Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Książki, którym patronują Historycy.org
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.877
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 25/10/2014, 20:55 Quote Post

QUOTE
Jeśli logo forum ma sygnować jakieś tytuły, to niech to będą pozycje wartościowe. A z Belloną wiadomo jak jest: obok książek ciekawych i wnoszących "coś" do tematu (lub coś uznanego, jak książka Jurgi o Wrześniu 1939), pojawiają się albo babole, albo wznawia się pozycje pod zmienionym tytułem, co jest raczej żałosne. Radziłbym zawczasu skontaktować się z wydawnictwem i uzgodnić co wydają i czemu godzicie się patronować...

Delikatnie zwrócę uwagę, że dyskusja na tak lub nie jest o serii HB, która jest objęta patronatem en masse, bo pozostałe książki wybieramy. Info w pierwszym poście.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 25/10/2014, 20:57 Quote Post

Tylko jak tu ma wydawnictwo dostać gwarancję, że ten PDF nie będzie powielony w drugim obiegu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 25/10/2014, 21:03 Quote Post

QUOTE(Archanioł @ 25/10/2014, 21:28)
Moim zdaniem objęcie serii HB patronatem to dobry pomysł. Nieważne, że w serii ukazują się gnioty. Chodzi o popularyzowanie historii i czytelnictwa, a odesłanie na forum różnych czytelników mnie obeznanych z zagadnieniami historii wojskowości naświetli im to co dobre i to co złe. Popieram.
*



I dlatego w kwestii serii HB mam tzw. mieszane uczucia.
Bo to jednak seria zasłużona, z tradycjami, kiedyś wręcz jedyne źródło wiedzy na różne tematy, chociaż ostatnio notująca wpadki.
A co do reszty - w wątku o ostatniej pracy p. Wyszczelskiego
http://www.historycy.org/index.php?showtop...0&#entry1391004
padł link do takiej oto opinii o niej:
https://twitter.com/StZerko/status/526088201476526083
 
Post #18

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.877
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 25/10/2014, 21:08 Quote Post

OK, to może trochę konkretnych szczegółów. Objęliśmy patronatem serię HB od lipca, czy wyszły dotąd jakieś tytuły co do których są poważne zastrzeżenia, że nie powinny być objęte patronatem?
Jak rozumiem może to być Limanowa?
Jaki macie stosunek do zapowiedzi?
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 25/10/2014, 21:21 Quote Post

Cóż...
Wyszczelskiego i Pawłowskiego odradzam. Kopera tym bardziej.
Tak naprawdę chyba tylko Besala to "pewniak" jeśli chodzi o jakość autora.
Nie wiem, kim jest autor tej pracy:
http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=7478&page=2
chociaż może być niezła - ale to głównie zależy od źródeł, z jakich skorzystał autor.
 
Post #20

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.877
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 25/10/2014, 21:24 Quote Post

Koper na pewno nie wchodzi w grę, choć jest oczywiście najbardziej medialny wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 26/10/2014, 11:27 Quote Post

Nie przesadzajmy, na 10 prac wydanych w serii HB w tym roku tylko 1 okazała się słaba. Charakterystyczne jest to emigrant podał przykłady sprzed 6-8 lat.
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.877
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 26/10/2014, 12:37 Quote Post

QUOTE(redbaron @ 25/10/2014, 21:54)
A ja zgodzę sie z Emigrantem. O swoją markę trzeba dbać. Może da się załatwić, że przedstawiciel forum będzie dostawał dajmy na to pdfa danej pozycji i decydował czy warto dawać temu patronat czy nie? Bo w przeciwnym razie patronowanie może tylko uwiarygadniać jakieś różne gnioty... i nie mam tu tylko "Bellony" na myśli. Wpadki mogą się zdarzyć każdemu.
*


Przepraszam, jakoś mi wczoraj umknęła Twoja wypowiedź i dopiero dzisiaj w ramach przeglądania głosów ją zauważyłem.

Załóżmy, że załatwiam od Bellony przesłanie mi przed publikacją każdego HB-eka w PDF-ie. Jak ta sprawa ma wg Ciebie wyglądać technicznie?
Na razie mamy tak. W subforum działa aktywnie kilkudziesięciu użytkowników oraz dwóch moderatorów. Nawiązaliśmy współpracę z Wydawnictwem Bellona i pojawiła się możliwość organizacji konkursów, pisania recenzji itd. Użytkownik Piegziu wymyślił dwa konkursy, fakt, że jeden zawierający najprawdopodobniej zbyt duży pokład wiary w sukces. W pierwszym, polegającym na zamieszczeniu na forum opinii nt. przeczytanego HB-eka jak dotąd nie wziął udziału nikt. Piegziu zrezygnował z udziału w forum i swoje kompetencje konkursowe (nie wchodząc w szczegóły co to miałoby znaczyć) przekazał Damianowi W. Niestety, na razie nie ma on czasu się tym zajmować. Mile widziana pomoc w wymyślaniu kolejnych - niestety nikt się nie zgłosił. Można pisać recenzje, zgłosiły się jak dotąd 2 osoby, w tym jeden mod, aby wesprzeć ideę.
Mamy obecnie konkurs Osprey'owy, tam także poprosiłem o pomoc w wymyślaniu pytań, zgłosiło się też aż 2 chętnych (tu wielkie podziękowania dla Trompa i Qbka smile.gif).
Żeby chociaż tych kilkudziesięciu aktywnych chciało wziąć udział w już istniejących konkursach (im większa liczba tym lepiej to przecież wygląda, a nie będę tu przecież zmyślał, że miałem 400 uczestników jak ich było 14, tak jak w przypadku konkursu na X-lecie forum)

Reasumując.
Załatwiam tego PDF-a i oczywiście w każdym miesiącu obowiązek jego przeczytania, sprawdzenia i zaopiniowania spada jak zwykle na mnie. Bez względu na to czy książka mnie interesuje i czy mam pojęcie o epoce czy nie. Ja też jak każdy mam prywatne życie, pracę na pełen etat, gdzie muszę wyrobić normę, plus dwie dodatkowe, rodzinę i oczywiście forum. Tak samo jak każdemu tutaj nikt mi przecież za pracę tutaj nie płaci, z żadnego wydawnictwa nie dostaję za czas mu poświęcony ani jednego darmowego egzemplarza, dlaczego powinienem brać na siebie ten dodatkowy obowiązek i odpowiedzialność?
Więc wybaczcie ale wobec obecnej sytuacji i mnogości chętnych do pomocy dla mnie sprawa na razie wygląda tak. Bierzemy serię HB z dobrodziejstwem inwentarza, ryzykując pewne wpadki takie jak Limanowa, bo przy rzeczach oczywistych typu p. Nowaczyk mogę od razu zaprotestować, albo zwracamy się do Admina w ogóle o rezygnację z patronatu.
Niestety ale sam nie jestem w stanie wszystkiemu podołać i wszystkiego upilnować, może za jakieś 30 lat, jak doczekam emerytury wink.gif i będę miał więcej czasu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
redbaron
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.421
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk
 
 
post 26/10/2014, 14:07 Quote Post

Wiesz, to jest rozwiązanie idealne, zdaję sobie w pełni sprawę, że bardzo trudne (o ile w ogóle) do wdrożenia. Jeżeli jednak Forum chce dbać o swoją renomę, to powinno uważać gdzie swoje logo umieszcza.

Co do braku czasu, to wiesz, mam pięcioro dzieci, sporo nadgodzin na uczelni i do tego jeszcze różne akcje dodatkowe - doskonale wiem, co to jest brak czasu wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/10/2014, 19:01 Quote Post

Powtórzę swój post z tematu o najnowszej książce RAZa
QUOTE
RAZ , to mój ulubiony publicysta w pewnym sensie przewodnik na drodze politycznych wyborów , wiec przerażony "straszliwymi " recenzjami , dopiero w piątek nabyłem to złowieszcze dzieło , i co do strony 105 , jak zwykle mądrze , przekonująco , i z sensem , poczytam dalej gdzie te straszliwe bluźnierstwa sleep.gif
BTW- na obwolucie ( dokładnie zadnia strona ) logo Historia.org pl - i tu szkoda , ze nie ma loga Historyków ( bez wątpienia pierwszego , i najpopularniejszego Forum Historycznego w Polsce )
 
Post #25

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 26/10/2014, 19:26 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 26/10/2014, 20:01)
Powtórzę swój post z tematu o najnowszej książce RAZa
QUOTE
RAZ , to mój ulubiony publicysta w pewnym sensie przewodnik na drodze politycznych wyborów , wiec przerażony "straszliwymi " recenzjami , dopiero w piątek nabyłem to złowieszcze dzieło , i co do strony 105 , jak zwykle mądrze , przekonująco , i z sensem , poczytam dalej gdzie te straszliwe bluźnierstwa sleep.gif
BTW- na obwolucie ( dokładnie zadnia strona ) logo Historia.org pl - i tu szkoda , ze nie ma loga Historyków ( bez wątpienia pierwszego , i najpopularniejszego Forum Historycznego w Polsce )

*


Właśnie o to chodzi, by kiepskich książek nie promować smile.gif
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/10/2014, 19:30 Quote Post

QUOTE(Lord Mich @ 26/10/2014, 19:26)
QUOTE(lancaster @ 26/10/2014, 20:01)
Powtórzę swój post z tematu o najnowszej książce RAZa
QUOTE
RAZ , to mój ulubiony publicysta w pewnym sensie przewodnik na drodze politycznych wyborów , wiec przerażony "straszliwymi " recenzjami , dopiero w piątek nabyłem to złowieszcze dzieło , i co do strony 105 , jak zwykle mądrze , przekonująco , i z sensem , poczytam dalej gdzie te straszliwe bluźnierstwa sleep.gif
BTW- na obwolucie ( dokładnie zadnia strona ) logo Historia.org pl - i tu szkoda , ze nie ma loga Historyków ( bez wątpienia pierwszego , i najpopularniejszego Forum Historycznego w Polsce )

*


Właśnie o to chodzi, by kiepskich książek nie promować smile.gif
Pozdrawiam!
*


Echt war ?
to kwestia gustu wink.gif
 
Post #27

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 26/10/2014, 19:33 Quote Post

Nie wiem co gust ma do całej masy drobnych potknięć faktograficznych, ja rozumiem że risercz ziemkiewiczowski jest już przysłowiowy, ale naprawdę niechlujstwa nie musimy reklamować.
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 26/10/2014, 19:55 Quote Post

QUOTE(Lord Mich @ 26/10/2014, 11:27)
Nie przesadzajmy, na 10 prac wydanych w serii HB w tym roku tylko 1 okazała się słaba. Charakterystyczne jest to emigrant podał przykłady sprzed 6-8 lat.
Pozdrawiam!
*




Słabych było więcej. Swoje zdanie podtrzymuję. Co do pomysły Jarka - sam sobie odpowiedział wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 26/10/2014, 20:20 Quote Post

QUOTE(Archanioł @ 26/10/2014, 20:55)
QUOTE(Lord Mich @ 26/10/2014, 11:27)
Nie przesadzajmy, na 10 prac wydanych w serii HB w tym roku tylko 1 okazała się słaba. Charakterystyczne jest to emigrant podał przykłady sprzed 6-8 lat.
Pozdrawiam!
*




Słabych było więcej. Swoje zdanie podtrzymuję. Co do pomysły Jarka - sam sobie odpowiedział wink.gif
*


Jakie były inne?
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej