Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

> Wladca A Prawo U Jana Dlugosza

Vakoss

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 74.712

Tomasz

post 11/10/2011, 18:35 Quote Post

Witam, mam do napisania referat "Wladca a prawo u Jana Dlugosza". Przeszukalem juz internet w poszukiwaniu materialow i nie moge znalezc nic wartosciowego. Czy ktos moglby mi doradzic, na ktorej z ksiazek Jana Dlugosza powinenem oprzec swoj referat?

Z gory dziekuje za pomoc!
Pozdrawiam
Vakoss

User is offline  PMMini Profile Post #1

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Odpowiedzi

mobydick1z

Błękitno-purpurowy Matuzalem
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.

post 14/10/2011, 22:08 Quote Post

Zapewne wiesz, że punkt widzenia władzy przez Długosza był taki sam jak Zbigniewa Oleśnickiego, więc Twoja praca najprawdopodobniej powinna się odnosić głównie do Kazimierza Jagiellończyka, ponieważ on dążył do wzmocnienia władzy monarszej, co z kolei nie podobało się Oleśnickiemu, który chciał pokazać wyższość Kościoła nad władzą królewską. Podejrzewam, że musi być kilka artykułów, które odnoszą się do Twojego tematu, ale moja praca na temat Długosza była całkiem inna, więc patrzyłem na inne sprawy.
Ale możesz zrobić jedną rzecz: Wypożycz pracę Mariana Biskupa pt. Trzynastoletnia wojna z Zakonem Krzyżackim. Tam jest ogromna bibliografia, więc na pewno coś znajdziesz. Oprócz tego w samej tej pracy coś możesz znaleźć. Chciałbym Ci bardziej pomóc, ale moją pracę w wersji elektronicznej szlak trafił, a na papierze nie mam. Fiszki co prawda porobione, ale nie mam teraz do nich dostępu. Druga sprawa, to fakt, że ślęczałem nad tym ostatnio cztery lata temu smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #2

> Posts in this topic

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej