Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Poszukiwacze zaginionej Hyperborei, Rozważania na temat "zaginionych państw"
     
byk2009
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.472
Nr użytkownika: 53.819

Krzysztof Romanowski
Stopień akademicki: supremus
Zawód: stary dochtor
 
 
post 27/04/2010, 8:51 Quote Post

QUOTE(MW77 @ 23/04/2010, 21:05)
Panowie,
tory na malcie w okolicacch tobruku i w walencji niesą śladami płóz, min dlatego że są bardzo głębokie i czesto skręcają pod bardzo ostrym kątem- żadna płoza by siętam nie zmieściła, ponadto dlaczego nie ma nigdzie śladów kopyt zwierząt pociągowych?
ponadto wytłumaczcie mi jak to możliwe, że są miejsca gdzie tory prowadza wprost do morza?
czy część torów została zalana przez morze?
Byku, w ameryce południowej rozwijały sie cywilizacje odizolowane o których praktycznie nic nie wiemy np Olmecy.
żeby zapomnieć jak się wytwarza np miedziane przedmioty nie potrzeba zagłady całej nacji - wystarczy że zabraknie tych kilku, którzy wiedzeli co, gdzie i jak.
pozdrawiam,
*

Nie widziałem tych "torów" z bliska, wiec tak naprawdę nie wiem jak rzeczywiscie powstały. Dałem tylko przykład mozliwej interpretacji. Aczkolwiek, fakt że sa głębokie oraz fakt, że nie ma śladów kopyt zwierząt, nie przekreśla mojej koncepcji. Głębokośc zalezy od długości uzywania, jesli uzywano je przez długi czas, to moga byc głębokie. To, że prowadzą do moza, też niczemu nie przeczy, bo może transportowano cos na statki/tratwy. Również brak sladów kopyt, o niczym nie świadczy, bo używane wtedy woły, raczej nie były podkuwane, za tem na kamiennej drodze, nie zostawiały śladów. Oczywiście, jest to tylko jedna z możliwych hipotez.
Gorzej przedstawia sie sytuacja z interpretacją faktu, że "tory" "czesto skręcają pod bardzo ostrym kątem". To by wykluczało nie tylko moja hipotezę płóz transportowych, ale i jakiąkolwiek funkcje transportową. Czy to na płozach, czy to na kołach, niczego nie transportuje sie tak, aby zakręcac pod odtrym kątem. Nawet chłopska furmanka tak nie zakręca.
Co więc pozostaje? Nie wiem. Moze to kanały odprowadzające wodę z drogi, podczas ulewnego deszczu? wink.gif
Co do "zaginionych cywilizacji" czy to z Amazonii, czy to z kądkolwiek, to jednak jest mozliwość tylko hipotetyczna. Taki mit, jak "Złote kopalnie króla Salomona". Ponoć gdzieś były, ale nikt nie wie gdzie. A o Olmekach, chyba jednak coś wiadomo. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
MW77
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 121
Nr użytkownika: 65.093

Stopień akademicki: magister historii
Zawód: handlowiec
 
 
post 27/04/2010, 9:21 Quote Post

racja, coś to zawsze więcej niż nic:)
z torami jest podobno jeszcze gorzej, bo w okolicach malty mają się znajdować fragmenty pod wodą, nie wiem tego na 100% bo nie widziałem żadnych zdjęc, może latem się tam wybiore, jak cos znajdę to foty zaprezentuje na tym forumie smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
byk2009
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.472
Nr użytkownika: 53.819

Krzysztof Romanowski
Stopień akademicki: supremus
Zawód: stary dochtor
 
 
post 28/04/2010, 11:25 Quote Post

QUOTE(MW77 @ 27/04/2010, 9:21)
racja, coś to zawsze więcej niż nic:)
z torami jest podobno jeszcze gorzej, bo w okolicach malty mają się znajdować fragmenty pod wodą, nie wiem tego na 100% bo nie widziałem żadnych zdjęc, może latem się tam wybiore, jak cos znajdę to foty zaprezentuje na tym forumie smile.gif
*


To jest mapka, przedstawiająca poziom morza z ok 12-15 tyś lat pne. Jest mało szczegółowa, więc trudno stwierdzic to napewno, ale wydaje sie, że Malta, nie była wówczas wyspą, lecz była połaczona z półwyspem apenińskim, a to co teraz jest pod wodą, wtedy było na powierzchni.
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 28/04/2010, 13:23 Quote Post

Nie ma opisu, ale wygląda raczej, że powyżej poziomu oceanu, oprócz obszarów obecnie pozostających ponad wodą, były tylko tereny zaznaczone na czerwono. W takim razie obecny archipelag maltański był jedną sporą wyspą na dużo mniejszym Morzu Śródziemnym, ale bez połączenia lądowego z Sycylią, tym bardziej z Półwyspem Apenińskim czy Afryką.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
MW77
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 121
Nr użytkownika: 65.093

Stopień akademicki: magister historii
Zawód: handlowiec
 
 
post 28/04/2010, 15:48 Quote Post

QUOTE(kundel1 @ 28/04/2010, 14:23)
Nie ma opisu, ale wygląda raczej, że powyżej poziomu oceanu, oprócz obszarów obecnie pozostających ponad wodą,  były tylko tereny zaznaczone na czerwono. W takim razie obecny archipelag maltański był jedną sporą wyspą na dużo mniejszym Morzu Śródziemnym, ale bez połączenia lądowego z Sycylią, tym bardziej z Półwyspem Apenińskim czy Afryką.
*


zgadzam się, ale czy ktoś twierdził że było takie połączenie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Rian
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.332
Nr użytkownika: 6.598

Stopień akademicki: mgr
Zawód: politolog
 
 
post 28/04/2010, 16:15 Quote Post

Na pewno "zaginionym lądem" jest obszar obecnej Ławicy Dogger - na Morzu Północnym. Obecnie zalana przez morze - kiedyś była tam spora wyspa, zamieszkała przez ludzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 28/04/2010, 16:54 Quote Post

Vitam

tory na malcie w okolicacch tobruku i w walencji niesą śladami płóz, min dlatego że są bardzo głębokie i czesto skręcają pod bardzo ostrym kątem (MW77)

A źródłem tej wiedzy jest...?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
MW77
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 121
Nr użytkownika: 65.093

Stopień akademicki: magister historii
Zawód: handlowiec
 
 
post 28/04/2010, 17:40 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 28/04/2010, 17:54)
Vitam

tory na malcie w okolicacch tobruku i w walencji niesą śladami płóz, min dlatego że są bardzo głębokie i czesto skręcają pod bardzo ostrym kątem (MW77)

A źródłem tej wiedzy jest...?
*


wpisz w google cart-ruts.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 28/04/2010, 19:26 Quote Post

Vitam

wpisz w google cart-ruts. (MW77)

No i...?
Bo jestem właśnie na 23. stronie w przeglądarce grafiki, od dobrych pięciu stron nie ma już żadnych zdjęć kolein, widziałem sporo zdjęć kolein prostych, trochę łukiem, ale ani jednego zakręcających pod kątem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
MW77
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 121
Nr użytkownika: 65.093

Stopień akademicki: magister historii
Zawód: handlowiec
 
 
post 28/04/2010, 20:32 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 28/04/2010, 20:26)
Vitam

wpisz w google cart-ruts. (MW77)

No i...?
Bo jestem właśnie na 23. stronie w przeglądarce grafiki, od dobrych pięciu stron nie ma już żadnych zdjęć kolein, widziałem sporo zdjęć kolein prostych, trochę łukiem, ale ani jednego zakręcających pod kątem.
*


racja, złapałeś mnie za słówko, zamast często powinno być czasami. brak zakrętów oczywiście pozwala wyjaśnić pochodzenie kolein? zapewne miały funkcję transportową ALE: dlaczego wszystkie (nie wiem furmanki, sanki) poruszały się po tej samej trasie? Ile razy trzeba jezdzić tą samą trasą, z tolerancją odchylenia kilku centymetrów zeby wyżłobić koleiny w skale tak głębokie? Pomimo, że zdaje sie,jest to skała wapienna czyli miękka skała. Ponadto są przypadki że dwa tory idą obok siebie, albo się rozjeżdżają. W dodatku na płaskim terenie, gdzie chyba nie ma koniecznosci poruszania się gęsiego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 28/04/2010, 20:37 Quote Post

Vitam

brak zakrętów oczywiście pozwala wyjaśnić pochodzenie kolein? (MW77)

Tak, brak ostrych zakrętów pozwala wyjaśnić pochodzenie kolein.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
MW77
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 121
Nr użytkownika: 65.093

Stopień akademicki: magister historii
Zawód: handlowiec
 
 
post 28/04/2010, 20:44 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 28/04/2010, 21:37)
Vitam

brak zakrętów oczywiście pozwala wyjaśnić pochodzenie kolein? (MW77)

Tak, brak ostrych zakrętów pozwala wyjaśnić pochodzenie kolein.
*


to ja poproszę.
dodatkowo
http://kolumber.pl/g/721-Malta%20experience
również info o ostrych zakrętach, jak już pisałem ,w okolicach jesieni powinienem zapodać foty, specjalnie poszukam takowych zakrętasów:))\
Zreszta w necie są foty podwodnych kolein - nie wiem jeszcze jak daleko prowadzą i na jakiej głebokości są, ale też sprawdze:))
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 28/04/2010, 22:14 Quote Post

Vitam

http://kolumber.pl/g/721-Malta%20experience

Ale co to jest? Blog niezidentyfikowanej osoby? Reklama biura turystycznego? Come on, to ma być argument w rzeczowej dyskusji?

w okolicach jesieni powinienem zapodać foty, specjalnie poszukam takowych zakrętasów:)) (MW77)

Jesień? Pół roku? No trudno, poczekam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
MW77
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 121
Nr użytkownika: 65.093

Stopień akademicki: magister historii
Zawód: handlowiec
 
 
post 28/04/2010, 22:26 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 28/04/2010, 23:14)
Vitam

http://kolumber.pl/g/721-Malta%20experience

Ale co to jest? Blog niezidentyfikowanej osoby? Reklama biura turystycznego? Come on, to ma być argument w rzeczowej dyskusji?

w okolicach jesieni powinienem zapodać foty, specjalnie poszukam takowych zakrętasów:)) (MW77)

Jesień? Pół roku? No trudno, poczekam.
*


traktuję to jako źródło ustne.
poczekaj na foty, wczesniej proszę o teorię dotyczącą powstania kolein.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
byk2009
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.472
Nr użytkownika: 53.819

Krzysztof Romanowski
Stopień akademicki: supremus
Zawód: stary dochtor
 
 
post 3/05/2010, 0:13 Quote Post

QUOTE(MW77 @ 28/04/2010, 17:40)
QUOTE(Coobeck @ 28/04/2010, 17:54)
Vitam

tory na malcie w okolicacch tobruku i w walencji niesą śladami płóz, min dlatego że są bardzo głębokie i czesto skręcają pod bardzo ostrym kątem (MW77)
A źródłem tej wiedzy jest...?
*


wpisz w google cart-ruts.
*

Ja również skorzystałem z sugestii i na pierwszym miejscu natknąłem sie na publikację:
"AN EVALUATION OF THE ARCHAEOLOGICAL SITE AT "MISRAH GHAR IL-KBIR" aka CLAPHAM JUNCTION LIMITS OF RABAT WITH A DEFINITION TO THE FUNCTION AND BEHAVIOUR OF THE CART-RUTS."
a wniej w trzecim zdaniu:
"Different hypotheses were proposed regarding the type of vehicle used to travel across the cart-ruts. These include...... the cart with wheels, the sledge with fixed runners and the slide car with two sliding poles having stone runners, fixed at the bottom. The vehicle is thought to have been pulled by a draft animal or man, and even both, where the action of pulling and pushing occurred at the same time.
Jakby znajomy pomysł.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej