Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Stare/nowe Religie
     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 29/03/2006, 22:01 Quote Post

Niedawno przeczytałem, że w Grecji powstało stowarzyszenie, które chce "przywrócić wiarę" w bogów olimpijskich. Fajnie co? Na Akropolu będą odbywały się ofiary na cześć Zeusa i Ateny, W Tesalii będą misteria dionizyjskie (już planuję wyprawę), ale co z kultem Afrodyty, czy jej kapłanki będą czciły boginię w ten sam sposób co przed wiekami?
Czekam aż to samo stanie się w Egipcie i Ozyrys, Horus, Anubis i inni zajmą nalezne im miejsce. Wyobrażacie sobie konstytucję egipską z preambułą: w imię Ozyrysa Pana Podziwmi itd....?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Natio
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 69
Nr użytkownika: 14.779

 
 
post 31/03/2006, 23:19 Quote Post

QUOTE
Fajnie co?


Dla mnie nie fajnie wink.gif Oczywiście można to bagatelizować ale ja uważam że jest jedna z form szerzenia się neopogaństwa,które uważam za wieksze zło od ateizmu.
QUOTE
Na Akropolu będą odbywały się ofiary na cześć Zeusa i Ateny, W Tesalii będą misteria dionizyjskie (już planuję wyprawę), ale co z kultem Afrodyty, czy jej kapłanki będą czciły boginię w ten sam sposób co przed wiekami?


Oczywiście kult rozrywki,tańca,rozpusty i swawoli,wybacz ale ja mam dość.W dzisiejszym świecie te własnie hasła mają ogromne wzięcie i caly czas są na topie przez 24h na dobę przez 365dni w roku.Bez chwili refleksji,zadumy tak potzrebnej współczesnemu człowiekowi.
QUOTE
Czekam aż to samo stanie się w Egipcie i Ozyrys, Horus, Anubis i inni zajmą nalezne im miejsce.


Grecja,Egipt i co jeszcze?Bliski Wschód,Ameryka Płd i moze jeszcze Europa?Już raz próbowano rozpowszechnić kult germańskich bożków typu Thor w latach trzydziestych XXw.Do czego to prowadziło?Niech kazdy sam sobie odpowie..
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Kon-dzia
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.746
Nr użytkownika: 12.898

Konrad
 
 
post 1/04/2006, 8:52 Quote Post

Natio, nie przesadzaj.
Neopogaństwo od neopogaństwa się różni. Tak samo jak jedna religia współczesna od drugiej. Wyciąganie przykładów hitlerowców jest trochę nieuczciwe, ponieważ nie byli szujami tylko dlatego że mieli ciągoty neopogańskie. Tak samo można by wyciągać inkwizycję krytykując kościół katolicki. Trochę się pozmieniało od tamtych czasów.
p.s. nie mam nic przeciwko rozpuście tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
iglak
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 6.782

Stopień akademicki: GENERAl
 
 
post 1/04/2006, 18:42 Quote Post

A wiecie że jak ja znalazłem w górach 20 metrową studnię to postanowiłem załozyć nową wiarę - kult czerwonego kozła.
To jedyna prawdziwa wiara!
Mam już 2341 chotników fanatyków , po każdej ceremoni do studni będą wrzucane ludzkie ofiary z poza sekty . Wszystko to jest konnieczne bo jak mówi stara przepowiednia Tylko wyznawcy czerwonego kozła przeżyją zagładę . tongue.gif biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 4/04/2006, 21:09 Quote Post

jak nie masz ochotniczek to nie uznaję Twojego kultu...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 5/04/2006, 12:09 Quote Post

Vitam
A jak się Wam studnia już zapełni? tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 23/05/2006, 22:54 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 5/04/2006, 13:09)
Vitam
A jak się Wam studnia już zapełni? tongue.gif
*


To zaczną dopiero prosperować - na sprzedaży pamiątek z kości wyjdą na swoje... Brrrrr - czarno to widzę... smile.gif

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Grant
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 874
Nr użytkownika: 14.756

Zawód: Student
 
 
post 24/05/2006, 18:27 Quote Post

Te religie mają tyle wspólnego z wiarą co Akcja Alternatywna "Naszość"z prawdziwą polityką. Neopogaństwo jeszcze rozumiem gdy chodzi o powrót do religii natury, np. we Francji popularny jest kult Gaji - Ziemi, ale nie w takim stylu.
Zawsze uważam, że wszystkie religie dające nadzieję jedynie na powodzenie w życiu doczesnym przeminą, gdy ich obietnice będą do spełnienia dzięki rozwojowi technicznemu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 24/05/2006, 18:40 Quote Post

Hmmmmmmm........ a może i my zacznijmyc zciś Perunka, Swaroga, Welesa, Światowida i spółkę???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 24/05/2006, 18:55 Quote Post

A po co to komu ?? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Grant
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 874
Nr użytkownika: 14.756

Zawód: Student
 
 
post 24/05/2006, 20:29 Quote Post

QUOTE(T34 @ 24/05/2006, 18:55)
A po co to komu ??  confused1.gif
*


Pewnie ateiści tak samo myślą o chrześcijaństwie i wszystkich innych religiach...
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
stejak
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 120
Nr użytkownika: 16.857

Bartek
Stopień akademicki: z
Zawód: LICEUM
 
 
post 25/05/2006, 15:37 Quote Post

Ja też nie wiem po co powrót do relingi pierwotnych, i tak nie otworzymy całej jej głębi. Jeśli ktoś taką religie odtwarza to z bardzo prostego powodu nie na rękę mu narzucone wymagania przez religie współczesne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
iglak
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 6.782

Stopień akademicki: GENERAl
 
 
post 28/05/2006, 16:47 Quote Post

Jeżeli wielka studnia się zapełni to nastąpi koniec świata. biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 28/05/2006, 17:05 Quote Post

QUOTE(Konstanthinos @ 24/05/2006, 19:40)
Hmmmmmmm........ a może i my zacznijmyc zciś Perunka, Swaroga, Welesa, Światowida i spółkę???
*



Kiedyś czytałem, że jest coś takiego u nas gdzieś w Polsce. I pragnę podkreslić, że nie jest to festyn archeologiczny, ani żadna tego typu impreza. Możesz przebrać się w zgrzebne płótno i pląsać po świętych gajach dębowych i dąbrowach. Możesz odwiedzić chram/gontynę i wziąść udział w jakimś rytuale/uroczystości, popijając napojem miodowym wink.gif , i zagryzając podpłomykiem. Wszystko to mozesz mieć, ale za drobną opłatą (nawet prastara wiara nam się urynkowiła i skomercjalizowała wink.gif ).
pzdr.
 
Post #14

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 28/05/2006, 17:10 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 28/05/2006, 18:05)
QUOTE(Konstanthinos @ 24/05/2006, 19:40)
Hmmmmmmm........ a może i my zacznijmyc zciś Perunka, Swaroga, Welesa, Światowida i spółkę???
*



Kiedyś czytałem, że jest coś takiego u nas gdzieś w Polsce. I pragnę podkreslić, że nie jest to festyn archeologiczny, ani żadna tego typu impreza. Możesz przebrać się w zgrzebne płótno i pląsać po świętych gajach dębowych i dąbrowach. Możesz odwiedzić chram/gontynę i wziąść udział w jakimś rytuale/uroczystości, popijając napojem miodowym wink.gif , i zagryzając podpłomykiem. Wszystko to mozesz mieć, ale za drobną opłatą (nawet prastara wiara nam się urynkowiła i skomercjalizowała wink.gif ).
pzdr.
*



Eeee. to juz woel sam się tak ubrać, zapuścić wąsy i włosy, skombinowac miód pitny i usmazyć spody do pizzy na chrupko i pójśc w jakiś rezerwat przyrody
tongue.gif laugh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej