Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ronald Reagan, 1911 - 2004

misza88

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.

post 10/10/2016, 20:21 Quote Post

Pamiętajcie że Reagan nie miał wpływu tylko na politykę zagraniczną, amerykanie w każdym bądź razie oceniają go raczej po polityce wewnętrznej.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #76

Fuser

VII ranga
Nr użytkownika: 15.418

post 10/10/2016, 21:17 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 10/10/2016, 21:21)
Pamiętajcie że Reagan nie miał wpływu tylko na politykę zagraniczną, amerykanie w każdym bądź razie oceniają go raczej po polityce wewnętrznej.
*

Rządził po dekadzie l. 70., która była dla USA fatalna pod względem ekonomicznym.

User is offline  PMMini Profile Post #77

kontousuniete170817

Unregistered

post 12/10/2016, 9:11 Quote Post

QUOTE(An_Old_Man @ 10/10/2016, 19:04)
QUOTE(Solmyr @ 10/10/2016, 17:54)
a Ronald Reagan był cowboyem - a był jednym z najlepszych prezydentów w historii USA
*

Tak ludzie gadają. Także swojego czasu byłem jakoś przekonany. Moim zdaniem był dobrym aktorem. Reżyser posłużył się nim (aktorem)i bardzo osłabił Stany Zjednoczone. Było prosto = wschód kontra zachód. Była rywalizacja jeden do jednego.
*

O ile wiem wschód [jak rozumiem ZSRR] przegrał tę rywalizację. Jak na aktora całkiem nieźle.

Oczywiście, zaraz znajdą się ludzie mądrzy i będą pisać że to żadna wielka sprawa, Gorbaczow był słaby itp. itd.

No cóż. Tak bywa w demokracji.

Post #78

Prawy Książę Sarmacji

VII ranga
Nr użytkownika: 98.849

post 12/10/2016, 17:17 Quote Post

Jestem fanem Reagana i się z tym nie kryję. Z amerykańskich prezydentów ciekawy jest jeszcze Theodore Roosvelt, Washington i Trump wink.gif

Na każdego można coś znaleźć, pierwszy z brzegu JFK jest strasznie przeceniany.

Ten post był edytowany przez Prawy Książę Sarmacji: 12/10/2016, 17:18

User is offline  PMMini Profile Post #79

Artimax

III ranga
Nr użytkownika: 63.073

Artur Maksymilian K.
Zawód: Freidenker

post 12/10/2016, 17:39 Quote Post

Jestem fanem Reagana i się z tym nie kryję. Z amerykańskich prezydentów ciekawy jest jeszcze Theodore Roosvelt, Washington i Trump  wink.gif

Trump chyba jeszcze nie jest prezydentem? Czy może chodziło Ci o Trumana?

User is offline  PMMini Profile Post #80

Prawy Książę Sarmacji

VII ranga
Nr użytkownika: 98.849

post 12/10/2016, 22:14 Quote Post

Ależ skąd - chodziło mi o Donalda Trumpa. Taki mały żarcik z przyszłością lub z przyszłości.

User is offline  PMMini Profile Post #81

Fuser

VII ranga
Nr użytkownika: 15.418

post 5/11/2016, 12:24 Quote Post

Reagan tells Soviet jokes
Jedne lepsze, inne gorsze, wszystkie znane chyba też w polskiej wersji. Najlepszy chyba ten od minuty 05:16.

User is offline  PMMini Profile Post #82

Krzysztow

III ranga
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen

post 26/03/2017, 8:24 Quote Post

Był kiedys taki film Stanleya Kubricka "Dr Strangelove albo jak przestałem sie bać i pokochałem bombe" Powstał on na fali amerykańskiej paranoi związanej z wojną atomową z ZSRR. Niektóre sceny filmu rozgrywają sie w Pokoju Wojennym w Białym Domu m.in.
z udziałem Prezydenta USA. Pokój o tej nazwie tak naprawdę nie istnieje a jedynie Kubrick go wymyślił na potrzeby swojego filmu. Kiedy w 1980 roku Reagan wygrał wybory prezydenckie i był oprowadzany jako elekt po Białym Domu na koniec wizyty zażyczył sobie ujrzeć jeszcze ten pokój czym zaskoczył oprowadzających go urzędników.

User is offline  PMMini Profile Post #83

Sarissoforoj

Kwatermistrz Generalny
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1.265

post 26/03/2017, 8:43 Quote Post

QUOTE(Fuser)

Bodajże w 1983, czy jakoś tak Reagan przemawiając "zażartował", że wyklucza ZSRR spośród narodów Świata. Szczegółów nie pamiętam. Najlepsza była reakcja na ten dowcip jak to określano.
Przedstawiono rysunek pokazujący Ziemię z grzybami atomowymi, a obok przelatujących kosmitów. Jeden drugiego pyta się co się stało. Drugi odpowiada, że prezydent USA opowiedział dowcip i wszyscy na Ziemi umarli ze śmiechu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #84

MightyQuinn

II ranga
**
Nr użytkownika: 100.467

Thomas
Stopień akademicki: Pieronek
Zawód: Adwokat ale nie w PL

post 27/03/2017, 23:22 Quote Post

QUOTE(Sarissoforoj @ 26/03/2017, 8:43)
QUOTE(Fuser)

Bodajże w 1983, czy jakoś tak Reagan przemawiając "zażartował", że wyklucza ZSRR spośród narodów Świata. Szczegółów nie pamiętam. Najlepsza była reakcja na ten dowcip jak to określano.
Przedstawiono rysunek pokazujący Ziemię z grzybami atomowymi, a obok przelatujących kosmitów. Jeden drugiego pyta się co się stało. Drugi odpowiada, że prezydent USA opowiedział dowcip i wszyscy na Ziemi umarli ze śmiechu.
*

"My fellow Americans, I'm pleased to tell you today that I've signed legislation that will outlaw Russia forever. We begin bombing in five minutes."

Rok 1984

https://en.wikipedia.org/wiki/We_begin_bomb...in_five_minutes

Powiedzial to podczas proby mikrofonu, a nie na zywo. Oczywiscie jakis pozyteczny idiota (idiotka?) zachcial z tego zrobic afere i opublicznil.

Ten post był edytowany przez MightyQuinn: 27/03/2017, 23:25

User is offline  PMMini Profile Post #85

6 Strony « < 4 5 6 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej