Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Heinrich Müller, Co się stało z szefem Gestapo?
     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 5/04/2013, 21:48 Quote Post

QUOTE
I na koniec - w tym wypadku weryfikacja to nie jest zaden problem. Masz podane wszystko na tacy, a google daje wynik w pierwszym linku


Miałem na myśli całość filmu, nie tylko wątek zniknięcia Mullera, ale także chociażby wątek dotyczący śmierci Bormanna, teoria z podrzuceniem ciała do Berlina po jego śmierci jest trochę dziwna. Według mnie po prostu miejscami ten film jest trochę nieścisły.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 5/04/2013, 22:17 Quote Post

Wspomniany przez mate21 film www.youtube.com/watch?v=PDW1eWX1Jsg (History Chanel, 2002) jest beznadziejny. Ktos w History Chanel kompletnie olal sprawdzenie jakosci materialu wykonanego przez Nugus/Martin Production - i mamy 44 minutowy program pelen bzdur.

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 31/10/2013, 23:52 Quote Post

Francuska agencja prasowa AFP poinformowala, ze dzisiejsze wydanie niemieckiej gazety BILD wydrukowalo wiadomosc, iz Henrich Mueller zostal pochowany na cmentarzu zydowskim w Berlinie, wg dokumentow wyszukanych przez historyka (brak nazwiska). "Mueller nie dozyl konca wojny" - BILD zacytowal wypowiedz Johannesa Tuchela, przewodniczacego organizacji Memorial to the German Resistance. "Jego zwloki zostaly pochowane w masowym grobie na berlinskim cmentarzu zydowskim w Berlin-Mitte". Losy Muellera byly przedmiotem wielu plotek i poglosek, np. w aktach niemieckiej sluzby wywiadowczej BND byla informacja, ze byl w lecie 1949 r. byl on widziany w Carlsbadzie. Johannes Tuchdel powiedzial gazecie: "Zwloki Muellera zostaly znalezione przez grupe grabarzy w tymczasowej mogile kolo siedziby ministerstwa transportu III Rzeszy. Byly ubrane w mundur generala, w wewnetrznej lewej kieszeni uniformu byla legitymacja sluzbowa ze zdjeciem". BILD przedstawil takze kopie rejestru z biura cmentarza w Berlin-Mitte potwierdzajaca powyzszy fakt. Wyglada na to, ze juz w 1945 r. zwloki zostaly przeniesione z prowizorycznego masowego grobu kolo ministerstwa do zbiorowego grobu na cmentarzu zydowskim i trzeba bylo 68 lat aby sprawa zostala wydobyta na swiatlo dzienne.

Oczywiscie wiadomosc ta spowodowala ogromne emocje wsrod spolecznosci zydowskiej Berlina. Mueller bral udzial w konferencji w Wansee.

N_S

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 3/11/2013, 23:11 Quote Post

Ciężko to zweryfikować, jeśli dobrze pamiętam autorzy tego artykułu z Bild powołali się także na Eichmanna, który zeznał, że Muller zginął w Berlinie przed końcem wojny i został pochowany na żydowskim cmentarzu.
Dziwi mnie tylko wysyp tego typu artykułów z tydzień wcześniej jakiś autor próbował reklamując książkę dowieść, że Hitler wydostał się z Berlina wraz z Fegellainem i Ewą Braun.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
pietka
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 4.601

Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 12/12/2013, 13:52 Quote Post

proszę, tu jest link
http://www.dw.de/bild-nazista-m%C3%BCller-...arzu/a-17196064

Ten post był edytowany przez pietka: 12/12/2013, 13:53
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
marcinkurtyka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 86.799

Marcin Kurtyka
Zawód: testometra
 
 
post 6/01/2014, 17:54 Quote Post

Czy ktoś czytał jakąś dobrą biografię tego człowieka? Może być po polsku, angielsku lub niemiecku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
kruk75
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Nr użytkownika: 34.783

Marek
Zawód: energetyk
 
 
post 5/05/2014, 10:00 Quote Post

Ostatnio spotkałem biografię Heinricha Müllera w ... Biedronce smile.gifŻona robiła zakupy, a ja ją sobie w tym czasie przeglądałem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 14/06/2014, 14:04 Quote Post

QUOTE
Czy ktoś czytał jakąś dobrą biografię tego człowieka? Może być po polsku, angielsku lub niemiecku.



Ta książka wydaje się być ciekawa, sądząc po opisie.

http://ksiazki.wp.pl/bid,50795,tytul,Gesta...12e7e&_ticrsn=3


Obecnie czytam książkę Karola Grunberga "SS czarna gwardia Hitlera", dosyć ciekawie są poza opisami poszczególnych hitlerowskich instytucji opisane także pewne animozje pomiędzy poszczególnymi osobami i tak np. z treści książki wynika, że Muller nie przepadał za Schellenbergiem, sądził że będzie on w stanie w przypadku, gdy losy wojny się odwrócą wykorzystać swoje koneksje do paktowania z aliantami. Okazuje się więc, że Muller potrafił "rozgryzać" poszczególne osoby.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 7/05/2016, 10:36 Quote Post

Czytając książkę Jamesa O'Donnela, Katakumba ostatnie dni w bunkrze Hitlera, trafiłem na relację Hansa Baura dotycząca rozmowy odbytej z Mullerem w dniu 1 maja 1945 r.

"Ci którzy znali Mullera obawiali się go choć nie był tak potężny jak Himmler czy Kaltenbrunner. Jestem głęboko przekonany, że jego losu nie okrywa żadna tajemnica, a każdym razie nie ma w nim nic tajemniczego aż do wieczora 1 maja 1945 r. Na jakąś godzinę przed ustalonym terminem wyłomu, wkrótce po zachodzie słońca, spotkałem Mullera na parterze Kancelarii Rzeszy. Przerwę w rosyjskim ostrzale wykorzystaliśmy na rozmowę. Sądziłem, że Muller przyszedł, by przyłączyć się do którejś z wyłamujących się grup. Gdy o to zapytałem, odpowiedział: "Baur, mój przyjacielu, jestem realistą i wiem kiedy nadchodzi koniec. Mogę sobie doskonale wyobrazić, jak Rosjanie zabawiliby się szefem Gestapo, gdyby dostał się w ich ręce. Nie robię sobie co do tego żadnych złudzeń. Nie, zostaję tutaj i gdy nadejdzie pora sięgnę po pistolet, wydaje mi się, że będzie to dziś późnym wieczorem..." Choć byłem stanowczo przeciwny tej ciągłej gadaninie o samobójstwach, jaka miała miejsce, to jednak nie próbowałem go odwieść od jego zamiaru. Wiedział więcej o metodach Rosjan niż my wszyscy razem".
(...)

Dalej autorzy książki piszą: "Pozostaje więc pytanie, dlaczego nie znaleziono jego zwłok. Gdy 2 maja przed południem Rosjanie zajęli bunkier Furhera, natknęli się na zwłoki generałów Burgdorfa i Krebsa, szefa oddziału eskorty przybocznej Schadlego oraz innych oficerów, Mullera tam jednak nie znaleźli. Zagadka może mieć proste wyjaśnienie. Baur opowiadał, że w celu popełnienia samobójstwa i zniszczenia swego ciała Obergruppenfurher SS musiał tylko powrócić do piwnic kościoła św. Trójcy. Po doświadczeniach zdobytych w ostatnich latach, jego ludzie wiedzieli o wiele lepiej, jak się profesjonalnie niszczy zwłoki, aniżeli amatorzy w rodzaju Gunschego, Lingego, i Kempki, którzy mieli spalić zwłoki Adolfa i Ewy Hitler".
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej