Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> LESZEK BALCEROWICZ
     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 11/08/2006, 13:51 Quote Post

QUOTE
Szałamacha twierdzi też, że Skarb Państwa nie straciłby tyle na fuzji tych banków gdyby nie prezes NBP Leszek Balcerowicz, który na posiedzeniu Komisji Nadzoru Bankowego - zdaniem wiceministra - storpedował plany resortu.
To było jak oddanie strzału w plecy własnego kraju - mówi Paweł Szałamacha "Gazecie Prawnej".


Finanse na wp.pl

normalnie ten Szałamacha chyba nie wie co mówi. Przecież Balcerowicz uratował Polskę przez sssstrasznym kryzysem smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 2/01/2007, 17:02 Quote Post

Wątek wydzielony, dotyczy całokształtu działalności Leszka Balcerowicza w czasach III RP.

QUOTE(rdzeń-mysław)
Moje pytanie? jak osoba głosząca prawa wolnego rynku- szerzej liberalizmu mogła wprowadzić POPIWEK ? POPIWEK czyli odgórny i sztuczny twór rynkowy który postawił w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej część przedsiębiorstw głównie o strukturze własnościowej - państwowej.


Celem popiwku było przede wszystkim postawienie tamy hiperinflacji. Sam zauważyłeś, że pan Balcerowicz jest monetarystą. Z obserwacji jego dotychczasowej kariery można zauważyć, że jest perfekcjonistą za wszelką cenę tłumiącym inflację. Dzięki obecnej polityce Banku Centralnego mamy najniższą inflację w całej UE. Nie należy więc spoglądać na popiwek jako na tylko socjalną zagrywkę, lecz raczej wypełnienie celu zatrzymania szalejącego wzrostu cen. Więc to nie sprzeczność, lecz taktyczna zagrywka dla wypełnienia określonego krótkofalowego celu.

QUOTE(rdzeń-mysław)
Odpowidzcie jaka to postać DOBRA czy Zła.?


Niedobre jest to polaryzowanie postaci i zjawisk w tak zwanej IV RP na dobre i złe. Balcerowicz z pewnością zrobił wiele dla polskiej gospodarki i demokracji, za to należy go szanować. Mało mamy tak dobrych fachowców, jednak płacz i zgryzota nad odejściem tej osoby z urzędu prezesa NBP nie oznacza końca nadziei na efektywną gospodarkę w Polsce. Ważne, że miał swoje ustalone poglądy ekonomiczne i potrafił ich bronić. W mojej opinii spełniał swoją funkcję dobrze. Mam nadzieję, że nie wycofa się całkowicie z życia publicznego. Sam zresztą mówi, że nie ma takiego zamiaru.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 4/09/2007, 10:45 Quote Post

Jak duża nadwyżka w budżecie?
17:05 03.09.2007
poniedziałek

Ministerstwo Finansów szacuje, że po sierpniu budżet państwa będzie miał nadwyżkę w wysokości między 100 a 200 mln zł - poinformowała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

Według wstępnych informacji będziemy mieli nadwyżkę w wysokości zawierającej się w przedziale 100-200 mln zł - powiedziała wiceminister.

Według harmonogramu wykonania tegorocznego budżetu po ośmiu miesiącach deficyt miał wynosić 17,76 mld zł, co miało stanowić 59,2 proc. planu na cały rok.

Po lipcu 2007 roku budżet zanotował nadwyżkę w wysokości 615,6 mln zł wobec planowanej na cały rok kwoty deficytu 30.000,0 mln zł.

Wydatki państwa wyniosły 137.089,6 mln zł, czyli 52,9 proc. kwoty 258.952,5 mln zł planowanej na 2007 rok. Dochody budżetu państwa wyniosły 137.705,2 mln zł, czyli 60,1 proc. planu rocznego wynoszącego 228.952,5 mln zł.

Marek Chądzyński (PAP)

http://gielda.wp.pl/POD,6,a,1,b,1,c,11,ind...2&P%5Bobr%5D=pa

I ocena p. Balcerowicza

Balcerowicz: Polska jest coraz mniej normalna
(ISB, pb/03.09.2007, godz. 15:04)
Polska jest coraz mniej normalna, ale trudno ocenić, jak to się odbije na naszej przyszłości i postrzeganiu przez inwestorów, powiedział w poniedziałek agencji ISB Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem, Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podejmuje spóźnione decyzje, a rząd udaje, że reformuje finanse publiczne.

"Dążyłem do podniesienia stóp procentowych już w ubiegłym roku, ale nie znalazłem większości w Radzie. Już wówczas wyraźnie widoczne były problemy polskiej gospodarki - migracja pracowników, presja płacowa oraz problemy w otoczeniu Polski" - powiedział ISB Balcerowicz.

Były prezes Narodowego Banku Polskiego, że zadaniem RPP jest analizowanie przyszłych wydarzeń, a nie reagowanie na bieżące problemy. - Dzisiejszą sytuację porównam do samochodu i kierowcy. Dobry kierowca przewiduje zagrożenia z wyprzedzeniem, a nie reaguje dopiero wtedy, gdy auto jest już w poślizgu - tłumaczy były szef RPP.

http://biznes.onet.pl/0,1599149,wiadomosci.html
sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Władysław IV Waza
 

Vladislaus Quartus Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuania
*******
Grupa: Banita
Postów: 1.775
Nr użytkownika: 5.849

Dominik
Zawód: król oczywiscie :)
 
 
post 5/09/2007, 14:14 Quote Post

Zbyt późna reakcja RPP spowodowała że teraz będzie trzeba podnosić stopy procentowe do wyższego poziomu niż gdyby reakcja była wcześniejsza, negatywnie odbije się to na wszystkich którzy w ostatnim czasie zaciągnęli kredyty. Balcerowicz zauważył również już w tamtym roku że coraz więcej osób emigruje a Ci co zostali chcą zarabiać coraz więcej. Nie sposób się nie zgodzić z tym co napisał Balcerowicz. Podałeś również przykład jakich wspaniałych fachowców PIS ma w MF, za rządów SLD pomyłka w deficycie wynosiła maksymalnie 5 mld złotych, za rządów PIS pomyłka już po pierwszym półroczu wynosi blisko 18 mld złotych. Warto też zauważyć, że wydatki są mniejsze od zakładanych co jednoznacznie świadczy o nieudolności w wydawaniu pieniędzy. Dochody są przyzwoite , jednak obniżka składki rentowej spowoduje spadek przychodów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Premagape
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 12.316

Stopień akademicki: magister
 
 
post 22/09/2007, 13:45 Quote Post

Na Leszku Balcerowiczu ciążą poważne podejrzenia o dopuszczenie się korupcji w czasie, gdy był przewodniczącym Komisji Nadzoru Bankowego oraz o umożliwienie defraudacji pieniędzy polskiego podatnika w ramach tzw. afery FOZZ w czasie, gdy był ministrem finansów w rządzie Mazowieckiego. Bankowa komisja śledcza skierowała do prokuratury pismo z podejrzeniem popełnienia przez Leszka Balcerowicza przestępstw. Obszerny artykuł o tym znajdziecie Państwo tu. Niestety największe i najbardziej opiniotwórcze media nie zajęły się tym tematem w ogóle albo zajęły się bardzo pobieżnie. Śledziłem ten temat, ale o pewnych faktach dowiedziałem się dopiero z tego artykułu. sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.501
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 22/09/2007, 14:29 Quote Post

ale komisja śledcza nie zdecydowała się nawet złożyć zawiadomienia do prokuratury, nawet takie geniusze ekonomii jak Hoffman wiedzą, że to stek bzdur
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
JerzyMS
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 523
Nr użytkownika: 36.861

Jerzy MS
Zawód: BANITA
 
 
post 3/01/2008, 10:33 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 22/09/2007, 14:29)
ale komisja śledcza nie zdecydowała się nawet złożyć zawiadomienia do prokuratury, nawet takie geniusze ekonomii jak Hoffman wiedzą, że to stek bzdur
*



Wszystkim mitomanom polecam

"Mit zlotej Waluty"
Zdziechowskiego

Brat chrzestnej mojej zony (studentSGH) wciagnal sie do pretorian Balcerowicza.
Nie wyszlo mu to na zdrowie!

QUOTE(Premagape @ 22/09/2007, 13:45)
Na Leszku Balcerowiczu ciążą poważne podejrzenia o dopuszczenie się korupcji w czasie, gdy był przewodniczącym Komisji Nadzoru Bankowego oraz o umożliwienie defraudacji pieniędzy polskiego podatnika w ramach tzw. afery FOZZ w czasie, gdy był ministrem finansów w rządzie Mazowieckiego. Bankowa komisja śledcza skierowała do prokuratury pismo z podejrzeniem popełnienia przez Leszka Balcerowicza przestępstw. Obszerny artykuł o tym znajdziecie Państwo tu. Niestety największe i najbardziej opiniotwórcze media nie zajęły się tym tematem w ogóle albo zajęły się bardzo pobieżnie. Śledziłem ten temat, ale o pewnych faktach dowiedziałem się dopiero z tego artykułu. sad.gif
*


Majstersztykiem Balcerowicza byla wysprzedazy polskiego zlota w czasie spadku cen.
Ta decyzja jest trudna do udowodnienia ze miala cechy przestepstwa.
Mysle ze papiery zrobili w porzadku. Natomiast gdyby to monarcha mial takiego czlowieka , a nie demokratyczne panstwo to by go chyba przegonil.

[Łączenie postów - przyp. Rothar]

Ten post był edytowany przez Rothar: 11/01/2008, 13:07
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Watta
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 438
Nr użytkownika: 20.820

Stopień akademicki: Technik Mechanik ;)
Zawód: rencista
 
 
post 3/01/2008, 21:24 Quote Post

Osobiście Leszka Balcerowiczas darzę dużą sympatią. Trudno miec żal do kogoś kto dał sporo zarobic człowiekowi w ciężkich czasach "transformacji systemowej" zupełnie bez wysiłku. W 90 roku miałem troche twardej waluty (w latacj 84 -89 byłem na emigracji), pan minister finasów zdecydował że dolar będzioe kosztował 9500zł i basta mimo dwucyfrowej inflacji w stosunku miesięcznym (nie rocznym!!!). Sprzedałem więc w kantorze trochę dolców i zrobiłem sobie 3 pólroczne lokaty, jedna cholercia zachaczyła o dewaluację złotówki zdaje się na 11300zł i ile pamięc mnie nie myli, więc nie była juz aż tak kokosowa jak dwie poprzednie ale i tak suma dolców, które miałem na koncie zwiąkszyła się w niecały rok ok 3 krotnie..... echhh to były czasy. Później był jeszcze Bank Śląski ale tym dobrym wujkiem rozdającym kase za friko był juź wtedy Borowski wink.gif Tylko tak się nieraz zastanawiam ilu to bogatszych i mądrzejszych a przede wszystkim z zagranicy wpadło na ten sam pomysł zarobku bez wysiłku i ile twardej waluty wypłynęło z Polski wtedy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
JerzyMS
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 523
Nr użytkownika: 36.861

Jerzy MS
Zawód: BANITA
 
 
post 10/01/2008, 22:09 Quote Post

QUOTE(Watta @ 3/01/2008, 21:24)
Osobiście Leszka Balcerowiczas darzę dużą sympatią. Trudno miec żal do kogoś kto dał sporo zarobic człowiekowi w ciężkich czasach "transformacji systemowej" zupełnie bez wysiłku.
*



Ja uwazam ze Balcerowitz powinien stanac przed trybunalem stanu.
Teraz juz wiem dlaczego uchylono kare smierci.
Jednak do dzis nie wiadomo kto to zrobil.
Scisle tajne!
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 11/01/2008, 11:50 Quote Post

QUOTE(JerzyMS @ 10/01/2008, 22:09)
To prosze napisac kto i na jakiej zasadzie wprowadzil moratorium na wykonywanie kary smierci?
*


Sciśle jawne rolleyes.gif
9 czerwca 1995 Sejm RP na 51 posiedzeniu, głosowanie 53
za
http://www.karasmierci.info.pl/Sejm1995.html
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
JerzyMS
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 523
Nr użytkownika: 36.861

Jerzy MS
Zawód: BANITA
 
 
post 11/01/2008, 15:26 Quote Post

QUOTE(Danielp @ 11/01/2008, 11:50)
QUOTE(JerzyMS @ 10/01/2008, 22:09)
To prosze napisac kto i na jakiej zasadzie wprowadzil moratorium na wykonywanie kary smierci?
*


Sciśle jawne rolleyes.gif
9 czerwca 1995 Sejm RP na 51 posiedzeniu, głosowanie 53
za
http://www.karasmierci.info.pl/Sejm1995.html
*




A do 1995?smile.gif
jak to bylo?
Kro stal za tym ze wstrzymano wykonywanie kary smierci?
Dlaczego to zrobiono?
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 11/01/2008, 16:22 Quote Post

QUOTE
A do 1995?smile.gif
jak to bylo?
Kro stal za tym ze wstrzymano wykonywanie kary smierci?
Dlaczego to zrobiono?

Podtrzymuje moje pytanie, co to ma do Leszka Balcerowicza? Prosze mnie oswiecic.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
JerzyMS
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 523
Nr użytkownika: 36.861

Jerzy MS
Zawód: BANITA
 
 
post 11/01/2008, 23:56 Quote Post

QUOTE(lancelot @ 11/01/2008, 16:22)
QUOTE
A do 1995?smile.gif
jak to bylo?
Kro stal za tym ze wstrzymano wykonywanie kary smierci?
Dlaczego to zrobiono?

Podtrzymuje moje pytanie, co to ma do Leszka Balcerowicza? Prosze mnie oswiecic.
*



Wiedze sie zdobywa przez jej studiowanie, a nie poprzez oswiecenie.
Balcerowicz - gieniusz ekonomi np sprzedal polskie zloto wowczas gdy osiagnelo najnizsza cene.
Pewnie przez przypadek!

Inne jego wyczyny byly podobne.
Teraz prosze samemu dojsc , -dlaczego?
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 12/01/2008, 0:03 Quote Post

ciekawe dlaczego od czasu gdy Balcerowicz został ministrem nagle temat spotkania UFO nad Polską stał się tabu

kto to zrobił?

Jako, że jest to dział merytoryczny a nie Mównica, proszę użytkownika JerzegoSM o mniej ezopowy język i klarowniejsze łaczenie faktów. W innym przypadku wiadomo będzie kto (ja) dokona czynności moderatorskich.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
JerzyMS
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 523
Nr użytkownika: 36.861

Jerzy MS
Zawód: BANITA
 
 
post 12/01/2008, 23:33 Quote Post

QUOTE(Anakin @ 12/01/2008, 0:03)
ciekawe dlaczego od czasu gdy Balcerowicz został ministrem nagle temat spotkania UFO nad Polską stał się tabu

kto to zrobił?

[/b]
*



Anakin, naprawde nic nie wiem na temat spotkan UFO nad Polska.
Moge rozmawiac o fizyce i psychotronice, ale nie o UFO!
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej