Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Cisza Wyborcza, na historycy.org
     
Miereja
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 55.677

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 6/06/2009, 20:59 Quote Post

Ponieważ w Polsce jest cisza wyborcza, proponuje aby każdy temat związany z wyborami do PE był blokowany oraz ankiety na kogo będzisz głosował.... ( w okresie ciszy wyborczej)

Po za tym, proponuje aby to dotyczyło każdych kolejnych wyborów....gdy jest cisza wyborcza



 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 6/06/2009, 22:35 Quote Post

QUOTE(Miereja @ 6/06/2009, 21:59)
Ponieważ w Polsce jest cisza wyborcza, proponuje aby każdy temat związany z wyborami  do PE był blokowany oraz ankiety na kogo będzisz głosował.... ( w okresie ciszy wyborczej)

Po za tym, proponuje aby to dotyczyło każdych kolejnych wyborów....gdy jest cisza wyborcza
*



Po co blokować wszystko co się da, kto ma poczucie obowiązku niech milczy. Na upartego to nawet po blokowaniu tematów można założyć nowy, więc do niczego to nie prowadzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 6/06/2009, 23:14 Quote Post

QUOTE
Czy nawet tutaj musicie byc bardziej swieccy od papieza?


Eeee... A winniśmy być odeń świętsi?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Nauka
 

TechAdmin
***
Grupa: Administrator
Postów: 228
Nr użytkownika: 1

 
 
post 7/06/2009, 2:59 Quote Post

QUOTE
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł

(Art. 73, 151 i 154 Ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego z dnia 23 stycznia 2004 r. DZ.U. 2004 Nr 25 poz. 219)


Ja tylko przypominam. Kto narusza ciszę może ponieść z tego tytułu poważne konsekwencje - wystarczy jedna osoba, która uprzejmie doniesie na autora wypowiedzi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Gandalf de Grey
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 496
Nr użytkownika: 10.578

 
 
post 7/06/2009, 7:48 Quote Post

Salve Andersie,

Wybacz prosze, moj oczywisty byk! swietsi, a nie swieccy. Wyszlo tak durnie, a przy okazji nie mam polskich znakow.
A do "Nauki"
Hmmm no tego sie nie spodziewalem, ze moja wypowiedz bedzie tak potraktowana. Chcialem podyskutowac na temat istnienia samej ciszy, ale widze, ze tylko przywlujac ten temat juz sie narazam na kare... hmmm dziwne w USA nie ma owej ciszy wyborczej tylko w Eurosojuzie jest. Czy musimy balwochwalczo brac z nich przyklad? I po co ta cisza jest?
Mam nadzieje, ze cenzura prewencyjna tego postu nie wytnie, bo juz zadnej partii nie wskazuje :-)
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
yrus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 375
Nr użytkownika: 20.444

 
 
post 7/06/2009, 8:00 Quote Post

QUOTE(Gandalf de Grey @ 7/06/2009, 8:48)
? I po co ta cisza jest?

*


Po to, żeby jazgot i przepychanki skończyły się dobę wcześniej biggrin.gif
Swoją drogą denerwuje mnie dzisiejsze nawoływanie przez media do udziału w wyborach.

Marzy mi się frekwencja 0% biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Gandalf de Grey
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 496
Nr użytkownika: 10.578

 
 
post 7/06/2009, 8:20 Quote Post

No tak, ale czy to nie jest hipokryzja, nawolywac do wyborow (czyli ten sam jazgot...) ale juz nie na kandydatow?
Frekwencji 0% nie bedzie, bo za duzo jest wsrod nas federastow...

No a co z argumentem, ze za komuny nie bylo zadnej ciszy, a w USA do tej pory jej nie ma?
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 7/06/2009, 8:38 Quote Post

Cisza wyborcza jest bzdurna, ale tutaj specjalnie nie zastanawiamy się nad jej celowością. Faktem jest, że na razie złamanie ciszy jest surowo karane i tego należy się trzymać.

O słuszności, ew. niesłuszności takiego rozwiązań podyskutować sobie możemy w innym temacie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Gandalf de Grey
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 496
Nr użytkownika: 10.578

 
 
post 7/06/2009, 9:02 Quote Post

Acha Ryszardzie,
To pewnie pogadam jak sie wybory skoncza, bo teraz widac to temat tabu i nikt nie chce go ruszac...
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Stokrot
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 356
Nr użytkownika: 52.374

Zawód: siedze sobie w pracy
 
 
post 7/06/2009, 13:02 Quote Post

QUOTE(Nauka @ 7/06/2009, 2:59)
QUOTE
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł

(Art. 73, 151 i 154 Ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego z dnia 23 stycznia 2004 r. DZ.U. 2004 Nr 25 poz. 219)


Ja tylko przypominam. Kto narusza ciszę może ponieść z tego tytułu poważne konsekwencje - wystarczy jedna osoba, która uprzejmie doniesie na autora wypowiedzi.
*



W przypadku forum, społeczna szkodliwość czynu jest niewymierna.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Nauka
 

TechAdmin
***
Grupa: Administrator
Postów: 228
Nr użytkownika: 1

 
 
post 7/06/2009, 14:52 Quote Post

Nie wiem czy jest wymierna czy nie - o tym w każdym przypadku indywidualnie decyduje sąd. Usunąłem jakiś tam post w tym temacie, aby nikt mi potem nie zarzucał, jako właścicielowi portalu, że widziałem, a nie zareagowałem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 7/06/2009, 17:36 Quote Post

Gdyby ktoś był złośliwy - a takich nie brak - to można byłoby się przyczepić nawet do dzisiejszego psalmu responsoryjnego, który w dniu dzisiejszym odśpiewano w kościele między lekcjami... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 8/06/2009, 10:26 Quote Post

CODE
Gdyby ktoś był złośliwy - a takich nie brak - to można byłoby się przyczepić nawet do dzisiejszego psalmu responsoryjnego, który w dniu dzisiejszym odśpiewano w kościele między lekcjami...


Chodzi ci, drogi rycymerze, o "Szczęśliwy Naród Wybrany przez Pana" czy o "Bóg kocha Prawo i Sprawiedliwość"? tongue.gif
Jak widać, i w jednym psalmie tendencje mogą być sprzeczne...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 8/06/2009, 13:53 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 8/06/2009, 11:26)
Chodzi ci, drogi rycymerze, o "Szczęśliwy Naród Wybrany przez Pana" czy o "Bóg kocha Prawo i Sprawiedliwość"? tongue.gif
*


Raczej o to drugie... biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 8/05/2015, 23:10 Quote Post

Przypominamy, od północy z piątku na sobotę do niedzieli, do godziny 21, trwa CISZA WYBORCZA.
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Osoby naruszające ciszę mogą ponieść z tego tytułu poważne konsekwencje.
Proszę nie dopisywać żadnych nowych postów dotyczących wyborów, partii, współczesnej polityki w Polsce.
Prewencyjnie niektóre wątki mogą być zamknięte.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej