Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Tematy: drażliwe, glupie, denne ect ect, Temat istnieje od 2010 r.
     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 6/05/2010, 23:45 Quote Post

Dziadek Jacek lub Jacek Z [zawsze ich mylę] założyli wczoraj temat, który został natychmiast zamknięty, a dziś już po nim śladu nie ma. Zamknięcie tamtego tematu skłoniło mnie do pewnych refleksji. Chciałbym jednak wyrażnie zastrzec, że nie mam zamiaru krytykować modów za tamtą decyzję. Nie w tym rzecz. To forum przypomina mi oświeconą dyktaturę [i pewnie dlatego tak lubię to forum], w przeciwieństwie do na przykład onetowej demokracji, gdzie każdy może napisać co mu tylko ślina na język przyniesie. I jako poniekąd poddany Ich Królewskich Mości Nauki i Kultury nie zamierzam wszczynać tu jakiejś rewolty, a jedynie zwrócić uwagę na pewne kwestie czy też prosić o doprecyzowanie pewnych zasad. I tak proszę odebrać to co napiszę. Otóż pojawiają się co jakiś czas tematy niewygodne, co do których nie zawsze wiadomo jak postąpić. Z jednej strony nie łamią one regulaminu, z drugiej można odnieść wrażenie że nie są mile widziane na forum. Co z nimi zrobić? A może po prostu przykleić w Pałacu Kultury i Nauki listę tematów, których nie należy na forum poruszać? Panujący Kultura i Nauka nie musieliby sie z tego tłumaczyć, a jak komuś by to nie odpowiadało to zawsze taki niezadowolony mógłby opuścić nasze królestwo i skorzystać z uroków demokracji na onecie czy innym wp. Dobrym przykładem była ostatnia żałoba narodowa na czas której zakazano poruszania tutaj pewnych wątków. Moja propozycja idzie w kierunku oficjalnego wprowadzenia takiej mozliwości i umieszczenia odpowiedniej adnotacji w widocznym miejscu. Wczoraj w tym wspominanym na początku temacie rozbawił mnie zwłaszcza post szanownej Eamr, która napisała, że zakładanie takiego tematu jest szkodliwe dla kraju [cytuję z pamięci, taki był w każdym razie sens jej wypowiedzi]. Dla mnie to zabrzmiało niczym strzelanie do wróbla z ciężkiego działa Dora kaliber 800 mm. Już miałem to skomentować, ale nie zdążyłem bo temat zamknięto. Sam zresztą nosiłem się z zamiarem założenia podobnego tematu. Po cóż więc modowie mają potem coś zamykać, usuwać, kasować itp., a użytkownicy zastanawiać się czy dany temat jest dopuszczalny czy raczej jego poruszanie jest niewskazane? Przy czym nie chodzi mi o tematy wyraznie naruszające regulamin, bo w takich sytuacjach procedura postępowania jest oczywista. Chodzi o tematy nie łamiące regulaminu, ale jednak z jakichś istotnych powodów niewskazane na forum. W tym roku były to tematy związane z żałobą, w przyszłym roku zaatakuje pewnie gdzieś Bin Laden, a za dwa lata ma być koniec świata, a że nieszczęścia chodzą parami to dodatkowo będą też u nas Mistrzostwa Europy 2012. A tak to wisiałaby sobie w PKiN informacja o treści:"Tematy nawiązujące do blamażu organizacyjnego podczas Euro 2012 są zakazane". Dlatego proponowałbym na dzień dzisiejszy objęcie takim forumowym zakazem tematów sugerujących, że katastrofa smoleńska była wynikiem zamachu. I jeszcze raz zwracam uwagę, że w żaden sposób nie było moim zamiarem krytykowanie modów za zamknięcie tamtego tematu. Zasadności działań modów wogóle nie oceniam i nie kwestionuję, to jest poza tematem tego wątku. A przywołałem tamten temat tylko dlatego, że był on impulsem do napisania tego postu. Tyle moich przemyśleń po nieistniejącym już temacie Dziadka Jacka [a może jednak Jacka Z ?].

P.S.
Temat chyba powinien się znależć w PKiN, prosiłbym więc o przeniesienie go tam. Chyba, że od razu trafi na Wysypisko.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 7/05/2010, 0:57 Quote Post

QUOTE(adamos2006)
  Dziadek Jacek lub Jacek Z [zawsze ich mylę] założyli wczoraj temat, który został natychmiast zamknięty, a dziś już po nim śladu nie ma.


Oczywiście to nieprawda. Temat został tymczasowo zamknięty, a to z powodu ostrego spamu - dałem sobie i dyskutantom trzy dni na 'porządki'. Temat zostanie otwarty w sobotę, o czym od razu poinformowałem twórcę wątku.

QUOTE(adamos2006)
I tak proszę odebrać to co napiszę. Otóż pojawiają się co jakiś czas tematy niewygodne, co do których nie zawsze wiadomo jak postąpić.


Temat nie jest 'niewygodny'. Po prostu kiedy robi się offtopic z udziałem n-dyskutantów, mam zwyczaj zamknąć temat, usunąć co niepotrzebne i dać userom do myślenia.
Zwykła praktyka.

Doceniam i poniekąd rozumiem o co Ci chodzi, ale następnym razem, kiedy masz wątpliwości - wal śmiało i wyślij modowi PM-kę. Na pewno odpowie(m).
Myślę, że wyjaśniłem wszystko i proszę o zamknięcie tematu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 7/05/2010, 6:43 Quote Post

QUOTE(krzystofer @ 7/05/2010, 1:57)

Myślę, że wyjaśniłem wszystko i proszę o zamknięcie tematu.


rolleyes.gif rolleyes.gif

Jak widać temat łapie się jak najbardziej pod 'zakazane tematy' wink.gif
Do tej listy dorzuciłbym spostrzeżenie, że niektóre tematy mają założone po kilka wątków a inne tylko jeden i próba naświetlenia tematu z innej strony spotyka się z ingerencją i usunięciem wątku z informacja że dany temat już istnieje na forum.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 7/05/2010, 8:20 Quote Post

Temat:
"Rosjanie Zestrzelili Samolot W Smoleńsku, Prawda wyszła na jaw."
W dziale:
historycy.org > Historia Polski > Historia Polski ogólnie > Historia Polski - alternatywna
powstał w celu przedyskutowania reakcji świata i sytuacji Polski przy takim hipotetycznym ataku. Dlatego został umieszczony w dziale historii alternatywnej.
Nie mam żadnych pretensji do moderatora za jego decyzję.
Ale chyba kolego adamos2006 "indeks ksiąg zakazanych" nie powinien dotyczyć Historyków.org
.....
Problem nie jest "wymyślony" tylko przeze mnie.
Wystarczy zobaczyć reakcje ludzi po wypadku np. w filmie Pospieszalskiego "Solidarni 2010":
.....
http://www.youtube.com/watch?v=20Y-jDfCrn4
.....
Założyłem nawet temat o tym filmie i reakcjach mediów w dziale "Polityka i bieżące wydarzenia"
.....
P.S.
adamos2006 : Nie jest tak trudno sprawdzić, kto jest autorem tematu, zwłaszcza zakładając temat z nim związany. Rzetelność i dokładność powinna być cechą historyków.
.....
P.S. II
adamos2006 :"onetowej demokracji, gdzie każdy może napisać co mu tylko ślina na język przyniesie" - na Onecie to dopiero jest cenzura!! Spróbój tam napisać coś mądrego a "niepoprawnego politycznie".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 7/05/2010, 12:20 Quote Post

QUOTE(adamos2006 @ 6/05/2010, 23:45)
Wczoraj w tym wspominanym na początku temacie rozbawił mnie zwłaszcza post szanownej Eamr, która napisała, że zakładanie takiego tematu jest szkodliwe dla kraju [cytuję z pamięci, taki był w każdym razie sens jej wypowiedzi]. Dla mnie to zabrzmiało niczym strzelanie do wróbla z ciężkiego działa Dora kaliber 800 mm.
*


Nie napisałam, że zakładanie takiego tematu, tylko że snucie niepoważnych teorii… tongue.gif Zresztą, do mnie też ostatnio strzelono z ciężkiego działa, a nie lamentuję.

[tzn. fochy zostały przesłane tylko na PM do odpowiedzialnego artylerzysty… smile.gif]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 7/05/2010, 14:07 Quote Post

O Prasłowianach - o Prasłowianach to dopiero drażliwe tematy! smile.gif

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 8/05/2010, 14:10 Quote Post

Jacek Z napisał:
QUOTE
Ale chyba kolego adamos2006 "indeks ksiąg zakazanych" nie powinien dotyczyć Historyków.org


Odniosłem wrażenie, że pisanie o Smoleńsku w kontekście zamachu nie jest tu mile widziane. Dlatego zaproponowałem, żeby w podobnych przypadkach stworzyć właśnie coś w rodzaju indeksu. Po prostu wolę przejrzyste i klarowne sytuacje. Tyle tylko, że po tym jak wczoraj widziałem niezły wysyp tematów nazwijmy to okołosmoleńskich oraz po argumentacji Krzysztofera to moje wrażenie chyba jednak było błędne. A co do "indeksu" to powinna być to wyłączna gestia Adminów.

QUOTE
adamos2006 : Nie jest tak trudno sprawdzić, kto jest autorem tematu, zwłaszcza zakładając temat z nim związany. Rzetelność i dokładność powinna być cechą historyków.


Tu rzeczywiście dałem ciała. Widziałem ten temat w Historii Alternatywnej. Tyle tylko, że nawet nie zdawałem sobie sprawy, że są tu dwie historie alternatywne[Polski i powszechna]. Sprawdziłem w powszechnej i nie widząc tego tematu przyjąłem, że został on usunięty. A skoro został usunięty, to i nie mogłem sprawdzić jego autora.

QUOTE
adamos2006 :"onetowej demokracji, gdzie każdy może napisać co mu tylko ślina na język przyniesie" - na Onecie to dopiero jest cenzura!!


To co ta cenzura tam robi??? Po jakości wpisów i kulturze komentujących sądziłem, że panuje tam wolna amerykanka i każdy pisze co chce. Czasami nawet mam wrażenie, że piszący tam uczestniczą w jakimś ukrytym dla postronnych obserwatorów komkursie na najdurniejszy post danego tematu.

QUOTE
Spróbój tam napisać coś mądrego a "niepoprawnego politycznie".


Nie, dziękuję. Prawdopodobieństwo uczestnictwa w ciekawej i interesującej dyskusji jest tam odwrotnie proporcjonalne do szans zostania obrzuconym obelgami i inwektywami tylko dlatego, ze miało się inne zdanie od oponenta.


Eamr napisała:
QUOTE
Nie napisałam, że zakładanie takiego tematu, tylko że snucie niepoważnych teorii…


1)Jakich niepoważnych teorii? Przyczyn katastrofy jeszcze nie znamy, a śledczy nie wykluczają podobno żadnej wersji- także tej że był to zamach. To, że dzisiaj nie znamy żadnych przesłanek przemawiających za zamachem nie przesądza jednak, że do niego nie doszło. Poza tym ta farsa, którą powoli staje sie to całe dochodzenie stwarza klimat zachęcający do snucia różnych rozważań.
2)Temat był w historii alternatywnej, więc jakie to snucie teorii? W tym dziale nie snujemy teorii, a zastanawiamy co byłoby gdyby...
Rozważania co byłoby gdyby Jagiełło poniósł klęskę pod Grunwaldem też są snuciem niepoważnych teorii?
3)A nawet jeśli byłyby to jednak niepoważne teorie, to nadal nie rozumiem jakie to ma znaczenie dla bezpieczeństwa kraju? Czy jakikolwiek, choćby najmniejszy wpływ na bezpieczeństwo kraju mogą mieć rozważania paru osób na jakimś niszowym forum?

QUOTE
Zresztą, do mnie też ostatnio strzelono z ciężkiego działa, a nie lamentuję.


No to dzielna jesteś. A tak na poważnie, to na forum dyskusyjnym trzeba sie z tym liczyć. Ja też z tego powodu nie rozdzieram szat. Ale swoją drogą to ciekawe kim był ten kanonier, bo jakoś uszło to mojej uwadze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 8/05/2010, 17:17 Quote Post

Witam!
QUOTE(adamos2006 @ 8/05/2010, 15:10)
Odniosłem wrażenie, że pisanie o Smoleńsku w kontekście zamachu nie jest tu mile widziane.
*


Może dlatego, ze takie tematy mnożą się, niczym króliki?
CODE

Po prostu wolę przejrzyste i klarowne sytuacje.

A nie może być tak, że moderację zwyczajnie wnerwia usuwanie n-tego tematu o tym samym?
CODE

A co do "indeksu" to powinna być to wyłączna gestia Adminów.

Tyle, że taki indeks istnieje. Nie jestem pewny, ale w Regulaminie chyba coś jest o tym, czego nie wolno zamieszczać (powielanie tematów, chyba też rasizm czy coś...).
CODE

To co ta cenzura tam  robi???

Cenzuruje to, co jest mało ciekawe, a do tego niepoprawne politycznie-słowem, ogłupia userów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 8/05/2010, 20:26 Quote Post

QUOTE(adamos2006 @ 8/05/2010, 14:10)
1)Jakich niepoważnych teorii? Przyczyn katastrofy jeszcze nie znamy, a śledczy nie wykluczają podobno żadnej wersji- także tej że był to zamach. To, że dzisiaj nie znamy żadnych przesłanek przemawiających za zamachem nie przesądza jednak, że do niego nie doszło. Poza tym ta farsa, którą powoli staje sie to całe dochodzenie stwarza klimat zachęcający do snucia różnych rozważań.
2)Temat był w historii alternatywnej, więc jakie to snucie teorii? W tym dziale nie snujemy teorii, a zastanawiamy co byłoby gdyby...
Rozważania co byłoby gdyby Jagiełło poniósł klęskę pod Grunwaldem też są snuciem niepoważnych teorii?
3)A nawet jeśli byłyby to jednak niepoważne teorie, to nadal nie rozumiem jakie to ma znaczenie dla bezpieczeństwa kraju? Czy jakikolwiek, choćby najmniejszy wpływ na bezpieczeństwo kraju mogą mieć rozważania paru osób na jakimś niszowym forum?
*


1. Post otwierający sugeruje coś, co ludzie przy zdrowych zmysłach raczej odrzucają smile.gif Pospieszalskopodobne wmawianie ew. bzdury politycznej pod płaszczykiem alternatywnej spowodowało (i będzie powodować…) kpiny. To, że prokuratura musi zbadać nawet ewentualność ingerencji kosmitów nie ma tu nic do rzeczy…

Rosyjskie służby „manipulacyjne” musiałby naprawdę doznać gremialnego zaćmienia umysłów, by sobie tak strzelić w stopę…

2. Jagiełło – poczekajmy z 600 lat… Wtedy przeróżne teoryje wzbudzą najwyżej wesołość. Tu mamy jeszcze zbyt świeżych nieboszczyków.

3. O ile pamiętam, nie pisałam nic o bezpieczeństwie! O tym, że jest to niekorzystne tak. Dokładnie tak samo szkodliwe, jak kolportowanie każdej innej bzdury. Gdyby to było chociaż podane bez ewidentnej intencji wykazania, że ani chybi jest to prawda, to jeszcze… Ta intencja została zauważona – pierwszy zrobił to Baribal w poście nr 5.

QUOTE(adamos2006 @ 8/05/2010, 14:10)
No to dzielna jesteś. A tak na poważnie, to na forum dyskusyjnym trzeba sie z tym liczyć. Ja też z tego powodu nie rozdzieram szat. Ale swoją drogą to ciekawe kim był ten kanonier, bo jakoś uszło to mojej uwadze.
*


No szkoda… Powyższe świętokradztwo – pogrom mojego postu – nie zostało podane do publicznej wiadomości. Nniejszym zezwalam Ci na wypytanie wszystkich moderatorów w ww. sprawie. Może się który przyzna… elefant.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 8/05/2010, 20:46 Quote Post

Vitam

Powyższe świętokradztwo – pogrom mojego postu – nie zostało podane do publicznej wiadomości. (Eamr)

Posty uznane za niezgodne z Regulaminem gromimy standardowo i bez rozgłosu. Trzeba się naprawdę mocno postarać (czytaj - narozrabiać), żeby zostać podanym do powszechnej wiadomości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 8/05/2010, 21:39 Quote Post

QUOTE("Eamr")
Post otwierający sugeruje coś, co ludzie przy zdrowych zmysłach raczej odrzucają

Nie wiem jak tam ludzie przy zdrowych zmysłach, ale jeśli chodzi o historyków, to oni wiedzą, że skrytobójstwa są w polityce dość normalne, więc wysnuwanie hipotez o zamachu, gdy ginie ważny polityk, jest zawsze uzasadnione. Ewentualnie dopiero z czasem możne je wykluczyć, ale to tylko czasami jest taka komfortowa sytuacja. W polityce obowiązuje "zasada domniemania winy", która wynika wprost ze świadomości, jaką zaciekłą wojną jest ta polityka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 8/05/2010, 22:35 Quote Post

Skrytobójstwo, a nie taki numer …hurtowy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 8/05/2010, 22:37 Quote Post

Bliźniaki, dlatego musiał być zbiorowy wypadek, a nie otrucie. Nikt by nie uwierzył, że dwaj bliźniacy umierają jeden po drugim przypadkowo.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 8/05/2010, 22:46 Quote Post

Wysnuwając różne ciekawe przypuszczenia w takich działach jak historia alternatywna trzeba mieć świadomość pomiędzy trybem przypuszczającym a oznajmującym.
Ponieważ forum to nie jest związane z PIS-em, RM, należy sobie pamiętać, że ktoś może zareagować na treści dziwnym trafem głoszonych przez m.in. ludzi związanych z wym. instytucjami w celach im tylko wiadomych, i ów "inny", w tym przypadku ja smile.gif, może w ramach naszych wspaniałych teorii ukuć trochę inną lub trochę zmieniającą akcenty, opartą na podobnie mocnych przesłankach.
Nikt nie jest zobowiązany do szerzenia jedynie słusznej teorii zamachu!
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 8/05/2010, 22:51 Quote Post

Vitam

Bliźniaki, dlatego musiał być zbiorowy wypadek, a nie otrucie. Nikt by nie uwierzył, że dwaj bliźniacy umierają jeden po drugim przypadkowo. (Pseudomiles)

Coś mi umknęło? Trzeba już dać na mszę za tego drugiego bliźniaka, czy jak?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej