Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Air Show 2005, Międzynarodowe poazy lotnicze - Radom
     
agatstone
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 177
Nr użytkownika: 4.624

Stopień akademicki: Krzyzowiec
Zawód: Uczniak
 
 
post 26/08/2005, 13:38 Quote Post

To impreza zainicjowana w 1991 roku przez dowództwo Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej. Ma ona na celu popularyzację tematyki lotniczej i proobronnej poprzez demonstrowanie umiejętności pilotów oraz możliwości konstrukcji lotniczych wykorzystywanych w lotnictwie wojskowym oraz cywilnym w kraju i za granicą.

W swej czternastoletniej historii Air Show ewoluowało, by stać się wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu. Obecnie to nie tylko pokazy lotnicze, czy osiągnięć techniki i technologii lotniczych, ale również, konferencje popularno-naukowe, spotkania weteranów lotnictwa, jak i najważniejszych w kraju osób z kręgu polityki, biznesu oraz wojska. Air Show to także wspaniała okazja do zaprezentowania ziemi radomskiej przez jej włodarzy.
Szczególną rangę pokazom nadaje honorowy patronat Prezydenta RP.


Więcej informacji znajdziecie na stornie: http://www.airshow.com.pl


-------------------------------------------------------------------------
I co wy na to? Ja jeżdzę na to od samego początku (2001r.) Jest genialnie jutro i pojutrze następna edycja. Nawet laik będzie zachwycony.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
pbhaal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 435
Nr użytkownika: 1.076

 
 
post 26/08/2005, 13:58 Quote Post

jak były w Dęblinie były lepsze... dużo lepsze
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 28/08/2005, 17:31 Quote Post

Ja do samolotów się zraziłem przez mojego kolege... Jak widzi na niebie samolot jest najbardziej podnieconym czlowiekiem na swiecie - towarzyszy krzyk na cała ulice "OOOOOOOO!!!! SAMOLOT !!!! BOING !!!! 666 !!!!"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 28/08/2005, 17:39 Quote Post

Ja tyko fragmentarycznie się odniosę:
QUOTE
Szczególną rangę pokazom nadaje honorowy patronat Prezydenta RP.

Czy jest cokolwiek w tym kraju, od XVI Kołobrzeskiego Zjazdu Hodowców Jedwabników poczynając, na Nadzwyczajnym Kongresie Rzeszowskich Modelarzy kończąc, czemu nie patronowałby nasz padyszach bazyleus? dry.gif

Pozdr.
G2A
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Arturo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 248
Nr użytkownika: 5.146

 
 
post 28/08/2005, 17:56 Quote Post

Byłem, pokaz fajny,brak Rosjan a szkoda. Wystep polskiego MiG-a-29 to zenada ale to chyba było rozpoznanie pogody przed defiladą bo pokazem tego nie mozna nazwac.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 29/08/2005, 8:59 Quote Post

QUOTE(Arturo @ 28/08/2005, 18:56)
Byłem, pokaz fajny,brak Rosjan a szkoda. Wystep polskiego MiG-a-29 to zenada ale to chyba było rozpoznanie pogody przed defiladą bo pokazem tego nie mozna nazwac.
*


Migi słyną z tak zwanych zakrętów "wojewódzkich". Tzn. rozpoczynają manewr w jednym województwie a kończą w drugim smile.gif Takie są zwrotne wink.gif
Odnośnie nieobecności Rosjan - faktycznie szkoda - chyba się trochę na nas o coś obrazili. Pamiętam pokaz w Dęblinie w 1995r. Niejaki Anatolij Kwoczur na Su-27 wykonywał rzeczy niwiarygodne. Robił np. tzw. "kobrę" - nie wiedziałem już więcej tego manewru w wykonaniu innych maszyn i pilotów. Pamiętam, że potem w wieczornym dzienniku zobaczyłem krótki wywiad z tym gościem. Jego twarz wyglądała jak twarz staruszka lub człowieka "po przejściach". Widać, że niesamowite przeciążenia zrobiły swoje. Taka jest widocznie cena efektownej akrobacji (a może Anatolij nie stronił także od "dopalaczy", coby mu się lepiej beczki kręciło wink.gif )
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
pbhaal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 435
Nr użytkownika: 1.076

 
 
post 29/08/2005, 12:00 Quote Post

za pieknych deblinskich czasow jakos bylo wiecej krajow na pokazach :/ a co do akrobacji: ja i tak najbardziej lubie dolek antkiem tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Arturo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 248
Nr użytkownika: 5.146

 
 
post 29/08/2005, 14:16 Quote Post

[quote=memex,29/08/2005, 9:59]
Migi słyną z tak zwanych zakrętów "wojewódzkich". Tzn. rozpoczynają manewr w jednym województwie a kończą w drugim smile.gif Takie są zwrotne wink.gif
Odnośnie nieobecności Rosjan - faktycznie szkoda - chyba się trochę na nas o coś obrazili. Pamiętam pokaz w Dęblinie w 1995r. Niejaki Anatolij Kwoczur na Su-27 wykonywał rzeczy niwiarygodne. Robił np. tzw. "kobrę" - nie wiedziałem już więcej tego manewru w wykonaniu innych maszyn i pilotów. Pamiętam, że potem w wieczornym dzienniku zobaczyłem krótki wywiad z tym gościem. Jego twarz wyglądała jak twarz staruszka lub człowieka "po przejściach". Widać, że niesamowite przeciążenia zrobiły swoje. Taka jest widocznie cena efektownej akrobacji (a może Anatolij nie stronił także od "dopalaczy", coby mu się lepiej beczki kręciło wink.gif )[/quote]
*
to MiG-21 był z tego słynny. MiG-29 jest zwrotniejszy i to sporo. Dwa lata temu pilot rosyjski na MiGu-29 robił kobre i dzwon, jednak pech chciał, ze wmomencie gdy samolot zawisł zniknal w chmurze.
[/quote]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 30/08/2005, 6:19 Quote Post

QUOTE(Arturo @ 29/08/2005, 15:16)
to MiG-21 był z tego słynny. MiG-29 jest zwrotniejszy i to sporo.

Tak, masz oczywiście rację.
A czy wiesz może coś o dalszej - po 1995r. - karierze Kwoczura. Czytałem gdzieś w necie, że jego sława rozpoczęła się od pokazów lotniczych w Paryżu w 1989r., gdy podczas lotu na małej wysokości na Mig-29 wpadł mu do turbiny silnika wróbelek smile.gif Nie wiem jednak, czy skończyło się to katastrofą, czy też Kwoczur jakoś dał sobie radę. Czy szanowni forumowicze wiedzą coś o tym zdarzeniu?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Arturo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 248
Nr użytkownika: 5.146

 
 
post 30/08/2005, 11:36 Quote Post

QUOTE(memex @ 30/08/2005, 7:19)
QUOTE(Arturo @ 29/08/2005, 15:16)
to MiG-21 był z tego słynny. MiG-29 jest zwrotniejszy i to sporo.

Tak, masz oczywiście rację.
A czy wiesz może coś o dalszej - po 1995r. - karierze Kwoczura. Czytałem gdzieś w necie, że jego sława rozpoczęła się od pokazów lotniczych w Paryżu w 1989r., gdy podczas lotu na małej wysokości na Mig-29 wpadł mu do turbiny silnika wróbelek smile.gif Nie wiem jednak, czy skończyło się to katastrofą, czy też Kwoczur jakoś dał sobie radę. Czy szanowni forumowicze wiedzą coś o tym zdarzeniu?
*


Kwoczur wtedy sie katapultowal reklamując fotel K-36 najlepszy obecnie wyrzucany fotel montowany w mysliwcach(amerykanie chcieli kupic licencje). Nie wiem czy on dalej lata na pokazy mysle ze juz nie(wiek) ale pewny nie jestem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 30/08/2005, 14:34 Quote Post

QUOTE
Czy jest cokolwiek w tym kraju, od XVI Kołobrzeskiego Zjazdu Hodowców Jedwabników poczynając, na Nadzwyczajnym Kongresie Rzeszowskich Modelarzy kończąc, czemu nie patronowałby nasz padyszach bazyleus? 

To jest jeden z jego obowiązków jako głowy państwa jako tzw. funkcja reprezentacyjna. Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Czy czasami nie jesteś po prostu uprzedzony? To jest wielkie wyróżnienie dla organizatorów, gdy najwyższy przedstawiciel Rzeczypospolitej Polskiej zgadza objąć coś swoim patronatem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 30/08/2005, 16:05 Quote Post

QUOTE
To jest jeden z jego obowiązków jako głowy państwa jako tzw. funkcja reprezentacyjna. Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Czy czasami nie jesteś po prostu uprzedzony? To jest wielkie wyróżnienie dla organizatorów, gdy najwyższy przedstawiciel Rzeczypospolitej Polskiej zgadza objąć coś swoim patronatem.

Pal sześć jeszcze jego obecność na wszelakich imprezkach, skoro ma czas wolny, to lepiej żeby go spędzał tak, a nie siedząc w rezydencji. Gorzej, co prawda, jeśli ma czas na spotkanie z działaczami Helu, a nie stać go na dyplomatyczną reakcję na nasze niedawne wschodnie rewelacje.
Gorzej też, kiedy Kwaszek frymarczy najwyższymi odznaczeniami państwowymi, które powinny być nadawane tylko w absolutnie wyjątkowych sytuacjach (patrz Order Orła Białego dla Geremka)...

Pozdr.
G2A
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Arturo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 248
Nr użytkownika: 5.146

 
 
post 30/08/2005, 17:16 Quote Post

Panowie no dajcie spokoj z polityka w tym wątku.
czy to nie jest piękne?
user posted image

user posted image

user posted image


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej