Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polska: zebranie w Radzyniu Chełmińskim w 1329 r., Bibliografia
     
briesen
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 40.953

 
 
post 3/02/2008, 2:31 Quote Post

Witam!

Wiem, że nie ten dział, za co bardzo przepraszam, ale w dziale Pomoc, wyskakuje mi info, że nie mogę pisać nowych tematów.
Więc piszę tu.

Mam wielką prośbę o pomoc do kogoś, kto ma "Urkundenbuch des Bisthums Culm. T. 1" Woelky'ego.
Chodzi mi mianowicie o zapisek dotyczący wielkiego zebrania duchowieństwa i rycerstwa na zamku w Radzyniu Chełmińskim w 1329 r. z udziałem Wernera von Orlsen. Niestety nie znam nr, ale jest to gdzieś około str. 233.
Jeżeli ktoś miałby ochotę pomóc, w formie skanu, zdjęcia cyfrowego, pliku *.txt czy czegokolwiek wyżej opisanego przeze mnie zapisku, będę bardzo wdzięczny.
Mój adres email: briesen (at) o2.pl

Edycja:

Dla uściślenia, chodzi o datę 17 lipiec 1329.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 5/02/2008, 16:34 Quote Post

QUOTE(briesen @ 3/02/2008, 2:31)
Mam wielką prośbę o pomoc do kogoś, kto ma "Urkundenbuch des Bisthums Culm. T. 1" Woelky'ego.
*


Niestety nie posiadam dostępu do tego kodeksu dyplomatycznego, choć jest mi on również bardzo potrzebny. Czekam, kiedy zdigitalizuje go Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa i od prawie roku nie mogę się doczekać. sad.gif Szczerze mówiąc, jestem nawet trochę poirytowany, ponieważ "przerabiają" jakieś bzdety, a nie mogą wziąć się za to cenne wydawnictwo źródłowe. Moja jedyna dobra rada, to napisanie maila do KPBC z prośbą o przyśpieszenie prac nad pierwszym tomem Urkundenbuch des Bisthums Culm. Ja z pewnością tak zrobię...

QUOTE(briesen @ 3/02/2008, 2:31)
Chodzi mi mianowicie o zapisek dotyczący wielkiego zebrania duchowieństwa i rycerstwa na zamku w Radzyniu Chełmińskim w 1329 r. z udziałem Wernera von Orlsen. Niestety nie znam nr, ale jest to gdzieś około str. 233.
Jeżeli ktoś miałby ochotę pomóc, w formie skanu, zdjęcia cyfrowego, pliku *.txt czy czegokolwiek wyżej opisanego przeze mnie zapisku, będę bardzo wdzięczny.
Mój adres email: briesen (at) o2.pl

Edycja:

Dla uściślenia, chodzi o datę 17 lipiec 1329.
*


Jeżeli sprawa nie jest pilna, może będę mógł pomóc za... jakiś miesiąc, dwa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
briesen
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 40.953

 
 
post 15/02/2008, 0:01 Quote Post

QUOTE(Primo! @ 5/02/2008, 16:34)
Szczerze mówiąc, jestem nawet trochę poirytowany, ponieważ "przerabiają" jakieś bzdety, a nie mogą wziąć się za to cenne wydawnictwo źródłowe. Moja jedyna dobra rada, to napisanie maila do KPBC z prośbą o przyśpieszenie prac nad pierwszym tomem Urkundenbuch des Bisthums Culm. Ja z pewnością tak zrobię...


Moja opinia na temat KPBC w tym względzie jest taka sama, zajmują się gazetami nie dając dostępu do trudno dostępnej literatury.
Maili wysłałem już chyba z 17 wink.gif lecz pomaga to jak umarłemu kadzidło.

QUOTE
Jeżeli sprawa nie jest pilna, może będę mógł pomóc za... jakiś miesiąc, dwa.
*



Jeżeli nie da rady szybciej, to poczekam ten miesiąc.. z bólem dwa wink.gif
Dzięki za odzew i chęci.

A może jednak ktoś ma dostęp i pomógłby prędzej?
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 15/02/2008, 0:19 Quote Post

QUOTE(briesen @ 15/02/2008, 0:01)
Moja opinia na temat KPBC w tym względzie jest taka sama, zajmują się gazetami nie dając dostępu do trudno dostępnej literatury.
Maili wysłałem już chyba z 17 wink.gif lecz pomaga to jak umarłemu kadzidło.
*


Powiem więcej, KPBC korzysta w tym względzie z zasobów Biblioteki UMK w Toruniu. Gdy w lipcu odwiedziłem Pracownię Pomorzoznawczą w gmachu tejże biblioteki, pierwszy tom Urkundenbuch des Bisthums Culm gdzieś zniknął z wolnego dostępu i nie mogłem z Niego skorzystać. confused1.gif Na pewno żaden czytelnik nie korzystał wtedy z tego wydawnictwa źródłowego. confused1.gif

QUOTE(briesen @ 15/02/2008, 0:01)
Jeżeli nie da rady szybciej, to poczekam ten miesiąc.. z bólem dwa wink.gif
Dzięki za odzew i chęci.
*


Mnie też potrzeba (a w zasadzie termin i wydawca) nagli, wink.gif bo tylko ten kodeks dyplomatyczny został mi jeszcze do przejrzenia i częściowego sfotografowania.

QUOTE(briesen @ 15/02/2008, 0:01)
A może jednak ktoś ma dostęp i pomógłby prędzej?
*


Ja mam trochę inny apel, proszę o informacje, gdzie można jeszcze znaleźć to wydawnictwo źródłowe (przypominam nazwę: Urkundenbuch des Bisthums Culm, tom 1)? confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
briesen
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 40.953

 
 
post 24/02/2008, 17:40 Quote Post

No nic, z braku pomocy ze strony użytkowników tegoż forum, pomogłem sobie sam wink.gif

Do wiadomości innych zainteresowanych tematem Urkundenbuch des Bisthums Culm. Th. 1, Das Bisthum Culm unter dem Deutschen Orden : 1243-1466 / bearb. von C. P. Woelky.
Informuję, iż (dość dobrze zachowany) egzemplarz znajduje się w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu i oznaczony jest nr inwentarzowym: Gzw 55526

Dziękuję za chęć udzielenia pomocy.

Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 24/02/2008, 18:28 Quote Post

QUOTE(Primo! @ 15/02/2008, 1:19)
Powiem więcej, KPBC korzysta w tym względzie z zasobów Biblioteki UMK w Toruniu. Gdy w lipcu odwiedziłem Pracownię Pomorzoznawczą w gmachu tejże biblioteki, pierwszy tom Urkundenbuch des Bisthums Culm gdzieś zniknął z wolnego dostępu i nie mogłem z Niego skorzystać. confused1.gif Na pewno żaden czytelnik nie korzystał wtedy z tego wydawnictwa źródłowego. confused1.gif
*


Założe się, że był wtedy na skanowaniu. Pewnie zeskanowane już jest tylko czeka na opracowanie i nie może się doczekać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 25/02/2008, 0:06 Quote Post

QUOTE(briesen @ 24/02/2008, 17:40)
Do wiadomości innych zainteresowanych tematem Urkundenbuch des Bisthums Culm. Th. 1, Das Bisthum Culm unter dem Deutschen Orden : 1243-1466 / bearb. von C. P. Woelky.
Informuję, iż (dość dobrze zachowany) egzemplarz znajduje się w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu i oznaczony jest nr inwentarzowym: Gzw 55526
*


Dzięki za informację, chociaż niewiele mi ona daje. sad.gif
Niestety, nie poszukuję w tym kodeksie dyplomatycznym jednego dokumentu, lecz muszę przejrzeć wszystkie do połowy XIV stulecia. Pewnie z powodu nadzwyczajnej opieszałości KPBC przyjdzie mi stracić pół wyjazdu do Torunia na wertowaniu tego wydawnictwa źródłowego. sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Jaroslawska
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 62
Nr użytkownika: 37.007

 
 
post 15/03/2008, 13:50 Quote Post

Na Kujawsko-pomorskiej bibliotece cyfrowej
http://kpbc.umk.pl/dlibra
Jest bardzo dużo źródeł do Zakonu Krzyżackiego, m.in. większość wypisów z kancelarii zakonnej i opracowania.
Poszukaj tytułu, jeśli nie będzie tego osobno, spróbuj może w którymś z opracowań: Scriptores Rerum Prussicarum albo Historiae Poloniae.

O, właśnie znalazłam, że planują to zamieścić w najbliższym czasie:
http://kpbc.umk.pl/dlibra/publication?id=1...&dirids=1&tab=1
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 15/03/2008, 20:17 Quote Post

QUOTE(Jaroslawska @ 15/03/2008, 13:50)
Na Kujawsko-pomorskiej bibliotece cyfrowej
http://kpbc.umk.pl/dlibra
*


A o czym pisałem we wcześniejszych wypowiedziach w tym wątku? confused1.gif
Praktycznie wszystkie moje posty w tym temacie zawierają narzekania na opieszałość Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej.

QUOTE(Jaroslawska @ 15/03/2008, 13:50)
Poszukaj tytułu, jeśli nie będzie tego osobno, spróbuj może w którymś z opracowań: Scriptores Rerum Prussicarum albo Historiae Poloniae.
*


Urkundenbuch des Bistums Culm, jak sama nazwa wskazuje to kodeks dyplomatyczny, czyli zbiór dokumentów, w tym przypadku dotyczących biskupstwa chełmińskiego.

QUOTE(Jaroslawska @ 15/03/2008, 13:50)
O, właśnie znalazłam, że planują to zamieścić w najbliższym czasie:
http://kpbc.umk.pl/dlibra/publication?id=1...&dirids=1&tab=1
*


Gratuluję spostrzegawczości i w przyszłości zalecam czytanie wcześniejszych postów w wątkach, w których zamierza Pani cokolwiek napisać!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
briesen
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 40.953

 
 
post 17/03/2008, 13:54 Quote Post

QUOTE(Primo! @ 15/03/2008, 20:17)
A o czym pisałem we wcześniejszych wypowiedziach w tym wątku? confused1.gif
Praktycznie wszystkie moje posty w tym temacie zawierają narzekania na opieszałość Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej.


Tak odbiegając od tematu troszkę.
Szanuję Twoje wypowiedzi Primo zamieszczane na tym forum. ale co jak co, na opieszałość KPBC narzekać nie można.
Można narzekać na ich priorytety i to, że zamiast naprawdę rzadkich dokumentów dodają do bazy jakieś Poradniki Bibliotekarza (łomatkobosko :|) czy inne tego typu niezwykle potrzebne wydawnictwa. Jednak mimo tego, to co zrobiła KPBC i inne cyfrowe biblioteki na przestrzeni ostatnich lat (dwóch), to naprawdę nie ma na co narzekać, a cierpliwie czekać... (może ktoś się opamięta wink.gif )

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 17/03/2008, 16:21 Quote Post

QUOTE(briesen @ 17/03/2008, 13:54)
Szanuję Twoje wypowiedzi Primo zamieszczane na tym forum. ale co jak co, na opieszałość KPBC narzekać nie można.
*


Oczywiście chodzi mi o opieszałość w tym konkretnym przypadku pod nazwą Urkundenbuch des Bistums Culm, briesen wiesz kiedy pierwszy tom tego kodeksu dyplomatycznego znalazł się w zapowiedziach KPBC? confused1.gif
W marcu/kwietniu 2007 roku, czyli praktycznie rok temu i wciąż jeszcze nie jest udostępniony użytkownikom tej biblioteki cyfrowej. Dodam tylko, że mieli go pod ręką w zbiorach Pracowni Pomorzoznawczej Biblioteki Głównej UMK.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 24/07/2008, 6:25 Quote Post

Wreszcie jest dostępny... smile.gif

Urkundenbuch des Bisthums Culm. T. 1, Das Bisthum Culm unter dem deutschen Orden 1243-1466
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej