Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studia dzienne, wieczorowe, zaoczne
     
exer
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 77.996

 
 
post 9/05/2012, 11:01 Quote Post

Witam! Jak w temacie, jaką maturę. Bliżej i taniej do Krakowa na uj. Tam interesowała by mnie archeologia klasyczna. Jednak bardziej by mi się podobała specjalność archeologia Ameryk i Oceanii na Uniwersytecie Warszawskim. Mógłbym iść do Warszawy, tylko tam wszystko droższe 3 razy. Czy muszę pisać polski rozszerzony? Jestem już po szkole i nie miałem w szkole rozszerzonego polskiego. Czy jakieś przedmioty, prócz wosu i historii, liczą się, żeby dodać sobie punkty? Szczerze powiedziawszy wolałbym pisać z geografii rozszerzonej niż z WOSu. Jak napiszę maturę z 2 przedmiotów dodatkowych, to je zsumują, czy wybiorą ten, który mi lepiej poszedł?

Teraz czytam na stronie UW , że jest jakaś archeologia w języku angielskim - czy trzeba mieć jakieś certyfikaty, czy wystarczy matura rozszerzona z języka angielskiego?

To, co mnie najbardziej interesuje, to Indianie Ameryki Północnej, ale nie pogardziłbym Grecją starożytną. Czy jest możliwość znalezienia pracy w Stanach lub w Kanadzie lub w Grecji jako archeolog? Czy to raczej zbyt wygórowane ambicje? Musiałbym robić doktorat? Doktorat by mi w czymś pomógł? Nie ukrywam, że chciałbym zarabiać więcej niż 1000 złotych, czy dolarów, a jednocześnie pracować jako pasjonat (myślę, że to nic złego, chcieć czegoś od życia, prawda?)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Ten post był edytowany przez exer: 9/05/2012, 11:07
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 14/05/2012, 15:18 Quote Post

Serdecznie Witam,
Akurat archeologia tzw Nowego Świata jest w chwili obecnej najlepiej rozwinięta właśnie na UJ żeby wymienic tylko badania prowadzone także przy udziale studentów w Hondurasie oraz na terenie Stanów Zjednoczoncych - kultura Pueblo.
Zasady rekrutacji masz podane na stronie UJ.
Co do perspektyw pracy wszystko zależy tak jak w przypadku praktycznie każdego innego kierunku "humanistycznego" od predyspozycji konkretnej osoby.
PS: Takie tematy należy tylko i wyłącznie tworzyc w dziale poświęconym archeologii. Ja trafiłem na niego jedynie przez przypadek smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 15/05/2012, 11:35 Quote Post

QUOTE(Marthinus @ 14/05/2012, 15:18)
Akurat archeologia tzw Nowego Świata jest w chwili obecnej najlepiej rozwinięta właśnie na UJ żeby wymienic tylko badania prowadzone także przy udziale studentów w Hondurasie oraz na terenie Stanów Zjednoczoncych - kultura Pueblo.
*


W Gwatemali, Marthinus na litość Boską! laugh.gif

A co do autora tematu to zawsze śmieszą mnie i drażnią z drugiej strony pytania typu: "Czy po studiach x znajdę dobrą pracę?" Nie wiem, będziesz dobry, zainteresowany, aktywny na studiach, obrotny to pewnie znajdziesz. Będziesz tylko odbębniał egzaminy i znikniesz w tłumie to nie znajdziesz. Proste - wróżkami nie jesteśmy.
Natomiast pytania związane z rekrutacją powinieneś zadawać w Dziale Rekrutacji UJ, osobiście, telefonicznie lub mailowo w Instytucie Archeologii UJ lub odpowiedzi na nie szukać na stronach internetowych. Podobnie w przypadku IA UW. Nikt za rączkę Cię nie poprowadzi, to są studia i tutaj wymagana jest samodzielność. Jeśli spytasz w sekretariatach na uczelni to też Cię nie zjedzą lub nie złożą w ofierze tylko dlatego, że spytałeś. Od tego te sekretariaty są.

Ten post był edytowany przez Tomekarcheo: 15/05/2012, 11:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 15/05/2012, 14:37 Quote Post

QUOTE
W Gwatemali, Marthinus na litość Boską!

Aj rzeczywiście.
Niestety archeologia Nowego Świata pozostanie dla mnie tematem mocno egzotycznym... smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Varanus Archeofan
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 68
Nr użytkownika: 63.771

 
 
post 16/05/2012, 19:50 Quote Post

Czy na UJ istnieje specjalizacja o starożytnym Egipcie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 16/05/2012, 20:00 Quote Post

Wystarczy wejsc na stronę Instytutu żeby to sprawdzic...
http://www.archeo.uj.edu.pl/ebw.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Grand90
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 80.115

 
 
post 28/10/2014, 19:12 Quote Post

Witam.

Jeżeli temat założyłem w nieodpowiednim dziale, to z góry przepraszam i dziękuje za ewentualne przeniesienie.

Otóż w bliżej nieokreślonej perspektywie chciałbym w końcu przystąpić do egzaminu maturalnego. Już teraz zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów. W grę wchodzą dwie dziedziny, mianowicie, historia tudzież archeologia, chociaż natenczas skłaniam się ku tej drugiej opcji. Na maturze będę zapewne zdawał historię rozszerzoną, gdyż czuje się na siłach w tej materii. Jaki wynik wyrażony z procentach powinienem osiągnąć, aby dostać się na jakąś przyzwoitą uczelnię - kierunek archeologiczny?

Kolejny casus jest taki, że mam spore braki jeżeli chodzi o geografię, więc szukam jakiejś literatury, która pozwoliłaby mi uzupełnić te luki. Nie wiem też jaki zakres materiału wypadałoby opanować. Podobnie rzecz się ma w przypadku samej archeologii. Prosiłbym o podanie jakiejś literatury pomocniczej, bowiem już teraz chciałbym się w tą tematykę ściśle zagłębić, tak aby mieć przynajmniej opanowane podstawy u progu mojego studiowana.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.841
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 28/10/2014, 19:35 Quote Post

QUOTE(Grand90 @ 28/10/2014, 19:12)
Witam.

Jeżeli temat założyłem w nieodpowiednim dziale, to z góry przepraszam i dziękuje za ewentualne przeniesienie.

Otóż w bliżej nieokreślonej perspektywie chciałbym w końcu przystąpić do egzaminu maturalnego. Już teraz zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów. W grę wchodzą dwie dziedziny, mianowicie, historia tudzież archeologia, chociaż natenczas skłaniam się ku tej drugiej opcji. Na maturze będę zapewne zdawał historię rozszerzoną, gdyż czuje się na siłach w tej materii. Jaki wynik wyrażony z procentach powinienem osiągnąć, aby dostać się na jakąś przyzwoitą uczelnię - kierunek archeologiczny?

Kolejny casus jest taki, że mam spore braki jeżeli chodzi o geografię, więc szukam jakiejś literatury, która pozwoliłaby mi uzupełnić te luki. Nie wiem też jaki zakres materiału wypadałoby opanować. Podobnie rzecz się ma w przypadku samej archeologii. Prosiłbym o podanie jakiejś literatury pomocniczej, bowiem już teraz chciałbym się w tą tematykę ściśle zagłębić, tak aby mieć przynajmniej opanowane podstawy u progu mojego studiowana.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedzi.
*



A gdzie planujesz studiować?
Dobrym wstępem do archeologii jest pierwszy tom Wielkiej Historii Polski - rozdział I jest teoretyczny. Powszechnie używa się także Wstępu do archeologii D. Ławeckiej oraz podobne pozycje Bahna i Renfrew(Archeologia. Bardzo krótkie wprowadzenie oraz: Archeologia. Teoria, metody, praktyka).
Historia i archeologia nie są zbyt obleganymi kierunkami(przynajmniej w Poznaniu, nie wiem jak Kraków i Warszawa, nie mówiąc o innych), sądzę, że 60% z rozszerzonej powinno wystarczyć z naddatkiem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Kudlaty95
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 103.884

 
 
post 15/09/2018, 10:59 Quote Post

Witam mam do użytkowników tego forum pytanie. Co sądzicie o studniowaniu historii? Dodam ,że myślę o studiowaniu zaocznie ,czysto z pasji. Dużo się słyszy , że studia to tylko papierek i nic więcej. No ale chyba lepiej go mieć przynajmniej tak mi się wydaje . I jeszcze jedno nie wiem czy bez studiów będę wstanie mieć dużą wiedzę historyczną a na tym mi bardzo zależy. Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
krasnal123
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 104.386

Marek
Stopień akademicki: Nowak
Zawód: Student
 
 
post 12/01/2019, 21:00 Quote Post

Witam,
Studiuje zaocznie historię, jestem obecnie na pierwszym roku i mam problem. Otóż jedyną specjalizacją na niestacjonarnych są współczesne systemy zarządzania dokumentacją. Co mogę zrobić, żeby po tych studiach zostać nauczycielem? Są jakieś opcje oprócz przeniesienia się na dzienne?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej