Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Eksperyment Philadelphia, Próba oszukania radaru
     
Rozenbow
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 66.223

Stopień akademicki: co?
 
 
post 13/03/2011, 18:31 Quote Post

Nie miał miejsca bo tak gdzieś napisali? Wybacz, ale mi nie chodzi dokładnie o ten eksperyment tylko o szersze pojęcie jednolitej teorii pola.
A swoje rozważania opieram na domysłach, gdyż nie ma jednego wiarygodnego źródła potwierdzającego, bądź obalającego eksperyment.

PS: Dzięki za powitanie na forum...
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 14/03/2011, 10:10 Quote Post

QUOTE(Rozenbow @ 13/03/2011, 18:31)
Nie miał miejsca bo tak gdzieś napisali? Wybacz, ale mi nie chodzi dokładnie o ten eksperyment tylko o szersze pojęcie jednolitej teorii pola.


Nie miał miejsca, bo nie ma żadnego dowodu popierającego jego istnienie. Pisują o nim tylko różni miłośnicy wszelakich UFO, przepisujący od siebie nawzajem i podpierający swoje wywody nic nie znaczącymi frazesami takimi jak "podobno", "powiadają", "źródła podają".

A co do Unified Field Theory, to Einstein niestety nic takiego nie opracował. Einstein miał pod koniec życia nadzieję na odkrycie, które połączy relatywistykę z teorią kwantową. Nie udało mu się, podobnie jak i następnym pokoleniom fizyków. Ciągle czekamy, nadzieje są obecnie wiązane najczęściej z teorią strun.

QUOTE(Rozenbow @ 13/03/2011, 18:31)
A swoje rozważania opieram na domysłach, gdyż nie ma jednego wiarygodnego źródła potwierdzającego, bądź obalającego eksperyment.


Dowód negatywny (tzn. wykazujący, że czegoś nie było) nie jest nigdy możliwy. Takie są nieubłagane zasady sztuki zwanej logiką. O sztuce tej najwyraźniej nie słyszeli piewcy tej i innych nieprawdopodobnych historii.

QUOTE(Rozenbow @ 13/03/2011, 18:31)
PS: Dzięki za powitanie na forum...


Proszę.

Ten post był edytowany przez yarovit: 14/03/2011, 10:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
marcusae
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 323
Nr użytkownika: 56.606

Marek Elinski
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 14/03/2011, 13:27 Quote Post

Przepraszam ale to jednak jest wiadome miał miejsce eksperyment dotyczący zaburzenia pracy radaru lub wykorzystania pól magnetycznych do stworzenia osłony przeciwtorpedowej i prace odbywały się na USS Eldridge. Dopiero reszta jest niewiadoma smile.gif Nie znamy wyników ani przebiegu eksperymentu więc nie możemy również nic mówić o skutkach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 14/03/2011, 14:05 Quote Post

QUOTE(marcusae @ 14/03/2011, 13:27)
Przepraszam ale to jednak jest wiadome miał miejsce eksperyment dotyczący zaburzenia pracy radaru lub wykorzystania pól magnetycznych do stworzenia osłony przeciwtorpedowej i prace odbywały się na USS Eldridge.


Wiadome? Skąd? Czy są na to jakiekolwiek źródła poza wypocinami różnych łowców UFO? Jeśli tak, to proszę albo je podać, albo nie wypisywać co jest niby "wiadome" na forum naukowym.

QUOTE
Dopiero reszta jest niewiadoma smile.gif Nie znamy wyników ani przebiegu eksperymentu więc nie możemy również nic mówić o skutkach.


Cała historia z Philadeplią jest uważana za wymysł. Nie było ani przebiegu ani skutku.

Wszystko najprawdopodobniej zrodziło się w umyśle "UFOloga" Morrisa K. Jessupa, albo któregoś z jego rozmówców.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
marcusae
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 323
Nr użytkownika: 56.606

Marek Elinski
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 14/03/2011, 14:20 Quote Post

yarovit
Masz rację pozajączkowałem skojarzyłem sobie te pola magnetyczne za zapalnikami kontaktowymi min (skoro Admiralicja Brytyjska prowadziła prace uwieńczone sukcesem to pomyślałem, że Amerykanie zrobili to samo z opóźnieniem)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Halsey42
 

Dauntless Wildcat Avenger
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.936
Nr użytkownika: 63.420

Tomasz Borówka
 
 
post 14/03/2011, 18:04 Quote Post

QUOTE(Morgan Ghost @ 27/02/2005, 13:24)
W 1943 roku w USA dokonano rzekomego eksperymentu o kryptonimie "Filadelfia", którego celem miało być spowodowanie iż statek miał się stać niewidoczny dla radaru. Wg naocznych świadków krążownik otoczył się jakimś dziwnym polem grawitacyjnym i faktycznie zniknął, po czym powrócił na swoje miejsce. Część załogi była wtopiona w elementy statku a reszta dostała "świra". Tak mówi jedno z wielu źródeł w internecie, a jak było naprawde?? Czy Amerykanie udostepnią akta na ten temat??
*

"Bohaterem" afery jest nie statek, tylko okręt, i nie krążownik, tylko niszczyciel eskortowy USS Eldridge (DE-173). Podczas wojny walczył na Morzu Śródziemnym i Pacyfiku. Historii nie potwierdzają świadectwa byłych członków załogi ani dziennik pokładowy okrętu. Oczywiście nie będę zbytnio zdziwiony, jeżeli odezwie się teraz ktoś twierdzący, że przecież rząd wszystko ukrywa... wink.gif

Ten post był edytowany przez Halsey42: 14/03/2011, 18:05
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 17/03/2011, 8:08 Quote Post

Przecież rząd wszystko ukrywa!

ZOSTAWIAM GDYŻ MNIE UJĘŁA TA UWAGA wink.gif/ludzka słabostka/ALE PROSZĘ O NIECIĄGNIĘCIE OFFTOPU. TO NIE CZATERIA.
CELT


Ten post był edytowany przez Celt: 30/03/2011, 17:13
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Arioch
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 84.491

Piotr W.
Zawód: Uczeñ
 
 
post 23/10/2013, 15:17 Quote Post

@Varovit ehhh... eksperymet się odbył potwierdziła go marynarka wojenna USA jednakże nigdy nie przyznali się do skutków ubocznych tego eksperymentu tj. ''załoga wtopiona w metal''.
Ludzie którzy o tym mówili zostali po cichu zabijani.



potwierdziła go marynarka wojenna USA
Gdzie, kiedy ?
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 24/10/2013, 21:13
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 23/10/2013, 15:22 Quote Post

QUOTE(Arioch @ 23/10/2013, 16:17)
Ludzie którzy o tym mówili  zostali po cichu zabijani.
*


Masz jakieś dowody na to?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 23/10/2013, 15:58 Quote Post

Żadna informacja nie bierze się znikąd.
Spróbujmy podejść do niej racjonalnie;
Na mój rozum - kadłub USS Eldridge poddano w Filadelfii procesowi demagnetyzacji kadłuba, co nie było wtedy czymś nadzwyczajnym.
Oczywiście nie mam na to dowodu, jednak lepszego wytłumaczenia nie widzę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Phouty
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.146
Nr użytkownika: 81.932

 
 
post 25/10/2013, 23:45 Quote Post

Czasami jednak warto zajrzeć do materiałów rządowych.
http://www.history.navy.mil/

Komuś zachciało się to zebrać do kupy, po poszperaniu w wirtualnym muzeum US Navy.
Oto źródło:
http://www.dod.gov/pubs/foi/homeland_defense/UFOs/953.pdf

Najważniejsze jest to:
"Eldridge's complete World War II action report and war diary coverage, including the remarks
section of the 1943 deck log, is available on microfilm, NRS-197 8-26."


A reszta to czysta fantazja. (A ludziska fantazję jednak mają).

A odnośnie tych jednorodnych pól......hmm...to za moich czasów, nazywały się one Państwowymi Gospodarstwami Rolnymi, czyli PGRami. Były więc te pola jak najbardziej jednorodne, bo na nich nic nie rosło! wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 26/10/2013, 13:44 Quote Post

Chyba trafiłem w sedno problemu;

"Niektórzy badacze błędnie uznali, że degaussing (demagnetyzacja) ma związek z obiektem niewidzialnym. Rozmagnesowanie jest procesem, w którym system przewodów elektrycznych jest zainstalowany na obwodzie kadłuba, począwszy od dziobu do rufy, z obu stron. Mierzony prąd elektryczny przechodzi przez te kable, aby wykluczyć pole magnetyczne okrętu. Sprzęt Rozmagnesowujący jest instalowany w kadłubie okrętów i może być włączony, gdy statek/okręt znajduje się na wodach, które mogą zawierać miny magnetyczne, zazwyczaj płytkich wodach w obszarach walki. Można powiedzieć, że rozmagnesowanie, prawidłowo wykonane, sprawia, że ​​statek/okręt jest "niewidzialny" do czujników magnetycznych, ale statek/okręt jest widoczny dla ludzkiego oka, radaru, i podwodnych urządzeń akustycznych."

To moje nieudolne tłumaczenie informacji wygrzebanej stąd - http://www.history.navy.mil/faqs/faq21-1.htm

Przy okazji się dowiedziałem, że tego okrętu nie było w 1943 roku w Filadelfii.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Halsey42
 

Dauntless Wildcat Avenger
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.936
Nr użytkownika: 63.420

Tomasz Borówka
 
 
post 26/10/2013, 14:01 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 26/10/2013, 13:44)
Przy okazji się dowiedziałem, że tego okrętu nie było w 1943 roku w Filadelfii.
*


Chłopie, szykuj się na zarzut, że Amerykany wszystko zatuszowali. Wiadomo - nic tylko podsłuchują i fałszują. wink.gif
No ale jak kogo interesuje, to w załączniku fragment jednego ze "sfałszowanych" dokumentów. cool.gif

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 26/10/2013, 14:40 Quote Post

W tym poufnym dokumencie obczaiłem, po współrzędnych geograficznych, jakie tam są zawarte, że na podejściu do Nowego Yorku mamy zatopiony jakiś wrak na który trzeba uważać.
Tyle widzę, że mamy datę 28 października 1943 roku (czwartek).
Co tam jest nagryzmolone w tekście zasadniczym - nie umiem odczytać.

Halsey - Pomóż.

Wiem tyle, że USS Eldridge przetrwał wojnę i sprzedano go później Grekom.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Halsey42
 

Dauntless Wildcat Avenger
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.936
Nr użytkownika: 63.420

Tomasz Borówka
 
 
post 26/10/2013, 15:29 Quote Post

Ruchami robaczkowymi, o których mówią współrzędne, się nie przejmuj (choć w jakimś sensie robi wrażenie, do czego był zdolny okręt z załogą wtopioną w pokład wink.gif ).

Kluczowe słowa to "moored" i (szczególnie) "New York Navy Yard, N.Y.".

Ten post był edytowany przez Halsey42: 26/10/2013, 15:29
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej