Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Style i uzbrojenie Assassynów
     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 8/12/2009, 21:19 Quote Post

QUOTE
seldżucy rozwalili alamut jak mówi Baldvin i i całe ich państwo.
kiedy nizyraci zaczeli stosować skrytobójstwo to mongołowie nie zniszczyli państwa tylko ich wyplenili. Asasyni są do dzisiaj!

Baldwin mówi właśnie, że to nie Seldżucy, a Mongołowie. Poza tym owszem, nizaryci istnieją do dziś, prowadzą pokojowe życie. Co tym bardziej dowodzi, że nie są zawodowymi zabójcami, a religijnym odłamem.
QUOTE
asasyni byli od początku sektą zabójców (podałem złe informacje za co przepraszam)(złe że byli sektą religijną) asasyni pochodzą od szyitów czyli wyznawców imamów z lini Alego.

Asasyni, czyli nizaryci wyrośli z tradycji szyickiej, ale nie imamickiej. Ich doktryna opiera się na isma'ilizmie, czyli nurcie szyickim uznającym tylko 6 pierwszych imamów oraz Isma'ila syna Dża'fara. Isma'ilizm jest bardzo sformalizowaną, sekretną i ekspansywną wersją islamu. Ponadto w ideologii nizarytów daje o sobie znać synkretyzm, widać wpływy chrześcijaństwa, judaizmu, manicheizmu, gnostycyzmu, a nawet buddyzmu czy religii hinduizmu. Takie naleciałości są charakterystyczne dla większości wczesnych muzułmańskich sekt, zarówno dla tzw. ruchów ghulat( غلات ), jak i szyizmu imamickiego, isma'ilizmu, nusajryzmu itp.
QUOTE
Asasyni walczyli z abbdysami(abbadysi - sunnici wyznają imama politycznego a Ali to imam duchowy) do abbdystów dołączyli turkowie seldżuccy którzy sprawowali tak naprawde władze w królestwie abbdystów.

Ogólnie rzecz biorąc masz rację, poza tym, że to nie abbadysi, tylko Abbasydzi, czyli dynastia kalifów bagdadzkich (od al-Abbasa - الأباس ). Abbasydzi i Seldżucy owszem, walczyli z asasynami, ale ich nie zwalczyli, gdyż nie mieli wówczas do tego środków.
QUOTE
Wniosek: asasyni eliminowali abbdyjskich imamów i kalifów a wierzyli w Allacha tak jak każdy przeciętny muzułmanin a nie wariowali na tym punkcie.

Nie słyszałem, żeby asasyni wyeliminowali jakiegokolwiek kalifa. Słyszałem tylko o wezyrze Nizamie al-Mulku, Seldżuku.
A z tym wierzeniem w Allaha, to nie wszystko jest takie proste. Różne odłamy islamu mają różne wizje Boga, w przypadku isma'ilitów lub nizarytów słowo "wariactwo" ciśnie się wręcz na usta.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 8/12/2009, 21:37 Quote Post

QUOTE
Asasyni są do dzisiaj
czy chodzi Ci o rezydujących w Alamud skrytobójców siejących terror pośród przeciwników politycznych? Jeśli tak, podaj proszę dowody.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
AltairIbnAl-Ahad
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 60.009

Radek Budzinski
 
 
post 9/12/2009, 14:31 Quote Post

Chodzi o tych spod dowództwa Aga-chany. I asasyni prowadzili ataki TYLKO za dnia. Różne mowy że atakowali w nocy to brednie. [...]. Asasyni zabijali seldżuckich kalifów. Za życia Hasana ibn Sabbacha zabito ponad 500 dowódców i paru kalifów.

Ten post był edytowany przez paulus: 10/12/2009, 18:46
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 13/12/2009, 18:02 Quote Post

QUOTE
Asasyni zabijali seldżuckich kalifów. Za życia Hasana ibn Sabbacha zabito ponad 500 dowódców i paru kalifów.

Źródło, poproszę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Legion
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 458
Nr użytkownika: 58.730

Stopień akademicki: Basileus
Zawód: student
 
 
post 13/12/2009, 21:26 Quote Post

QUOTE(AltairIbnAl-Ahad @ 9/12/2009, 14:31)
Chodzi o tych spod dowództwa Aga-chany. I asasyni prowadzili ataki TYLKO za dnia. Różne mowy że atakowali w nocy to brednie. [...]. Asasyni zabijali seldżuckich kalifów. Za życia Hasana ibn Sabbacha zabito ponad 500 dowódców i paru kalifów.
*



Kalifów Seldżuckich ? czegoś tu nie rozumiem..
Asasyni zwalczali kalifów Bagdadzkich których uważali za uzurpatorów oraz sułtanów Seldżuckich, gdyż dzięki nim owy Kalifat zawdzięczał swoje istnienie..
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
BaldwinIV
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 57.319

Zawód: uczen
 
 
post 13/12/2009, 21:42 Quote Post

A ja proponuję niektórym zagłębić się w lektury.
Na temat asasynów przeczytałem dwie poświęcone im książki, i śmiać się chce co ludzie tu pisują. Jeśli, powiedzmy, większość z wypowiadających się tutaj użytkowników ma rację, to niepotrzebnie poświęciłem czas czytaniu tych książek, ponieważ wychodzi na to, że czytałem jakieś brednie.


Internet to nie jest dobre i wiarygodne źródło informacji.



Panowie za bardzo odbiegają od tematu, który brzmi:

Odpowiadanie na Style I Uzbrojenie Assassynów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 13/12/2009, 21:48 Quote Post

QUOTE
  A ja proponuję niektórym zagłębić się w lektury.
Na temat asasynów przeczytałem dwie poświęcone im książki, i śmiać się chce co ludzie tu pisują. Jeśli, powiedzmy, większość z wypowiadających się tutaj użytkowników ma rację, to niepotrzebnie poświęciłem czas czytaniu tych książek, ponieważ wychodzi na to, że czytałem jakieś brednie.
Internet to nie jest dobre i wiarygodne źródło informacji.

Panowie za bardzo odbiegają od tematu, który brzmi:

Odpowiadanie na Style I Uzbrojenie Assassynów.

Abstrahując od tego, że to offtop, możesz sprecyzować, o co Ci chodzi? Bo samo chwalenie się liczbą przeczytanych książek jeszcze o niczym nie świadczy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
AltairIbnAl-Ahad
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 60.009

Radek Budzinski
 
 
post 13/12/2009, 23:15 Quote Post

Ja podaje źródło: "Templariusze i Asasyni" Przeczytajcie i popieram Baldwina - ja biore z książek nie internetu.

Baldwin - wiem że odbiega ale jest lepiej bo dowiadujemy się o całej strukturze ich zakonu.

Ten post był edytowany przez paulus: 14/12/2009, 0:38
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 14/12/2009, 7:55 Quote Post

QUOTE
Ja podaje źródło: "Templariusze i Asasyni" Przeczytajcie i popieram Baldwina - ja biore z książek nie internetu.

Prosiłem o źródło, nie opracowanie. Jeśli rzeczywiście książka, o której wspominasz, jest książką historyczną, a nie należy do modnej dzisiaj beletrystyki i historycznej fantasy, nie powinieneś mieć problemu z przytoczeniem paru źródeł, które popierają Twoje absurdalne tezy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
BaldwinIV
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 57.319

Zawód: uczen
 
 
post 14/12/2009, 20:00 Quote Post

Nie, nie chwale się. Wręcz przeciwnie. Mówiąc, iż przeczytałem 2 książki na temat Asasynów, miałem na myśli, że to jest jednak za mało. Ale daje się zauważyć, że niektórzy wypisują bezmyślne głupoty.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 14/12/2009, 22:53 Quote Post

QUOTE
Nie, nie chwale się. Wręcz przeciwnie. Mówiąc, iż przeczytałem 2 książki na temat Asasynów, miałem na myśli, że to jest jednak za mało. Ale daje się zauważyć, że niektórzy wypisują bezmyślne głupoty.

To mógłbyś sprecyzować, o jakie osoby Ci chodzi? Bo nie wiem, czy atakujesz mnie, pana ibn al-ahada czy lancelota. Jak na razie to ogólnie mało piszesz. Może się pochwalisz przynajmniej co wyczytałeś w tych książkach o asasynach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
BaldwinIV
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 57.319

Zawód: uczen
 
 
post 16/12/2009, 19:49 Quote Post

Mmm... to tutaj boli.
Stwierdziłem ogólnie o wypowiadających się ludziach. Jeśli chodzi o krytykę to nie mam na myśli Ciebie. Wydaje mi się, że znasz się na rzeczy.

A co do tematu to się nie wypowiem bo na uzbrojeniu asasynów się nie znam tongue.gif A co to książek to musiałbym ponownie pożyczać, bo przepraszam, ale ja nie zapamiętuje ich treści na pamięć. A i tak o samej batalistyce naprawdę mało pisze, więc czekam aż się wypowie ktoś kto jest naprawdę oczytany na ten temat, lub niech choćby zamieści jakieś ciekawe tytuły.

Zapytałeś mnie co wyczytałem o asasynach. Głównie same podstawy, jak wspomniałem o taktykach walki prawie nic. Głównie historia, doktryna religijna czy struktura społeczności.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 16/12/2009, 22:56 Quote Post

QUOTE
A i tak o samej batalistyce naprawdę mało pisze, więc czekam aż się wypowie ktoś kto jest naprawdę oczytany na ten temat, lub niech choćby zamieści jakieś ciekawe tytuły.

Zapytałeś mnie co wyczytałem o asasynach. Głównie same podstawy, jak wspomniałem o taktykach walki prawie nic. Głównie historia, doktryna religijna czy struktura społeczności.

I tu leży pies pogrzebany, co od początku twierdziłem: nie ma o asasynach żadnych wiadomości militarnych ani tym bardziej batalistycznych, bo nie była to społeczność wojskowa, tylko religijna. Nawet skrytobójstwa nie były jakimiś skomplikowanymi przedsięwzięciami militarnymi. Śmiem twierdzić, że asasyni jeśli chodzi o uzbrojenie i taktykę walki niczym nie różnili się od ówczesnych muzułmańskich armii. Podstaw do innego twierdzenia nie ma.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 18/12/2009, 20:09 Quote Post

QUOTE
Nawet skrytobójstwa nie były jakimiś skomplikowanymi przedsięwzięciami militarnymi.
za pewne były jakoś organizacyjnie koordynowane działąnia odpowiednich agentów operacyjnych wspierających głównego wykonawcę, osoby znające temat lepiejprosił bym o uszcegółowienie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
AltairIbnAl-Ahad
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 60.009

Radek Budzinski
 
 
post 18/12/2009, 21:56 Quote Post

Ryszard to zaplanuj sam takie zabójstwo.
Zabójstwa są skomplikowany gdyż wymagają duzej wiedzy o ofierze i czasami miesiące trzeba się przygotowywać. Wiadomo niektóre rzeczy militarne o asasynach np: gdzie byli, z kim walczyli, kto dowodził - to są ważne informacje.
Baldwin właśnie Ryszard nie zna się na rzeczy, dlatego że sam nie czyta książek tylko z neta. A źródło moje to mówie książka. Ryszard nie wiem czy wiesz ale w książkach nie ma linków.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej