Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia na UJ (Krakow), Temat kontynuowany od 2006 r.
     
fii
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 12.364

 
 
post 6/01/2006, 10:17 Quote Post

Witam! Mam pytanie. Czy są tu jacyś studenci historii na UJ? Chcialabym się dowiedzieć, jak wygląda studiowanie tego kierunku, ile osób jest na jedno miejsce, jaki jest poziom studiów.
Zamierzam zdawać maturę z historii i kontynuować naukę właśnie na UJ.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 6/01/2006, 17:54 Quote Post

"Zamierzam zdawać maturę z historii i kontynuować naukę właśnie na UJ."
fii

Ja także, więc przyłączam się do prośby...
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Buziaczek
 

Unregistered

 
 
post 19/02/2006, 23:39 Quote Post

Na Uj historia jest dość skomplikowana, ale gdy sie już przyzwyzai do zasad tam panujacych jest callkiem spoko. po pierwsze system punktowy.... treza uwazac zeby zdobyc te 60 pkt na rok.
po drugia sami sobie ukladacie harmonogram zajec
po trzecie, jest ciezko, wiec trezba sie jednak przylozyc do nauki i odpuscic sobie imprezy itp... wink.gif
 
Post #3

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 20/02/2006, 0:46 Quote Post

Ja studiuje historie na UJ...
Wbrew temu co napisał Buziaczek nie jest aż tak ciężko, a system punktowy ułatwia studiowanie.
Jak macie konkretne pytania to piszcie PMy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
PAvel
 

Unregistered

 
 
post 13/03/2006, 19:25 Quote Post

Zamierzam studiować historię... Moją specjalnością jest historia powszechna średniowiecza i historia kościoła. Dobrze znam łacinę (2 lata w seminarium :PPP). Który uniwersytet wybrać?
 
Post #5

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 13/03/2006, 19:54 Quote Post

Ja proponowałbym UJ. Nie wiem z jakiej epoki historycznej słyną studia na UW, ale jeśli chodzi o Kraków to w środowisku historyków polskich mówi się od kilku lat o odrodzeniu się krakowskiej mediewistyki. Co prawda ostatnia afera na UJ nie przysporzy tej epoce nowych sympatyków, ale warto, ponieważ jeśli chodzi o poziom studiów to nie ma tu raczej żadnych różnic (obie uczelnie są na dwóch czołowych miejscach w kraju).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 15/03/2006, 1:39 Quote Post

QUOTE(PAvel @ 13/03/2006, 20:25)
Zamierzam studiować historię... Moją specjalnością jest historia powszechna średniowiecza i historia kościoła. Dobrze znam łacinę (2 lata w seminarium :PPP). Który uniwersytet wybrać?
*


Jeżeli chciałbyś zajmować się historią Kościoła w średniowieczu proponowałbym (mało oryginalnie wink.gif ) KUL w Lublinie lub UKSW w Warszawie. Na tych uczelniach pracuje duże grono specjalistów w tej dziedzinie. Oczywiście z podobnych względów polecam również UJ.

Życzę powodzenia i pozdrawiam! smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 28/03/2006, 17:11 Quote Post

A ja chciałbym się specjalizować (i już trochę się specjalizuję) w historii staropolskiej i jej wojskowości, choć ostatnio zainteresowała mnie ochrona dóbr kultury. Możecie polecić mi coś dobrego???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 28/03/2006, 17:16 Quote Post

Wojskowość na UW a generalnie moja rada jest taka:
Wybieraj coś szybko tam gdzie jeszcze studia są jednolite nie 2 stopniowe to może być ostatnio rok!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 28/03/2006, 17:23 Quote Post

Ja piszę maturę dopiero za dwa lata.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 7/04/2006, 16:56 Quote Post

Ja również uważam że studiowanie historii na UJ nie jest bardzo ciężkie.Trochę nauki jest szczególnie do pisemnych z epok.Ale poza tym jest spoko.Zawsze można wyskoczyć na jakieś piwko. zywiec.gif
 
Post #11

     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 12/06/2006, 23:40 Quote Post

Ja również studiuję historię na UJ i powiem tak:
1) system punktowy jest w sumie bardzo sympatyczny i ułatwia studiowanie, choć trzeba się do niego przyzwyczaić;
2) nauki jest ogrom i imprezowanie owszem, wchodzi w rachubę ale w dużo mniejszym wymiarze niż na wielu innych uczelniach, kierunkach;
 
Post #12

     
Guest
 

Unregistered

 
 
post 24/08/2006, 22:40 Quote Post

Mam pytanie. Archeologia na którą chce iść na UJ trwa tylko 3 lata. Są to studia stacjonarne pierwszego stopnia. Czy potem mozna isc na inny wydział historyczny na UJ bez problemu ?? bo chce mieć magistra jakiegoś..
 
Post #13

     
stary_dziad
 

Unregistered

 
 
post 6/09/2006, 12:35 Quote Post

Historia na UJ?

Jeżeli chcesz po prostu skończyć jakieś studia a poza tym wiesz, że i bez konkretnego zawodu poradzisz sobie w życiu, jesteś ogólnie inteligentnym i wykształconym gościem - startuj bez namysłu.

Jeżeli pasjonuje Cię historia i liczysz na ciekawe zajęcia z ciekawymi ludźmi prowadzone w naukowej atmosferze - uciekaj jak najdalej.

Po specjalizacji nauczycielskiej i archiwistycznej sporo ludzi z mojego rocznika znalazło pracę. Edytorstwo naukowe - uciekać jak najdalej, choć ostatnio mieli coś tam reformować, zwiększać liczbę zajęć. Ale generalnie to kicha.

Magisterka: jak dobrze trafisz to napiszesz i jeszcze Cię promotor pokieruje. Jak trafisz źle to pracę będziesz pisać sama i nie uzyskasz żadnej pomocy.

Generalnie klimat na historii jest taki, że 95% kadry i studentów olewa równo wszystko. Kadra wie, że tylko tym 5%tom przyszłych naukowców się chce a te 5% wie, że kadra o tym wie. Jak trafisz dobrze z zajęciami to możesz przebumelować 5 lat większość czasu spędzając w "Starym Porcie" (szantowa knajpa tuż obok instytutu). Pracę Ci ktoś napisze za 1500 złociszy a potem śmigasz do Ajriszu, jak Ci tam nie wyjdzie to wracasz do kraju i chociaż masz papiery - a historyków generalnie lubią i przyjmują dość tłumnie na "ekonomiczne" posady bo uważa się ich za ludzi raczej inteligentnych a przynajmniej inteligentniejszych od przeciętnego marketingowca po AE.

Podsumowując: fajne studia dla życiowych leserów i chcących zdobyć jakikolwiek papier.
 
Post #14

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 6/09/2006, 16:16 Quote Post

NIC dodać nic ująć, poza tym, że edytorstwo już zlikwidowali.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

9 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej