Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Wywiad" Lewickiej z wicepremierem Glińskim, Kto miał rację?
     
Popcorn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 11.692

Marcin Popkowski
Zawód: Agent
 
 
post 23/11/2015, 20:58 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 23/11/2015, 20:43)
CODE
Ale też nie podoba mi się atak dziennikarzy, są inne sposoby niż przerywanie i ataki.

Jakie? Generalnie akcja równa się reakcji. Politycy PiS są chyba jakoś szkoleni, bo większość przed kamerami zachowuje się podobnie - pada pytanie a oni wówczas zaczynają wypowiadać się w kwestiach nie związanych z pytaniem. Inaczej mówiąc, zaczyna się monolog na temat wybrany przez tegoż polityka.
W tej sytuacji, gdy taktowne próby powrotu do pytania zawodzą, to co ma zrobić dziennikarz?
1) Zgodzić się na wszystko i pozwalać politykowi mówić,
2) Próbować mu cały czas zwrócić uwagę że mówi nie na temat (co wymaga wchodzenie w wypowiedzi jeżeli nie reaguje na uwagi)
3) Przerwać mu (tylko jak przerwać jeżeli cały czas mówi i nie chce przestać)?
4) ??? Czekam na podpowiedź, bo mnie już nic innego do głowy nie przychodzi.

Widzę tu tradycyjną postawę bogoojczyźnianej prawicy - jeżeli my komuś przerywamy, wybijamy z rytmu, przeszkadzamy, zwracamy niegrzecznie uwagę itd, to jest OK, jeżeli to robią "naszym" to jest skandal. A politycy PiS zachowują się już tak jakby wszyscy wokoło winni im oddawać cześć i szacunek oraz wszelkie możliwe hołdy.
Nie jestem zwolennikiem prowokacyjnego dziennikarstwa (Wojewódzkiego nie znoszę), ale jeżeli ktoś zachowuje się jak Gliński, to trudno z nim inaczej robić wywiad. Po prostu się nie da. Chyba, że z góry zgadzamy się na wszystko co on zechce zrobić i powiedzieć. Tylko czy o to chodzi?
*


Tylko czy prowadzący nie dostaje pieniędzy za to, żeby program był dobrze prowadzony? Nie wnikam w intencje Pani Lewickiej ale brak profesjonalizmu widać na pierwszy rzut oka.
A i nie pytaj mnie jak ja bym ten problem rozwiązał. Jak znajdę ten sposób to tanio go nie sprzedam. Jednak przez dziennikarza opłacanego z naszych pieniędzy oczkuję profesjonalnego wypełniania obowiązków.
A moja ogólna opinia jest taka, że oboje są winni tego jak wyszedł ten program.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 23/11/2015, 21:31 Quote Post

QUOTE(Popcorn @ 23/11/2015, 20:42)

Tak ale nie zrozumiałem dlaczego. A moge prosić o jakiegoś linka z potwierdzeniem?
*


Po prostu był to żart. Nie wiem co dzieje się z panem Pospieszalskim i wcale mnie to nie obchodzi wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Popcorn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 11.692

Marcin Popkowski
Zawód: Agent
 
 
post 23/11/2015, 21:33 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 23/11/2015, 21:31)
QUOTE(Popcorn @ 23/11/2015, 20:42)

Tak ale nie zrozumiałem dlaczego. A moge prosić o jakiegoś linka z potwierdzeniem?
*


Po prostu był to żart. Nie wiem co dzieje się z panem Pospieszalskim i wcale mnie to nie obchodzi wink.gif
*


confused1.gif Chyba się starzeje albo poprostu muszę się wyspać, bo dopiero po Twoim wyjaśnieniu skumałem dowcip.
biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 24/11/2015, 7:57 Quote Post

Każdy profesor to taka cwana osoba co nie lubi jak sie mu przerywa - to taki nawyk i przyzwyczajenie - wynikające zresztą z kultury dyskusyjnej w środowisku (wykłady i dyskusje po wykładzie), ewentualnie nawyk z pracy akademickiej.
Wg mnie to Gliński powinien zwyczajnie wyjść - kultury trzeba uczyć, a niereformowalne jednostki niech dyskutują na ulicy, skorą mają takie odruchy. Możliwe że też mam nawyk do "swoistej" dyskusji akademickiej - gdzie każdy ma czas na swoją wypowiedź. Taką formę dyskutowania należy pielęgnować, a inne formy należy tępić - tymbardziej że finansowane z publicznych...
Jeśli amerykanie lubią uliczny ferwor w dyskusji... ich sprawa - oni tam mają talk showy gdzie się baby biją podczas dyskusji - i jest to forma wyrażania swoich argumentów - taka ustawka dla publiczności (o murzynach nawet nie wspomnę) - więc u nich kultura w telewizji bazuje na argumentach niższych lotów - nie bierzmy z tego przykładów wink.gif

Ten post był edytowany przez Chris_w: 24/11/2015, 7:58
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 24/11/2015, 10:13 Quote Post

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/min...112015/22475782

Tak tylko wrzucam gdyby ktoś pragnął porównać ten sam program, dzień później z drobną tylko różnicą: nieco inaczej prowadzony przez kogo innego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 24/11/2015, 13:13 Quote Post

QUOTE
Wg mnie to Gliński powinien zwyczajnie wyjść - kultury trzeba uczyć,

No tak, ponieważ profesorowie PiS-u są wybitnie kulturalni confused1.gif
Prof. Pawłowicz Jak daleko sięga chamstwo posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. O 92-letnim prof. Bartoszewskim: "Pastuch przed egzekucją na krześle elektrycznym"
Jeszcze nie profesor (ale może za tej kadencji coś się da załatwić) doktor J Kaczyński - "spiepszaj dziadu".
Trzeba uczyć sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.868
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 24/11/2015, 13:20 Quote Post

Może jednak kolega pierw sprawdzi kto wypowiedział te słynne słowa zanim będzie pisał?
A wykształcenie nie jest wskaźnikiem kultury to już nie te czasy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 24/11/2015, 13:26 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 24/11/2015, 13:20)
Może jednak kolega pierw sprawdzi kto wypowiedział te słynne słowa zanim będzie pisał?
A wykształcenie nie jest wskaźnikiem kultury to już nie te czasy.
*


Pomyłka. Profesor Lech Kaczyński sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.868
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 24/11/2015, 13:46 Quote Post

A przy okazji Anna Radziwiłł zawsze mawiała, że akurat epitety od owej przyprawy, jako jedyne, przystoją nawet damie z towarzystwa i może nimi wyrazić wszystko bez uciekania się do innych.
A jeżeli tak to i profesorowi smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 25/11/2015, 18:13 Quote Post

"Wywiadu" słuchałem i napiszę tak...

Generalnie zawiniła Lewicka. Rozmawiała z przedstawicielem PiS-u, i sam ten fakt wyznaczył niejako "standard" tej rozmowy. To samo widzieliśmy, jak Tadla, również w telewizji publicznej, prowadziła wywiad z Dudą. Przerywanie, nie dopuszczanie do głosu, chamstwo. Dla porównania standardów dziennikarskich, warto przypomnieć sobie żałosną szopkę z Komorowskim w siedzibie GWybiórczej...

Co do Glińskiego... Lewicka zadając pytania, mówiła to, co się mówi w mediach przeciwnych PiS-owi: że usiłowano cenzurować sztukę. Gliński, aby to wytłumaczyć, chciał przeczytać list - najlepiej przecież powołać się na źródła, a nie powtarzać co ktoś gdzieś mówi. Zdaje się, że chodziło o to, że Gliński chciał tylko uzyskać informację odnośnie plotek, jakie ukazywały się w odniesieniu do tej sztuki teatralnej.

Do tego doszła żałosna szopka z tym całym dyrektorem teatru, który się wypłakiwał przed dziennikarzami. Co ciekawe, mówił to, co mówi opozycja, mainstream i sama Lewicka - że Gliński chciał cenzurować sztukę. No i efekt jest - reklama dla samej sztuki wink.gif

Do tego dorzućmy tych ludzi z całej tej "krucjaty różańcowej", co mieli jakoby szarpać się z widzami, a jak wczoraj słyszałem w telewizji, to nie oni się szarpali, a narodowcy, co byli z nimi.

Generalnie to jest sprawa tak grubymi nićmi szyta, tak naciągana i rozdmuchana, że czekam, co niby miano nią przykryć.

Żałosna szopka i tyle w temacie wink.gif

Ten post był edytowany przez master86: 25/11/2015, 18:14
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 25/11/2015, 18:41 Quote Post

Obawiam się ze takie szopki będą teraz robione "bez powodu" (bo robi je opozycja, a nie rząd) - kolejna szopka o "duperel" to afera "flagowa" - brak niebieskiej flagi na konferencji prasowej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 25/11/2015, 19:28 Quote Post

QUOTE(Chris_w @ 25/11/2015, 18:41)
Obawiam się ze takie szopki będą teraz robione "bez powodu" (bo robi je opozycja, a nie rząd) - kolejna szopka o "duperel" to afera "flagowa" - brak niebieskiej flagi na konferencji prasowej.
*


Duperel zauważony w Europie sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.503
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 25/11/2015, 19:35 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 25/11/2015, 20:28)
QUOTE(Chris_w @ 25/11/2015, 18:41)
Obawiam się ze takie szopki będą teraz robione "bez powodu" (bo robi je opozycja, a nie rząd) - kolejna szopka o "duperel" to afera "flagowa" - brak niebieskiej flagi na konferencji prasowej.
*


Duperel zauważony w Europie sad.gif
*




Przez kogo? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 25/11/2015, 19:37 Quote Post

Może i zauważony (przez kogo? lewicowe media publikujące wypociny polskich lewicowych dziennikarzy siedzących za granicą?).

Tylko co z tego?

Ten post był edytowany przez master86: 25/11/2015, 19:38
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 25/11/2015, 19:41 Quote Post

QUOTE(gtsw64 @ 25/11/2015, 17:28)
QUOTE(Chris_w @ 25/11/2015, 18:41)
Obawiam się ze takie szopki będą teraz robione "bez powodu" (bo robi je opozycja, a nie rząd) - kolejna szopka o "duperel" to afera "flagowa" - brak niebieskiej flagi na konferencji prasowej.
*


Duperel zauważony w Europie sad.gif
*




Co, znowu ktoś z Czerskiej kabluje na własny kraj? Pogonić!

 
User is offline  PMMini Profile Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej