Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PAWEL PISKORSKI, Informacje, opinie, oceny

Buszmen

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 4.491

post 29/04/2006, 9:31 Quote Post

Nowe ugrupowanie Pawła Piskorskiego?

– Jeśli PO wytnie moje środowisko, będę działał – mówi europoseł

Wyrzucony z Platformy Paweł Piskorski i kilkuset jego zwolenników z PO myślą o założeniu nowej partii. Być może europoseł będzie kandydatem ugrupowania na prezydenta Warszawy.

Na razie Piskorski nie chce jednoznacznie komentować tych planów. – Będę niezależnym posłem do Parlamentu Europejskiego. Zastanowię się, co robić dalej. A być może już niedługo będzie bardzo dużo do zrobienia – mówi ŻW europoseł.
Co oznacza „już niedługo”? Piskorski zastrzega, że po decyzji kierownictwa Platformy eliminującej z polityki jego zwolenników, co już wczoraj zapowiedział Donald Tusk , to możliwe, że jeszcze przed jesiennymi wyborami samorządowymi założy nową partię. Wczoraj też dymisję z funkcji szefa PO na Mazowszu zaczął rozważać zwolennik Piskorskiego Łukasz Abgarowicz.

Nie dadzą się wyciąć

– To będzie skandal, jeśli duża grupa ludzi zostanie przekreślona tylko dlatego, że ktoś palcem wskaże, iż ktoś inny jest ze mną w jakiś sposób związany. Takie zachowanie nie pozostawi złudzeń, że z PO dzieje się źle. I przyjdzie czas na konkretne posunięcia – przekonuje Piskorski.

Zwolennicy europosła w PO przekonują, że założenie nowej partii jest w praktyce przesądzone. Ale na wszelki wypadek zastrzegają jeszcze anonimowość. – Platforma zaczęła uprawiać politykę metodami bolszewickimi. Nikt z nas nie będzie chciał być celem polowania na czarownice – ocenia bliski współpracownik byłego prezydenta Warszawy.

– Zaraz po weekendzie zaczniemy rozmawiać konkretnie o przyszłości, bo zapewne wtedy zacznie się kolejna czystka w Platformie – dodaje poseł PO z Mazowsza. Pierwszym sprawdzianem nowego ugrupowania Piskorskiego będą wybory samorządowe. Partia – jeśli powstanie – stworzy w Warszawie własne listy wyborcze i wystawi kandydata na prezydenta miasta. Niemal na pewno zostanie nim Piskorski.

Warszawa nie dla PO?

Paradoksalnie – odejście Piskorskiego i możliwy rozłam w PO może osłabić pozycję skłóconej z nim Hanny Gronkiewicz-Waltz. Odejście kilkudziesięciu czy kilkuset doświadczonych działaczy może utrudnić prowadzenie sprawnej kampanii wyborczej.

[za:] Życie Warszawy 2006-04-28

Co myślicie na temat prawdopodobnego rozłamu w PO i utworzenia nowej partii Piskorskiego. Jakaś liberalna alternatywa, czy też partia układu warszawaskiego?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Miro

IV ranga
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta

post 30/04/2006, 22:29 Quote Post

Nie wiem, czy Piskorski jest winny, ale uosabiał raczej negatywny wizerunek Platformy. Tak, czy inaczej jego wyrzucenie PO raczej nie wzmocni. Ludzie to matołki, oskarżają Michnika o aferę Rywina, to wyrzucenie Piskorskiego potraktują jako dowód, że PO to partia złodziei.
Partia Piskorskiego to już zupełny absurd. Nie bardzo sobie wyobrażam jej przyszły elektorat. No chyba że zmieści się na dwóch kanapach...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Herme$

IV ranga
Nr użytkownika: 1.858

Zawód: student

post 1/05/2006, 9:01 Quote Post

Bardziej realne wydaje mi się stworzenie właśnie jakieś listy firmowanej przez Piskorskiego w wyborach samorządowych. Bardzo możliwe, że sam zdecyduje się kandydowac na prezydenta stolicy. A swoja drogą to jestem ciekawy, jak postrzegaja go zwykli warszawiacy.

User is offline  PMMini Profile Post #3

Buszmen

IV ranga
Nr użytkownika: 4.491

post 1/05/2006, 9:55 Quote Post

Moim zdaniem partia Piskorskiego ma szanse tylko w wyborach samorządowych pod warunkiem, ze w warszawie jeszcze jakoś dobrze jest oceniany ( nie znam warunków warszawskich) Jednak pozostaje drugie pytanie jak odbije sie to na PO czy odejście nie tak małej liczby prominentnych dzialaczy PO nie osłabi partii. Jednym słowem jak bardzo moze ucierpieć na tym PO i czy wywalenie źle kojarzącego się polityka w bilansie politycznym wyjdzie im na plus czy minus?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej