Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Filmy o wojnie w Wietnamie
     
nguyen_van_su
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 369
Nr użytkownika: 5.910

Nguyễn Vãn Sử
 
 
post 2/02/2009, 15:25 Quote Post

QUOTE(Szer.Klys @ 1/02/2009, 0:38)
Zainteresował mnie film o tym "bohaterskim" wiesniaku wietnamskim, znacie nazwe?? wink.gif


Znamy znamy. wink.gif

Cánh Đồng Hoang
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Kiersnowski Artur
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 284
Nr użytkownika: 19.693

Kiersnowski Artur vel Soltys
Stopień akademicki: Magister
Zawód: Specjalista BHP
 
 
post 4/02/2009, 11:15 Quote Post

QUOTE(silent_hunter @ 2/02/2009, 14:08)
QUOTE(Kiersnowski Artur @ 2/02/2009, 2:43)
Nie wspomniano o "urodzony 4 Lipca" lub "4 Lipca" Tytułu dobrze nie pamiętam. Film z nurtu rozliczeniowego.
*

Wspominano, wspominano! Np. post nr 1....
*


Zmylił mnie ten angielski wink.gifwink.gif. Faktycznie jest smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 4/02/2009, 13:10 Quote Post

Ciekawe połączenie horroru z tematyka Wietnamu
http://r.point.filmweb.pl/
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Najaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 338
Nr użytkownika: 44.797

 
 
post 4/02/2009, 21:54 Quote Post

Zielone berety to jeden z najgorszych filmów jakie widziałam wogóle.Propoganga jest tak nachalna, że można to chyba jedynie porównać do niektórych filmów radzieckich. Świetna jest cała trylogia wietnamska Stone'a, choć to raczej filmy rozliczeniowe podobnie jak zaliczany prze mnie do kategorii filmów the best of best Łowca jeleni. Z typowo wojennych to Rok w piekle, ale oglądałem go strasznie dawno
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
żwirek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 947
Nr użytkownika: 35.498

Stopień akademicki: prof. dr hab. med.
 
 
post 5/02/2009, 11:37 Quote Post

"Kamienne ogrody" ("Gardens of stone") - rozgrywający się na cmentarzu wojennym w Ameryce w okresie Wietnamu
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Szer.Klys
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 110
Nr użytkownika: 51.825

Stopień akademicki:
Zawód: niestety uczen...
 
 
post 9/03/2009, 15:54 Quote Post

A ja nie przepadam za trylogią Stone.
-Pluton: złym filmem nie jest, lecz denerwuje mnie Charlie Sheen, szczególnie w wiosce, gdzie wydaje się że zabije tego kuternoge, a po chwili ratuje gwałconą wietnamke. Wydaje mnie sie to troche dziwne, no ale cóż.
- Urodzony 4 lipca: Historia na faktach, lecz jak poczytałem troche o tym R. Kovicu to sie tak zastanawiam, skoro taki z niego pacyfista, to po H*** na dwie tury jechał, rozumiem że jako ochotnik mógł mieć wypaczone zdanie na temat tej wojny, ale po 365 dniach piekła, chce kolejny raz zabijać?!
- Miedzy Niebem a Ziemią, według mnie najlepszy film Stone'a o Wietnamie, szkoda że nie zobaczyłem całego, lecz według mnie jest najbardziej przekonujący oraz najciekawszy. Moze dlatego ze podobała mi się ta aktorka, Hiep Thi Lee bodajże smile.gif

Reszta filmów:
- Łowca Jeleni, oglądałem początek bo film leciał dość późno, a ja chodze do szkoły, więc raczej nie pozwalam sobie na zbyt długie oglądanie, ale jako iż filmu nie oglądałem to nie ocenie.

- Czas Apokalipsy: według mnie to raczej film psychologiczny a niżeli typowo wojenny, miałem po nim dziwne uczucie jednak jezeli mam go oceniać, to jest bardzo dobry wink.gif

-Full Metal Jacket: mój ulubiony film o Wietnamie, chociaż nie jest filmem typowo wojennym, bo strzelania w nim mało to jednak uważam iż jest najciekawszy ze wszystkich filmów, a szkolenie i ten uśmiech szer. "Pyle'a" zapamiętam na długo wink.gif

-Rambo II: cóż, nie jest to film typowo o Wietnamie, bo opowiada historie po zakończeniu wojny, i mimo tych scen z rosjanami uważam iż nie jest tak bardzo zły jak go malują, poprostu Hollywood jako miejsce gdzie przeważają lewacy, nie lubią filmów o dzielnym amerykaninie bijącym komunistów. Mimo iż nie jest to film który powala grą aktorską, jest ciekawym urozmaiceniem smile.gif

-Zaginiony w Akcji: więcej debilizmów głupot i błedów nie ma nawet w Rambo, ktorego w porownaniu do MiA wole o wiele bardziej wink.gif

Dodam jeszcze że mimo iż Stone walczył w Wietnamie jest również lewakiem, wiec jak ktoś ogląda jego filmy, niech nie traktuje je jako dokument smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Richardson
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 52.546

Grzegorz Marzec
 
 
post 11/03/2009, 15:14 Quote Post

Dziwie się że na tyle postów nikt nie wymienił filmu 84 charlie MoPic, film o oddziale specjalnym, a konkretnie o jednym patrolu kręcony w podobny sposób jak blair witch project. Naprawdę godny polecenia.

A co do full metal jacket to jest to film fajny lecz ma sporo błędów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Szer.Klys
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 110
Nr użytkownika: 51.825

Stopień akademicki:
Zawód: niestety uczen...
 
 
post 11/03/2009, 21:55 Quote Post

Może i błędów ma dużo, ale takie luźne podejście jest fajne wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 11/03/2009, 23:48 Quote Post

QUOTE(Richardson @ 11/03/2009, 15:14)
Dziwie się że na tyle postów nikt nie wymienił filmu 84 charlie MoPic, film o oddziale specjalnym, a konkretnie o jednym patrolu kręcony w podobny sposób jak blair witch project. Naprawdę godny polecenia.

A co do full metal jacket to jest to film fajny lecz ma sporo błędów.
*



Jak to? Ja wymieniłem, Dla mnie najlepszy ze wszystkich.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Piechur_27
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 528
Nr użytkownika: 44.264

Stopień akademicki: magister
 
 
post 12/03/2009, 21:38 Quote Post

Oprócz znakomitych filmowych pozycji wymienionych wcześniej, można jeszcze wskazać dzieło z innej wojny i o innej niż amerykańska poetyce, ale równie ciekawe i jak najbardziej "wietnamskie". Film Pierre Schoendoerffera pt. "Dien Bien Phu" - w moim osobistym rankingu jeden z dziesięciu najlepszych filmów wojennych. Tym którzy nie oglądali gorąco polecam.
Tutaj fragment jednej z "finałowych” sekwencji filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=qhX3M5eWzBU

A tu scena z desantem spadochroniarzy:
http://www.youtube.com/watch?v=c4G8p_oIZm0&feature=related
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 13/03/2009, 3:40 Quote Post

Ktos tam wspomniał film krecony na Mazurach...Cymesik, operator: Sławomir Idziak.
Dużo bym dała zeby go zobaczyć (ten film, a nie Idziaka, rzecz jasna wink.gif .
Natomiast z tych co widziałam:
na pierwszym miejscu "Hamburger Hill". NIskobudżetowy, szczery i bezkompromisowy. Z porażającym zakończeniem.
A także trzecia część trylogii Stone'a. MOze dlatego, że jako jeden z niewielu amerykańskich filmów o Wietnamie pokazuje że "ofiarami tamtej wojny byli nie tylko wrażliwi marines" - jak napisano w pewnej recenzji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Szer.Klys
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 110
Nr użytkownika: 51.825

Stopień akademicki:
Zawód: niestety uczen...
 
 
post 13/03/2009, 7:52 Quote Post

Z tego co pamiętam to początek tej trzeciej części był anty amerykański, pokazano ich jako gorszych a VC jako lepszych, może później to się zmieniło, lecz na początku vietcong był pokazany jako ci lepsi wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
thefoundation
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 55.935

Bartek Jakubiec
Zawód: fotograf
 
 
post 7/05/2009, 15:52 Quote Post

Na wstępie bardzo serdecznie sie przywitam w gronie miłośników tej tematyki ;]
Ja osobiście z dzieciństwa pamiętam takie ekranizację jak Wojenny Autobus 1 i 2 które były niesamowicie komiczne ;D
Ale jako najlepszy uważam Czas Apokalipsy w wersji reżyserskiej za zdjęcia i doskonałą grę Charliego Sheen który po ponad 6 miesięcznych zdjęciach przyprawił się o lekką "traume"...warto poczytać troszke wiecej o tym filmie ;] no i oczywiście muzyka wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.519
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 7/05/2009, 18:14 Quote Post

QUOTE(thefoundation @ 7/05/2009, 15:52)
Ale jako najlepszy uważam Czas Apokalipsy w wersji reżyserskiej za zdjęcia i doskonałą grę Charliego Sheen który po ponad 6 miesięcznych zdjęciach przyprawił się o lekką "traume"...warto poczytać troszke wiecej o tym filmie ;] no i oczywiście muzyka wink.gif
*



Jak Charlie to Pluton, jak Czas Apokalipsy to Martin - więc o którym właściwie filmie warto "troszkę więcej" poczytać ???
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
tuliusz1971
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 408
Nr użytkownika: 52.937

Pawel Hrankowski
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 7/05/2009, 18:49 Quote Post

"Czas Apokalipsy"-niezmiernie klimatyczny.Oglądałem kilka razy.Przejrzałem temat i stwierdzam,iż moim przedmówcom umknęło dzieło p.t."Byliśmy żołnierzami".Niezły (mój idol z tego filmu-st.sierż.,którego zagrał Sam Eliot).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej