Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
10 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nauczyciel historii
     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 20/03/2008, 11:57 Quote Post

QUOTE(Dorotaa @ 20/03/2008, 11:51)
No własnie tez mi sie podoba taka ilosc czasu wolnego, kiedy w sumie mozna sobie dorabiac biggrin.gif
*


Z tym dorabianiem może być różnie. Młody nauczyciel musi się jednak sporo do lekcji przygotowywać, a to zabiera czas. Zaś w wakacje czy w ferie... cóż nie zawsze będzie do dorabiania okazja. A i wypocząć jednak trzeba - bo zawód jest jednak, niewątpliwie, męczący. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Dorotaa
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 42.203

W nastepnym wcieleniu bede soba
Zawód: disciplina arcani
 
 
post 20/03/2008, 12:01 Quote Post

No tak, ale jesli jest siła i checi są, to jest i szansa biggrin.gif Co do meczarni w zawodzie, to da sie przyzwyczaic wink.gif Ja jestem typem ktory duzo odpoczynku nie potrzebuje, bo nie umiem dluzej niz dzien siedziec w domu i gapić się w sufit wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
tompo79
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 40.665

Tomasz P.
Stopień akademicki: magister
Zawód: belfer
 
 
post 29/03/2008, 18:42 Quote Post

Sorrki,że tak wtrącę,ale póki co nie masz racji.Narazie jesteś młoda i powodzenie u bogatego kandydata murowane[byle tylko nie jakiś przygłup,z którym nie bedziesz miała okazji porozmawiać o tej cudownej dziedzinie wiedzy,jaką historia niewątpliwe jest],ale pamietj,że jak będziesz miała 5,10,40 lat stażu to nie będziesz mogła się doczekać, by w końcu usiąść w domu i pogapić się w sufit.Życzę powodzenia-historia jest naprawdę wspaniała dziedziną nauki,ale nauczanie jej w szkołach jest tylko dla wytrwałych, masochistów albo idealistów.Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Dorotaa
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 42.203

W nastepnym wcieleniu bede soba
Zawód: disciplina arcani
 
 
post 30/03/2008, 13:46 Quote Post

Najwyraźniej jestem 'wytrwałym masochistą idealista' wink.gif Z drugiej strony nie jestem też w stanie całe zycie być na urzymaniu u kogoś, więc spokojnie tongue.gif Przede wszystkim chce byc przedsiebiorca, historie studiowac dla pasji, i uczyc badź wykładać dla przyjemności - jeśli takową znajde w tym zajeciu tongue.gif Nie wiem tez czy 40 lat stazu kiedykolwiek sie doczekam tongue.gif
Tak na marginesie, to cieżko bedzie o bogatego sponsora z którym można na jakikolwiek naukowy temat porozmawiać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
pawlo_picasso
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 17
Nr użytkownika: 34.338

Pawel Rafalski
Zawód: student
 
 
post 18/04/2008, 21:55 Quote Post

Ja już studiuję historię biggrin.gif zobaczymy jak będzie z tym zatrudnieniem, ale jeśli chodzi o zarobki to zawsze można wziąśc jakieś półetatu w drugiej szkole, a wtedy nie jest już źle (koło 2 tysi można wycisnac). Świat byłby zbyt szary bez idealistów, ktoś musi kształtowac nowe pokolenia biggrin.gif
Historia magistra vitae est. wink.gif Cicero ma tutaj rację
Trzeba realizowac swoje marzenia, życie dano nam tylko jedno.

http://www.eduforum.pl/modules.php?name=Kalkulator <<<<< tutaj jest kalkulator płac dla nauczycieli można sobie sprawdzic jak to wygląda.
Pozdrawiam !!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Ewelina08
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 26
Nr użytkownika: 40.445

Zawód: uczen
 
 
post 19/04/2008, 9:51 Quote Post

No proszę, a byłam pewna, że wszyscy idealiści odlecieli na Madagaskar.

Byc może to zabrzmi banalnie, ale jak dotąd, największą radośc dało mi wcielenie się w rolę przewodnika opowiadającego o realiach panujących w obozach jenieckich. Chyba ciężko będzie mi zrezygnowac z historii.

QUOTE
ale jeśli chodzi o zarobki to zawsze można wziąśc jakieś półetatu w drugiej szkole, a wtedy nie jest już źle (koło 2 tysi można wycisnac).

To brzmi całkiem nieźle wink.gif . Dzięki za twój post pawlo smile.gif .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Klio20
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 44.459

anja
Zawód: studentka
 
 
post 19/04/2008, 11:27 Quote Post

To ja też wam opwowiem historyjkę. Mam trochę pojęcia bo pochodzę z rodziny nauczycielskiej w tym dziadek- historyk (długo uczył historii w Zakładzie Karnym) i mama- historyczka (od ponad 20 lat uczy w szkole podstawowej, w przyszłym roku idzie na emeryturkę). Powiem wam, że gdyby nie dodatkowe źródła dochodów to na pewno moja mama nie byłaby w stanie utrzymać rodziny i wysłać na studia mnie mojego brata.smile.gif Natomiast ja nie poszłam w ich ślady, a zdaniem mamy wybrałam jeszcze gorzej- archeologia:) Ale jak coś się naprawdę kocha to góra kasy nie ma znaczenia. Jasne, trzeba jakoś utrzymać rodzinę ale czerwone ferrari w garażu to nie mój priorytet. Mój przyszły mąż również jest archeologiem (aktualnie się doktoryzuje), pieniędzy wystarcza na mieszkanko i wypad do kina. Nie narzekamy bo robimy to co jest naszą pasją. Pozdrawiam i życze wszystkim powodzenia i ciekawej pracy w przyszłości:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
tompo79
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 40.665

Tomasz P.
Stopień akademicki: magister
Zawód: belfer
 
 
post 25/04/2008, 23:01 Quote Post

I tylko pasja jest tym co sprawia nam przyjemność.A kasiora też by się zdała.Choć jak patrzę na tych co na zmywakach, to stwierdzam,że jeszcze nie ma co narzekać.Najwyżej za paręnaście lat [albo kilkaset]wszyscy będą mówić o szlachetnych, pełnych idei i poświęcenia historykach z początku XXI wieku.I wtedy zobaczycie jak się dostanie tym, co nas tak urządzili ;-)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 27/04/2008, 17:58 Quote Post

dlatego wiem,że nie zostanę nauczycielem ,a na historię pójdę hobbystycznie ; )))
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
grecka atena
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 107
Nr użytkownika: 44.766

Zawód: uczen
 
 
post 1/07/2008, 16:08 Quote Post

fakt...z kasą jest marniutko.Ale jest coś takiego jak korepetycje smile.gif Koleżanka mojej mamy uczy histori i za karzdą godzinę korepetycji bierze 20 zł czyli nie aż tak strasznie dużo jak na dzisiejsze czasy.Jest świetną nauczycielką, pracowała także w weekendy i z tego co mówiła mojej mamie z korepetycji dorabiała sobie nawet 1500 zł miesięznie rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
grecka atena
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 107
Nr użytkownika: 44.766

Zawód: uczen
 
 
post 1/07/2008, 16:09 Quote Post

fakt...z kasą jest marniutko.Ale jest coś takiego jak korepetycje smile.gif Koleżanka mojej mamy uczy histori i za karzdą godzinę korepetycji bierze 20 zł czyli nie aż tak strasznie dużo jak na dzisiejsze czasy.Jest świetną nauczycielką, pracowała także w weekendy i z tego co mówiła mojej mamie z korepetycji dorabiała sobie nawet 1500 zł miesięznie rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
tompo79
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 40.665

Tomasz P.
Stopień akademicki: magister
Zawód: belfer
 
 
post 4/07/2008, 9:23 Quote Post

Po moim uczeniu tylko skończony kretyn z wrodzonym debilizmem potrzebuje korepetycji.Czyżbym miał zrezygnować z sumiennego wykonywania zawodu i przerzucić się na "korki"?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 4/07/2008, 10:11 Quote Post

QUOTE
Po moim uczeniu tylko skończony kretyn z wrodzonym debilizmem potrzebuje korepetycji.

Każdy nauczyciel tak twierdzi. Albo przynajmniej duża ich część wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 4/07/2008, 10:25 Quote Post

QUOTE(tompo79 @ 4/07/2008, 9:23)
Po moim uczeniu tylko skończony kretyn z wrodzonym debilizmem potrzebuje korepetycji.


Chyba nie zamierzasz udzielać korepetycji własnym uczniom? wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
tompo79
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 40.665

Tomasz P.
Stopień akademicki: magister
Zawód: belfer
 
 
post 5/07/2008, 11:33 Quote Post

Każdy nauczyciel tak mówi, ale nie każdy tak uczy.Woj-moi podopieczni nie potrzebują korków.Ale nie o to tu chodzi.Mój post był tylko odpowiedzią na wcześniejszy, gdzie ktoś proponuje jak dorobić w zawodzie nauczyciela historii.Ja prowadze kółko historyczne społecznie, bo na to nie ma kasy.Robie to, bo lubię.I nie widzę siebie, jako osoby, która zamyka doste do wiedzy, tylko dlatego, że ktoś nie chce mi zapłacić.Poprostu inwestuje w przyszłość narodu u państwa polskiego ;-) I dlatego by zrobic na złość dyplomatołkom rządowym ;-)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

10 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej