Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mieszkańcy Kietrza pod Grunwaldem
     
Piotr z ZW
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 52.960

 
 
post 27/01/2011, 12:09 Quote Post

Nie znapisałem adresu mojego bloga, gdzie pisze o historii Zimnej Wódki: www.fronda.pl Klikamy "blogi" i rameczkę "szukaj" wpisujemy PiotrZW.

Ostatni wpis mi się zduplikował, nie wiem dlaczego. Czy ktoś wie, jak można go edytować i poprawić?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
spahis
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 85.560

 
 
post 12/02/2016, 13:15 Quote Post

Trochę po czasie, ale dopiero teraz natrafiłem na ten post. Owszem, w grupie 34 rycerzy z Górnego Śląska, którzy walczyli pod Grunwaldem po stronie Korony sa rycerze z Kietrza i okolic. Za Szymonem Koszykiem podaję pełny skład:

Wernko Szeliga z Zębowic (Wernke Seliga von Sambicz), Michał z Sumina (Michel von Somyna), Mieszko z Janowic (Miczke von Janowicz), Henryk z Fulsztynu (Heinrich von Fullstein), Adam Szeliga i Janko Szeliga z Gdziemierza (Adam Szeliga und Janke Szeliga von Gdziemirza), Ocik z Fulsztynu (Oczyk von Fullstein), Pakosz z Brynicy (Pakosch von der Breynicz), Adam z Jileszowic (Adam von Gellasowicz), Nikel Lenau (Nikel von Lynaw), Zachs z Kietrza (Sachs von Kaczer), Szymon Gotszalk z Nowej Cerekwi (Symon Gotschalk von Beyska), Mikularz i Andrys z Rudyszwałdu (Mikolasch und Andris von Rudoschwalde), Maćko z Prudnika (Maczke von der Neuwidnstadt), Pote z Rabszyc (Pota von Rabschicz), Herold von Wockenwinkel (oryg.), Wystuba ze Studzienicy (Herre Wystuba von Caldimhawz), Jan Czech (Jan genant Czeych), Wilhelm i Piotr z Chruścielowa (Wilhelm und Petir von Chrastelaw), Wanko ze Swiatoniewic (Wanke von Swanycz), Jaśko i Stefko ze Steblowa (Jeszke und Stefke von Steblaw), Hawel von Buchenwalde (oryg.), Woldan z Osin (Woldan von Rolinhawz), Jan z Bukowca (Jan von Bukowicz), Paweł z Lublińca (Pawel von Liblin), Michał z Pilszcza (Michel von Peyscz), Jan ze Szczerbic (Jan von Sczirbicz), Czambor vom Heissen Stein (oryg.), Olszowiec z Wilkowic (Olschowecz von Wilkowicz), Paszke von Gruner Pusche (oryg.), Petulin z Zimnej Wódki (Petulin von Caldim Wasser).

To moje rodzinne strony, tym milej znaleźć swojaków w tak zacnym gronie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej