Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Narodowe odrodzenie Polski kontra ONR, MV,
     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 29/11/2013, 19:54 Quote Post

QUOTE
Na marszu niepodleglosci i innych manifestacjach RN nie pojawiają się już BH, narodowcy się od nich odcieli. No chyba ze przychodzą anonimowo.


Jeśli chodzi o neonazistów to ja nie mam wątpliwości że kontakty są między nimi i BH. Wyszło to m.in. z przecieków Holechera, wyszło to przy okazji koncertu na Węgrzech, jeszcze w 2012 w Kielcach BH paradowało z narodowcami.

A teraz odpowiedz co się niby nagle zmieniło że "odcięli się" od BH?
Nagle Bosak pojechał do Auschwitz i go olśniło?

Dobrze oddaję relacje NS-NR zgoda Widzewa i Ruchu. Na Ruchu bez trudu znajdziesz swastyki odwołania do SS itp. Reszta kibicowskiej Polski traktuję to jako taki "folklor", "my tam narodowcy, ale jak sobie chcą to niech będą neonazistami". Widzew który co roku zasila MN ma silną zgodę z Ruchem, i na 110% gdyby w Chorzowie powiesili sierp i młot tego samego dnia zgoda by padła.

QUOTE
Kwestia gustu. Celtyk w naszej rzeczywistości politycznej ma dość jezdnoznaczne konotacje. Ale nie będę tematu ciągnął bo było to kiedyś tu przerabiane.


Jeśli to tylko kwestia gustu to nie poważnie brzmisz. A jeśli chodzi o konotacje to są różne, ale generalnie mi się kojarzą z symboliką skrajnej prawicy (ale nie neonazistów, przynajmniej nie w Polsce).
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 29/11/2013, 19:58 Quote Post

QUOTE
ale generalnie mi się kojarzą z symboliką skrajnej prawicy (ale nie neonazistów, przynajmniej nie w Polsce).


Nie twierdzę, że to symbol nazi ale - właśnie - skrajnej prawicy to i owszem. Mi to wystarczy. EOT.

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 29/11/2013, 20:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 29/11/2013, 20:03 Quote Post

Ale to co, na marszu skrajnej prawicy oburzają Cię symbole skrajnej prawicy? biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 29/11/2013, 20:06 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 29/11/2013, 20:03)
Ale to co, na marszu skrajnej prawicy oburzają Cię symbole skrajnej prawicy? biggrin.gif
*



A to podobno nie skrajna prawica była tylko patrioci tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
fgdxx
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 78.525

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 29/11/2013, 20:07 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 29/11/2013, 19:48)


Hmmm ??? Coś sobie wmawiasz z tym moim pobłażaniem. Mniejsza ...


*


Kiedy na marszach narodowcow pojawi się pare osob z logiem BH to ty, muszynianin i wam podobni krzyczycie o faszyzmie i oceniacie wszystkich narodowcow przez pryzmat tej malej grupki. Nie widziałem podobnej reakcji kiedy partia bedaca w polskim parlamencie maszerowala razem z towarzystwem od sierpa i młota. W przypadku SLD zauwazuliscie ze w tym roku neokomuchy zostały wyproszone z marszu 1 maja. W przypadku narodowcow jakos nie widzicie ze BH nie ma na MN od trzech lat, a przynajmniej nie uzywaja swoich symboli tylko sa anonimowo. I caly czas czepiacie się tych neonazioli na Marszu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 29/11/2013, 20:19 Quote Post

Nie brakuje w naszym kraju różnego rodzaju idiotów, którym bliskie są ideologie totalitarne, a nawet nazistowskie... Ale najzabawniejsi są ci, którzy krzyczą, że są antyfaszystami, a najbliżej im do nazizmu - na przykład taka Antifa smile.gif

QUOTE(szczypiorek @ 29/11/2013, 19:48)
Celtyk w naszej rzeczywistości politycznej ma dość jezdnoznaczne konotacje.


W naszej szerokości geograficznej nie ma on żadnych konotacji - 99,9% ludzi - nie wyłączając mnie - zapewne nawet o czymś takim nie słyszało biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
fgdxx
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 78.525

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 29/11/2013, 21:12 Quote Post

to jest wlasnie to oczym pisałem. Oceniacie caly ruch na podstaw3ie malej grupki idiotow, to zdjecie jest sprzed paru lat, a jakos nie widze takiego samego grzmienia jeśli chodzi o sld i sirp i mlot na ich pochodzie
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 29/11/2013, 21:26 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 29/11/2013, 19:54)
Jeśli chodzi o neonazistów to ja nie mam wątpliwości że kontakty są między nimi i BH. Wyszło to m.in. z przecieków Holechera, wyszło to przy okazji koncertu na Węgrzech, jeszcze w 2012 w Kielcach BH paradowało z narodowcami.

A teraz odpowiedz co się niby nagle zmieniło że "odcięli się" od BH?
Nagle Bosak pojechał do Auschwitz i go olśniło?


Człowieku, o czym Ty tu w ogóle piszesz confused1.gif

Nie wiem, jak jest gdzie indziej (aczkolwiek podejrzewam, że tak samo), ale na naszym terenie podstawową sferą aktywności ONR jest troska o pamięć historyczną, co przejawia się między innymi (o ile nie przede wszystkim) w dbałości o groby ofiar zbrodni hitlerowskich i pomniki upamiętniające walkę i męczeństwo Polaków w okresie II wojny światowej. Bodaj żadna inna organizacja na naszym terenie nie przejawia tak wielkiego zaangażowania w tej kwestii.

To właśnie ONR organizuje wyjazdy do KL Auschwitz, aby oddać hołd ofiarom nazistowskiego terroru, zapalić im znicze, złożyć kwiaty pod Ścianą Straceń. ONR organizuje też prelekcje i konferencje o tematyce dotyczącej zbrodni popełnionych przez niemieckich nazistów w czasie II wojny światowej i na temat polskiego ruchu oporu…

Oto zdjęcie z wyjazdu zorganizowanego do KL Auschwitz przez ONR w ubiegłym miesiącu:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.6...&type=3&theater

Tutaj z kolei na zdjęciu ONR-owcy składają kwiaty i zapalają znicze pod pomnikiem harcmistrza Józefa Skrzeka oraz Pawła Wójcika, powieszonych w tym miejscu przez Niemców w roku 1941 (właśnie ONR był organizatorem tych uroczystości):

https://www.facebook.com/#!/photo.php?f...&type=3&theater

Na zdjęciu poniżej szef Brygady Górnośląskiej ONR w trakcie tejże uroczystości przybliża zebranym postać harcmistrza Józefa Skrzeka:

https://www.facebook.com/#!/photo.php?f...&type=3&theater
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 29/11/2013, 21:32 Quote Post

Z Bosakiem w Auschwitz była to ironia.

Co do reszty nie odniosłeś się a są to fakty. widać jak mało wiesz o tej "szlachetnej" organizacji.

Ty znasz to ze strony oficjalnej, a ja z praktycznej, jak wygląda to m.in. na polskich trybunach które licznie zasilają MN i ONR.

I tak apropo Hitlera i II wojny światowej, nie tak dawno ONR świętował republikę księdza Tiso smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 29/11/2013, 21:40 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 29/11/2013, 21:32)
Z Bosakiem w Auschwitz była to ironia.

Co do reszty nie odniosłeś się a są to fakty.

Ty znasz to ze strony oficjalnej, a ja z praktycznej, jak wygląda to m.in. na polskich trybunach które licznie zasilają MN i ONR.


ONR-owcy to są w lwiej części młodzi ludzie (szef Brygady Górnośląskiej, co widać na zdjęciu, ma dwadzieścia kilka lat, pozostali są pewnie jeszcze młodsi). Regularnie porządkują groby i pomniki upamiętniające ofiary zbrodni nazistowiskich, z własnej i nieprzymuszonej woli (poświęcając czas i pieniądze) organizują wyjazdy do Auschwitz, by złożyć hołd ludziom, którzy tam stracili życie, a Ty pieprzysz (bo inaczej się tego nazwać nie da), że kierują się oni sympatią do nazistów. Wybacz, ale są to takie brednie, że tego się czytać nie da...
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 29/11/2013, 22:01 Quote Post

Teraz mnie zirytowałeś, taki moderator z wiedzą i doświadczeniem a nie łaskaw odpisać na argumenty, lepiej napisać "pieprzysz". Po kolei może dotrze...


1.Kielce 2012
http://www.youtube.com/watch?v=a9iS4RsCrFY...=youtu.be&t=11s
Jak to jest że Ci Twoi szlachetni młodzi antynaziści nie wyrzucili neonazisty z ich marszu?!
WYTŁUMACZ TO

2.Tiso, jak wiadomo sojusznik Hitlera, antysemita współodpowiedzialny za holocaust, w 1939 jego oddziały atakowały Polskę.
http://m.krakow.gazeta.pl/krakow/1,106511,...j_Slowacji.html

Czy byli tam Twoi znajomi antynazistowscy działacze ONR-u?

3. Bosak na Węgrzech na koncercie z symboliką neonazistów.
http://www.youtube.com/watch?v=tUu027B8liI
Można powiedzieć że przypadek że tam się znalazł, że nie wie o co chodzi w węgierskich środowiskach skrajnej prawicy, ale Bosak to nie idiota. Ja nie muszę tam jechać żeby wiedzieć czego się spodziewać po ultraprawicowcach węgierskich...

4.Przecieki Holechera, nie przytoczę bo wiadomo, dasz mi ostrzeżenie, ale w jednym z nich było przykładowo jak wspólnie z neonazistą imprezowali.

5.Przykład antysemityzmu:

user posted image

6.Nie będzie stricte o ONR ale o ludziach którzy zasilają tą organizację albo ją popierają ale na pewno jeżdżą na MN.
user posted image
Chwilowo nie mam lepszego zdjęcia.
W każdym razie kibice Ruchu oficjalnie wyznają ideologię neonazistowską (znaczy się ich bojówka) i nie przeszkadza to zaprzyjaźnionym z nimi narodowcami z Widzewa. Ponadto neonaziści są obecni na innych stadionach w Polsce, tyle że w mniejszej grupie, Jagiellonia, kluby z południa, nawet na Polonii W. znajdą się pojedyncze sztuki.
Kibice narodowcy w większości indywidualnie odrzucają neonazizm, ale jedynym powodem jest antypolska polityka Hitlera, gdybyśmy byli w czasie wojny marionetkami Furhera jak Tiso to tak jak na Słowacji dziś w modzie byłby neonazizm.

Nie twierdzę że ONR=nazizm, tylko że w tym środowisku jest tolerancja wobec takich osób.

Ten post był edytowany przez Rommel 100: 29/11/2013, 22:14
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 29/11/2013, 23:32 Quote Post

Twoje wypowiedzi to jedynie zbiór niskich lotów insynuacji... Bo co niby ma wynikać z faktu, że ktoś był na koncercie, gdzie pojawiła się symbolika nazistowska, satanistyczna, pogańska czy jakakolwiek inna? Czy to czyni go od razu nazistą, satanistą albo poganinem? Co więcej, w świetle tego, co napisałeś, czyni to nazistą, satanistą bądź poganinem całe środowisko, w którym się ten kotś obraca...

Trudno o większy absurd biggrin.gif

A bredni, jakie wypisujesz o kibicach "Ruchu", toż to się nie da komentować... Gdzieś Ty, chłopie, wyczytał, że "kibice Ruchu oficjalnie wyznają ideologię neonazistowską" i o jakąż to bojówkę chodzi?

Na wstępie należy stwierdzić, że kibice "Ruchu" - jako całość - nie wyznają (ani oficjalnie, ani nieoficjalnie) żadnej ideologii. Są tam ludzie o bardzo różnym światopoglądzie. Do niedawna dość silne było tam środowisko sympatyzujące z Ruchem Autonomii Śląska, wyraźnie proniemieckie. Ruch Narodowy miał z kolei pewne wpływy (przy czym jest to duże uproszczenie) w skłóconym z kibicami "Ruchu" środowisku GKS-u Katowice (jest nawet na facebooku strona "Katowiccy Patrioci", która prowadzona jest przez kibiców GKS związanych czy też sympatyzujących z Ruchem Narodowym). Dopiero od niedawna Ruch Narodowy zaczął przebijać się do środowiska kibiców "Ruchu" Chorzów, efektem czego pewna liczba kibiców tego klubu w tym roku pojechała na Marsz Niepodległości (nie wiem, jak duża, ale na stronie kibiców "Ruchu" na facebooku można było o tym przeczytać - przy okazji doszło do potyczek słownych między zwolennikami Ruchu Narodowego, którzy jechali do Warszawy i zwolennikami RAŚ-u).

Tyle że Ty o tym nie masz pojęcia...

Tak to jednak jest, kiedy wiedzę zastępuje propaganda. Twoi partyjni agitatorzy z pewnością nie powiedzą Ci o porządkowaniu grobów i pomników przez członków ONR, o wyjazdach do Auschwitz, gdzie zapalają oni znicze ofiarom zbrodni nazistowiskich, o prelekcjach i konferencjach na ten temat...

A informacje na ten temat znajdziesz bez trudu - wystarczy, że zajrzysz na odpowiednie profile i strony na facebooku, gdzie sporo piszą oni o swojej działalności, załączając liczne zdjęcia, gdzie zobaczysz, czym naprawdę się oni zajmują i czym się szczycą. I postaraj się zastanowić, dlaczego tak dalece różni sę to od tego, co Ty wypisujesz na ich temat - w oparciu o naciągane interpretacje, spekulacje i insynuacje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 29/11/2013, 23:43 Quote Post

QUOTE
Twoje wypowiedzi to jedynie zbiór niskich lotów insynuacji...


No proszę i znów mi nie odpowiedziałaś na połowe mojego postu, wybrałeś sobie zaledwie dwa podpunkty z 6 które wypisałem.
Co nie wygodne?

QUOTE
Bo co niby ma wynikać z faktu, że ktoś był na koncercie, gdzie pojawiła się symbolika nazistowska, satanistyczna, pogańska czy jakakolwiek inna? Czy to czyni go od razu nazistą, satanistą albo poganinem? Co więcej, w świetle tego, co napisałeś, czyni to nazistą, satanistą bądź poganinem całe środowisko, w którym się ten kotś obraca...


Jeśli zakładasz że znalazł się tam zupełnie przypadkiem, to ok. Ale to nie był przypadek, Ruch Narodowy ma kontakty ze skrajną prawicą węgierską i są z tego dumni, a skrajna prawica węgierska nie ma oporów przed hajlowaniem jak Polacy.

QUOTE
Na wstępie należy stwierdzić, że kibice "Ruchu" - jako całość - nie wyznają (ani oficjalnie, ani nieoficjalnie) żadnej ideologii. Są tam ludzie o bardzo różnym światopoglądzie. Do niedawna dość silne było tam środowisko sympatyzujące z Ruchem Autonomii Śląska, wyraźnie proniemieckie. Ruch Narodowy miał z kolei pewne wpływy (przy czym jest to duże uproszczenie) w skłóconym z kibicami "Ruchu" środowisku GKS-u Katowice (jest nawet na facebooku strona "Katowiccy Patrioci", która prowadzona jest przez kibiców GKS związanych czy też sympatyzujących z Ruchem Narodowym). Dopiero od niedawna Ruch Narodowy zaczął przebijać się do środowiska kibiców "Ruchu" Chorzów, efektem czego pewna liczba kibiców tego klubu w tym roku pojechała na Marsz Niepodległości (nie wiem, jak duża, ale na stronie kibiców "Ruchu" na facebooku można było o tym przeczytać - przy okazji doszło do potyczek słownych między zwolennikami Ruchu Narodowego, którzy jechalu do Warszawy i zwolennikami RAŚ-u).


Ok, doskonale wiem o czym piszesz. Wiem że to środowisko nie jest jednorodne, wiem że popularny jest RAŚ, zresztą mają flagę w stylu "naród śląski", itp. itd., w środowisku kibicowskim się wychowałem więc mnie nie pouczaj.

A o neonazistach mówiłem w kontekście bojówki, bo mam taki odruch że zawsze jak mówię "kibice Ruchu/Widzewa/..." to chodzi mi o ekipę kiboli.

Skoro udajesz że nie widzisz wrzutu kibiców Ruchu ze swastyką w tle to poszukam i powrzucam inne, daj mi czas.

Tymczasem czekam aż odpiszesz mi na pozostałe cztery podpunkty.

EDIT. Aha i zrozum że nie pisze nazizm=ONR, tylko że panuje tolerancja na niego. Przeczytaj to ze 3 razy, zanim mi znowu odpiszesz z tekstami o jakiś agitacjach.

Ten post był edytowany przez Rommel 100: 29/11/2013, 23:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 30/11/2013, 0:06 Quote Post

Kolejne zdjęcie tym razem kibiców Ruchu z przyjaciółmi ze Slovana Bratysława:
user posted image

Będę szukał dalej bo było więcej, jakiś czas temu chodziły po internecie.

Oczekuję, że udowodnisz, że osoby, które tu pokazałeś, są w jakikolwiek sposób związane z Ruchem Narodowym - wojtek k.

Ten post był edytowany przez wojtek k.: 30/11/2013, 0:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 30/11/2013, 0:18 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 29/11/2013, 23:43)
Ok, doskonale wiem o czym piszesz. Wiem że to środowisko nie jest jednorodne, wiem że popularny jest RAŚ, zresztą mają flagę w stylu "naród śląski", itp. itd., w środowisku kibicowskim się wychowałem więc mnie nie pouczaj.

A o neonazistach mówiłem w kontekście bojówki, bo mam taki odruch że zawsze jak mówię "kibice Ruchu/Widzewa/..." to chodzi mi o ekipę kiboli.


Ważniejsze jest, by to, co mówisz, miało jakikolwiek sens. A tu tego sensu nie ma. Przedstawłeś zdjęcie, na którym jest napis na murze "RUCH" i nazistowskie symbole, przy czym próbujesz to powiązać z kibicami Ruchu/Widzewa, a ci - jak wiadomo (komu wiadomo?) - to kibole, którzy są związani z Ruchem Narodowym...

Uciekasz się do manipulacji i insynuacji...

Trudno o bardziej karkołomną konstrukcję. Bo niby skąd wiadomo, że ten napis akurat wykonali kibice Ruchu/Widzewa identyfikujący się z Ruchem Narodowym, a nie na przykład sympatycy RAŚ? Albo jakiegokolwiek innego ugrupowania? Nie wiemy, kiedy ten napis powstał, nie wiemy, kto jest jego autorem, ale Ty już insynuujesz związki jego autora z Ruchem Narodowym, pomimo iż Ruch Narodowy ma w tym środowisku niewielkie wpływy i do tego są one dość świeżej daty...

QUOTE(Rommel 100 @ 29/11/2013, 23:43)
Skoro udajesz że nie widzisz wrzutu kibiców Ruchu ze swastyką w tle to poszukam i powrzucam inne, daj mi czas.


Czy możesz zdradzić, co chciałeś w ten sposób wyrazić?

QUOTE(Rommel 100 @ 29/11/2013, 23:43)
Tymczasem czekam aż odpiszesz mi na pozostałe cztery podpunkty.


Ale na co tu odpisywać? Ty usiłujesz dopatrywać się jakichś treści, których ja nie widzę w tym, co pokazujesz...

Natomiast Ty nie odniosłeś się do tego, co ja przedstawiłem. A przedstawiłem konkretne dowody na to, że ONR troszczy się o pamięć o zbrodniach nazistowskich, że składa hołd ofiarom tych zbrodni, że robi to kosztem czasu i pieniędzy... Są to działania konkretne i widoczne. Ty nie tylko nie chcesz się do tego odnieść, ale konsekwentnie udajesz, że tego nie ma, uciekając się do insynuacji, jakoby podejmowali oni działania dokładnie odwrotne od tych, które w rzeczywistości podejmują...

I powiem wprost - jest to wstrętne i wręcz napawa mnie obrzydzeniem...

To ONR podejmuje tematykę zbrodni nazistowskich, organizując odczyty, prelekcje i konferencje na ten temat, pisząc o tym na stronach internetowych. To ONR organzuje wyjazdy do Auschwitz, to ONR organizuje uroczystości poświęcone ofiarom niemieckiego terroru. Nie słyszałem natomiast, byś Ty, albo ktokolwiek z Twojego środowiska cokolwiek w tej kwestii zrobił. Za to potraficie ludzi, którzy czczą pamięć o ofiarach hitlerowskiego terroru wyzywać od hitlerowców, przyklejać im gębę nazistów. Trudno o coś obrzydliwszego... sad.gif


WYEDYTOWANE
Nie interesuje mnie czy post napisal Moderator czy uzytkownik ze stazem 2 postow.
Kultura dyskusji bedzie przestrzegana.
W dzialach ktore moderuje, ne ma rownych i rowniejszych.
Ten watek bedzie otoczony szczegolna opieka i kazdy post ktory zawiera agresywne sformulowania czy nawet tylko skroty wulgaryzmow - zostanie zlikwidowany.
Moderator Net_Skater



Ten post był edytowany przez Net_Skater: 30/11/2013, 0:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej