Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

80 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Absurdy polskiego życia

poldas372

X ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 19.336

post 10/06/2013, 0:18 Quote Post

Ad. Rafał Mazur;
Uzupełniam.
Psychologiem, co do którego wiedzy, bądź chęci zaangażowania się w prowadzone badanie mam negatywne nastawienie jest dr. Zbigniew Marten

Można go znaleźć w kadrze Wyższej Szkoły Biznesu Nowy Sącz.
Linku nie byłem w stanie dać, bo mają tam jakieś zabezpieczenia.

Nie poważam tej osoby i jestem w stanie wykazać jego indolencję.
Doświadczyłem tego na własnej skórze.

Sędzia Zbigniew Krupa nakazał kolejne badanie w RODK moich dzieci za co ja miałem zapłacić, co też zrobiłem.
Po dotarciu na miejsce badań, okazało się, że Marten doszedł do wniosku, że rozpoznanie zagadnienia jest niepotrzebne, bo mój starszy syn się trząsł ze strachu.
Zaznaczam, że mieszkam 200 km. od swoich synów i nie mam na nich bezpośredniego wpływu, tak jak to czyni matka.

Koleś poszedł na łatwiznę - Do badania nie doszło.
Sąd Okręgowy w Nowym Sączu moją wpłatę 500 PLN na poczet badań w RODK zaksięgował jako "konsultację psychologiczną".
Jak dla mnie - Skandal.
Tylko co im można zrobić?

Ten post był edytowany przez poldas372: 10/06/2013, 0:23

User is offline  PMMini Profile Post #16

Ossee

VIII ranga
Nr użytkownika: 65.050

post 10/06/2013, 0:31 Quote Post

Absurdy polskiego życia?
Z Układem walczy partia która stworzyła największy łańcuszek polityków, firm, fundacji, spółek, gazet etc.

http://natemat.pl/27763,newsweek-z-pienied...zesowi-i-partii

User is offline  PMMini Profile Post #17

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 10/06/2013, 9:16 Quote Post

Tylko co im można zrobić?

Trudno powiedzieć, nie jestem prawnikiem specjalistą od takich spraw. Zapewne można złożyć skargę i zażądać ponownej konsultacji.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

poldas372

X ranga

post 10/06/2013, 12:43 Quote Post

To by nic nie dało.
Gdyby sąd uznał skargę za zasadną, to by wyszło na to, że podważa kompetencje biegłego.
Oni nie będą sobie robić nawzajem "koło pióra".

User is offline  PMMini Profile Post #19

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 10/06/2013, 12:47 Quote Post

Z Waszych wypowiedzi wynika, że po prostu mamy taki system prawny, w którym gościu, jak powyższy musi iść siedzieć i koniec.
No, to pogratulować profesorów prawa, jakich dorobiliśmy się (którzy odpowiednie przepisy układali) i pogratulować pieniędzy wydanych na nich.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

gtsw64

VIII ranga
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab

post 10/06/2013, 13:37 Quote Post

Komisje majątkowe – komisje działające przy MSWiA od 1989 roku, rozpatrujące sprawy zwrotu kościołom i związkom wyznaniowym majątku odebranego w PRL z naruszeniem ówczesnego prawa[1] lub przekazania w zamian odpowiedniej rekompensaty. W komisjach połowa członków była przedstawicielami rządu, a druga danego wyznania.

Od decyzji komisji nie było odwołania

Największy absurd.

User is offline  PMMini Profile Post #21

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 10/06/2013, 13:47 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 10/06/2013, 14:37)
Komisje majątkowe – komisje działające przy MSWiA od 1989 roku, rozpatrujące sprawy zwrotu kościołom i związkom wyznaniowym majątku odebranego w PRL z naruszeniem ówczesnego prawa[1] lub przekazania w zamian odpowiedniej rekompensaty. W komisjach połowa członków była przedstawicielami rządu, a druga danego wyznania.

Od decyzji komisji nie było odwołania

Największy absurd.
*

To raz. Dwa, w ostatniej "Angorze" widziałem krótką notkę, w której jakiś przedstawiciel KK stwierdzał, że nie przekazano tejże instytucji 31% dawnych majątków. O przekazaniu niekiedy 250% powierzchni w niektórych gminach (na Dolnym Śląsku) już nie wspomniał...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

gtsw64

VIII ranga
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab

post 10/06/2013, 14:35 Quote Post

To raz. Dwa,

Trzy. Kiedy KK zacznie oddawać zagarnięty majątek gminom protestanckim (Śląsk czy Pomorze)otrzymany notabene od przebrzydłych komuchów.

User is offline  PMMini Profile Post #23

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 10/06/2013, 14:55 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 10/06/2013, 15:35)
Trzy. Kiedy KK zacznie oddawać zagarnięty majątek gminom protestanckim (Śląsk czy Pomorze)otrzymany notabene od przebrzydłych komuchów.
*

A KK oddał komukolwiek kiedykolwiek cokolwiek, jeżeli nie zmusiły go miecze czy inna broń?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 10/06/2013, 15:00 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 9/06/2013, 22:47)
QUOTE(poldas372 @ 9/06/2013, 22:43)
Widzisz inne możliwości wyrażenia swojego żalu?
*

Państwu w którym wyrażanie żalu ma być realizowane za pomocą ataków na przedstawicieli prawa dobrze bym nie wróżył.

I masz rację. Bardzo dobre spostrzeżenie...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 10/06/2013, 15:12 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 10/06/2013, 16:00)
QUOTE(szczypiorek @ 9/06/2013, 22:47)
QUOTE(poldas372 @ 9/06/2013, 22:43)
Widzisz inne możliwości wyrażenia swojego żalu?
*

Państwu w którym wyrażanie żalu ma być realizowane za pomocą ataków na przedstawicieli prawa dobrze bym nie wróżył.

I masz rację. Bardzo dobre spostrzeżenie...
*

Iii, tam. Podobne sytuacje zdarzają się wszędzie-a to ktoś rzuci butem w Busha, a to tortem w sędziego...
Problemem u nas jest, jak widać obecna, akceptacja dla takich zadań. A nie zastanowi się jeden z drugim, co by było, jakby zamiast tortu był granat, nóż, shuriken...
Ot, bieda umysłowa.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

wysoki

X ranga

Rafal Mazur

post 10/06/2013, 18:37 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 10/06/2013, 13:43)
To by nic nie dało.
Gdyby sąd uznał skargę za zasadną, to by wyszło na to, że podważa kompetencje biegłego.
Oni nie będą sobie robić nawzajem "koło pióra".
*

Bez złożenia jej nigdy się nie dowiesz. A w ten sposób potwierdzasz jakość biegłego, skoro skarg na jego działalność nie ma...
Zawsze też możesz spróbować udać sie do mediów, jak widzisz w pierwszym przykładzie podrzuconym przez emigranta to może zadziałać.

QUOTE(emigrant @ 10/06/2013, 13:47)
Z Waszych wypowiedzi wynika, że po prostu mamy taki system prawny, w którym gościu, jak powyższy musi iść siedzieć i koniec.
No, to pogratulować profesorów prawa, jakich dorobiliśmy się (którzy odpowiednie przepisy układali) i pogratulować pieniędzy wydanych na nich.
*

Na facebooku zarejestrowany nie jestem, więc całość informacji mogę czerpać tylko z podlinkowanego przez Ciebie artykułu.
Na razie mamy tak.
Pan ma jakąś rodzinę.
Rodzina i sąsiedzi
Wiele razy dokonywał kradzieży i dostał za to wyroki
Pięć drobnych kradzieży zakończyło się dla Radka wyrokami w zawieszeniu (zazwyczaj zapadały bez obecności Radka na sali rozpraw).
Dlaczego rodzina nie zadała sobie trudu zapewnienia nad nim większej kontroli (osobiście bądź np. przez wolontariuszy), skoro podobno
bo pozostawiony sam sobie, nawet przy prostych czynnościach, choćby przy goleniu potrafi się okaleczyć.
Nie zapewniła nawet jego obecności na rozprawach tak aby sąd mógł się przekonać, że jest upośledzony.
No to co sąd miał zrobić? Oskarżony się nie stawia, adwokat (zapewne) tłumaczy, że jest upośledzony. No to został skierowany na badania, biegli orzekli, że jest w stanie odpowiadać za swoje czyny.
I teraz mamy wielkie larum, że sąd popełnił błąd. A jaką decyzję miał podjąć? Powiedzieć osobom które zostały okradzione: oskarżony się nie stawia już 6 raz, ma 3 wyroki ale wiecie, adwokat powiedział, że jest upośledzony umysłowo, co prawda nigdy go nie widzieliśmy ale pewnie to prawda. No to przepraszamy ale nie możemy nic zrobić, niech kradnie dalej...
I kto jest winny? Nie rodzina, której się nie chciało załatwić panu leczenia oraz większej kontroli tylko sąd, który nie poszedł do niego do domu osobiście sprawdzić jego poczytalności.
Skoro było wiadomo, że pan działa w warunkach recydywy to może dało by się wśród rodziny czy sąsiadów lub wolontariuszy z jakiegoś ośrodka zorganizować jakąś opiekę nad jego zbieraniem puszek?

Mamy w naszym systemie coś takiego jak odwołania od wyroku. Coś wiadomo czy ktoś z nich korzystał we wcześniejszych sprawach?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

poldas372

X ranga

post 10/06/2013, 19:59 Quote Post

Ad. Rafał Mazur;
Bez złożenia jej nigdy się nie dowiesz.
Skargi?
Składałem.
I odbijałem się od ściany.
Oni sobie nawzajem krzywdy nie zrobią.

User is offline  PMMini Profile Post #28

wysoki

X ranga

Rafal Mazur

post 10/06/2013, 20:26 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 10/06/2013, 20:59)
Ad. Rafał Mazur;
Bez złożenia jej nigdy się nie dowiesz.
Skargi?
Składałem.
I odbijałem się od ściany.
Oni sobie nawzajem krzywdy nie zrobią.
*

OK, trochę to niejasno opisałeś i nie zrozumiałem, że tego już próbowałeś. Przy najbliższej okazji dowiem się od znajomego sędziego jak wyglądają od strony technicznej sprawy składania skarg, odwołań itd. na decyzje biegłego.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

monx

VII ranga
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik

post 10/06/2013, 21:08 Quote Post

Jakie znowu decyzje biegłego?
Wystarczy wniesc umotywowane zastrzeżenia do opinii biegłego i wnieść o dopuszczenie dowodu z innego biegłego. Tylko to musi być umotywowane i wykazane. Ja wiem jak pracują biegli za 30,03 zł za godzine pracy.
Dlatego najlepiej wziąć sobie fachowego pełnomocnika procesowego bo jakos nikt normalny poważnej usterki w samochodzie sam nie naprawia ani nie leczy zapalenia płuc na własna reke.
Wszystko w procesie cywilnym można skarzyc, no prawie wszystko jak ktoś nie korzysta ze wszystkich dopuszczalnych prawem srodkow to sam sobie jest winien bo kapitalistyczny proces cywilny tak właśnie wygląda ze każdy sobie rzepke skrobie. Nie podoba się to trzeba wrocic do pierwotnego tekstu Kpc z głębokiego PRL.

Ten post był edytowany przez monx: 10/06/2013, 21:12

User is offline  PMMini Profile Post #30

80 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej