Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Karta pamięci Micro SD, laptop jej nie czyta
     
freddy
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 881
Nr użytkownika: 85.709

 
 
post 25/01/2019, 12:54 Quote Post

Mam taki jeden problem z kartą pamięci. Polega on na tym że gdy jest ona podpięta pod system za pomocą czytnika kart micro sd, to oczywiście, mogę wejść na foldery tej karty, ale nie mogę usunąć tam żadnego pliku czy wgrać nowego. Jeszcze kilka tygodni temu wszystko działało a teraz nie da rady nic zrobić na tej karcie.(Odmowa systemu, karta jest zabezpieczona) Jak odblokować tą kartę ? Macie jakieś pomysły ? I jak, pomożecie ? wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Speedy
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.556
Nr użytkownika: 3.192

 
 
post 25/01/2019, 14:48 Quote Post

QUOTE(freddy @ 25/01/2019, 12:54)
Mam taki jeden problem z kartą pamięci. Polega on na tym że gdy jest ona podpięta pod system za pomocą czytnika kart micro sd, to oczywiście, mogę wejść na foldery tej karty, ale nie mogę usunąć tam żadnego pliku czy wgrać nowego. Jeszcze kilka tygodni temu wszystko działało a teraz nie da rady nic zrobić na tej karcie.(Odmowa systemu, karta jest zabezpieczona) Jak odblokować tą kartę ? Macie jakieś pomysły ? I jak, pomożecie ? wink.gif
*



Hmm nie wiem czy coś pomogę, ale spróbuję.

Jakiej wielkości (pojemności) jest to karta? Jak sformatowana (system plików FAT32, exFAT, NTFS...)? Pod jakim systemem operacyjnym działa komputer, na którym chcesz tę kartę odczytać? Jak pamiętam, starsze wersje Windows (chyba do Win 7?) nie czytały domyślnie formatu exFAT, trzeba było dograć do nich jakąś poprawkę.

Czy wkładasz tę kartę do czytnika bezpośrednio, czy za pośrednictwem adaptera o wymiarach zwykłej ("dużej") karty SD? Adapter taki, podobnie jak zwykła karta SD, ma z boku przesuwny przełącznik LOCK/UNLOCK, służący właśnie do zablokowania możliwości zapisu. Pamiętam, że przed laty moja koleżanka miała problem podobny do twojego, jej karta SD od czasu do czasu traciła możliwość zapisu/kasowania plików. Po starannym sprawdzeniu karty i wszystkich urządzeń w jakich była testowana, używając dla porównania innych kart, odkryliśmy, że ów przełącznik na tej feralnej karcie był tak "wyrobiony", że "latał" prawie że luźno, przesuwając się lekko od minimalnej nawet siły. Przy wsuwaniu tej karty do kieszeni urządzenia odczytującego (chyba był to aparat foto, a może czytnik właśnie, już nie pamiętam) bardzo łatwo było niechcący przesunąć suwak w położenie LOCK i zablokować zapis. Czynność tę należało więc wykonywać bardzo starannie i ostrożnie i wtedy wszystko było OK.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
freddy
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 881
Nr użytkownika: 85.709

 
 
post 25/01/2019, 15:12 Quote Post

System operacyjny to Windows 10 a podpinam się ją do komputera za pomocą adaptera takiego jaki napisałeś. Pojemność to 64 GB. W tej chwili nie mam dostępu do komputera, jak będę miał to zobaczę w czym rzecz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Jacpi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 941
Nr użytkownika: 76.416

Jacek Piorecki
 
 
post 25/01/2019, 16:23 Quote Post

QUOTE(freddy @ 25/01/2019, 16:12)
System operacyjny to Windows 10 a podpinam się ją do komputera za pomocą adaptera takiego jaki napisałeś. Pojemność to 64 GB. W tej chwili nie mam dostępu do komputera, jak będę miał to zobaczę w czym rzecz.
*


A czy inne karty w tym czytniku działają poprawnie? Moze to czytnik jest uszkodzony albo padła karta . Złośliwość rzeczy martwych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
freddy
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 881
Nr użytkownika: 85.709

 
 
post 25/01/2019, 17:57 Quote Post

Musiałem znaleźć drugi adapter i problemu już nie ma. Dzięki za pomoc, do zamknięcia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej