Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> II tura-forumowy sondaż
 
Oddam w II turze wyborów prezydenckich głos na:
Duda [ 101 ]  [74.26%]
Komorowski [ 35 ]  [25.74%]
Suma głosów: 136
Goście nie mogą głosować 
     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 11/05/2015, 11:03 Quote Post

QUOTE(Pluton @ 11/05/2015, 10:59)
CODE
omorowski to nawet nie jest najgorszym prezydentem po 89


Dla mnie jest, a teraz mnie przekonaj, że twoja racja jest najtwojsza.
*


Kolega mógłby sobie już darować popisówy...

Na serio Komorowski gorszy od Jaruzelskiego i pijanego Kwaśniewskiego?
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
pogezan
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.103
Nr użytkownika: 78.883

 
 
post 11/05/2015, 11:40 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 11/05/2015, 11:03)
QUOTE(Pluton @ 11/05/2015, 10:59)
CODE
omorowski to nawet nie jest najgorszym prezydentem po 89


Dla mnie jest, a teraz mnie przekonaj, że twoja racja jest najtwojsza.
*


Kolega mógłby sobie już darować popisówy...

Na serio Komorowski gorszy od Jaruzelskiego i pijanego Kwaśniewskiego?
*



Najwyraźniej w tym jest gorszy, że nie ma zapędów dyktatorskich i publicznie nie łazi pijany.
Komorowski w niczym nie uwłaczył Rzeczypospolitej. Nie głosuję na niego, uważam że Duda jest lepszym kandydatem. Komorowski nie jest złym prezydentem, jest tylko strasznie nijaki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 11/05/2015, 11:54 Quote Post

QUOTE
Najwyraźniej w tym jest gorszy, że nie ma zapędów dyktatorskich i publicznie nie łazi pijany.
Komorowski w niczym nie uwłaczył Rzeczypospolitej. Nie głosuję na niego, uważam że Duda jest lepszym kandydatem. Komorowski nie jest złym prezydentem, jest tylko strasznie nijaki.


Dokładnie tak
U mnie oberwał za Platformę i jej krętactwa.
PiS- nie kocham (jak przystało na dyżurnego rusofila,agenta i pachołka Putina ) ale ZAWSZE będę pamiętał,że to jedyna partia która obniżyła mi podatki.
Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez Piro: 11/05/2015, 11:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 11/05/2015, 11:59 Quote Post

Cóż, jako reprezentant Komorowski nie jest najgorszy. Media opozycyjne uwielbiają demonizować jego wpadki, ale zachowajmy zdrowy rozsądek: Wałęsa był zdecydowanie gorszy, a Kwaśniewski, jak się napił, to już w ogóle.
Zresztą wpadki i prezencja to w przypadku polskiego modelu prezydentury (ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra) tylko detale. Prezydent ma bowiem w ręku potężne narzędzie kształtowania polityki państwa - oczywiście weto. Dlatego też dla mnie osobiście najważniejszym, jeśli nie jedynym kryterium prezydentury jest to, jak piastun najwyższego urzędu w państwie korzysta z tej kompetencji.
I co tu dużo mówić - w ciągu ostatnich pięciu lat Komorowski mógł swoją odmową podpisu powstrzymać cały szereg zmian bardzo niekorzystnych dla Polski. Z oczywistych przyczyn nie zrobił tego, jest więc za nie wszystkie współodpowiedzialny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
rapahandock
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.376
Nr użytkownika: 78.749

Igor Moraczewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: archiwista
 
 
post 11/05/2015, 12:31 Quote Post

QUOTE
Zresztą wpadki i prezencja to w przypadku polskiego modelu prezydentury (ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra) tylko detale. Prezydent ma bowiem w ręku potężne narzędzie kształtowania polityki państwa - oczywiście weto. Dlatego też dla mnie osobiście najważniejszym, jeśli nie jedynym kryterium prezydentury jest to, jak piastun najwyższego urzędu w państwie korzysta z tej kompetencji.
I co tu dużo mówić - w ciągu ostatnich pięciu lat Komorowski mógł swoją odmową podpisu powstrzymać cały szereg zmian bardzo niekorzystnych dla Polski. Z oczywistych przyczyn nie zrobił tego, jest więc za nie wszystkie współodpowiedzialny.


I tu jest największy ból. Bo z jednej strony można zatrzymać złe ustawy, a z drugiej dobre. W obecnym, tandemowym, układzie polskiej polityki zawsze będzie albo żyrandol albo konflikt. I jedno i drugie szkodzi. Dlatego szkoda, że nie ma kandydata zewnętrznego w II turze tylko dwaj partyjniacy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 11/05/2015, 12:49 Quote Post

To prawda, ale sytuacje idealne zdarzają się rzadko. Po 5 latach kadencji Komorowskiego wiem jedno - podpisując wspaniałe pomysły swoich partyjnych kolegów, Prezydent ten szkodzi Polsce. Bardzo bym nie chciał, aby miał możliwość szkodzenia przez następne 5 lat. Oczywiście czysto teoretycznie rzecz ujmując Duda może być gorszy. Może, ale jeśli Komorowski zapłaci za swoje szkodnictwo utratą stołka, to następnemu Prezydentowi da to nieco do myślenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 11/05/2015, 12:51 Quote Post

Głosuje na Dudę, czas na zmiany. Komorowski suma sumarum kojarzy mi się z dyrektorem państwowej instytucji lub urzędnikiem samorządowym, który niby udaje dobrotliwego wujaszka a naprawdę myśli, że jest bóstwem i może zrobić wszystko ze swoimi pracownikami i nic nie pozbawi go jego ciepłej posadki. Dlatego trzeba mu pokazać, że jest inaczej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 11/05/2015, 13:07 Quote Post

[quote=rapahandock,11/05/2015, 13:31]
[quote]Z
I tu jest największy ból. Bo z jednej strony można zatrzymać złe ustawy, a z drugiej dobre. W obecnym, tandemowym, układzie polskiej polityki zawsze będzie albo żyrandol albo konflikt. I jedno i drugie szkodzi. Dlatego szkoda, że nie ma kandydata zewnętrznego w II turze tylko dwaj partyjniacy.
*

[/quote]

Dlatego dziedziczna monarchia konstytucyjna jest relatywnie najlepszym rozwiązaniem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Pluton
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 95
Nr użytkownika: 96.138

 
 
post 11/05/2015, 13:20 Quote Post

W Polsce nigdy nie będzie już monarchii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
IŁ1M
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 328
Nr użytkownika: 79.395

 
 
post 11/05/2015, 13:27 Quote Post

QUOTE(pogezan @ 11/05/2015, 11:40)

Najwyraźniej w tym jest gorszy, że nie ma zapędów dyktatorskich i publicznie nie łazi pijany.
Komorowski w niczym nie uwłaczył Rzeczypospolitej. Nie głosuję na niego, uważam że Duda jest lepszym kandydatem. Komorowski nie jest złym prezydentem, jest tylko strasznie nijaki.
*


Ja nie zdecydowałem, który jest lepszym kandydatem bo się boje, że jak będzie Duda to będzie musiał słuchać szefa partii, albo dojdzie do konfliktu wewnętrznego w tej partii. Obie opcje mi się nie podobają.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.857
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 11/05/2015, 14:00 Quote Post

QUOTE(jur @ 10/05/2015, 22:51)
Zamiast tego optowałbym za wprowadzeniem opcji "żaden z powyższych".
*



Zgadzam się.

Skoro oddawanie nieważnych głosów czy olanie wyborów to złe możliwości, to w takim razie musi być sposób pokazania że obu kandydatów uważam za nieodpowiednich.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 11/05/2015, 14:24 Quote Post

QUOTE(dawid2009 @ 11/05/2015, 8:52)
Nie, bo Jarubas me 1/10 tego co PSL wcześniej  rolleyes.gif
*


Przy wzroście przeszło 1000% - owym wzroście dla PSL-u w takim "mateczniku" tej partii jakim jest np. Sopot wynik wyborczy Jarubasa (1,68%) daje dużo do myślenia - gdzie się podziały głosy/ wyborcy PSL-u confused1.gif
Jeżeli idzie o sondaż, to tu żadnej alternatywy nie ma - w II turze swój głos oddam oczywiście na Dudę.
 
Post #42

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 11/05/2015, 19:04 Quote Post

CODE

Jakoś nikt z plujców Unii Europejskiej nie oskarża Lecha Kaczyńskiego o podpisanie Traktatu Lizbońskiego. Wybiórcza pamię

Oj, oskarża wielu...
Niemniej prezydent ma prawo weta, może z niego skorzystać, jeżeli podpisuje jakąś ustawę to chyba normalnym jest że się z nią zgadza? Chyba że ją za coś przetargował(co samo w sobie nie jest złe).

CODE
Na serio Komorowski gorszy od Jaruzelskiego i pijanego Kwaśniewskiego?

Otóż to, Kwaśniewskiego jak na razie nikt nie pobił, i aby tak pozostało.

Zagłosuję na Dudę, z nieukrywaną niechęcią.

Ten post był edytowany przez misza88: 11/05/2015, 19:05
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 12/05/2015, 6:00 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 11/05/2015, 10:48)
QUOTE(Alcarcalimo @ 11/05/2015, 8:09)
Bez sensu.
Jeżeli już coś to nie idę na wybory i faktycznie oddam głos nieważny.

Opcja żaden z powyższych to bezsens.
*


Niekoniecznie.
Nie pójście na wybory wcale nie jest oddaniem głosu nieważnego. Nikt przecież wtedy nie wie, czy nie poszedłeś na wybory bo Ci się zwyczajnie nie chciało (eee, i tak wygra Komorowski, szkoda się odrywać od telewizora), czy przyświecał temu jakiś cel. A tak idziesz oddajesz głos nieważny i dajesz do zrozumienia, że obecnie nie masz a kogo głosować, ale jesteś zdolny do zadania sobie wysiłku wyjścia z domu i udania się na wybory. I może kolejny razem jakiś kandydat się znajdzie.
*


Jak jest głos nieważny, to nie wiadomo, czy celowo tak zrobiłeś i w jakim celu, czy nie zdołałeś właściwie wypełnić karty.
QUOTE(Ironside @ 11/05/2015, 12:59)
I co tu dużo mówić - w ciągu ostatnich pięciu lat Komorowski mógł swoją odmową podpisu powstrzymać cały szereg zmian bardzo niekorzystnych dla Polski. Z oczywistych przyczyn nie zrobił tego, jest więc za nie wszystkie współodpowiedzialny.
*


Widzisz. Tez uważam, że dwie ustawy, które podpisał, winien zawetować. Ale przypuszczam, że nie o te ustawy tobie chodzi. Bo nie sądzę, że chciałes jego weta na ustawę o powstaniu warszawskim. Zaś pozostałe IMO słusznie, ze podpisał. Bo to zmiany korzystne. Poniewaz sam uważasz jakąs ustawę za niekorzystną, to zakładasz, że Bronek też tak uważał. Co jest bezzasadnym założeniem. Bo mógł np. uważać, że konieczne jest podniesienie Vatu by nie posypały sie finanse i podniesienie wieku emerytalnego by zapobiec katastrofie. itd.
QUOTE
Kwaśniewskiego jak na razie nikt nie pobił

Fakt. Takie majstersztyku jak jego mediacja na Ukrainie w 2004 r. nikt inny na koncie nie ma.

A jakim prezydentem będzie Duda? Może nie będzie figurantem, nie będzie działał wbrew sumieniu ale na zlecenie, powie cos sensownego i zrobi coś mądrego, będzie nominował właściwych ludzi. Choć nic na to nie wskazuje.

Ten post był edytowany przez balum: 12/05/2015, 6:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
MrMaciej
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 32
Nr użytkownika: 94.581

Zawód: student
 
 
post 12/05/2015, 18:37 Quote Post

Ja również wybiorę Dudę. Nie mam podstaw by sądzić, by po wyborach okazał się takim kanapowcem jak Komorowski, a zarzutów dla PBK mam więcej.
Pierwszy to podpisywanie wszystkiego praktycznie jak leci, ja się zastanawiam, czy on w ogóle czyta co podpisuje. Drugi, przez 5 lat nie było go nigdzie gdzie były konflikty społeczne (vide matki dzieci niepełnosprawnych, górnicy (mimo dyskusyjnej kwestii nad zasadnością postulatów, mógł się chociaż wypowiedzieć...)). A już jego kampania mnie przeraża. Nałęcz biegający po studiach telewizyjnych, opluwający wszystkich kandydatów dookoła, buta, straszenie PiSem, a do tego teraz okazuje się, że ma tyle wspólnego z postulatami Kukiza. Żałosne... Do tego jak pomyślę, że Polska będzie wyglądała dla młodych tak jak wygląda teraz, za 5 lat, czyli jak będę kończył studia, to... chyba tylko się pakować. A Komorowski ten styl rządzenia firmuje. Dlatego - Duda. smile.gif Co do tezy, że za Dudą może stać prezes, to ja mam ciekawą teorię. smile.gif Mianowicie, w momencie kiedy Duda zostaje prezydentem, kadencja trwa do 2020. Kaczyński ma wówczas 71 lat. Czy to nie czas na szukanie następcy? A Duda, jeśli ogarnie temat, to zacznie grać na swoją własną pozycję. Czy to nie wydaje się możliwe?

Ten post był edytowany przez MrMaciej: 12/05/2015, 18:55
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej