTE
Posłowie nie zajmą się projektem ustawy o związkach partnerskich.
Wśród posłów PO za rozpatrzeniem projektu ustawy o związkach partnerskich były 103 osoby, m.in. Stefan Niesiołowski, Rafał Grupiński i Cezary Grabarczyk. Przeciwko głosowało 45 posłów z PO, m.in. Marek Biernacki, Elżbieta Radziszewska, Lidia Staroń. Wstrzymało się 23 posłów, wśród nich Radosław Sikorski i Jan Tomaszewski.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/873692...rtnerskich.html





 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
rapahandock
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.376
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: archiwista
 
 
post 26/05/2015, 21:51 Quote Post

Sejm się zajął? Zajął. A że odrzucił to już inna sprawa. dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 26/05/2015, 21:55 Quote Post

QUOTE(rapahandock @ 26/05/2015, 21:51)
Sejm się zajął? Zajął. A że odrzucił to już inna sprawa. dry.gif
*



Mi ta sprawa jest obojętna, ale jakiejś części ludzi zależy na uregulowaniu tej sprawy, to i warto się nad nimi pochylić, a nie stosować Kopaczowe sztuczki. Robienie z gęby cholewy.

Ten post był edytowany przez pogezan: 26/05/2015, 21:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
rapahandock
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.376
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: archiwista
 
 
post 26/05/2015, 22:12 Quote Post

Toć mówię z przekąsem.
Mi PO zbrzydło już dawno. Co prawda PiS nie moja bajka, ale głos mój stracili i nie robią nic, aby go odzyskać. Poczekam, popatrzę co przedstawią Kukiz i Petru.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 26/05/2015, 22:16 Quote Post

PO sporo straci. Widać ze jest chęć zatopienia tej partii. Te słowa Olechowskiego o ćwiczeniach. Cześć elektoratu przepłynie do Kukiza, cześć do Balcerowicza/Petru a reszta zostanie przy PO. Zresztą politycy z Platformy tez się zaczynają powoli ewakuować. 20-25% to chyba max na jesieni.
PiS raczej wygra na bank. W STS kurs 1.60 na ich zwycięstwo dry.gif ( na PO 3.20 ) Pytanie na dziś - czy na powierzchnie wyjdą znów takie osoby jak Macierewicz czy jednak nastąpi wymiana pokoleniowa? Maja Dude, mogą na tym pojechać. 30-35%
Kukiz and friends - jeśli założy partie to powinien utrzymać swoje 20% spokojnie. A nawet zyskać kilka punktów procentowych. Pytanie tylko co dalej? Koalicja z PiSem? Czy jednak anty systemowa opozycja?
ZSL (zwany tez PSL) - jak zawsze 5-8%
SLD - starzy wyborcy wymierają, nowych na horyzoncie nie widać. Jedyna szansa na przetrwanie jest ponowne zjednoczenie się lewicy. Z tym może być jednak problem....
No i nie zaszkodziłoby gdyby skoncentrowali się na sprawach socjalnych a nie na walce z kościołem, legalizacja używek i popieraniu LBTG.
Summa sumarum - ciężka walka o przekroczenie 5%
KORWIN - Jeśli podepnie się pod Kukiza to wejdą, jeśli nie - to nie. Ciekawe czy Kukiz wybaczy mu ten nóż w plecy wbity podczas debaty czy jednak pokaże trzeci palec...
Palikot, RN, KNP - plankton na granicy błędu statystycznego. Z tym ze KNP tez ma ochotę się przytulic do Kukiza.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 26/05/2015, 22:30 Quote Post

QUOTE(rapahandock @ 26/05/2015, 22:12)
Toć mówię z przekąsem.



Toć wiem smile.gif

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
rapahandock
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.376
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: archiwista
 
 
post 26/05/2015, 22:34 Quote Post

Kukiz zyskał te 20% siłą wzburzenia, nie programem. Jeśli stworzy stałe ugrupowanie polityczne o określonych poglądach i z programem ten procent może się zmienić i to zdecydowanie. Część może zagłosować na KORWIN, inni na Nowoczesną Polskę. Wątpię, aby zdołał utrzymać wynik jaki uzyskał w wyborach prezydenckich.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
smokeustachy
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Nr użytkownika: 34.479

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 26/05/2015, 23:56 Quote Post

Związki partnerskie nikogo nie obchodzą
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.080
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 27/05/2015, 0:06 Quote Post

Na moje to za wcześnie na prognozy. Na razie jest zamęt, rozliczenia i rekonfiguracje, i z miesiąc - dwa to potrwa. Nie wiadomo co się będzie działo w PO (na razie jest pożar w bordelu, ale w którąś stronę to się w końcu wyklaruje), co właściwie urodzi Kukiz, co z przesileniem na lewicy, co z partią Balcerowicza, etc.
Swoją drogą ciekawi mnie czy nie będzie na forum tematu "Wybory Parlamentarne 2016"..
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/05/2015, 0:14 Quote Post

QUOTE(kmat @ 27/05/2015, 0:06)
Swoją drogą ciekawi mnie czy nie będzie na forum tematu "Wybory Parlamentarne 2016"..
*


Jakim sposobem?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.080
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 27/05/2015, 0:33 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 27/05/2015, 1:14)
QUOTE(kmat @ 27/05/2015, 0:06)
Swoją drogą ciekawi mnie czy nie będzie na forum tematu "Wybory Parlamentarne 2016"..
*


Jakim sposobem?
*


Takim że po najbliższych parlamentarnych w sejmie będzie taka sieczka, że nie da się zmontować stabilnego rządu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/05/2015, 0:45 Quote Post

QUOTE(kmat @ 27/05/2015, 0:33)
QUOTE(emigrant @ 27/05/2015, 1:14)
QUOTE(kmat @ 27/05/2015, 0:06)
Swoją drogą ciekawi mnie czy nie będzie na forum tematu "Wybory Parlamentarne 2016"..
*


Jakim sposobem?
*


Takim że po najbliższych parlamentarnych w sejmie będzie taka sieczka, że nie da się zmontować stabilnego rządu.
*


Wątpię. Czemu: sieczka? Próg jest zaporą przeciw sieczce, dzieki niemu kanapa zostaje kanapą, a w Polsce są właściwie na teraz tylko dwa obozy. Jak nie jedni to drudzy zmontują większość zwykłą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 27/05/2015, 1:43 Quote Post

Równie dobrze pojawi się masa małych partyjek mających 5-10% każda. PO 20%, PiS 30-35, Ciasteczkowy Potwór góra 15.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

126 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej